menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

15.11.2020

Agencja content marketing – czym jest i co oferuje?

Artykuł sponsorowany

Dzięki współpracy z agencją content marketingową uzyskasz fachową pomoc w tworzeniu po-prawnych treści dopasowanych do indywidualnych potrzeb Swojej działalności. Grono profesjona-listów tworzących zespół pracowników agencji zajmie się umiejętnym połączeniem tekstu z cela-mi biznesowymi. Przyjrzyjmy się zatem istocie działania agencji content marketingowej i oceńmy jej przydatność.

Agencja content marketing – czym jest i co oferuje?fot. contentwriter.pl/whitepress

Agencja content marketingowa – zespół zawodowców


Efektem działania firmy zajmującej się content marketingiem jest z pewnością gotowa treść posiadająca cechy tekstów użytkowych, stosowanych do celów biznesowych. Proces dotyczący optymalizacji i pozycjonowania oraz pisania tekstów jest złożony z kilku etapów. Z racji tego uczestniczy w nim grono pracowników odpowiednio dobranych do każdej czynności.

Członkowie zespołu agencji content marketingowej zajmują się:


 • doborem słów kluczowych;
 • tworzeniem wartościowych treści adekwatnych do rodzaju zamówienia;
 • zachowaniem wymogów dotyczących SEO;
 • optymalizacją tekstu, jak i zawartych w nim dodatków w postaci zdjęć i infografik;
 • redakcją i korektą pracy przeznaczonej do przekazania klientowi.

Widzimy zatem, jak bardzo potrzebny jest zespół profesjonalistów do stworzenia contentu marketingowego.

Agencja content marketing – zakres działań


Podmiot zajmujący się usługami związanymi z e-marketingiem korzysta z szerokiego zasobu narzędzi. Podejmuje decyzje co do trafności ich wykorzystania w celu osiągnięcia jak najlepszych efektów przynoszących wymierne profity na rzecz usługobiorcy.

Reasumując, content marketing to zespół działań pozytywnie wpływających na pozyskanie doraźnych efektów funkcjonowania działalności online.

Przedstawmy kilka instrumentów służących do tego celu:

 • artykuły na stronę www;
 • teksty zapleczowe;
 • opisy produktów i kategorii;
 • artykuły blogowe;
 • treści sprzedażowe.

Wyżej wymienione teksty są najbardziej popularnymi rodzajami contentu stosowanego przez agencje copywriterskie. Wiadomo, że nie każdy typ tekstu sprawdzi się we wszystkich sytuacjach i do tego właśnie służy weryfikacja potrzeb klienta, przeprowadzona przez agencję content marketingową.

W związku z tym firma zajmująca się e-marketingiem dopasuje rodzaj usług, jakie będą najwłaściwsze w stosunku do wymagań klienta.

Analiza przeprowadzona przez agencję polega na wzięciu pod uwagę następujących czynników:

 • spełnienie oczekiwań usługobiorcy;
 • dopasowanie usług do nakładów finansowych, jakie może ponieść klient;
 • osiągnięcie oczekiwanego celu marketingowego.

Agencja content marketing – pozytywne efekty współpracy


Powierzenie agencji zadania, jakim jest opracowanie strategii działań e-marketingowych przyniesie znaczącą poprawę Twojej działalności online. Przedstawmy poniżej zalety korzystania z usług agencji content marketingowych.

Profesjonalne wykonanie


Dzięki wykorzystaniu firmy świadczącej usługi e-marketingowe nie powstydzisz się tekstów stworzonych przez copywriterów w niej zatrudnionych. Po dokonaniu odpowiedniej korekty przez recenzentów, profesjonalne treści dodane na Twoją stronę pomogą stworzyć ekspercki wizerunek Twojej firmy.
Prace zlecane agencjom content marketingowym wykonywane są szybko i sprawnie, ze względu na to, że bierze w nich udział grono wyspecjalizowanych pracowników. 

Niski nakład finansowy


W przeciwieństwie do reklam Google Ads, które wymagają stałego nakładu finansowego, promocja przy użyciu treści content writerskich jest o wiele tańszym i długofalowym rozwiązaniem. Dobranie odpowiednich treści zapewni na dłuższy czas skuteczne działanie promocji Twojej firmy.

