menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

1.08.2021

SEO dla e-commerce, czyli jak pozycjonować sklep internetowy

materiał zewnętrzny

Prowadzenie sklepu internetowego to intratny pomysł na biznes szczególnie teraz, kiedy konsumenci na całym świecie coraz częściej korzystają z możliwości kupowania online. Większe zainteresowanie kupujących ofertą platform sprzedażowych przekłada się jednak na ciągle rosnącą konkurencję, dlatego każdy nowy przedsiębiorca musi znaleźć sposób na wybicie się w gąszczu ofert konkurencyjnych sklepów. Kluczem do sukcesu może okazać się SEO dla e-commerce.

Źródło: pexels.com, licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

  • Dlaczego SEO dla sklepów internetowych jest tak ważne?
  • Jak powinno wyglądać pozycjonowanie sklepu internetowego?
  • Samodzielny audyt SEO w sklepie internetowym


Pozycja w wyszukiwarce Google ma ogromne znaczenie. Badania dowodzą, że przeciętny konsument sprawdza wyniki wyszukiwania jedynie z pierwszej strony, dlatego prowadzący sklep internetowy przedsiębiorca, który chce osiągnąć sukces w tej branży, powinien skupić się na optymalizacji SEO.

Dlaczego SEO dla sklepów internetowych jest tak ważne?


Według raportu Global Ecommerce Update 2021, sprzedaż detaliczna w branży e-commerce wzrosła w 2020 roku o blisko 30%. Wynik ten wskazuje jednoznacznie, jak ważne jest zadbanie o pozycjonowanie sklepów internetowych. Konkurencja jest ogromna, a rywalizacja pomiędzy poszczególnymi platformami sprzedażowymi wciąż rośnie, dlatego żaden właściciel sklepu online nie może sobie pozwolić na zaniedbanie pozycjonowania swojej witryny.

Jednocześnie liczne badania rynku wskazują, że konsumenci coraz częściej wpisują w wyszukiwarkę frazy, które dotąd nie były wyszukiwane. Wiele z nich kwalifikuje się na słowa kluczowe z tzw. długiego ogona. Najczęściej wpisywane frazy kluczowe nie zawierają w sobie nazw konkretnych marek, dlatego pozycjonowanie sklepów internetowych w oparciu o te frazy staje się coraz bardziej skomplikowane. Pomimo tego, aby potencjalni klienci mieli szansę natrafić w internecie na ofertę sklepu, trzeba zadbać o jego widoczność, która może się przełożyć na zwiększenie sprzedaży i popularyzację marki. Większy ruch w sklepie równa się zwykle szansie na pozyskanie znacznej liczby klientów, dlatego możliwości, jakie daje SEO w sklepie internetowym, trzeba wykorzystać jak najlepiej.

Jak powinno wyglądać pozycjonowanie sklepu internetowego?


Doświadczenie, doświadczenie i jeszcze raz doświadczenie. Sklepy internetowe nie mogą pozwolić sobie na błędy w pozycjonowaniu. O ile w przypadku blogów można założyć margines błędu i testować różne techniki, tak w pozycjonowaniu sklepów internetowych trzeba uważać na każdy ruch, ponieważ nawet z pozoru niewielki błąd może się okazać kluczowy dla sukcesu całej akcji marketingowej.

Najważniejsza jest optymalizacja sklepu internetowego. O niej warto pomyśleć już na etapie projektowania witryny - liczy się nie tylko jej wygląd, ale również ułożenie poszczególnych treści, nazwy kategorii czy nawet produktów. Nie można pozwolić sobie na duplikację treści - algorytmy Google są bardzo wrażliwe na plagiat. SEO dla sklepów internetowych opiera się w dużej mierze na wyborze adekwatnych słów kluczowych, w które powinny być bogate publikowane w sklepie internetowym treści. Wybór odpowiednich fraz powinna poprzedzać analiza słów kluczowych, będąca elementem audytu SEO. Danego słowa kluczowego trzeba używać pisząc opisy kategorii i unikalne opisy produktów.

Warto zadbać również o link building. Pozyskiwać linki można zarówno na zewnętrznych stronach, związanych tematycznie ze sprzedawanym asortymentem, jak i w obrębie własnego sklepu internetowego. Linkowanie wewnętrzne jest równie skuteczne, jak to zewnętrzne.

