menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Konsimo

1.08.2021

SEO dla e-commerce, czyli jak pozycjonować sklep internetowy

materiał zewnętrzny

Prowadzenie sklepu internetowego to intratny pomysł na biznes szczególnie teraz, kiedy konsumenci na całym świecie coraz częściej korzystają z możliwości kupowania online. Większe zainteresowanie kupujących ofertą platform sprzedażowych przekłada się jednak na ciągle rosnącą konkurencję, dlatego każdy nowy przedsiębiorca musi znaleźć sposób na wybicie się w gąszczu ofert konkurencyjnych sklepów. Kluczem do sukcesu może okazać się SEO dla e-commerce.

Źródło: pexels.com, licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

  • Dlaczego SEO dla sklepów internetowych jest tak ważne?
  • Jak powinno wyglądać pozycjonowanie sklepu internetowego?
  • Samodzielny audyt SEO w sklepie internetowym


Pozycja w wyszukiwarce Google ma ogromne znaczenie. Badania dowodzą, że przeciętny konsument sprawdza wyniki wyszukiwania jedynie z pierwszej strony, dlatego prowadzący sklep internetowy przedsiębiorca, który chce osiągnąć sukces w tej branży, powinien skupić się na optymalizacji SEO.

Dlaczego SEO dla sklepów internetowych jest tak ważne?


Według raportu Global Ecommerce Update 2021, sprzedaż detaliczna w branży e-commerce wzrosła w 2020 roku o blisko 30%. Wynik ten wskazuje jednoznacznie, jak ważne jest zadbanie o pozycjonowanie sklepów internetowych. Konkurencja jest ogromna, a rywalizacja pomiędzy poszczególnymi platformami sprzedażowymi wciąż rośnie, dlatego żaden właściciel sklepu online nie może sobie pozwolić na zaniedbanie pozycjonowania swojej witryny.

Jednocześnie liczne badania rynku wskazują, że konsumenci coraz częściej wpisują w wyszukiwarkę frazy, które dotąd nie były wyszukiwane. Wiele z nich kwalifikuje się na słowa kluczowe z tzw. długiego ogona. Najczęściej wpisywane frazy kluczowe nie zawierają w sobie nazw konkretnych marek, dlatego pozycjonowanie sklepów internetowych w oparciu o te frazy staje się coraz bardziej skomplikowane. Pomimo tego, aby potencjalni klienci mieli szansę natrafić w internecie na ofertę sklepu, trzeba zadbać o jego widoczność, która może się przełożyć na zwiększenie sprzedaży i popularyzację marki. Większy ruch w sklepie równa się zwykle szansie na pozyskanie znacznej liczby klientów, dlatego możliwości, jakie daje SEO w sklepie internetowym, trzeba wykorzystać jak najlepiej.

Jak powinno wyglądać pozycjonowanie sklepu internetowego?


Doświadczenie, doświadczenie i jeszcze raz doświadczenie. Sklepy internetowe nie mogą pozwolić sobie na błędy w pozycjonowaniu. O ile w przypadku blogów można założyć margines błędu i testować różne techniki, tak w pozycjonowaniu sklepów internetowych trzeba uważać na każdy ruch, ponieważ nawet z pozoru niewielki błąd może się okazać kluczowy dla sukcesu całej akcji marketingowej.

Najważniejsza jest optymalizacja sklepu internetowego. O niej warto pomyśleć już na etapie projektowania witryny - liczy się nie tylko jej wygląd, ale również ułożenie poszczególnych treści, nazwy kategorii czy nawet produktów. Nie można pozwolić sobie na duplikację treści - algorytmy Google są bardzo wrażliwe na plagiat. SEO dla sklepów internetowych opiera się w dużej mierze na wyborze adekwatnych słów kluczowych, w które powinny być bogate publikowane w sklepie internetowym treści. Wybór odpowiednich fraz powinna poprzedzać analiza słów kluczowych, będąca elementem audytu SEO. Danego słowa kluczowego trzeba używać pisząc opisy kategorii i unikalne opisy produktów.

Warto zadbać również o link building. Pozyskiwać linki można zarówno na zewnętrznych stronach, związanych tematycznie ze sprzedawanym asortymentem, jak i w obrębie własnego sklepu internetowego. Linkowanie wewnętrzne jest równie skuteczne, jak to zewnętrzne.

Samodzielny audyt SEO w sklepie internetowym


Właściciel witryny e-commerce powinien zatrzymać się na dłużej nad optymalizacją sklepu internetowego. Przy odrobinie wysiłku można przeprowadzić samodzielny audyt SEO, co pozwoli zaoszczędzić na wsparciu profesjonalistów. Aby zrobić to dobrze, warto poznać podstawowe narzędzia do analizy, takie jak Google Analitycs czy Majestic, a także zweryfikować widoczność serwisu w wyszukiwarce Google. Niezbędna jest indeksacja strony i bieżące jej weryfikowanie, np. za pomocą Google Search Console.

