1.06.2018 Marketing i PR
Jak zyskać dzięki technikom e-marketingowym?
adwordsgroup.pl
Kampania linków sponsorowanych w Google Adwords to tylko jeden ze sposobów, które oferowane są e-marketingowców. I tutaj od razu pojawia się problem, jak nie zgubić się w gąszczu tych wszystkich technik. Przecież nie wszystkie będą odpowiednie dla naszego biznesu. Najprostszym sposobem, ale i odrobinę czasochłonnym jest po prostu poznanie ich. Z tego właśnie powodu omówimy dzisiaj, jak zyskać dzięki tym technikom.
rys. adwordsgroup.pl
Pozyskiwanie nowych klientów
Linki sponsorowane Google mają to do siebie, że pojawiają się tylko tym osobom, które mogą być zainteresowane danym produktem bądź usługą. Z tego właśnie powodu nie trafiają do tej grupy odbiorców, która z pewnością nie skorzysta z danych dóbr. Pozwala to na całkiem proste pozyskiwanie nowych klientów, ponieważ istnieje w nich już dana potrzeba, a to jedno z zadań, które należą do marketingowców, czyli wzbudzenie potrzeby. Jako że takowa już istnieje, za pomocą linków sponsorowanych w Google, można ich w odpowiedni sposób pokierować.
Promowanie produktów
Nie ma lepszych narzędzi do promowania oferowanych dóbr, niż właśnie linki sponsorowane Google Adwords, ponieważ przy ich pomocy trafia się do potencjalnych odbiorców. Nie wszyscy jednak wiedzą na temat konkretnych pozycji, dlatego takowa kampania pozwala im poznać nowe produkty, a przy okazji przekonać ich do zakupu. Nie zawsze jest to krótkotrwały proces, ponieważ forsowanie odbiorców nie jest wskazane. Zbyt nachalne reklamy są niestety przez większość społeczeństwa zauważane.
Linki sponsorowane
Wspominaliśmy o nich wcześniej, jako jedna z metod. Lecz jaki jest ich mechanizm? Posiadając produkt zgłaszamy się do programu linków sponsorowanych Google AdWords z konkretnym produktem bądź całą ich gamą. I praca po naszej stronie tak naprawdę się kończy, ponieważ Google przejmuje całą resztę na siebie.
To według autorskich algorytmów dobierani są klienci, którzy na przykład wchodzili na strony sklepów, które oferują podobne produkty bądź czytali artykuły na dany temat. Linki sponsorowane Google nie trafiają więc do przypadkowych ludzi, tylko do tych, którzy z dużym prawdopodobieństwem mogą być zainteresowani naszymi dobrami.
Facebook Ads
Jednym z miejsc, w którym nie działają linki sponsorowane Google AdWords, jest Facebook. Ma on swój autorski program, który wyświetla reklamy wewnątrz serwisu. Jak można zyskać na tej platformie? Już dawno minął czas forów, na których ludzie dzielili się pasjami, teraz to wszystko odbywa się na facebookowych grupach.
Dlatego właśnie umieszczanie reklam specjalnie dla członków danych społeczności, może sprawić że wypromujemy dany produkt lub znajdziemy nowych klientów, którzy danym zagadnieniem się po prostu interesują. Facebook Ads, jak i linki sponsorowane w Google, mogą być wykorzystywane równocześnie, co daje zadowalające rezultaty.
Kreowanie wizerunku
Kampanie linków sponsorowanych Google Adwords równie dobrze sprawdzą się do promowania marki, a nie tylko jej produktów. To bardzo ważne, aby dany producent był znany i lubiany, a nie tylko jego pojedyncze twory. Niezależenie od wielkości, promowanie się w ten sposób, sprawi że zostaniemy uznawani przez społeczeństwo jako zaufana marka. A to klucz do sukcesu! Ilekroć słyszy się, że ktoś kupuje sprzęt tylko w jednej firmie, bo przecież ona jest znana/lubiana/zaufana. Nad wizerunkiem, więc też trzeba pracować – na przykład przy pomocy linków sponsorowanych w Google.
Wywoływanie pożądanych działań
Kampanie linków sponsorowanych Google Adwords nadają się też do wywoływania pożądania oraz określonych działań. Punkt ten może dotyczyć nie tylko producentów, ale także fundacje oraz organizacje non-profit. Bo to właśnie one na tym mogą skorzystać najwięcej. Często słyszy się o akcjach dotyczących ratowania zwierząt czy oceanów, ale nie zawsze są one skuteczne.
Powód tego jest prozaiczny, nie trafiły one po prostu na odpowiedni grunt. Dzięki linkom sponsorowanym w Google, można trafić do tych wszystkich, którzy w różnym stopniu interesują się ekologią i zaciekawić ich danym problem – a już samo zwrócenie uwagi jest sukcesem.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Zobacz artykuły na podobny temat:
Firma odpowiedzialna społecznie. Ten wizerunek się opłaca
RINF
Polacy i Hiszpanie najchętniej w Europie kupują od firm odpowiedzialnych społecznie - wynika z raportu Global State of the Consumer Tracker, opracowanego pod koniec czerwca przez ekspertów firmy doradczej Deloitte.
Największe kryzysy wizerunkowe w Polsce. Kryzysometr 2022/2023
Dagmara Gac
Katastrofa ekologiczna na Odrze, skandal obyczajowy w Ordo Iuris i medialne zarzuty wobec Tomasza Lisa. To największe kryzysy wizerunkowe według badania Kryzysometr 22/23, przeprowadzonego przez agencję Alert Media Communications.
Marketingowe pomysły na pokolenie alfa
Pamela Tomicka
Pokolenie Alfa się rozrasta i ma szansę prześcignąć generację wyżu demograficznego (baby boomers) w swojej liczebności. Co tydzień przybywa ich ponad 2,8 miliona w skali globalnej, a według szacunków do 2025 roku na świecie będzie ich ponad 2 miliardy.
Barometr Altavia. Jak i gdzie kupują Polacy
Altavia Polska
Driverami zakupowymi, czyli czynnikami, które sprawiają, że klienci przychodzą do tego a nie innego sklepu są przede wszystkim: gazetka/katalog/ulotka oraz polecenie znajomych, a także po prostu przypadek. W pierwszej odsłonie polskiej edycji Barometru Altavia przebadano relacje konsumentów z niemal 100 markami sieci handlowych.
Reklama kontekstowa w prasie. PBC zmierzyły jej skuteczność
BARD
Reklama prasowa, jeśli zamieszczona jest w odpowiednim kontekście redakcyjnym, przyciąga wzrok o 67% lepiej, niż ta opublikowana w innej przestrzeni - wynika z badań przeprowadzonych dla Polskich Badań Czytelnictwa. Na reklamę kontekstową odbiorcy patrzą dłużej i bardziej się w nią angażują.
Instagram Stories w komunikacji marki
Michał Chrościcki
Na kanale jakim jest Instagram, dopiero Stories, a nie statyczne posty, stworzyły możliwość większej interakcji użytkowników z publikowaną treścią, a marketerom dostarczyły mierzalne dane. Na odbiór Stories przez użytkowników ma wpływ kilka czynników.
Terapia przez muzykę. Dzieci z kliniki Przylądek Nadziei rapują o raku
Klaudia Smolarska-Kulej
Beztroskie dzieciństwo przerwane mrożącą krew w żyłach diagnozą, miesiące spędzone w szpitalu, ból i nadzieja. To wszystko znajdziemy w utworach, które rapują mali pacjenci z wrocławskiej kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei. Teksty piosenek napisali sami, a wszystko po to, by lepiej uporać się z chorobą.