7.09.2020 Marketing i PR
Do Góry Kulami. Niezwykłe wyzwanie na rzecz dzieci z kliniki onkologii
Ewa Harapin
Akcja Do Góry Kulami to projekt, który realizują dwie przyjaciółki (Ewa Harapin i Klaudia Knieja). Swoim działaniem chcą wesprzeć dzieci, które na co dzień walczą z rakiem. Dlatego 3 września dziewczyny wyruszyły na wędrówkę na Szpiglasowy Wierch (2172 m n.p.m.) w Tatrach Wysokich. [Reporterzy.info wspierają]

Akcja Do Góry Kulami to projekt, który realizują dwie przyjaciółki (Ewa Harapin i Klaudia Knieja). Swoim działaniem chcą wesprzeć dzieci, które na co dzień walczą z rakiem. Dlatego 3 września dziewczyny wyruszyły na wędrówkę na Szpiglasowy Wierch (2172 m n.p.m.) w Tatrach Wysokich.
Ich cel to okazać wsparcie dzieciom, które leczą się onkologicznie, ale też realnie wesprzeć ich leczenie poprzez zbiórkę pieniędzy na wózki sensoryczne Snoezelen dla małych pacjentów kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei we Wrocławiu za pośrednictwem strony internetowej: https://www.siepomaga.pl/dogorykulami
Samo wejście na Szpiglasowy Wierch było przede wszystkim dużym wyzwaniem dla Ewy Harapin, która bez nogi i o kulach weszła na sam szczyt. Ewa jako dziecko sama musiała zmierzyć się z nowotworem i w wyniku choroby miała amputowaną nogę. Pomimo trudnych doświadczeń, Ewa dzieli się swoją historią z innymi. Wie jak ważne jest wsparcie dzieci chorych na raka podczas leczenia dlatego postanowiła podjąć się tego wyzwania.
Ewa na co dzień pracuje w Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Po pracy trenuje wyciskanie sztangi leżąc osiągając znakomite wyniki wyniki (1 miejsce w Międzynarodowych Zawodach w Podnoszeniu ciężarów dla osób niepełnosprawnych oraz 3 miejsce w Mistrzostwach Polski dla osób pełnosprawnych). Sama przez długi czas była wolontariuszką w Przylądku Nadziei. Zna dzieci i ich potrzeby, wie jak ważna jest pomoc podczas tak trudnego i wyczerpującego leczenia.
Wrzesień to Światowy Miesiąc Świadomości Chorób Nowotworowych u dzieci. Jest to szczególny czas, dlatego dziewczyny postanowiły zrealizować to wydarzenie właśnie na początku września. Wędrówka została podzielona na 4 dni. Gdzie 2 dni zajęło wejście na Szpiglasowy Wierch. Łącznie dziewczyny pokonały 2364 m przewyższenia i przeszły dystans 27 km. Na szlaku również była możliwość wsparcia zbiórki poprzez wrzucenie symbolicznej złotówki do puszki.
Wózki sensoryczne, na które dziewczyny zbierają pieniądze mają wesprzeć leczenie dzieci chorych na raka z Kliniki Przylądek Nadziei. Idea wózków sensorycznych wywodzi się z metody Snoezelen, znanej w Polsce jako Sala Doświadczania Świata. Przestrzeń ta jest wypełniona bodźcami sensorycznymi (wzrokowe, słuchowe, dotykowe, zapachowe, smakowe i kinestetyczne). Dostarczane w tym miejscu wrażenia zmysłowe mają funkcję- aktywizującą i relaksacyjną. To ona jest inspiracją do stworzenia wózków sensorycznych, na które Klaudia i Ewa zbierają. Często dzieci przez swój stan choroby muszą pozostawać w izolacji. Dzięki takim wózkom dzieci mają możliwość przeniesienia się choć na chwilę w kolorowy i bezbolesny świat.
