menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

17.05.2018 Marketing i PR

Strategia marketingowa i korzyści płynące z jej stosowania dla firmy

brandglow.pl

Właściwie opracowana strategia marketingowa to klucz do sukcesu każdej firmy zarówno małej, jak i dużej. Jest to bowiem praktyczne narzędzie, które pozwala nam na ustalenie spójnego planu działania, określenia mocnych oraz słabych stron przedsiębiorstwa oraz sprecyzowania, kim są odbiorcy naszych produktów oraz usług. Dzięki niej możliwe jest zwiększenie zysków ze sprzedaży oraz umocnienie pozycji firmy na rynku. Sprawdźmy, jakie są najważniejsze korzyści oferowane przez profesjonalną strategię marketingową.

artykuł sponsorowany

Strategia marketingowafot. brandglow.pl

Strategia marketingowa precyzyjnie określa odbiorców produktów lub usług


Jednym z najważniejszych celów, jakie stawia przed sobą każda strategia marketingowa, jest określenie grupy docelowej, do której firma kieruje swoje produkty lub usługi. Dlaczego to takie istotne?

Otóż, wiedząc, kim są nasi klienci możemy przygotować dla nich produkt, który będzie najlepszą odpowiedzią na ich potrzeby. Pamiętajmy bowiem, że zadaniem każdej firmy jest dawanie odbiorcom wymiernych korzyści poprzez oferowanie produktów, które są im niezbędne w codziennym życiu oraz pomogą w rozwiązywaniu określonych problemów.

Dzięki prawidłowo opracowanej strategii marketingowej firma zyskuje także wiedzę, jak najefektywniej reklamować swoje produkty, jak kształtować ich ceny oraz w jaki sposób o nich mówić. Strategia marketingowa pozwala także na wybranie najlepszego kanału dystrybucji produktu po to, aby miał on okazję trafić do jak najszerszej grupy odbiorców oraz określa, jakie formy reklamy najlepiej się sprawdzą.

Bardzo istotnym elementem każdej strategii marketingowej jest także opracowanie planu komunikacji z klientem. Pamiętajmy bowiem, że klienci najchętniej nabywają produkty i usługi znanych i lubianych przez siebie firm, do których mają zaufanie. Dzięki strategii marketingowej można skutecznie określić, w jaki sposób komunikować się z klientem, aby zaskarbić sobie jego sympatię oraz przywiązać go do naszej marki.

Strategia marketingowa dla poznania mocnych i słabych stron firmy i jej konkurencji


Strategia marketingowa określa nie tylko klientów firmy, ale bada także mocne oraz słabe strony samego przedsiębiorstwa. Dzięki niej dowiadujemy się więc, które aspekty naszego działania oraz wizerunku przedsiębiorstwa należy poprawić, a które warto pozostawić bez zmian. Strategia marketingowa pozwala także wskazać firmie najlepszy kierunek działań marketingowych, który ma największe szanse przyniesienia oczekiwanych przez nią rezultatów.

Dzięki prawidłowo wykonanej analizie konkurencji w strategii marketingowej możemy także dowiedzieć, w jaki sposób pozycjonować swoją firmę w stosunku do konkurencji, a także, jak wybić się ponad nią. Strategia marketingowa pozwala bowiem także dostrzec mocne i słabe strony konkurencyjnych firm oraz wykorzystać tę wiedzę na korzyść naszej firmy. Pozwala także odpowiednio reagować na zmiany na rynku oraz przewidywać ruchy ze strony konkurencji.

Profesjonalna strategia marketingowa to podstawa wszystkich kampanii reklamowych


Strategia marketingowa to narzędzie, bez którego nie powinna się obyć żadna profesjonalna firma. Pozwala bowiem dokładnie określić najlepsze metody promocji oraz oszczędza nasz czas i pieniądze. Co jednak najważniejsze, prawidłowo wykonana strategia marketingowa w BrandGlow.pl jest w stanie skutecznie podnieść także sprzedaż produktów, znacząco zwiększyć zyski firmy oraz ugruntować jej pozycję w branży.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Transmisje live na Facebooku. Relacja na żywo angażuje najlepiej

Magdalena Gronert
Wideo online stanowi idealny sposób na przyciągnięcie uwagi widza. Jest o co walczyć, gdyż ludzki mózg zapamiętuje ponad 50 procent z tego co jednocześnie widzi i słyszy. Tylko jak osiągnąć zamierzony efekt?

W jaki sposób wpłynąć na pozytywny wizerunek własnej firmy?

Consulting`n more
Dbanie o dobry wizerunek firmy jest jednym z kluczowych zadań, jakie powinniśmy stawiać przed sobą, gdy decydujemy się wkroczyć na rynek. Dobrze, by nasi potencjalni klienci nie tylko rozpoznawali nasze logo, ale by nasza marka budziła w nich pozytywne skojarzenia, jak np. najwyższa jakość, profesjonalizm, terminowość. [artykuł sponsorowany]

60 procent Polaków subskrybuje newslettery. Raport ExpertSender

Karolina Krzeska
31 proc. ankietowanych posiada tylko jedną, prywatną skrzynkę e-mailową. Z e-maili chętnie korzysta e-commerce. Oferty, które badani dostają e-mailowo, prawie połowa badanych czyta kilka razy dziennie. Dla 53 proc. oferty przesyłane e-mailem są spamem. Aż 48 proc. osób nie otwiera wiadomości z folderu SPAM.

Barometr Altavia. Jak i gdzie kupują Polacy

Altavia Polska
Driverami zakupowymi, czyli czynnikami, które sprawiają, że klienci przychodzą do tego a nie innego sklepu są przede wszystkim: gazetka/katalog/ulotka oraz polecenie znajomych, a także po prostu przypadek. W pierwszej odsłonie polskiej edycji Barometru Altavia przebadano relacje konsumentów z niemal 100 markami sieci handlowych.

User Generated Content w działaniach marketingowych

Krzysztof Kłosiński
Content marketing opiera się na komunikacji dwustronnej. Po jednej stronie stoi marka, która tworzy ciekawe i unikalne treści, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Po drugiej znajdują się odbiorcy, którzy mogą wyrazić swoją opinię i podzielić się własnymi pomysłami i odczuciami.

Blockchain to krok milowy ku przejrzystości reklamy online

Mariusz Maksymiuk
Chociaż nie jest to dokładnie ta sama wersja technologii bitcoin, blockchain w szerszym sensie może być narzędziem do cyfrowego bezpieczeństwa, przejrzystości i odpowiedzialności.

Marketing na Facebooku. Najważniejsze wydarzenia roku 2017

Sebastian Lipka
Mark Zuckerberg i jego zespół zadbali nie tylko o przyrost nowych użytkowników, ale też o to, aby mogli oni korzystać z coraz bardziej nowoczesnych rozwiązań i być z Facebookiem przez cały czas. Równie dobrze można powiedzieć, że ci nowi użytkownicy przyszli właśnie ze względu na ten nieustanny rozwój.

więcej w dziale: Marketing i PR

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

Lidl.pl
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22