menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

1.08.2021

SEO dla e-commerce, czyli jak pozycjonować sklep internetowy

materiał zewnętrzny

Prowadzenie sklepu internetowego to intratny pomysł na biznes szczególnie teraz, kiedy konsumenci na całym świecie coraz częściej korzystają z możliwości kupowania online. Większe zainteresowanie kupujących ofertą platform sprzedażowych przekłada się jednak na ciągle rosnącą konkurencję, dlatego każdy nowy przedsiębiorca musi znaleźć sposób na wybicie się w gąszczu ofert konkurencyjnych sklepów. Kluczem do sukcesu może okazać się SEO dla e-commerce.

Źródło: pexels.com, licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

  • Dlaczego SEO dla sklepów internetowych jest tak ważne?
  • Jak powinno wyglądać pozycjonowanie sklepu internetowego?
  • Samodzielny audyt SEO w sklepie internetowym


Pozycja w wyszukiwarce Google ma ogromne znaczenie. Badania dowodzą, że przeciętny konsument sprawdza wyniki wyszukiwania jedynie z pierwszej strony, dlatego prowadzący sklep internetowy przedsiębiorca, który chce osiągnąć sukces w tej branży, powinien skupić się na optymalizacji SEO.

Dlaczego SEO dla sklepów internetowych jest tak ważne?


Według raportu Global Ecommerce Update 2021, sprzedaż detaliczna w branży e-commerce wzrosła w 2020 roku o blisko 30%. Wynik ten wskazuje jednoznacznie, jak ważne jest zadbanie o pozycjonowanie sklepów internetowych. Konkurencja jest ogromna, a rywalizacja pomiędzy poszczególnymi platformami sprzedażowymi wciąż rośnie, dlatego żaden właściciel sklepu online nie może sobie pozwolić na zaniedbanie pozycjonowania swojej witryny.

Jednocześnie liczne badania rynku wskazują, że konsumenci coraz częściej wpisują w wyszukiwarkę frazy, które dotąd nie były wyszukiwane. Wiele z nich kwalifikuje się na słowa kluczowe z tzw. długiego ogona. Najczęściej wpisywane frazy kluczowe nie zawierają w sobie nazw konkretnych marek, dlatego pozycjonowanie sklepów internetowych w oparciu o te frazy staje się coraz bardziej skomplikowane. Pomimo tego, aby potencjalni klienci mieli szansę natrafić w internecie na ofertę sklepu, trzeba zadbać o jego widoczność, która może się przełożyć na zwiększenie sprzedaży i popularyzację marki. Większy ruch w sklepie równa się zwykle szansie na pozyskanie znacznej liczby klientów, dlatego możliwości, jakie daje SEO w sklepie internetowym, trzeba wykorzystać jak najlepiej.

Jak powinno wyglądać pozycjonowanie sklepu internetowego?


Doświadczenie, doświadczenie i jeszcze raz doświadczenie. Sklepy internetowe nie mogą pozwolić sobie na błędy w pozycjonowaniu. O ile w przypadku blogów można założyć margines błędu i testować różne techniki, tak w pozycjonowaniu sklepów internetowych trzeba uważać na każdy ruch, ponieważ nawet z pozoru niewielki błąd może się okazać kluczowy dla sukcesu całej akcji marketingowej.

Najważniejsza jest optymalizacja sklepu internetowego. O niej warto pomyśleć już na etapie projektowania witryny - liczy się nie tylko jej wygląd, ale również ułożenie poszczególnych treści, nazwy kategorii czy nawet produktów. Nie można pozwolić sobie na duplikację treści - algorytmy Google są bardzo wrażliwe na plagiat. SEO dla sklepów internetowych opiera się w dużej mierze na wyborze adekwatnych słów kluczowych, w które powinny być bogate publikowane w sklepie internetowym treści. Wybór odpowiednich fraz powinna poprzedzać analiza słów kluczowych, będąca elementem audytu SEO. Danego słowa kluczowego trzeba używać pisząc opisy kategorii i unikalne opisy produktów.

Warto zadbać również o link building. Pozyskiwać linki można zarówno na zewnętrznych stronach, związanych tematycznie ze sprzedawanym asortymentem, jak i w obrębie własnego sklepu internetowego. Linkowanie wewnętrzne jest równie skuteczne, jak to zewnętrzne.

Samodzielny audyt SEO w sklepie internetowym


Właściciel witryny e-commerce powinien zatrzymać się na dłużej nad optymalizacją sklepu internetowego. Przy odrobinie wysiłku można przeprowadzić samodzielny audyt SEO, co pozwoli zaoszczędzić na wsparciu profesjonalistów. Aby zrobić to dobrze, warto poznać podstawowe narzędzia do analizy, takie jak Google Analitycs czy Majestic, a także zweryfikować widoczność serwisu w wyszukiwarce Google. Niezbędna jest indeksacja strony i bieżące jej weryfikowanie, np. za pomocą Google Search Console.

