menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Konsimo

1.08.2021

SEO dla e-commerce, czyli jak pozycjonować sklep internetowy

materiał zewnętrzny

Prowadzenie sklepu internetowego to intratny pomysł na biznes szczególnie teraz, kiedy konsumenci na całym świecie coraz częściej korzystają z możliwości kupowania online. Większe zainteresowanie kupujących ofertą platform sprzedażowych przekłada się jednak na ciągle rosnącą konkurencję, dlatego każdy nowy przedsiębiorca musi znaleźć sposób na wybicie się w gąszczu ofert konkurencyjnych sklepów. Kluczem do sukcesu może okazać się SEO dla e-commerce.

Źródło: pexels.com, licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

  • Dlaczego SEO dla sklepów internetowych jest tak ważne?
  • Jak powinno wyglądać pozycjonowanie sklepu internetowego?
  • Samodzielny audyt SEO w sklepie internetowym


Pozycja w wyszukiwarce Google ma ogromne znaczenie. Badania dowodzą, że przeciętny konsument sprawdza wyniki wyszukiwania jedynie z pierwszej strony, dlatego prowadzący sklep internetowy przedsiębiorca, który chce osiągnąć sukces w tej branży, powinien skupić się na optymalizacji SEO.

Dlaczego SEO dla sklepów internetowych jest tak ważne?


Według raportu Global Ecommerce Update 2021, sprzedaż detaliczna w branży e-commerce wzrosła w 2020 roku o blisko 30%. Wynik ten wskazuje jednoznacznie, jak ważne jest zadbanie o pozycjonowanie sklepów internetowych. Konkurencja jest ogromna, a rywalizacja pomiędzy poszczególnymi platformami sprzedażowymi wciąż rośnie, dlatego żaden właściciel sklepu online nie może sobie pozwolić na zaniedbanie pozycjonowania swojej witryny.

Jednocześnie liczne badania rynku wskazują, że konsumenci coraz częściej wpisują w wyszukiwarkę frazy, które dotąd nie były wyszukiwane. Wiele z nich kwalifikuje się na słowa kluczowe z tzw. długiego ogona. Najczęściej wpisywane frazy kluczowe nie zawierają w sobie nazw konkretnych marek, dlatego pozycjonowanie sklepów internetowych w oparciu o te frazy staje się coraz bardziej skomplikowane. Pomimo tego, aby potencjalni klienci mieli szansę natrafić w internecie na ofertę sklepu, trzeba zadbać o jego widoczność, która może się przełożyć na zwiększenie sprzedaży i popularyzację marki. Większy ruch w sklepie równa się zwykle szansie na pozyskanie znacznej liczby klientów, dlatego możliwości, jakie daje SEO w sklepie internetowym, trzeba wykorzystać jak najlepiej.

Jak powinno wyglądać pozycjonowanie sklepu internetowego?


Doświadczenie, doświadczenie i jeszcze raz doświadczenie. Sklepy internetowe nie mogą pozwolić sobie na błędy w pozycjonowaniu. O ile w przypadku blogów można założyć margines błędu i testować różne techniki, tak w pozycjonowaniu sklepów internetowych trzeba uważać na każdy ruch, ponieważ nawet z pozoru niewielki błąd może się okazać kluczowy dla sukcesu całej akcji marketingowej.

Najważniejsza jest optymalizacja sklepu internetowego. O niej warto pomyśleć już na etapie projektowania witryny - liczy się nie tylko jej wygląd, ale również ułożenie poszczególnych treści, nazwy kategorii czy nawet produktów. Nie można pozwolić sobie na duplikację treści - algorytmy Google są bardzo wrażliwe na plagiat. SEO dla sklepów internetowych opiera się w dużej mierze na wyborze adekwatnych słów kluczowych, w które powinny być bogate publikowane w sklepie internetowym treści. Wybór odpowiednich fraz powinna poprzedzać analiza słów kluczowych, będąca elementem audytu SEO. Danego słowa kluczowego trzeba używać pisząc opisy kategorii i unikalne opisy produktów.

Warto zadbać również o link building. Pozyskiwać linki można zarówno na zewnętrznych stronach, związanych tematycznie ze sprzedawanym asortymentem, jak i w obrębie własnego sklepu internetowego. Linkowanie wewnętrzne jest równie skuteczne, jak to zewnętrzne.

Samodzielny audyt SEO w sklepie internetowym


Właściciel witryny e-commerce powinien zatrzymać się na dłużej nad optymalizacją sklepu internetowego. Przy odrobinie wysiłku można przeprowadzić samodzielny audyt SEO, co pozwoli zaoszczędzić na wsparciu profesjonalistów. Aby zrobić to dobrze, warto poznać podstawowe narzędzia do analizy, takie jak Google Analitycs czy Majestic, a także zweryfikować widoczność serwisu w wyszukiwarce Google. Niezbędna jest indeksacja strony i bieżące jej weryfikowanie, np. za pomocą Google Search Console.

