22.10.2018 Marketing i PR
Wideo marketing. Nadchodzi rewolucja sztucznej inteligencji
Mariusz Maksymiuk, agencja interaktywna Adexon
Sztuczna inteligencja umożliwia markom podejmowanie decyzji opartych na licznych danych. Jest to niezwykle skuteczne, gdyż pozwala na obranie skutecznej taktyki opartej na wyjątkowo dokładnym targetowaniu i optymalizacji.

W dzisiejszych czasach jesteśmy świadkami stałego wzrostu konsumpcji wideo i zaangażowania odbiorców w treści, które przekazuje. Dodatkowo coraz więcej specjalistów jest zdania, że spośród wszystkich treści online to właśnie wideo zapewnia najlepsze ROI.
AI w strategii marketingowej
Treści wideo staną się jeszcze bardziej angażujące, ponieważ marki mogą teraz tworzyć je w oparciu o dane i analizę upodobań konsumentów. Dzięki sztucznej inteligencji, w prosty sposób można zyskać szeroką wiedzę na temat klientów. Informacje, jakie pozwala zdobyć nowoczesna technologia są kluczem do stworzenia lepszej strategii marketingowej. Jak wiadomo, odbiorcy angażują się wyłącznie w treści, które są odzwierciedleniem ich zainteresowań.
1049 dziennikarzy w Europie uciszonych pozwami [PL NAPISY] 👇
Istnieje wiele powodów, dla których marketing spersonalizowany jest niezbędnym elementem każdej strategii. Nie tylko zwiększa zaangażowanie, ale także pozwala tworzyć w przestrzeni cyfrowej bardziej zindywidualizowany przekaz, którego oczekują klienci. Coraz więcej marek dostrzega, że spersonalizowane treści wideo prowadzą do wyższego poziomu zaangażowania, dlatego też coraz częściej wykorzystują je w swoich działaniach. W ciągu najbliższych lat, sztuczna inteligencja zapewne otworzy drzwi do możliwości, które z pewnością zadowolą wszystkich klientów.
ROI
W przypadku wielu firm, szczególnie tych mniejszych, decyzja o zainwestowaniu w nowe kanały wymaga pewności dobrego ROI. Analityka AI daje możliwość sprawdzenia jaki zysk przyniosą poszczególne działania. Dodatkowo analityka umożliwia na tworzenie wielu kreacji i przeprowadzenie testów, które dają informację o reakcji na dane treści. AI pozwala także na dostarczenie aktualizacji w czasie rzeczywistym, dzięki czemu marketerzy są w stanie optymalizować działania na bieżąco.
Użytkownicy internetu większość czasu w sieci spędzają na oglądaniu filmów. Dlatego też wiele z nich może postrzegać nie interesujące ich reklamy jako uciążliwe. Najnowsze badania pokazują, że klienci dużo częściej nabywają produkty, które widzieli w reklamie wideo, nie te o których czytali. Co więcej, dzięki AI promocja w mediach społecznościowych może zostać ulepszona za pośrednictwem opartych na sztucznej inteligencji międzykanałowych platform reklamowych. Wykorzystanie tej technologii zapewni również dotarcie do właściwej grupy, gwarantując tym samym wyższą konwersję przy niższych kosztach.
Dokąd zmierzamy?
Stały wzrost liczby firm inwestujących w treści wideo, dowodzi ich skuteczności. Sztuczna inteligencja wyraźnie wpłynie na przyszłość marketingu, oferując markom możliwość dostosowania treści i kształtowania strategii za pomocą analityki. Właśnie dlatego AI jest i niewątpliwie będzie istotnym narzędziem, które pomoże markom w opracowywaniu odpowiednich treści wideo dla docelowej grupy odbiorców.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Marketing i PR:
Fałszywe recenzje i opinie w internecie. Raport TrustMate.io
Marek Jaworowski
Aż 25% badanych miało problem z odróżnieniem fałszu od prawdziwych recenzji, co wskazuje na coraz bardziej zaawansowane techniki manipulacji opiniami. Pomimo działań UOKiK-u, proceder kwitnie choć jest zagrożony karą sięgającą nawet 10 proc. obrotu uznanego za winnego przedsiębiorcy. Jak się bronić przed takim oszustwem?
Nowoczesna komunikacja mobilna. Jak firmy budują relacje przez telefon
KFi
Firmy nie mogą już dłużej traktować mobilnych kanałów komunikacji jako dodatku do swojej działalności. Skuteczna strategia mobilna staje się filarem kontaktu z klientem, a także narzędziem poprawy obsługi i optymalizacji procesów wewnętrznych. Jeśli potrafi się z tych możliwości korzystać.
Kiedy każda reklama stanie się... sklepem? Prognozy Omdia
KFi
Globalne wydatki konsumenckie w sieci rosną w niespotykanym tempie. Już w 2025 roku osiągną wartość 4,4 biliona dolarów, a same USA będą odpowiadać za 1,4 biliona. Granice między reklamą, rozrywką i handlem będą się zacierać, tworząc nową erę cyfrowej konsumpcji.
Podobne artykuły:
Perswazja w sprzedaży i marketingu. Poznaj sześć zasad
Daria Widerowska
Czy wiesz, jak duży wpływ na podejmowane przez siebie decyzje mają klienci? Czy znają mechanizmy, które wpływają na ich wybory? Sprawdź, w jaki sposób sprzedawcy oraz marketerzy wykorzystują zasady wpływu Roberta B. Cialdiniego.
Internetowe subskrypcje. Wartość rynku, kierunki rozwoju i... zagrożenia
KrzysztoF
Według McKinsey & Company, liczba użytkowników subskrypcji wzrosła globalnie o ponad 17% w ciągu ostatniego roku. Z raportu UBS Group AG wynika z kolei, że łączna wartość globalnego rynku subskrypcji osiągnie do 2025 roku aż 1,5 biliona dolarów. To dwa razy więcej niż w 2020 roku!
Skuteczne public relations w internecie. Jak się robi e-PR
Kamila Kaczmarczyk
Punktem wyjścia w działaniach e-PR jest synergia między realizacją strategii komunikacji, marketingowej oraz SEO. PR w sieci może skutecznie wspierać te dwie pozostałe dziedziny. Tworzone przez nas informacje prasowe, artykuły i posty na bloga są wodą na wielki internetowy młyn, zasilany przez wyszukiwarki i media społecznościowe.
Jak tworzyć skuteczne opisy produktów w sklepie internetowym?
sky-shop.pl
Nawet w przypadku posiadania w ofercie swojego sklepu internetowego produktów od renomowanych producentów w dobrej cenie nie ma gwarancji, że klienci złożą zamówienie właśnie u nas. Dlaczego? Otóż winne mogą być nieciekawe opisy produktów, które nie zachęcają do skorzystania z oferty danego sklepu. [artykuł sponsorowany]