menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Bron.pl

2.06.2019

Dlaczego warto informować klientów o stanie przesyłki?

inPost

Niektórzy z Twoich klientów dokonają zamówienia i nie zastanowią się nad jego przebiegiem, dopóki nie otrzymają przesyłki. Jednak wiele osób chce dokładnie wiedzieć, gdzie aktualnie znajduje się ich paczka. Wiele badań pokazuje, że przytłaczająca większość kupujących ocenia śledzenie zamówień jako ważną część wpływającą na poziom ich satysfakcji z zakupów w sklepie internetowym.

artykuł sponsorowany

Dlaczego warto informować klientów o stanie przesyłki?fot. inPost/off-site

Zaproponuj klientom śledzenie przesyłki i zobacz, jakie przyniesie to korzyści klientom oraz Twojej firmie


Możliwość zagwarantowania opcji śledzenia przesyłka stała się jedną z najlepszych praktyk e-commerce. Jest to również łatwy sposób na zapewnienie klientom lepszych wrażeń z zakupów online. Korzyści płynące z tego rozwiązania pozwalają również odciążyć Cię od nadmiaru korespondencji.

Aby jak najlepiej wykorzystać możliwości, jakie daje taka informacja, postaraj się wdrożyć w swojej firmie następujące działania:

  • zachęcaj klientów do powrotu na swoją stronę lub pozostania na niej dłużej, aby zwiększyć szanse na dodatkowe zakupy lub zamówienie towarów komplementarnych; w e-mailach z informacją na temat statusu zamówienia możesz zawierać różne dodatkowe informacje, np. dotyczące aktualnie trwających promocji;
  • zmniejsz lub wyeliminuj połączenia telefoniczne czy e-mailowe od klientów pytających o status ich zamówienia; duża liczba małych czynności może być rozpraszająca dla pracowników i zajmuje wiele cennego czasu;
  • stwórz nowe możliwości kontaktu z klientami za pośrednictwem poczty elektronicznej, aby promować nowe oferty i przesyłać zaproszenia do polubienia swoich profili w mediach społecznościowych;
  • spraw, aby Twoja firma wyglądała na godną zaufania i wiarygodną; transparentność i wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom świadczy o wysokim poziomie usług;
  • ustal oczekiwania klientów – w ten sposób zapewniając spokój im i sobie.

Jak dostarczyć klientom informacje o śledzeniu?


W codziennej praktyce e-commerce funkcjonują dwie metody przekazania klientowi informacji na temat śledzenia przesyłki:

  • informacje na stronie internetowej – na przykład w formie panelu klienta, wiadomości wewnętrznych itp.
  • link dołączony w potwierdzeniu wysyłki lub w innych wiadomościach e-mail.

W zależności od firmy transportującej przesyłkę, sposób obserwowania drogi paczki może się od siebie różnić. Wielu dostawców oferuje automatyczne wysłanie wiadomości bezpośrednio na skrzynkę e-mailową adresata. Często zdarza się również taka sytuacja, w której kurier szczecin wysyła wiadomość SMS lub dzwoni bezpośrednio do klienta, aby umówić się z nim na godzinę odbioru paczki. Inni oferują pewne metody integracji systemu sprzedaży z zewnętrznym systemem. W przypadku braku takich opcji lub wielu różnych opcji wysyłki oznacza to przeważnie konieczność wykonania tego ręcznie, co – paradoksalnie – dostarcza kilka możliwości (jak np. zawarcie w e-mailu spersonalizowanych treści).

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Dlaczego Influencer Marketing staje się coraz popularniejszą formą promocji dla marek?

Green Parrot
W obecnych czasach reklamy w mediach tradycyjnych przestają spełniać swoją rolę, a cała promocja marki przenosi się do Internetu. Wciąż poszukujemy nowych rozwiązań na reklamę naszej działalności i chcemy wiedzieć co obecnie przynosi najlepsze rezultaty. Czym jest Influencer Marketing, jak działa i dlaczego powinniśmy zwrócić uwagę na tą formę marketingu? [artykuł sponsorowany]

Ogólnopolski Operator Oświaty i Kulczyk Foundation dla dzieci z Ukrainy

Reporterzy.info wspierają
"Chodźmy Razem do Szkoły", realizowany w Gdańsku i Wrocławiu przez fundację Ogólnopolski Operator Oświaty projekt szkolnych klas przygotowawczych dla uczniów z Ukrainy zyskał ważnego partnera. Kulczyk Foundation przekazała ponad 192 tysiące złotych na pomoc w nauce dla kilkuset ukraińskich dzieci.

Pytania są ważniejsze niż odpowiedzi. TAKIEJ szkoły chcą dzieci

Reporterzy.info wspierają
„Dzieci Celestyna” to muzyczna kartka, wysłana w świat internetu przez uczniów klasy 6a z poznańskiej, publicznej szkoły podstawowej Cogito. Wyśpiewali w niej, co w nauce, szkole powinno być najważniejsze. Jakiej szkoły oczekują od nas, dorosłych.

Pudełka z nadrukiem na różne okazje

Materiał zewnętrzny
Do pudełek pakuje się nie tylko prezenty, ale również produkty, które następnie mają trafić do sprzedaży. Często nie mogą to być pudełka w dowolnym kolorze, zdobione obojętnie jakim wzorem, czy tym bardziej znaczone logo konkurencji. Stąd wzrosło zainteresowanie usługami, które polegają na projektowaniu i produkcji pudełek kartonowych pod indywidualne zamówienie.

Jak stworzyć program lojalnościowy?

artykuł sponsorowany
Program lojalnościowy zakłada dodatkowe benefity dla klienta. Otrzymuje on nie tylko to, za co płaci, ale również punkty, które może wymieniać na nagrody, a także zniżki i bony rabatowe. Ostateczne zasady programu lojalnościowego zależą od wcześniej stworzonej strategii. Z założenia ma on budować pozytywne i trwałe relacje z klientami, wspierać ich lojalność, być promocją dla marki i oczywiście generować większe zyski. Jak się do niego dobrze przygotować?

Dlaczego pozycjonowanie stron internetowych jest ważne?

artykuł gościnny
Pozycjonowanie stron internetowych obejmuje wiele działań, które pozwalają na osiągnięcie zadowalających efektów, w postaci wysokich pozycji w wyszukiwarce google. Wśród nich możemy wymienić: tworzenie treści istotnych dla użytkowników i wyszukiwarki, poprawianie szybkości ładowania strony czy dostosowanie słów kluczowych. Wszystkie wyżej wymienione działania zostały zaprojektowane tak, aby sprostać potrzebom użytkowników wyszukiwarek oraz algorytmów wyszukiwarek.

Rozlicz PIT i wesprzyj projekty pomagające w rozwoju dzieci

Reporterzy.info wspierają
Rusza sezon rozliczeń podatkowych. Dla każdego z nas to okazja, żeby BEZ PONOSZENIA DODATKOWYCH KOSZTÓW wesprzeć ważny cel społeczny lub charytatywny. Wystarczy w rozliczeniu wpisać numer KRS wybranej fundacji. Repoterzy.info zachęcają do wsparcia projektu utworzenia bezpłatnej, Wirtualnej Poradni Pedagogicznej.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

baner Broń.pl
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23