menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAAmazon Prime

7.07.2020

Humaniści do IT!

RAB

Dynamiczny rozwój branży IT sprawia, że z każdym rokiem wzrasta zapotrzebowanie na kolejnych ekspertów. Kompetencje techniczne w dalszym ciągu są istotne, jednak do tego dochodzą nowe umiejętności, takie jak znajomość języków obcych, zdolności adaptacji i przede wszystkim otwarta głowa na ciągłe zmiany.

artykuł sponsorowany

Humaniści do IT!fot. Reachablogger

Z racji na coraz większe potrzeby konsumentów, branża ta musi poszerzać się o nowych specjalistów. Tym samym, wbrew pozorom, ograniczenia w wejściu do IT stają się coraz mniejsze. Okazuje się, że nie trzeba kończyć studiów informatycznych, by znaleźć się w świecie IT. Doskonałym tego przykładem jest praca w roli UX lub UI Designera. Jest to świetna wiadomość dla tych, którzy ukończyli studia humanistyczne i którzy chcą zacząć pracować w nowych technologiach, nie mając wiedzy technicznej.

Co oprócz otwartej głowy?


Poza ukończonymi studiami humanistycznymi, w parze powinna iść pasja do nowych technologii, a tym samym – szkolenie się w tej dziedzinie. Możliwości w tym względzie jest z roku na rok coraz więcej – od darmowych kursów online, webinarów, tutoriali, poprzez płatne warsztaty, skończywszy na udziale w wielu ciekawych konferencjach prowadzonych przez specjalistów. Udział w warsztatach czy konferencjach jest doskonałą okazją do spotkania się z ludźmi, którzy rzeczywiście żyją w tej branży. Nie musisz na sucho wpisywać w wyszukiwarce haseł typu: rekrutacja specjalistów IT, stawki IT, front end praca, etc, ale osobiście o to zapytać osoby, które chętnie doradzą w tym temacie.

Dzięki takim spotkaniom możesz rozwiać wiele wątpliwości. Dowiedzieć się chociażby, czy praca zdalna jest możliwa będąc UX czy UI designerem, jak wyglądają od kuchni projekty IT w obszarze UX? Czy można współpracować na zasadzie outsouring IT, jak duże są zespoły UX specjalistów w danej firmie. Pytań na samym początku może być wiele, ale zanim faktycznie zaczniesz wyszukiwanie pracy, warto na nie sobie wcześniej odpowiedzieć.

Oferty pracy dla UX/UI designera


W portalach z ofertami pracy piętrzą się ogłoszenia z zapotrzebowaniem na usługi UX i UI Designerów. Oczywiście jednym z ważniejszych atutów jest posiadanie portfolio, które często okazać się może przepustką na pierwszy staż.
Z przykładowych ofert pracy dowiadujemy się, że do obowiązków Junior UX Designera należeć będzie: udział w zbieraniu i analizowaniu wymagań dotyczących bieżących projektów (wymagania biznesowe, rynkowe), zbieranie i analiza danych dotyczących użytkowników i ich potrzeb, modelowanie i projektowanie rozwiązań (makiety, szkice, prototypy), testowanie zaprojektowanych rozwiązań, odpowiedzialność za wykonywane zadania.

W wymaganiach wymieniane jest: umiejętność pracy samodzielnie i w zespole, umiejętność projektowania makiet funkcjonalnych, projektów graficznych, znajomość zagadnień z obszaru UX, umiejętność myślenia analitycznego, kreatywność, otwartość i komunikatywność. Mile widziana jest znajomość obsługi programów UXPin (lub podobnego), Photoshop, Hot Jar/Usability Tools, Google Analytics. W zamian oferowana jest możliwość pracy zdalnej w elastycznych godzinach, różnorodność projektów. Natomiast w miejscu wynagrodzenie często spotkać można odpowiedź: „uzależniona od posiadanych umiejętności i doświadczenia” i tu należy wykazać się czujnością w podawaniu propozycji wysokości wynagrodzenia. Podpowiedzią mogą być dane opisane w raporcie „UX 2017 - Cyfrowe produkty i usługi”, które mówią, iż na stanowisku juniorskim można liczyć na średnie wynagrodzenie do 6 tys. zł netto.

Musisz lubić ludzi!