Agencja content marketing – pozycjonowanie i optymalizacja


Zabiegi przeprowadzane przez firmę content marketingową z pewnością pomogą uzyskać wysokie wyniki w  rankingu wyszukiwania Google. Teksty tworzone są w oparciu o zasady wykorzystywane w pozycjonowaniu SEO i SEM. Ekipa agencji content marketingowej zadba również o prawidłową optymalizację witryny.

Polepszenie konwersji


Dzięki zastosowaniu odpowiednich praktyk sprzedażowych bez wątpienia wzrosną obroty Twojego przedsiębiorstwa, czy sklepu internetowego. Użycie języka korzyści i zachęcenie do reakcji odbiorcy za pomocą „call to action” zaowocuje więc lepszą konwersją w postaci zwiększenia aktywności klientów. 


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Efektywna i tania reklama internetowa ze SPOKEO

spokeo.pl
SPOKEO to ogólnopolska baza danych, która umożliwia wieloaspektowe wyszukiwanie niezbędnych informacji o podmiotach gospodarczych działających w różnych branżach. Wystarczy uzupełnić wybrane przez siebie kryterium, aby otrzymać wiadomość zwrotną z zestawem danych umożliwiającym skontaktowanie się z danym przedsiębiorstwem. [artykuł sponsorowany]

Kiedy warto jest skorzystać z usług agencji SEM?

ICBM
Wiele marek poszukuje sprawdzonej recepty na pozyskanie dużej liczby nowych klientów. Niestety ona nie istnieje. Każde przedsiębiorstwo jest inne, a więc wymaga ono indywidualnego podejścia. Strategia promocyjna powinna być zaplanowana od początku do końca. Wszystko po to, aby osiągnąć możliwie najlepsze rezultaty. [artykuł sponsorowany]

Rolkarze z całej Polski pojechali dla Hani. Patronat Reporterzy.info

BARD
Aż 40 rolkarzy zmierzyło się w Międzyborzu i Warszawie z dystansem 130 kilometrów. Charytatywny Rolki Reggae Express pojechał dla 9-miesięcznej Hani Próby, chorej na neuroblastomę. Wyjątkowo złośliwy, dziecięcy nowotwór układu nerwowego.

Tworzenie stron internetowych. Każda firma musi zadbać o swoją internetową witrynę

Materiał zewnętrzny
Trudno trafić na produkt, miejsce, o którym nigdy wcześniej się nie słyszało. Dlatego żeby otworzyć drzwi do świadomości konsumentów musimy włożyć trochę pracy i wiedzy, a także pieniędzy. Metody są na to różne i zwykle dobierane do profilu firmy. Są jednak pewne inwestycje, od których nie można uciekać. Jedną z nich jest stworzenie strony internetowej. Powodzeniem nieustannie cieszą się także ulotki.

Formularze PIT i nowe wzory. Sprawdź, które druki się zmieniają [LINK]

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"
Poradnik Podatnika 2021. PIT-36, PIT-37, PIT/B, PIT/D, PIT/IP, PIT/O, PIT/Z, PIT/WZ – między innymi te rodzaje dokumentów dotyczących zeznań podatkowych od 1 stycznia 2021 roku powinny być rozliczane na nowych formularzach. Wprowadzone modyfikacje mają dostosować druki do zmian w prawie. Z tego tekstu dowiesz się, jak nie zgubić się w gąszczu aktualizacji i gdzie znaleźć obowiązujące wzory.

Kto dzwonił? Sprawdź!

infonumer.pl
Telefon komórkowy bardzo ułatwia dzisiaj życie. Nie oznacza to jednak, że jego posiadanie ma wyłącznie dobre strony, choć na pewno jest ich o wiele więcej, niż tych złych. Do tych ostatnich należą rozmowy z nieznanych numerów, jeśli mają one charakter nękający. [artykuł sponsorowany]

Marketing lokalnego biznesu. Do czego może przydać Ci się hala?

gaj-stal.com
Jeżeli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą z zakresu sprzedaży akcesoriów rolniczych, ziemi pakowanej w worki i sadzonek, na pewno przyda Ci się przestrzeń do magazynowania i ekspozycji produktów. Jakie jeszcze korzyści wiążą się z użytkowaniem hali? [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

Lidl.pl
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświatyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23