menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Panasonic

15.11.2020

Agencja content marketing – czym jest i co oferuje?

Artykuł sponsorowany

Dzięki współpracy z agencją content marketingową uzyskasz fachową pomoc w tworzeniu po-prawnych treści dopasowanych do indywidualnych potrzeb Swojej działalności. Grono profesjona-listów tworzących zespół pracowników agencji zajmie się umiejętnym połączeniem tekstu z cela-mi biznesowymi. Przyjrzyjmy się zatem istocie działania agencji content marketingowej i oceńmy jej przydatność.

Agencja content marketing – czym jest i co oferuje?fot. contentwriter.pl/whitepress

Agencja content marketingowa – zespół zawodowców


Efektem działania firmy zajmującej się content marketingiem jest z pewnością gotowa treść posiadająca cechy tekstów użytkowych, stosowanych do celów biznesowych. Proces dotyczący optymalizacji i pozycjonowania oraz pisania tekstów jest złożony z kilku etapów. Z racji tego uczestniczy w nim grono pracowników odpowiednio dobranych do każdej czynności.

Członkowie zespołu agencji content marketingowej zajmują się:


 • doborem słów kluczowych;
 • tworzeniem wartościowych treści adekwatnych do rodzaju zamówienia;
 • zachowaniem wymogów dotyczących SEO;
 • optymalizacją tekstu, jak i zawartych w nim dodatków w postaci zdjęć i infografik;
 • redakcją i korektą pracy przeznaczonej do przekazania klientowi.

Widzimy zatem, jak bardzo potrzebny jest zespół profesjonalistów do stworzenia contentu marketingowego.

Agencja content marketing – zakres działań


Podmiot zajmujący się usługami związanymi z e-marketingiem korzysta z szerokiego zasobu narzędzi. Podejmuje decyzje co do trafności ich wykorzystania w celu osiągnięcia jak najlepszych efektów przynoszących wymierne profity na rzecz usługobiorcy.

Reasumując, content marketing to zespół działań pozytywnie wpływających na pozyskanie doraźnych efektów funkcjonowania działalności online.

Przedstawmy kilka instrumentów służących do tego celu:

 • artykuły na stronę www;
 • teksty zapleczowe;
 • opisy produktów i kategorii;
 • artykuły blogowe;
 • treści sprzedażowe.

Wyżej wymienione teksty są najbardziej popularnymi rodzajami contentu stosowanego przez agencje copywriterskie. Wiadomo, że nie każdy typ tekstu sprawdzi się we wszystkich sytuacjach i do tego właśnie służy weryfikacja potrzeb klienta, przeprowadzona przez agencję content marketingową.

W związku z tym firma zajmująca się e-marketingiem dopasuje rodzaj usług, jakie będą najwłaściwsze w stosunku do wymagań klienta.

Analiza przeprowadzona przez agencję polega na wzięciu pod uwagę następujących czynników:

 • spełnienie oczekiwań usługobiorcy;
 • dopasowanie usług do nakładów finansowych, jakie może ponieść klient;
 • osiągnięcie oczekiwanego celu marketingowego.

Agencja content marketing – pozytywne efekty współpracy


Powierzenie agencji zadania, jakim jest opracowanie strategii działań e-marketingowych przyniesie znaczącą poprawę Twojej działalności online. Przedstawmy poniżej zalety korzystania z usług agencji content marketingowych.

Profesjonalne wykonanie


Dzięki wykorzystaniu firmy świadczącej usługi e-marketingowe nie powstydzisz się tekstów stworzonych przez copywriterów w niej zatrudnionych. Po dokonaniu odpowiedniej korekty przez recenzentów, profesjonalne treści dodane na Twoją stronę pomogą stworzyć ekspercki wizerunek Twojej firmy.
Prace zlecane agencjom content marketingowym wykonywane są szybko i sprawnie, ze względu na to, że bierze w nich udział grono wyspecjalizowanych pracowników. 

