menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Konsimo

17.05.2018 Marketing i PR

Strategia marketingowa i korzyści płynące z jej stosowania dla firmy

brandglow.pl

Właściwie opracowana strategia marketingowa to klucz do sukcesu każdej firmy zarówno małej, jak i dużej. Jest to bowiem praktyczne narzędzie, które pozwala nam na ustalenie spójnego planu działania, określenia mocnych oraz słabych stron przedsiębiorstwa oraz sprecyzowania, kim są odbiorcy naszych produktów oraz usług. Dzięki niej możliwe jest zwiększenie zysków ze sprzedaży oraz umocnienie pozycji firmy na rynku. Sprawdźmy, jakie są najważniejsze korzyści oferowane przez profesjonalną strategię marketingową.

artykuł sponsorowany

Strategia marketingowafot. brandglow.pl

Strategia marketingowa precyzyjnie określa odbiorców produktów lub usług


Jednym z najważniejszych celów, jakie stawia przed sobą każda strategia marketingowa, jest określenie grupy docelowej, do której firma kieruje swoje produkty lub usługi. Dlaczego to takie istotne?

Otóż, wiedząc, kim są nasi klienci możemy przygotować dla nich produkt, który będzie najlepszą odpowiedzią na ich potrzeby. Pamiętajmy bowiem, że zadaniem każdej firmy jest dawanie odbiorcom wymiernych korzyści poprzez oferowanie produktów, które są im niezbędne w codziennym życiu oraz pomogą w rozwiązywaniu określonych problemów.

Dzięki prawidłowo opracowanej strategii marketingowej firma zyskuje także wiedzę, jak najefektywniej reklamować swoje produkty, jak kształtować ich ceny oraz w jaki sposób o nich mówić. Strategia marketingowa pozwala także na wybranie najlepszego kanału dystrybucji produktu po to, aby miał on okazję trafić do jak najszerszej grupy odbiorców oraz określa, jakie formy reklamy najlepiej się sprawdzą.

Bardzo istotnym elementem każdej strategii marketingowej jest także opracowanie planu komunikacji z klientem. Pamiętajmy bowiem, że klienci najchętniej nabywają produkty i usługi znanych i lubianych przez siebie firm, do których mają zaufanie. Dzięki strategii marketingowej można skutecznie określić, w jaki sposób komunikować się z klientem, aby zaskarbić sobie jego sympatię oraz przywiązać go do naszej marki.

Strategia marketingowa dla poznania mocnych i słabych stron firmy i jej konkurencji


Strategia marketingowa określa nie tylko klientów firmy, ale bada także mocne oraz słabe strony samego przedsiębiorstwa. Dzięki niej dowiadujemy się więc, które aspekty naszego działania oraz wizerunku przedsiębiorstwa należy poprawić, a które warto pozostawić bez zmian. Strategia marketingowa pozwala także wskazać firmie najlepszy kierunek działań marketingowych, który ma największe szanse przyniesienia oczekiwanych przez nią rezultatów.

Dzięki prawidłowo wykonanej analizie konkurencji w strategii marketingowej możemy także dowiedzieć, w jaki sposób pozycjonować swoją firmę w stosunku do konkurencji, a także, jak wybić się ponad nią. Strategia marketingowa pozwala bowiem także dostrzec mocne i słabe strony konkurencyjnych firm oraz wykorzystać tę wiedzę na korzyść naszej firmy. Pozwala także odpowiednio reagować na zmiany na rynku oraz przewidywać ruchy ze strony konkurencji.

Profesjonalna strategia marketingowa to podstawa wszystkich kampanii reklamowych


Strategia marketingowa to narzędzie, bez którego nie powinna się obyć żadna profesjonalna firma. Pozwala bowiem dokładnie określić najlepsze metody promocji oraz oszczędza nasz czas i pieniądze. Co jednak najważniejsze, prawidłowo wykonana strategia marketingowa w BrandGlow.pl jest w stanie skutecznie podnieść także sprzedaż produktów, znacząco zwiększyć zyski firmy oraz ugruntować jej pozycję w branży.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Reklama programmatic. Jak płacić tylko za skuteczny marketing

Paweł Treściński
Model programmatic umożliwia kierowanie formatów reklamowych na określoną grupę odbiorców. Segmenty mogą obejmować płeć, wiek, status społeczny, a także położenie geograficzne w niektórych rejonach kraju. Oprócz tego, można również kontrolować reklamy według określonej pory dnia a także monitorować ich częstotliwość.

Wielkie reklamy online kontra AdBlock. Polska na czele w obu kryteriach

BARD
Internetowe reklamy wielkoformatowe stanowią 14% polskiego rynku online - wynika z analiz firmy Gemius. To największy odsetek ze wszystkich badanych rynków. W zderzeniu z danymi o rosnącej popularności blokowania reklam - robi to w Polsce co trzeci internauta - pora postawić pytanie o ich przyszłość.

Raport od agencji SEO. Co powinno się w nim znaleźć

Karolina Matyska
Jednym z pierwszych zadań specjalisty SEO, który rozpoczyna pracę nad zwiększeniem widoczności danego serwisu w Google, jest raportu z audytu SEO. Co powinno znaleźć się w podsumowaniu dostarczanym przez agencję?

Reklama w telewizji irytuje? To nieprawda, jest odwrotnie!

Bartłomiej Dwornik
Reklamy podnoszą atrakcyjność programów telewizyjnych - wynika z badań Harvard Business Review Polska. Widzowie są skłonni więcej zapłacić za te audycje, które widzieli z przerwami reklamowymi.

Transparentność przekazu w influencer marketingu

Agnieszka Kuźma-Filipek
Influencer marketing, to przestrzeń komunikacji wielu marek i firm, w której wciąż krystalizują się zasady współpracy i oznaczania postów reklamowych. Choć to twórca ponosi odpowiedzialność za jasność przekazu, to nie może być ona obojętna dla klientów i agencji.

Internetowe subskrypcje. Wartość rynku, kierunki rozwoju i... zagrożenia

KrzysztoF
Według McKinsey & Company, liczba użytkowników subskrypcji wzrosła globalnie o ponad 17% w ciągu ostatniego roku. Z raportu UBS Group AG wynika z kolei, że łączna wartość globalnego rynku subskrypcji osiągnie do 2025 roku aż 1,5 biliona dolarów. To dwa razy więcej niż w 2020 roku!

Muzyka filmowa w reklamach

AlexR
Mówi się, że dobra muzyka filmowa to taka, której widz nie zauważa. A jednak niektóre kompozycje wywarły na popkulturę nie mniejszy wpływ niż filmy, w których ich użyto. Stały się znanymi na całym świecie klasykami, wykorzystywanymi także w produkcjach reklamowych.

więcej w dziale: Marketing i PR

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24