menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
banner OOO Przekaż Datek

15.11.2020

Agencja content marketing – czym jest i co oferuje?

Artykuł sponsorowany

Dzięki współpracy z agencją content marketingową uzyskasz fachową pomoc w tworzeniu po-prawnych treści dopasowanych do indywidualnych potrzeb Swojej działalności. Grono profesjona-listów tworzących zespół pracowników agencji zajmie się umiejętnym połączeniem tekstu z cela-mi biznesowymi. Przyjrzyjmy się zatem istocie działania agencji content marketingowej i oceńmy jej przydatność.

Agencja content marketing – czym jest i co oferuje?fot. contentwriter.pl/whitepress

Agencja content marketingowa – zespół zawodowców


Efektem działania firmy zajmującej się content marketingiem jest z pewnością gotowa treść posiadająca cechy tekstów użytkowych, stosowanych do celów biznesowych. Proces dotyczący optymalizacji i pozycjonowania oraz pisania tekstów jest złożony z kilku etapów. Z racji tego uczestniczy w nim grono pracowników odpowiednio dobranych do każdej czynności.

Członkowie zespołu agencji content marketingowej zajmują się:


 • doborem słów kluczowych;
 • tworzeniem wartościowych treści adekwatnych do rodzaju zamówienia;
 • zachowaniem wymogów dotyczących SEO;
 • optymalizacją tekstu, jak i zawartych w nim dodatków w postaci zdjęć i infografik;
 • redakcją i korektą pracy przeznaczonej do przekazania klientowi.

Widzimy zatem, jak bardzo potrzebny jest zespół profesjonalistów do stworzenia contentu marketingowego.

Agencja content marketing – zakres działań


Podmiot zajmujący się usługami związanymi z e-marketingiem korzysta z szerokiego zasobu narzędzi. Podejmuje decyzje co do trafności ich wykorzystania w celu osiągnięcia jak najlepszych efektów przynoszących wymierne profity na rzecz usługobiorcy.

Reasumując, content marketing to zespół działań pozytywnie wpływających na pozyskanie doraźnych efektów funkcjonowania działalności online.

Przedstawmy kilka instrumentów służących do tego celu:

 • artykuły na stronę www;
 • teksty zapleczowe;
 • opisy produktów i kategorii;
 • artykuły blogowe;
 • treści sprzedażowe.

Wyżej wymienione teksty są najbardziej popularnymi rodzajami contentu stosowanego przez agencje copywriterskie. Wiadomo, że nie każdy typ tekstu sprawdzi się we wszystkich sytuacjach i do tego właśnie służy weryfikacja potrzeb klienta, przeprowadzona przez agencję content marketingową.

W związku z tym firma zajmująca się e-marketingiem dopasuje rodzaj usług, jakie będą najwłaściwsze w stosunku do wymagań klienta.

Analiza przeprowadzona przez agencję polega na wzięciu pod uwagę następujących czynników:

 • spełnienie oczekiwań usługobiorcy;
 • dopasowanie usług do nakładów finansowych, jakie może ponieść klient;
 • osiągnięcie oczekiwanego celu marketingowego.

Agencja content marketing – pozytywne efekty współpracy


Powierzenie agencji zadania, jakim jest opracowanie strategii działań e-marketingowych przyniesie znaczącą poprawę Twojej działalności online. Przedstawmy poniżej zalety korzystania z usług agencji content marketingowych.

Profesjonalne wykonanie


Dzięki wykorzystaniu firmy świadczącej usługi e-marketingowe nie powstydzisz się tekstów stworzonych przez copywriterów w niej zatrudnionych. Po dokonaniu odpowiedniej korekty przez recenzentów, profesjonalne treści dodane na Twoją stronę pomogą stworzyć ekspercki wizerunek Twojej firmy.
Prace zlecane agencjom content marketingowym wykonywane są szybko i sprawnie, ze względu na to, że bierze w nich udział grono wyspecjalizowanych pracowników. 

