menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Panasonic

17.05.2018 Marketing i PR

Strategia marketingowa i korzyści płynące z jej stosowania dla firmy

brandglow.pl

Właściwie opracowana strategia marketingowa to klucz do sukcesu każdej firmy zarówno małej, jak i dużej. Jest to bowiem praktyczne narzędzie, które pozwala nam na ustalenie spójnego planu działania, określenia mocnych oraz słabych stron przedsiębiorstwa oraz sprecyzowania, kim są odbiorcy naszych produktów oraz usług. Dzięki niej możliwe jest zwiększenie zysków ze sprzedaży oraz umocnienie pozycji firmy na rynku. Sprawdźmy, jakie są najważniejsze korzyści oferowane przez profesjonalną strategię marketingową.

artykuł sponsorowany

Strategia marketingowafot. brandglow.pl

Strategia marketingowa precyzyjnie określa odbiorców produktów lub usług


Jednym z najważniejszych celów, jakie stawia przed sobą każda strategia marketingowa, jest określenie grupy docelowej, do której firma kieruje swoje produkty lub usługi. Dlaczego to takie istotne?

Otóż, wiedząc, kim są nasi klienci możemy przygotować dla nich produkt, który będzie najlepszą odpowiedzią na ich potrzeby. Pamiętajmy bowiem, że zadaniem każdej firmy jest dawanie odbiorcom wymiernych korzyści poprzez oferowanie produktów, które są im niezbędne w codziennym życiu oraz pomogą w rozwiązywaniu określonych problemów.

Dzięki prawidłowo opracowanej strategii marketingowej firma zyskuje także wiedzę, jak najefektywniej reklamować swoje produkty, jak kształtować ich ceny oraz w jaki sposób o nich mówić. Strategia marketingowa pozwala także na wybranie najlepszego kanału dystrybucji produktu po to, aby miał on okazję trafić do jak najszerszej grupy odbiorców oraz określa, jakie formy reklamy najlepiej się sprawdzą.

Bardzo istotnym elementem każdej strategii marketingowej jest także opracowanie planu komunikacji z klientem. Pamiętajmy bowiem, że klienci najchętniej nabywają produkty i usługi znanych i lubianych przez siebie firm, do których mają zaufanie. Dzięki strategii marketingowej można skutecznie określić, w jaki sposób komunikować się z klientem, aby zaskarbić sobie jego sympatię oraz przywiązać go do naszej marki.

Strategia marketingowa dla poznania mocnych i słabych stron firmy i jej konkurencji


Strategia marketingowa określa nie tylko klientów firmy, ale bada także mocne oraz słabe strony samego przedsiębiorstwa. Dzięki niej dowiadujemy się więc, które aspekty naszego działania oraz wizerunku przedsiębiorstwa należy poprawić, a które warto pozostawić bez zmian. Strategia marketingowa pozwala także wskazać firmie najlepszy kierunek działań marketingowych, który ma największe szanse przyniesienia oczekiwanych przez nią rezultatów.

Dzięki prawidłowo wykonanej analizie konkurencji w strategii marketingowej możemy także dowiedzieć, w jaki sposób pozycjonować swoją firmę w stosunku do konkurencji, a także, jak wybić się ponad nią. Strategia marketingowa pozwala bowiem także dostrzec mocne i słabe strony konkurencyjnych firm oraz wykorzystać tę wiedzę na korzyść naszej firmy. Pozwala także odpowiednio reagować na zmiany na rynku oraz przewidywać ruchy ze strony konkurencji.

Profesjonalna strategia marketingowa to podstawa wszystkich kampanii reklamowych


Strategia marketingowa to narzędzie, bez którego nie powinna się obyć żadna profesjonalna firma. Pozwala bowiem dokładnie określić najlepsze metody promocji oraz oszczędza nasz czas i pieniądze. Co jednak najważniejsze, prawidłowo wykonana strategia marketingowa w BrandGlow.pl jest w stanie skutecznie podnieść także sprzedaż produktów, znacząco zwiększyć zyski firmy oraz ugruntować jej pozycję w branży.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Spada widoczność reklam display. Raport Meetrics

Paweł Usakowski
Jak wynika z najnowszego raportu „Viewability Benchmark Report”, wskaźnik Viewability reklam online w Polsce spadł w IV kwartale minionego roku o 2 punkty procentowe, do poziomu 54%. Średnia wartość Viewability dla wszystkich badanych rynków w Europie jest wyższa niż w Polsce o 4 punkty procentowe.

Jak optymalizować strony mobilne pod SEO? Poradnik

Aneta Świderska
Co należy zrobić, żeby witryna była jak najlepiej widoczna w Google? Jakie działania SEO wpisać w stały element działań marketingowych? Istnieje szereg działań, które pozwolą skutecznie pozycjonować się na istotne z puntu wyszukiwania frazy.

60 procent Polaków subskrybuje newslettery. Raport ExpertSender

Karolina Krzeska
31 proc. ankietowanych posiada tylko jedną, prywatną skrzynkę e-mailową. Z e-maili chętnie korzysta e-commerce. Oferty, które badani dostają e-mailowo, prawie połowa badanych czyta kilka razy dziennie. Dla 53 proc. oferty przesyłane e-mailem są spamem. Aż 48 proc. osób nie otwiera wiadomości z folderu SPAM.

Stereotypy o agencjach reklamowych

Web Lider
Każdy fachowiec budowlany popija piwo w pracy, każdy kierowca autobusu celowo ucieka przed biegnącymi, spóźnionymi pasażerami, każda księgowa będzie mieć do ciebie pretensje, że w ogóle śmiesz jej przerywać. Znacie te wszystkie gombrowiczowskie „gęby”? Obalimy teraz kilka z nich, dotyczących pracy w agencji interaktywnej.

W jaki sposób czytać zamieszczane w sieci opinie o sklepach internetowych?

Redcart.pl
Pisaniem opinii (pozytywnych, negatywnych i neutralnych) zajmują się ludzie, którzy mieli do czynienia z ofertą danego sklepu internetowego, a przynajmniej tak powinno być, gdyż można spotkać się również z opiniami wynikającym ze złośliwości konkurencji. Jak odróżniać wartościowe komentarze od tych mniej przydatnych lub mylących?

Prowadzenie bloga firmowego dla wsparcia SEO i nie tylko - 8 korzyści

KK
Wzrost ruchu na stronie dzięki dobrze przygotowanej publikacji na bloga firmowego może wynieść nawet ponad 400%. Ponad połowa internautów szuka interesujących ich treści w Google, a 18% z nich chce czytać artykuły na firmowych blogach. Zobacz, jak optymalnie wykorzystać tę wiedzę.

Reklama programmatic. Jak płacić tylko za skuteczny marketing

Paweł Treściński
Model programmatic umożliwia kierowanie formatów reklamowych na określoną grupę odbiorców. Segmenty mogą obejmować płeć, wiek, status społeczny, a także położenie geograficzne w niektórych rejonach kraju. Oprócz tego, można również kontrolować reklamy według określonej pory dnia a także monitorować ich częstotliwość.

więcej w dziale: Marketing i PR

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

baner Broń.pl
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23