menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Konsimo

13.01.2020 Marketing i PR

Raport od agencji SEO. Co powinno się w nim znaleźć

Karolina Matyska, Content Marketing Manager w Senuto

Jednym z pierwszych zadań specjalisty SEO, który rozpoczyna pracę nad zwiększeniem widoczności danego serwisu w Google, jest raportu z audytu SEO. Co powinno znaleźć się w podsumowaniu dostarczanym przez agencję?

Raport od agencji SEO. Co powinno się w nim znaleźćfot. Mediamodifier/CC0/Pixabay.com

Raport z audytu SEO


Badana jest wtedy kondycja techniczna serwisu, a także wyszukiwane są pola do optymalizacji. Kompleksowy raport z audytu powinien zawierać zalecenia i poprawki, które należy wprowadzić na stronie, aby miała ona szansę pojawić się na wyższych pozycjach w Google.

Raport z audytu SEO powinien obejmować między innymi:

  • analizę pracy serwera,
  • kodu strony,
  • zaindeksowanych stron,
  • błędów w serwisie.

REKLAMA

Raport z działań agencji


W cyklicznych raportach od agencji SEO powinny się znaleźć następujące informacje:

  • ogólna widoczność strony w Google
    W tej sekcji powinna zostać przedstawiona liczba fraz, na jakie serwis znajduje się w TOP wyników wyszukiwania. Z reguły pulę tę rozdziela się na przedziały TOP3, TOP10 i TOP50. Ważne, aby tym danym towarzyszyła informacja, czy liczba fraz wzrosła czy zmalała w porównaniu do analogicznego okresu (np. rok temu) lub momentu rozpoczęcia współpracy.
  • widoczność serwisu na najważniejsze słowa kluczowe
    Jedną z kwestii ustalanych między agencją a klientem przed rozpoczęciem współpracy jest wytypowanie konkretnych fraz, na które pozycjonowany będzie serwis i które są najważniejsze z biznesowego punktu widzenia. W cyklicznym raporcie SEO od agencji powinna więc znaleźć się informacja o tym, jak zmieniły się pozycje serwisu na te słowa kluczowe.
  • widoczność strony na frazy brandowe
    W punkcie tym należy sprawdzić, jaki udział w grupie wszystkich słów kluczowych, na jakie dany serwis jest widoczny w Google, stanowią frazy powiązane z marką.
  • ruch organiczny w serwisie
    Do zadań agencji SEO należy systematyczne zwiększanie ruchu organicznego w serwisie. W raporcie SEO powinno się więc znaleźć zestawienie wolumenu ruchu organicznego miesiąc do miesiąca, a nawet rok do roku. Sekcja dotycząca ruchu organicznego powinna zawierać także informacje o tym, jaki procent całego ruchu na stronie wygenerowany został przez działania SEO oraz które sekcje serwisu osiągają najlepsze wyniki.
  • porównanie do konkurencji
    Aby raport działań SEO był kompleksowy, należy również przeanalizować, jak na te same słowa kluczowe widoczna jest konkurencja. Pozwoli to spojrzeć na sytuację firmy, którą obsługuje agencja z odpowiedniej perspektywy. Dlatego też raport SEO powinien zawierać informacje o najbliższej konkurencji w Google (która nie zawsze jest tożsama z konkurencją biznesową) oraz krótkie porównanie osiąganych wyników.
  • pozyskane linki oraz ich źródła
    Pozyskiwanie linków zewnętrznych dla serwisu to jedno z głównych zadań specjalisty SEO, ponieważ ma ono bezpośredni wpływ na pozycje osiągane w Google. Trzeba jednak pamiętać, że nie ilość, a jakość zdobywanych linków jest ważna. W raporcie od agencji czy specjalisty SEO powinna znaleźć się informacja o tym, jakie odnośniki i z których źródeł udało się zdobyć.
  • podsumowanie zrealizowanych działań
    Kolejny ważnym punktem jest wyraźne przedstawienie, jakie działania zostały wykonane przez specjalistę w danym okresie rozliczeniowym. Pozwoli to bezpośrednio zinterpretować osiągane wyniki oraz analizować ich wpływ na biznes.
  • planowane działania
    Oprócz informacji o tym, jakie działania zostały wykonane w minionym okresie, raport powinien zawierać sekcję, w której zostaną wymienione planowane działania SEO. Warto wiedzieć, że specjaliści, z którymi współpracuje firma mają opracowaną strategię i systematycznie wdrażają jej założenia. Dzięki temu, przy otrzymaniu kolejnego raportu SEO, istnieje możliwość zrewidowania, które plany udało im się zrealizować.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Ankiety rNPS w marketingu. Czym są i czy są potrzebne

Symetria
Ankieta umieszczona na stronie często wywołuje niechęć odwiedzających witrynę. Co można zrobić, aby klienci chętniej dzielili się swoją opinią o produkcie? Jednym z rozwiązań jest rNPS, czyli krótka ankieta online pozwalająca ocenić poziom zadowolenia ze współpracy z firmą. Co ważne – taki sposób oceny nie zajmuje wiele czasu.

Dobre wystąpienie na konferencji, czyli jak zaciekawić słuchaczy

WP
Organizowanie konferencji w dzisiejszych czasach stało się niezwykle popularne. Nie każdy jednak potrafi odpowiednio zaciekawić słuchaczy. Do tego potrzebna jest odpowiednia wiedza i umiejętności nabyte w trakcie praktykowania wystąpień.

Jak skutecznie przeprowadzić kampanię mobilną

Aneta Świderska
Według raportu Digital in 2017: Global Overview, 46% populacji na świecie łączy się z internetem za pomocą smartfonów. W Polsce aż 74% mieszkańców korzysta z Internetu mobilnego. Takie statystyki są dowodem na to, że mobile ma ogromny potencjał marketingowy.

Kryzys wizerunkowy w skali mikro. Badanie Alert Media Communications

Dagmara Gac
Aż 9 na 10 profesjonalistów zajmujących się komunikacją w instytucjach państwowych lub samorządowych i 61% osób realizujących analogiczne zadania w sektorze biznesu, poświęca co najmniej jedną godzinę tygodniowo na rozwiązywanie mikrokryzysów - wynika z najnowszej edycji badania "Kryzysometr".

Boty na infoliniach. Badanie Armatis Customer Experience Index

KF
Prawie 2/3 Polaków deklaruje, że podczas kontaktu z działem obsługi klienta zetknęło się z chatbotem lub botem głosowym. Takiej formie obsługi częściej towarzyszą negatywne emocje. Niemal 3/4 Polaków wolałaby zaczekać w kolejce na obsługę przez człowieka niż zostać natychmiast obsłużonym przez bota.

Reklamy w grach mobilnych. Rynek warty ponad 50 miliardów dolarów

Pamela Tomicka
Rosnąca popularność rozgrywek mobilnych sprawiła, że stały się one mainstreamowym kanałem rozrywkowym, ale też komunikacyjnym i reklamowym. Przychody z reklam w grach mogą osiągnąć nawet 56 mld dolarów w 2024 roku (42 mld w 2019). Tym bardziej, że gracze nie ignorują reklam w tym kanale.

Influencer marketing i trendy na rok 2023. Prognozy agencji TFM

Agnieszka Kuźma-Filipek
Influencer marketing to narzędzie, które z każdym rokiem zyskuje na popularności. Zespół agencji Ten Fajny Management podjął próbę wskazania pięciu głównych trendów, na które warto zwrócić uwagę w 2023 roku, by z sukcesem tworzyć kampanie komunikacyjne.

więcej w dziale: Marketing i PR

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24