Niski nakład finansowy


W przeciwieństwie do reklam Google Ads, które wymagają stałego nakładu finansowego, promocja przy użyciu treści content writerskich jest o wiele tańszym i długofalowym rozwiązaniem. Dobranie odpowiednich treści zapewni na dłuższy czas skuteczne działanie promocji Twojej firmy.

Agencja content marketing – pozycjonowanie i optymalizacja


Zabiegi przeprowadzane przez firmę content marketingową z pewnością pomogą uzyskać wysokie wyniki w  rankingu wyszukiwania Google. Teksty tworzone są w oparciu o zasady wykorzystywane w pozycjonowaniu SEO i SEM. Ekipa agencji content marketingowej zadba również o prawidłową optymalizację witryny.

Polepszenie konwersji


Dzięki zastosowaniu odpowiednich praktyk sprzedażowych bez wątpienia wzrosną obroty Twojego przedsiębiorstwa, czy sklepu internetowego. Użycie języka korzyści i zachęcenie do reakcji odbiorcy za pomocą „call to action” zaowocuje więc lepszą konwersją w postaci zwiększenia aktywności klientów. 


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Reklamuj swoją firmę z Google Ads

artykuł sponsorowany
Konkurencja na rynku we wszystkich branżach jest tak silna, że  zmusza przedsiębiorców do określonych działań, aby ich firma stała się widoczna i rozpoznawalna. Kampanie reklamowe w radiu i telewizji są niezwykle kosztowne. Dlatego warto pomyśleć o reklamach w Google Ads.

Czym wyróżnia się agencja content marketing

thinkkong.pl
Marketing cały czas się rozwija, pojawiają się nowe trendy, rozwiązania i narzędzia. Dynamika tego zjawiska w dużej mierze zależy od zachowań konsumentów, które są analizowane i badane przez rozlicznych specjalistów. Obecnie bardzo wyraźnym trendem jest content marketing. Czym dokładnie jest content marketing i czym wyróżnia się dobra agencja content marketingowa? [artykuł sponsorowany]

Pozycjonowanie strony internetowej - czym jest SEO i co warto o nim wiedzieć?

artykuł sponsorowany
Czy wiesz, że pozycjonowanie stron internetowych jest niezwykle ważne, aby inni mogli znaleźć np. Twoją firmę w internecie? Około 93% użytkowników korzysta z Google, jako głównej wyszukiwarki, która to uzyskuje kilkadziesiąt tysięcy wyszukać na sekundę każdego dnia.

Jak wybrać dobrą agencję brandingową?

Agencja Invitro
Nawet jeżeli posiadasz świetny produkt, którego opracowanie wymagało wielu miesięcy pracy i dużych nakładów finansowych, to trudno go będzie sprzedać bez odpowiedniego opakowania. [artykuł sponsorowany]

Metoda CAWI – czyli jak szybko poznać opinie klientów?

artykuł sponsorowany
Zrozumienie potrzeb i oczekiwań klientów to klucz do sukcesu każdego przedsiębiorstwa. Tradycyjne metody badawcze, takie jak telefoniczne ankiety czy spotkania grup fokusowych, choć skuteczne, mogą być czasochłonne i kosztowne.

Social media dla restauracji

artykuł sponsorowany
Dziś chyba nikt nie ma już wątpliwości, że najskuteczniejszą ścieżką efektywnego marketingu, pozwalającą na zdobycie nowych klientów i wypromowanie marki, pozostaje promowanie działalności za pośrednictwem mediów społecznościowych.

To był Rolki Reggae Express! 100 kilometrów na rolkach dla Kacpra

BARD
Zakręcona trasa po prostej. 17 pętli, 100 kilometrów w 12 godzin. Oleśniccy rasta-rolkarze Agata i Wojtek pomagali Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" w wysłaniu na pilną operację 11-letniego Kacpra. Patronem medialnym Rolki Reggae Express był tygodnik Reporterzy.info.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

VeloBank lokata 6%
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23