Audyt SEO jest niezbędnym elementem pozycjonowania sklepu internetowego. Jego wynikiem powinien być szczegółowy raport dotyczący zarówno backendowej strony witryny, jak i treści widocznych dla użytkowników. Jeśli już na etapie projektowania sklepu została poprawnie wykonana optymalizacja, istnieje duże prawdopodobieństwo, że audyt nie wykaże licznych błędów. W sytuacji, w której do poprawy jest wiele elementów, warto zastanowić się nad powierzeniem pozycjonowania sklepów internetowych specjalistom, którzy korzystając z własnego doświadczenia i wiedzy, pomogą w optymalizacji i późniejszych działaniach pozycjonujących.

Dla wielu przedsiębiorców znaczenie ma fakt, ile kosztuje pozycjonowanie sklepu internetowego. Cena jest zwykle zależna od zakresu prac, jakie muszą wykonać specjaliści SEO dla sklepów e-commerce, a także od budżetu, jakim dysponuje właściciel witryny. W przypadku sklepów internetowych trzeba liczyć się z kwotą kilkuset, a nawet kilku tysięcy złotych miesięcznie.undefined

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Tłumaczenia pisemne - rodzaje i podział

translationstreet.pl
Tłumaczenia pisemne stanowią bardzo szeroką grupę przekładów. W ich skład wchodzą zarówno przekłady przysięgłe, jak i zwykłe. Tłumaczenia pisemne można dodatkowo podzielić na specjalistyczne oraz przekłady nie wymagające wiedzy kierunkowej z danej dziedziny lub branży. [artykuł sponsorowany]

Efektywna i tania reklama internetowa ze SPOKEO

spokeo.pl
SPOKEO to ogólnopolska baza danych, która umożliwia wieloaspektowe wyszukiwanie niezbędnych informacji o podmiotach gospodarczych działających w różnych branżach. Wystarczy uzupełnić wybrane przez siebie kryterium, aby otrzymać wiadomość zwrotną z zestawem danych umożliwiającym skontaktowanie się z danym przedsiębiorstwem. [artykuł sponsorowany]

Sprawdź zanim stracisz czyli kurs walut na lotnisku

kantoronline.pl
Lot samolotem to nieodłączny element podróży służbowych, atrakcyjnego urlopu lub pracy za granicą. Oczywiście wtedy niezbędna okazuje się waluta kraju, do którego wyjeżdżamy. Ktoś mógłby pomyśleć, że wymieni pieniądze w ostatniej chwili na lotnisku. Nic bardziej mylnego, ponieważ wtedy można sporo stracić na kursie walut. [artykuł sponsorowany]

Dlaczego pozycjonowanie stron internetowych jest ważne?

artykuł gościnny
Pozycjonowanie stron internetowych obejmuje wiele działań, które pozwalają na osiągnięcie zadowalających efektów, w postaci wysokich pozycji w wyszukiwarce google. Wśród nich możemy wymienić: tworzenie treści istotnych dla użytkowników i wyszukiwarki, poprawianie szybkości ładowania strony czy dostosowanie słów kluczowych. Wszystkie wyżej wymienione działania zostały zaprojektowane tak, aby sprostać potrzebom użytkowników wyszukiwarek oraz algorytmów wyszukiwarek.

Czym zajmuje się agencja brandingowa?

Agencja Invitro
Agencja brandingowa to firma, zajmująca się realizacją zadań związanych z szeroko rozumianą marką przedsiębiorstwa lub produktu. Działania realizowane przez specjalistów mogą być prowadzone zarówno od podstaw, towarzysząc wprowadzaniu nowości na rynek, jak i być wdrażanymi względem marki już istniejącej, na przykład w przypadku rebrandingu. [Materiał zewnętrzny]

Pudełka z nadrukiem na różne okazje

Materiał zewnętrzny
Do pudełek pakuje się nie tylko prezenty, ale również produkty, które następnie mają trafić do sprzedaży. Często nie mogą to być pudełka w dowolnym kolorze, zdobione obojętnie jakim wzorem, czy tym bardziej znaczone logo konkurencji. Stąd wzrosło zainteresowanie usługami, które polegają na projektowaniu i produkcji pudełek kartonowych pod indywidualne zamówienie.

Rolki Reggae Express 2. Wyścig z czasem dla małej Hani

Bartłomiej Dwornik
130 kilometrów na rolkach w niecałe 10 godzin. Rolkarze z Dolnego Śląska podejmują wyzwanie dla 8-miesięcznej Hani, chorej na neuroblastomę. To najbardziej złośliwy nowotwór dziecięcy. Wspierać ich będzie kilkuset sportowców z całego świata za pośrednictwem Endomondo. Reporterzy.info patronują temu wyzwaniu!

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama


Sztuka dobrego mówienia. Bez bełkotania i przynudzania | Mirosław Oczkoś, Wydawnictwo RMzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22