Warto pamiętać, że aby zostać dobrym UX Designerem, momentami bardziej liczy się wiedza o człowieku i jego zachowaniu, niż wiedza techniczna. Oczywiście są to aspekty, które powinny się przenikać, jednak umiejętność empatii względem innych ludzi, umiejętność słuchania, argumentacji i współpracy odgrywa ważną rolę w tym zawodzie. Poza tymi cechami, wymienić można takie zalety jak zmysł estetyczny i obycie techniczne. Jest to doskonały zawód na styku wielu dyscyplin, skierowany do osób z otwartą głową i chęcią do działania. UX/UI Designer, to z pewnością zawody szybko rozwijające się, przez co zasługują na miano zawodów przyszłości.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ
Reporterzy.info na Google News

Zobacz artykuły na podobny temat:

#FakeHunter Challenge. Wojna informacyjna - konkurs Polskiej Agencji Prasowej

konkurs
18 listopada rusza VI edycja konkursu #FakeHunter Challenge. Zadaniem uczestników będzie m.in. wyszukiwanie fałszywych informacji związanych z wojną w Ukrainie oraz przygotowanie kreatywnej pracy pod hasłem „Nie nabieram się na fake newsy”. Na najlepsze zespoły czekają: nagrody finansowe, rzeczowe oraz warsztaty z projektowania 3D.

Na czym polegają Kampanie GDN?

materiał zewnętrzny
GDN to Google Display Network, czyli globalna sieć reklamowa Google. Kampanie przeprowadzane w jej ramach pozwalają na bardzo szerokie docieranie z przekazem reklamowym do odbiorców, za pomocą reklam graficznych - m.in. na stronach www, w usłudze Gmail czy filmach w serwisie YouTube. GDN efektywnie łączy w sobie generowanie milionowych zasięgów globalnych z precyzyjnym targetowaniem.

Coraz bliżej święta

artykuł sponsorowany
Przywykliśmy do tego, że witryny sklepowe już w listopadzie przypominają nam o grudniowych Świętach Bożego Narodzenia. Nawet jeśli uważamy, że to odrobinę za wcześnie na epatowanie świąteczną atmosferą to jest to idealny moment na spokojne zastanowienie się i wybranie odpowiednich prezentów dla najbliższych i trochę dalszych, ale też dla współpracowników, czy pracowników. Chwila, gdy bez pośpiechu i z precyzyjnym podziałem środków budżetowych możemy zamówić upominki, bez obawy, że nie zdążą do nas dotrzeć na czas.

Na czym polega content marketing i co wchodzi w jego skład?

artykuł sponsorowany
Content marketing to strategia marketingowa polegająca na tworzeniu i dystrybucji wartościowych, istotnych i spójnych treści w celu przyciągnięcia i utrzymania jasno określonej grupy odbiorców oraz, ostatecznie, napędzania zyskownych działań klientów.

Kampania społeczna #JedenOdeMnie. Pokaż, że Twój 1% pomaga!

Klaudia Smolarska
Ponad 5 milionów Polaków nie przekazuje 1% podatku potrzebującym. Zmieńmy to razem! Dajmy im przykład i powiedzmy: #JedenOdeMnie! Ruszyła ogólnopolska kampania społeczna, zainicjowana przez Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Wskazówki dla osób cierpiących na lęk przed leczeniem kanałowym

artykuł sponsorowany
Lęk przed leczeniem stomatologicznym jest powszechny, a gdy chodzi o leczenie kanałowe, może być jeszcze bardziej intensywny. Wielu ludzi obawia się bólu lub ewentualnych powikłań. Niemniej jednak, odpowiednie przygotowanie i stosowanie kilku prostych wskazówek mogą pomóc zmniejszyć lęk i uczynić całe doświadczenie bardziej znośnym.

O czym należy pamiętać przy organizacji wydarzeń?

artykuł sponsorowany
Planowanie wielkich wydarzeń medialnych oraz ważnych konferencji branżowych powinno rozpocząć się odpowiednio wcześnie. Eventy wymagają szczegółowego przygotowania i przemyślenia nawet najdrobniejszych detali, co przełoży się na powodzenie całego przedsięwzięcia.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, redaktor
praca stacjonarna i online Dziennikarz, reporter
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

Amazon Prime
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24