8.06.2020 Marketing i PR
Na ratunek chłopcu, który nie czuje bólu. 27 maratonów na rolkach
BARD
Dwójka zwariowanych rolkarzy i rekordzistów Polski, Agata i Wojtek Miszewscy z Oleśnicy, podejmuje kolejne, charytatywne wyzwanie. Codziennie od 1 do 27 czerwca, gdzieś w Polsce, pokonują na rolkach dystans maratonu. Żeby pomóc zebrać pieniądze na operację 12-letniego Krystiana. Pierwszego w Polsce chłopca, który nie czuje bólu głębokiego.

Krystian Dąbrowski z Dobrosielic koło Płocka ma bardzo rzadką przypadłość. To wrodzona niewrażliwość na ból i brak potliwości. Krystian nie czuje, kiedy z jego ciałem dzieje się coś niedobrego. Nie czuje, kiedy robi sobie krzywdę. Przez chorobę ma całkowicie zniszczone kolana. Polscy lekarze rozłożyli bezradnie ręce. Pomoc w rekonstrukcji kolana zaoferował dr David Feldman z St. Mary Hospital na Florydzie w USA. Jednak nie za darmo. Za prawie pół miliona złotych...
Z pomocą Krystianowi i jego rodzicom postanowili przyjść Agata i Wojtek Miszewscy, rolkarze z charytatywnego projektu Rolki Reggae Rajd. To oficjalni rekordziści Polski w najdłuższej sztafecie na rolkach: w marcu ubiegłego roku jeździli przez 24 godziny wokół wrocławskiego Rynku, zbierając przy okazji pieniądze na leczenie dzieci chorych na raka z kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei. Tym razem chcą pomóc Krystianowi, żeby uratować nogę przed amputacją.
- To będzie istny maraton maratonów. Codziennie, od 1 do 27 czerwca przejedziemy na rolkach co najmniej 42 kilometry. Zaczynamy w Oleśnicy, kończymy 27 czerwca w Dobrosielicach, koło Płocka - tłumaczą Agata i Wojtek. - Każdy, kto ma ochotę, może przejechać z nami taki dystans, albo chociaż kawałek. Na każdej trasie spotykamy się z kibicami, opowiadamy o Krystianie i namawiamy do pomagania.
Każdy maraton to nie tylko jazda na rolkach. To również spotkania z ciekawymi ludźmi na zakończenie każdego etapu i opowieści o miejscach, do których dociera para rolkarzy. Cała akcja relacjonowana jest w mediach społecznościowych, docierając już od pierwszego dnia do kilkudziesięciu tysięcy odbiorców.
- Pomaganie nas napędza i daje energię na co dzień. Kiedy usłyszeliśmy o Krystianie, nie mogliśmy odmówić pomocy - tłumaczą Agata i Wojciech Miszewscy. - Dla nas te 27 maratonów to walka jedynie z kilometrami i ze zmęczeniem. Krystian ma znacznie poważniejszego przeciwnika. Zrobimy wszystko, żeby pomóc mu go pokonać. I zrobimy to w rytmie reggae. Bo oprócz rolek, to nasza druga, wielka miłość!
Relacje z projektu 27 na 27. Rolki Reggae Maratony dla Krystiana śledzić można na Facebooku:
Zbiórka na operację dla Krystiana prowadzona jest przez fundację Siepomaga.pl:
Rolki Reggae Maratony to również wydarzenie medialne i doskonała okazja do promocji marki. Organizatorzy zapraszają do współpracy firmy i instytucje, które chciałyby objąć patronatem wybrany maraton. Warunkiem jest przekazanie na operację Krystiana minimum 200 złotych.
Patronami 27 na 27. Rolki Reggae Maratony dla Krystiana są:
- ⭐ Oleśnica na rolkach
- ⭐ www.MWG-Tlumaczenia.pl
- ⭐ WRAPMANIA FD24.pl by Krystian Fabryka Druku
- ⭐ Gałganki Gagatki
- ⭐ Dom Wczasowy Faleza w Łebie
- ⭐ Orocz.com - podnoszenie efektywności pracy
Patronat medialny nad 27 na 27. Rolki Reggae Maratony sprawuje tygodnik Reporterzy.info.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Marketing i PR:
Fałszywe recenzje i opinie w internecie. Raport TrustMate.io
Marek Jaworowski
Aż 25% badanych miało problem z odróżnieniem fałszu od prawdziwych recenzji, co wskazuje na coraz bardziej zaawansowane techniki manipulacji opiniami. Pomimo działań UOKiK-u, proceder kwitnie choć jest zagrożony karą sięgającą nawet 10 proc. obrotu uznanego za winnego przedsiębiorcy. Jak się bronić przed takim oszustwem?
Nowoczesna komunikacja mobilna. Jak firmy budują relacje przez telefon
KFi
Firmy nie mogą już dłużej traktować mobilnych kanałów komunikacji jako dodatku do swojej działalności. Skuteczna strategia mobilna staje się filarem kontaktu z klientem, a także narzędziem poprawy obsługi i optymalizacji procesów wewnętrznych. Jeśli potrafi się z tych możliwości korzystać.
Kiedy każda reklama stanie się... sklepem? Prognozy Omdia
KFi
Globalne wydatki konsumenckie w sieci rosną w niespotykanym tempie. Już w 2025 roku osiągną wartość 4,4 biliona dolarów, a same USA będą odpowiadać za 1,4 biliona. Granice między reklamą, rozrywką i handlem będą się zacierać, tworząc nową erę cyfrowej konsumpcji.
Podobne artykuły:
Rok 2024 pod znakiem rekrutacji multigeneracji? Raport Aplikuj.pl
Nasz Patronat
Multigeneracja na rynku pracy jest faktem, z którym muszą się zmierzyć zarówno pracodawcy, jak i rekruterzy. O tym, że siła zespołu tkwi w jego różnorodności, mówi się często. Zdecydowanie rzadziej zwraca się uwagę na wyzwania, które niesie ze sobą zjawisko wielopokoleniowości podczas procesu rekrutacji i w miejscu pracy.
Barometr Altavia. Jak i gdzie kupują Polacy
Altavia Polska
Driverami zakupowymi, czyli czynnikami, które sprawiają, że klienci przychodzą do tego a nie innego sklepu są przede wszystkim: gazetka/katalog/ulotka oraz polecenie znajomych, a także po prostu przypadek. W pierwszej odsłonie polskiej edycji Barometru Altavia przebadano relacje konsumentów z niemal 100 markami sieci handlowych.
Reklama w grach. Case study od Fantasyexpo
Kamil Górecki
Możemy wyróżnić dwie główne drogi wykorzystywania gier do celów reklamowych - advergaming oraz in-game advertising. Ta pierwsza mówi o tworzeniu gry od podstaw w celach marketingowych. Druga, zdecydowanie częściej wykorzystywana, polega na osadzaniu treści reklamowych w istniejących grach, a pole do popisu jest dość szerokie.
Jak zostać influencerem. Poradnik praktyczny
Szymon Frączek
Publikacja sponsorowanych wpisów, otrzymywanie darmowych produktów, dostęp do zamkniętych wydarzeń - to tylko kilka korzyści bycia influencerem. Coraz więcej influencerów decyduje się nawet porzucić pracę i rozwijać markę osobistą, ale jak to zrobić?