menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMA Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

2.06.2019

Dlaczego warto informować klientów o stanie przesyłki?

inPost

Niektórzy z Twoich klientów dokonają zamówienia i nie zastanowią się nad jego przebiegiem, dopóki nie otrzymają przesyłki. Jednak wiele osób chce dokładnie wiedzieć, gdzie aktualnie znajduje się ich paczka. Wiele badań pokazuje, że przytłaczająca większość kupujących ocenia śledzenie zamówień jako ważną część wpływającą na poziom ich satysfakcji z zakupów w sklepie internetowym.

artykuł sponsorowany

Dlaczego warto informować klientów o stanie przesyłki?fot. inPost/off-site

Zaproponuj klientom śledzenie przesyłki i zobacz, jakie przyniesie to korzyści klientom oraz Twojej firmie


Możliwość zagwarantowania opcji śledzenia przesyłka stała się jedną z najlepszych praktyk e-commerce. Jest to również łatwy sposób na zapewnienie klientom lepszych wrażeń z zakupów online. Korzyści płynące z tego rozwiązania pozwalają również odciążyć Cię od nadmiaru korespondencji.

Aby jak najlepiej wykorzystać możliwości, jakie daje taka informacja, postaraj się wdrożyć w swojej firmie następujące działania:

  • zachęcaj klientów do powrotu na swoją stronę lub pozostania na niej dłużej, aby zwiększyć szanse na dodatkowe zakupy lub zamówienie towarów komplementarnych; w e-mailach z informacją na temat statusu zamówienia możesz zawierać różne dodatkowe informacje, np. dotyczące aktualnie trwających promocji;
  • zmniejsz lub wyeliminuj połączenia telefoniczne czy e-mailowe od klientów pytających o status ich zamówienia; duża liczba małych czynności może być rozpraszająca dla pracowników i zajmuje wiele cennego czasu;
  • stwórz nowe możliwości kontaktu z klientami za pośrednictwem poczty elektronicznej, aby promować nowe oferty i przesyłać zaproszenia do polubienia swoich profili w mediach społecznościowych;
  • spraw, aby Twoja firma wyglądała na godną zaufania i wiarygodną; transparentność i wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom świadczy o wysokim poziomie usług;
  • ustal oczekiwania klientów – w ten sposób zapewniając spokój im i sobie.

Jak dostarczyć klientom informacje o śledzeniu?


W codziennej praktyce e-commerce funkcjonują dwie metody przekazania klientowi informacji na temat śledzenia przesyłki:

  • informacje na stronie internetowej – na przykład w formie panelu klienta, wiadomości wewnętrznych itp.
  • link dołączony w potwierdzeniu wysyłki lub w innych wiadomościach e-mail.

W zależności od firmy transportującej przesyłkę, sposób obserwowania drogi paczki może się od siebie różnić. Wielu dostawców oferuje automatyczne wysłanie wiadomości bezpośrednio na skrzynkę e-mailową adresata. Często zdarza się również taka sytuacja, w której kurier szczecin wysyła wiadomość SMS lub dzwoni bezpośrednio do klienta, aby umówić się z nim na godzinę odbioru paczki. Inni oferują pewne metody integracji systemu sprzedaży z zewnętrznym systemem. W przypadku braku takich opcji lub wielu różnych opcji wysyłki oznacza to przeważnie konieczność wykonania tego ręcznie, co – paradoksalnie – dostarcza kilka możliwości (jak np. zawarcie w e-mailu spersonalizowanych treści).

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jak zastrzec znak towarowy?

Artykuł sponsorowany
Dla każdej firmy marka jest szalenie ważna. To dzięki jej rozpoznawalności twoje towary lub usługi przyciągają coraz większe rzesze klientów. Za przykład mogą służyć Coca-Cola, Audi, Microsoft czy IKEA. Jest to więc pewna pokusa dla twoich konkurentów. Mało kto wie, ale nawę lub logo firmy da się ukraść! Można się przed tym zabezpieczyć rejestrując je w Urzędzie Patentowym. W tym artykule chciałbym pokazać ci jak zastrzec znak towarowy.

Top 5 niedrogich upominków na Boże Narodzenie

RaB
W co w takim razie najlepiej zainwestować, by prezent był trafiony, a osoba nim obdarowana była szczęśliwa? Należy przede wszystkim pomyśleć nad prezentem nie tylko praktycznym, ale także pomysłowym oraz spersonalizowanym. [artykuł sponsorowany]

Odpowiedzialni za przyszłość. Pierwszy taki raport o CSR i biznesie

Reporterzy.info polecają
Aż 80% wrocławskich firm uważa, że działania związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu są potrzebne, jednak aktywność w tym obszarze podejmuje tylko 45% z nich. Co stoi za ich motywacjami i jak ich działalność wiąże się z edukacją? Wyjaśnia to raport „Odpowiedzialni za przyszłość”.

Kto dzwonił? Sprawdź!

infonumer.pl
Telefon komórkowy bardzo ułatwia dzisiaj życie. Nie oznacza to jednak, że jego posiadanie ma wyłącznie dobre strony, choć na pewno jest ich o wiele więcej, niż tych złych. Do tych ostatnich należą rozmowy z nieznanych numerów, jeśli mają one charakter nękający. [artykuł sponsorowany]

Projektowanie stron internetowych w agencji interaktywnej. SEO i budowa widoczności

artykuł partnera
By móc lepiej zrozumieć użytkowników, ich potrzeby oraz w jaki sposób przeglądają Twoją stronę internetową warto poznać i zrozumieć ich zachowania na stronie.

Ukraińskie Centrum Edukacji we Wrocławiu. Od września nowa formuła

Reporterzy.info wspierają
Po roku doświadczeń, zebranych podczas prowadzenia we Wrocławiu klas przygotowawczych dla dzieci z Ukrainy, fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty w nowym roku szkolnym rozwija projekt. Będzie więcej nauki języka polskiego i oferta opieki dla dzieci pracujących rodziców.

Jak wybrać odpowiedni czytnik ebooków?

Materiał zewnętrzny
Czytanie to Twój ulubiony sposób na spędzanie wolnego czasu? Chciałbyś wszędzie zabierać ze sobą książkę, ale czasem okazuje się to niemożliwe? Możesz ułatwić sobie sprawę i zawsze mieć przy sobie nawet kilka dzieł, a to dzięki czytnikowi ebooków. Jaki sprzęt wybrać?

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24