Audyt SEO jest niezbędnym elementem pozycjonowania sklepu internetowego. Jego wynikiem powinien być szczegółowy raport dotyczący zarówno backendowej strony witryny, jak i treści widocznych dla użytkowników. Jeśli już na etapie projektowania sklepu została poprawnie wykonana optymalizacja, istnieje duże prawdopodobieństwo, że audyt nie wykaże licznych błędów. W sytuacji, w której do poprawy jest wiele elementów, warto zastanowić się nad powierzeniem pozycjonowania sklepów internetowych specjalistom, którzy korzystając z własnego doświadczenia i wiedzy, pomogą w optymalizacji i późniejszych działaniach pozycjonujących.

Dla wielu przedsiębiorców znaczenie ma fakt, ile kosztuje pozycjonowanie sklepu internetowego. Cena jest zwykle zależna od zakresu prac, jakie muszą wykonać specjaliści SEO dla sklepów e-commerce, a także od budżetu, jakim dysponuje właściciel witryny. W przypadku sklepów internetowych trzeba liczyć się z kwotą kilkuset, a nawet kilku tysięcy złotych miesięcznie.undefined

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Aktywność fizyczna. Terapia dla seniorów i pacjentów onkologicznych

sprawdzonyfizjoterapeuta.pl
Aktywność fizyczna to jeden z najważniejszych czynników, które służą ograniczeniu ryzyka wystąpienia poważnych chorób. Jest również zbawienna wtedy, gdy ciężka choroba już nas dopadnie. [artykuł sponsorowany]

3 wskazówki, które pomogą Ci prowadzić skuteczny marketing treści

artykuł sponsorowany
Content Marketing polega na tworzeniu wartościowych treści, będących odpowiedzią na potrzeby odbiorców. Ogólna odpowiedź na pytanie, jak prowadzić go skutecznie, jest zawarta w samej definicji – należy skupić się na tym, by przekaz był wartościowy. Rozkładając jednak tę radę na bardziej konkretne sugestie, wyodrębniliśmy 3 wskazówki.

Telefony marki iPhone – przegląd dostępnych modeli na rynku

artykuł sponsorowany
iPhone to dla wielu osób alternatywa dla smartfona na Androidzie. Telefony z charakterystycznym, nadgryzionym jabłkiem cechują się świetnym designem i bardzo płynnie działającym, intuicyjnym systemem operacyjnym iOS.

Nieśmiertelne katalogi firmowe. Jak mądrze ich używać?

artykuł sponsorowany
Zaawansowana technologia drukarska sprawia, że możliwe jest dziś wykonanie prawdziwych dzieł sztuki z papieru. Doskonałym przykładem są katalogi firmowe, które skutecznie zachęcą klientów do skorzystania z wybranych usług lub produktów. Zakupienie profesjonalnych katalogów będzie też przyczyniać się do lepszego marketingu i pomoże w budowaniu identyfikacji wizualnej marki. Poznaj więcej szczegółów poniżej!

Co nie może być znakiem towarowym?

artykuł sponsorowany
Celem znaku towarowego jest odróżnienie towarów i usług swojej firmy od innych na rynku. To czym jest znak towarowy podlega jednak pewnym restrykcjom. W związku z tym wszelkie identyczne lub podobne znaki towarowe, zwłaszcza jeśli są używane dla podobnych towarów, podlegają odpowiedzialności za naruszenie praw autorskich. Wyszukiwanie znaków towarowych może być w takich sytuacjach bardzo przydatne, aby uniknąć dubli.

Dlaczego warto informować klientów o stanie przesyłki?

inPost
Niektórzy z Twoich klientów dokonają zamówienia i nie zastanowią się nad jego przebiegiem, dopóki nie otrzymają przesyłki. Jednak wiele osób chce dokładnie wiedzieć, gdzie aktualnie znajduje się ich paczka. Wiele badań pokazuje, że przytłaczająca większość kupujących ocenia śledzenie zamówień jako ważną część wpływającą na poziom ich satysfakcji z zakupów w sklepie internetowym. [artykuł sponsorowany]

Dlaczego popularność zakupów online rośnie?

Bdsklep.pl
Zakupy online stają się niezwykle popularne i to już fakt. Zastanawiasz się jednak, dlaczego coraz więcej osób wybiera sklepy internetowe? A może sam jesteś regularnym klientem e-sklepów? Przyjrzyjmy się wspólnie źródłom ich popularności. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Broń.pl
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24