Samodzielny audyt SEO w sklepie internetowym


Właściciel witryny e-commerce powinien zatrzymać się na dłużej nad optymalizacją sklepu internetowego. Przy odrobinie wysiłku można przeprowadzić samodzielny audyt SEO, co pozwoli zaoszczędzić na wsparciu profesjonalistów. Aby zrobić to dobrze, warto poznać podstawowe narzędzia do analizy, takie jak Google Analitycs czy Majestic, a także zweryfikować widoczność serwisu w wyszukiwarce Google. Niezbędna jest indeksacja strony i bieżące jej weryfikowanie, np. za pomocą Google Search Console.

Audyt SEO jest niezbędnym elementem pozycjonowania sklepu internetowego. Jego wynikiem powinien być szczegółowy raport dotyczący zarówno backendowej strony witryny, jak i treści widocznych dla użytkowników. Jeśli już na etapie projektowania sklepu została poprawnie wykonana optymalizacja, istnieje duże prawdopodobieństwo, że audyt nie wykaże licznych błędów. W sytuacji, w której do poprawy jest wiele elementów, warto zastanowić się nad powierzeniem pozycjonowania sklepów internetowych specjalistom, którzy korzystając z własnego doświadczenia i wiedzy, pomogą w optymalizacji i późniejszych działaniach pozycjonujących.

Dla wielu przedsiębiorców znaczenie ma fakt, ile kosztuje pozycjonowanie sklepu internetowego. Cena jest zwykle zależna od zakresu prac, jakie muszą wykonać specjaliści SEO dla sklepów e-commerce, a także od budżetu, jakim dysponuje właściciel witryny. W przypadku sklepów internetowych trzeba liczyć się z kwotą kilkuset, a nawet kilku tysięcy złotych miesięcznie.undefined

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Wypadki chodzą po ludziach

artykuł sponsorowany
To, że wypadki chodzą po ludziach, wie chyba każdy z nas. Na drodze może się wydarzyć naprawdę sporo. Czasami dochodzi do naszych błędnych manewrów, a czasem wypadek jest spowodowany przez osoby trzecie. Każdy ekspert ruchu drogowego oraz także ubezpieczeń poleca ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków).

Rolki Reggae Express. Zwariowani rolkarze podejmują nowe wyzwanie

RRE
Zakręcona trasa po prostej. 17 pętli, 100 kilometrów w 12 godzin. Tym razem oleśniccy rasta-rolkarze pomagają Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" w wysłaniu na pilną operację 11-letniego Kacpra Szalkowskiego. Reporterzy.info patronują i kibicują!

Dlaczego konsultacje marketingowe są przydatne?

artykuł sponsorowany
Konsultacje marketingowe są dostępne dla firm każdej wielkości i mogą być skutecznym sposobem na poprawę skuteczności strategii marketingowych firmy. Bez względu na to, jak duża lub mała jest Twoja firma, posiadanie doświadczonego specjalisty, który oceni Twój plan marketingowy, może pomóc Ci w pełni wykorzystać swoje wysiłki.

Bezpieczna baza danych klientów indywidualnych. Jaka powinna być?

artykuł sponsorowany
Prowadzenie własnego biznesu nieodłącznie wiąże się z koniecznością poszukiwania potencjalnych klientów oraz kontaktem z tymi już pozyskanymi. Ten proces natomiast, na różnych swoich etapach i w różnym zakresie, wymaga wykorzystania bazy danych. Aby cała procedura była bezpieczna i w pełni legalna, pod uwagę trzeba wziąć szereg przepisów.

Drukowanie Gliwice - bogata oferta dla firm

e-druk.pl
W dzisiejszych czasach wiele firm nawiązuje stałą współpracę z drukarniami. Dzięki temu mają pewność terminowej realizacji rozmaitych zamówień, głównie związanych z szeroko pojętą reklamą. Firmy potrzebują wizytówek, papieru firmowego czy różnego typu plakatów, bannerów lub roll-upów bądź gadżetów reklamowych. [artykuł sponsorowany]

Wtyczki bezpieczeństwa WordPress do ochrony twojej strony

artykuł gościnny
Internet to niesamowite miejsce. Ale może to być również przerażające miejsce, ponieważ setki tysięcy witryn jest codziennie hakowanych. Cyberprzestępcy nie odejdą w najbliższym czasie — nawet jeśli grzecznie o to poprosisz. Aby chronić swoją witrynę, potrzebujesz tylko najlepszych wtyczek zabezpieczających WordPress.

Czy można płakać przy dziecku?

kampania społeczna
Płacz jest naturalnym odruchem w trudnych sytuacjach. Z drugiej strony jednak, większość z nas nie chce, żeby widziano nas we łzach. Bywa, że przed takim dylematem stają rodzice. Psycholog radzi, co robić, kiedy musisz się wypłakać, a obok bawi się córka lub syn.

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23