Niski nakład finansowy


W przeciwieństwie do reklam Google Ads, które wymagają stałego nakładu finansowego, promocja przy użyciu treści content writerskich jest o wiele tańszym i długofalowym rozwiązaniem. Dobranie odpowiednich treści zapewni na dłuższy czas skuteczne działanie promocji Twojej firmy.

Agencja content marketing – pozycjonowanie i optymalizacja


Zabiegi przeprowadzane przez firmę content marketingową z pewnością pomogą uzyskać wysokie wyniki w  rankingu wyszukiwania Google. Teksty tworzone są w oparciu o zasady wykorzystywane w pozycjonowaniu SEO i SEM. Ekipa agencji content marketingowej zadba również o prawidłową optymalizację witryny.

Polepszenie konwersji


Dzięki zastosowaniu odpowiednich praktyk sprzedażowych bez wątpienia wzrosną obroty Twojego przedsiębiorstwa, czy sklepu internetowego. Użycie języka korzyści i zachęcenie do reakcji odbiorcy za pomocą „call to action” zaowocuje więc lepszą konwersją w postaci zwiększenia aktywności klientów. 


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jak wybrać agencję SEO w 2024 roku?

artykuł sponsorowany
Dobra agencja SEO to nieoceniony partner w rozwoju biznesu. Pozycjonowanie jest jednym z najważniejszych kanałów promocji w marketingu internetowym, a wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania to szansa na zwiększenie sprzedaży i dotarcie do nowych użytkowników.

Największe zalety pożyczek pozabankowych

pozyczki-24.pl
Dostępne online, bez wychodzenia z domu, praktycznie dla każdego – jeśli potrzebujesz gotówki na spłatę swoich zobowiązań, a kredyt w banku lub pożyczka od znajomych nie wchodzą w grę, możesz skorzystać z bogatej oferty instytucji finansowych z sektora pozabankowego. [artykuł sponsorowany]

Social Media dla Biznesu - jak z nich korzystać?

artykuł zewnętrzny
Social Media to nie tylko źródło rozrywki i sposób na łatwą komunikację ze znajomymi. Odpowiednie wykorzystanie mediów społecznościowych to również doskonały sposób na promocję swojego biznesu. Przyjrzyjmy się zatem praktycznym metodom, które można wykorzystać do zwiększenia sprzedaży w firmie i zbudowania długotrwałych relacji z potencjalnymi klientami.

Aktywność fizyczna. Terapia dla seniorów i pacjentów onkologicznych

sprawdzonyfizjoterapeuta.pl
Aktywność fizyczna to jeden z najważniejszych czynników, które służą ograniczeniu ryzyka wystąpienia poważnych chorób. Jest również zbawienna wtedy, gdy ciężka choroba już nas dopadnie. [artykuł sponsorowany]

Pojemniki na suchy lód - w jakich branżach warto je stosować?

navi2.pl
Branża spożywcza, która często bazuje na produktach chłodzonych lub głęboko mrożonych, sięga po sprawdzone i pewne rozwiązania, które umożliwiają przewóz artykułów na duże odległości – pomiędzy centrami dystrybucyjnymi i sklepami znajdującymi się na terytorium różnych miast, województw, a nawet krajów. [artykuł sponsorowany]

Pytania są ważniejsze niż odpowiedzi. TAKIEJ szkoły chcą dzieci

Reporterzy.info wspierają
„Dzieci Celestyna” to muzyczna kartka, wysłana w świat internetu przez uczniów klasy 6a z poznańskiej, publicznej szkoły podstawowej Cogito. Wyśpiewali w niej, co w nauce, szkole powinno być najważniejsze. Jakiej szkoły oczekują od nas, dorosłych.

SEO PR – klucz do sukcesu w cyfrowym świecie marketingu

artykuł sponsorowany
W erze cyfrowej, gdzie granice między różnymi dziedzinami marketingu stają się coraz bardziej płynne już ponad dekadę temu pojawiła się usługa o nazwie SEO PR. Jest to strategia, która łączy zalety pozycjonowania stron internetowych (SEO) z tradycyjnymi metodami public relations (PR), tworząc potężne narzędzie w rękach marketerów.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24