Audyt SEO jest niezbędnym elementem pozycjonowania sklepu internetowego. Jego wynikiem powinien być szczegółowy raport dotyczący zarówno backendowej strony witryny, jak i treści widocznych dla użytkowników. Jeśli już na etapie projektowania sklepu została poprawnie wykonana optymalizacja, istnieje duże prawdopodobieństwo, że audyt nie wykaże licznych błędów. W sytuacji, w której do poprawy jest wiele elementów, warto zastanowić się nad powierzeniem pozycjonowania sklepów internetowych specjalistom, którzy korzystając z własnego doświadczenia i wiedzy, pomogą w optymalizacji i późniejszych działaniach pozycjonujących.

Dla wielu przedsiębiorców znaczenie ma fakt, ile kosztuje pozycjonowanie sklepu internetowego. Cena jest zwykle zależna od zakresu prac, jakie muszą wykonać specjaliści SEO dla sklepów e-commerce, a także od budżetu, jakim dysponuje właściciel witryny. W przypadku sklepów internetowych trzeba liczyć się z kwotą kilkuset, a nawet kilku tysięcy złotych miesięcznie.undefined

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

7 oryginalnych gadżetów firmowych, których nie mają inni

artykuł sponsorowany
Oferta firm poligraficznych jest bardzo obszerna, klienci coraz bardziej wymagający a gratisy – albo nudne i powtarzalne, albo absurdalnie wymyślne. Co kupić, aby ucieszyć i zaskoczyć klienta, ale jednocześni podarować mu gadżet funkcjonalny, którego nie schowa od razu do szuflady?

Jak platforma kafeteryjna może zwiększyć satysfakcję pracowników?

artykuł sponsorowany
Na rynku pracy, gdzie konkurencja o utalentowanych pracowników jest silniejsza niż kiedykolwiek, satysfakcja pracowników jest nie tylko pożądana, ale wręcz konieczna. W tym kontekście, platformy kafeteryjne odgrywają kluczową rolę, tworząc wartość dla pracowników i pomagając organizacjom przyciągać i zatrzymywać najlepsze talenty.

Dlaczego warto informować klientów o stanie przesyłki?

inPost
Niektórzy z Twoich klientów dokonają zamówienia i nie zastanowią się nad jego przebiegiem, dopóki nie otrzymają przesyłki. Jednak wiele osób chce dokładnie wiedzieć, gdzie aktualnie znajduje się ich paczka. Wiele badań pokazuje, że przytłaczająca większość kupujących ocenia śledzenie zamówień jako ważną część wpływającą na poziom ich satysfakcji z zakupów w sklepie internetowym. [artykuł sponsorowany]

Copywriting - jak dobre treści przynoszą zyski dla biznesu?

dorotasalus.com
Na pewno chociaż raz czytałeś artykuł sponsorowany, czyli taki tekst, który jednocześnie zawierał merytoryczne informacje i treść reklamową. Na tym właśnie polega copywriting, coraz popularniejszy w marketingu. Nawet słynące z artykułów o wysokiej jakości strony internetowe zamieszczają tego typu teksty reklamowe, w których wiedza łączy się z reklamą. Jak pisze profesjonalny copywriter? I czy tego typu artykuły naprawdę mogą pomóc Ci w osiągnięciu sukcesu? [artykuł sponsorowany]

Python - jak nauczyć się w nim programować?

artykuł sponsorowany
Python jest obecnie jednym z najpopularniejszych języków programowania, tym samym jest również jednym z najbardziej uniwersalnych i intuicyjnych języków. Można napisać w nim dosłownie wszystko - od prostego kodu, przez samodzielną aplikację po gigantyczną stronę Internetową. Dlaczego warto się go uczyć i jak zacząć?

Jakie są etapy aktualizacji serwisu e-commerce PrestaShop wybranej wersji?

artykuł sponsorowany
Prowadząc sprzedaż online na serwisie e-commerce, warto pamiętać o tym, by co jakiś czas aktualizować taką stronę internetową. Nawet jeśli opiera się na PrestaShop, wciąż wymaga instalacji nowszej wersji tej platformy. Jak przebiega aktualizacja i jakie dane można przenieść wraz z instalacją najnowszej wersji?

#pokaPITa. Anita Sokołowska namawia internautów do pomagania

Justyna Zalewska
Czy wiecie, że tylko 14 z 25 milionów Polaków przekazuje 1% swojego podatku na pomoc potrzebującym? Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” postanowiła to zmienić i wymyśliła akcję społeczną #pokaPITa, aby uświadomić Polakom, jak ważne jest przekazanie 1% na cel charytatywny. [akcja społeczna]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24