Dziewczyny prężnie działają w telewizji i mediach społecznościach. Chcą dotrzeć do każdego, kto czuje potrzebę wsparcia akcji Do Góry Kulami. Codziennie wrzucają inspirujące posty na Facebooka, które możecie znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/events/1452227464984694
Zachęcają każdego do wsparcia akcji, nawet poprzez przekazania przedmiotu na licytacje, które prowadzą na rzecz akcji. Jak mówią, każda pomoc jest dla nich ważna. Wiedzą, że tylko wspólnie możemy osiągnąć ten cel.
Zachęcamy do wsparcia zbiórki: https://www.siepomaga.pl/dogorykulami
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Marketing i PR:
Kiedy każda reklama stanie się... sklepem? Prognozy Omdia
KFi
Globalne wydatki konsumenckie w sieci rosną w niespotykanym tempie. Już w 2025 roku osiągną wartość 4,4 biliona dolarów, a same USA będą odpowiadać za 1,4 biliona. Granice między reklamą, rozrywką i handlem będą się zacierać, tworząc nową erę cyfrowej konsumpcji.
Co robić, kiedy dziecko obgryza paznokcie? Porady psychologa dziecięcego
patronat Reporterzy.info
Dla dzieci gryzienie palców to często sposób na nudę czy stres. Naszą rolą jest jednak reagować, kiedy widzimy, że maluch obgryza paznokcie. I to nie tylko ze względu na estetykę, ale także potencjalne przyczyny takiego zachowania. Jakie mogą one być i co możemy zrobić?
Analiza predykcyjna i marketing. Klient jeszcze nie wie, reklama już tak
Krzysztof Fiedorek
Sztuczna inteligencja zmienia zasady gry w marketingu. Przewidywanie zachowań klientów przez zaawansowane algorytmy AI i podejmowanie decyzji opartych na danych to już teraźniejszość. Raport „The State of AI”, opublikowany przez McKinsey pokazuje, jaki będzie to miało wpływ na cały rynek reklamy i marketingu.
Podobne artykuły:
Ankiety rNPS w marketingu. Czym są i czy są potrzebne
Symetria
Ankieta umieszczona na stronie często wywołuje niechęć odwiedzających witrynę. Co można zrobić, aby klienci chętniej dzielili się swoją opinią o produkcie? Jednym z rozwiązań jest rNPS, czyli krótka ankieta online pozwalająca ocenić poziom zadowolenia ze współpracy z firmą. Co ważne – taki sposób oceny nie zajmuje wiele czasu.
Świąteczny Stream Charytatywny. Maraton dobrych uczynków i grania w gry
nasz patronat
Tuż przed świętami, w weekend 14 i 15 grudnia 2024 roku youtuber Kronos i fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty zapraszają na kolejną edycję gamingowego święta rozrywki i dzielenia się dobrem. Cel – jak zawsze charytatywny. Wsparcie dla psychologów dziecięcych ze szkół i przedszkoli. Reporterzy.info są partnerem wydarzenia.
Marketing afiliacyjny. Jak zarabiać na własnej stronie, blogu i social mediach [LINK]
Krzysztof Suwart
Marketing afiliacyjny to model marketingu internetowego, w którym wydawca promuje produkt lub usługę reklamodawcy i otrzymuje prowizję za każde pozyskane przez niego klienta. Aby zacząć zarabiać w tym modelu, wystarczy dołączyć do sieci afiliacyjnej i wybrać odpowiednie kampanie do promowania.
Wideo w internecie. O sukcesie decydują dwie sekundy
Katarzyna Sadło
Jak wynika z badania Wideo mobile 2016, aż 41 proc. ankietowanych deklaruje, że ogląda materiały wideo online na smartfonie bądź tablecie. Wśród nich 62 proc. robi to codziennie. Popularność filmów wykorzystuje branża marketingowa i reklamowa, dla których jest to jeden z najważniejszych i najszybciej rozwijających się formatów digital.