menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Volcano

17.05.2018 Marketing i PR

Strategia marketingowa i korzyści płynące z jej stosowania dla firmy

brandglow.pl

Właściwie opracowana strategia marketingowa to klucz do sukcesu każdej firmy zarówno małej, jak i dużej. Jest to bowiem praktyczne narzędzie, które pozwala nam na ustalenie spójnego planu działania, określenia mocnych oraz słabych stron przedsiębiorstwa oraz sprecyzowania, kim są odbiorcy naszych produktów oraz usług. Dzięki niej możliwe jest zwiększenie zysków ze sprzedaży oraz umocnienie pozycji firmy na rynku. Sprawdźmy, jakie są najważniejsze korzyści oferowane przez profesjonalną strategię marketingową.

artykuł sponsorowany

Strategia marketingowafot. brandglow.pl

Strategia marketingowa precyzyjnie określa odbiorców produktów lub usług


Jednym z najważniejszych celów, jakie stawia przed sobą każda strategia marketingowa, jest określenie grupy docelowej, do której firma kieruje swoje produkty lub usługi. Dlaczego to takie istotne?

Otóż, wiedząc, kim są nasi klienci możemy przygotować dla nich produkt, który będzie najlepszą odpowiedzią na ich potrzeby. Pamiętajmy bowiem, że zadaniem każdej firmy jest dawanie odbiorcom wymiernych korzyści poprzez oferowanie produktów, które są im niezbędne w codziennym życiu oraz pomogą w rozwiązywaniu określonych problemów.

Dzięki prawidłowo opracowanej strategii marketingowej firma zyskuje także wiedzę, jak najefektywniej reklamować swoje produkty, jak kształtować ich ceny oraz w jaki sposób o nich mówić. Strategia marketingowa pozwala także na wybranie najlepszego kanału dystrybucji produktu po to, aby miał on okazję trafić do jak najszerszej grupy odbiorców oraz określa, jakie formy reklamy najlepiej się sprawdzą.

Bardzo istotnym elementem każdej strategii marketingowej jest także opracowanie planu komunikacji z klientem. Pamiętajmy bowiem, że klienci najchętniej nabywają produkty i usługi znanych i lubianych przez siebie firm, do których mają zaufanie. Dzięki strategii marketingowej można skutecznie określić, w jaki sposób komunikować się z klientem, aby zaskarbić sobie jego sympatię oraz przywiązać go do naszej marki.

Strategia marketingowa dla poznania mocnych i słabych stron firmy i jej konkurencji


Strategia marketingowa określa nie tylko klientów firmy, ale bada także mocne oraz słabe strony samego przedsiębiorstwa. Dzięki niej dowiadujemy się więc, które aspekty naszego działania oraz wizerunku przedsiębiorstwa należy poprawić, a które warto pozostawić bez zmian. Strategia marketingowa pozwala także wskazać firmie najlepszy kierunek działań marketingowych, który ma największe szanse przyniesienia oczekiwanych przez nią rezultatów.

Dzięki prawidłowo wykonanej analizie konkurencji w strategii marketingowej możemy także dowiedzieć, w jaki sposób pozycjonować swoją firmę w stosunku do konkurencji, a także, jak wybić się ponad nią. Strategia marketingowa pozwala bowiem także dostrzec mocne i słabe strony konkurencyjnych firm oraz wykorzystać tę wiedzę na korzyść naszej firmy. Pozwala także odpowiednio reagować na zmiany na rynku oraz przewidywać ruchy ze strony konkurencji.

Profesjonalna strategia marketingowa to podstawa wszystkich kampanii reklamowych


Strategia marketingowa to narzędzie, bez którego nie powinna się obyć żadna profesjonalna firma. Pozwala bowiem dokładnie określić najlepsze metody promocji oraz oszczędza nasz czas i pieniądze. Co jednak najważniejsze, prawidłowo wykonana strategia marketingowa w BrandGlow.pl jest w stanie skutecznie podnieść także sprzedaż produktów, znacząco zwiększyć zyski firmy oraz ugruntować jej pozycję w branży.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Instagram w Polsce. Kobiety vs. mężczyźni 10:1

Małgorzata Dwornik
Tylko jednego dnia z Instagrama korzysta w Polsce średnio 1,4 mln kobiet i 225 tys. mężczyzn. Biorąc pod uwagę, że wszystkich użytkowników na Wisłą jest 3 miliony, wynik badania przeprowadzonego przez Gemius wyraźnie pokazuje dominację kobiet w tej kwestii.

Taki Tydzień, że OOO! TIM.pl wspiera logopedów ze szkół i przedszkoli

Reporterzy.info wspierają
Fundacja edukacyjna Ogólnopolski Operator Oświaty i centrum elektrotechniki dla profesjonalistów TIM.pl łączą siły, żeby zebrać pieniądze na wyposażenie szkolnych i przedszkolnych gabinetów logopedycznych. Od 21 do 27 sierpnia zakupy wybranych produktów oznaczają realną pomoc dla kilku tysięcy dzieci w nowym roku szkolnym.

Telewizja daje mały wybór. W sieci o sukcesie filmu decyduje 8 sekund

Katarzyna Sadło
Kluczem do sukcesu na rynku wideo jest storytelling, bo tylko 5 proc. widzów pamięta statystyki, za to aż 65 proc. historię. Co zrobić, by zainteresować widzów w czasach, kiedy co sekundę powstaje 211 milionów filmów? Odpowiedzi szukali uczestnicy festiwalu komunikacji interaktywnej Filmteractive.

Wideo w internecie. O sukcesie decydują dwie sekundy

Katarzyna Sadło
Jak wynika z badania Wideo mobile 2016, aż 41 proc. ankietowanych deklaruje, że ogląda materiały wideo online na smartfonie bądź tablecie. Wśród nich 62 proc. robi to codziennie. Popularność filmów wykorzystuje branża marketingowa i reklamowa, dla których jest to jeden z najważniejszych i najszybciej rozwijających się formatów digital.

W jaki sposób wpłynąć na pozytywny wizerunek własnej firmy?

Consulting`n more
Dbanie o dobry wizerunek firmy jest jednym z kluczowych zadań, jakie powinniśmy stawiać przed sobą, gdy decydujemy się wkroczyć na rynek. Dobrze, by nasi potencjalni klienci nie tylko rozpoznawali nasze logo, ale by nasza marka budziła w nich pozytywne skojarzenia, jak np. najwyższa jakość, profesjonalizm, terminowość. [artykuł sponsorowany]

Spada widoczność reklam display. Raport Meetrics

Paweł Usakowski
Jak wynika z najnowszego raportu „Viewability Benchmark Report”, wskaźnik Viewability reklam online w Polsce spadł w IV kwartale minionego roku o 2 punkty procentowe, do poziomu 54%. Średnia wartość Viewability dla wszystkich badanych rynków w Europie jest wyższa niż w Polsce o 4 punkty procentowe.

Polski rynek influencer marketingu 2021. Raport REACHaBLOGGER.pl

Paweł Usakowski
Nakłady na influencer marketing w Polsce w 2021 najprawdopodobniej mocno wzrosną - wynika z raportu „Polski rynek influencer marketingu 2021”, przygotowanego w oparciu o badanie przeprowadzone w lutym przez platformę REACHaBLOGGER.pl.

więcej w dziale: Marketing i PR

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert


gazety w PDF i epub

Czytaj gazety w PDF i EPUB

Okładka Fakt
Fakt
Okładka Forum
Forum
Okładka Gazeta Polska
Gazeta Polska
Okładka Parkiet
Parkiet
więcej e-gazet

Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24