29.02.2008 Rynek medialny
Radiostacja zniknie z eteru i zastąpi ją Planeta FM
Planeta FM, informacja prasowa
28.02.2008
1 marca 2008 roku nazwa Radiostacja zniknie z eteru i zastąpi ją Planeta FM. Ponadregionalna sieć rozgłośni pod nową nazwą będzie obecna w 18 miastach Polski.
Zmiana nazwy Radiostacji i stworzenie nowej ponadregionalnej sieci Planeta FM jest konsekwencją zakupu grupy radiowej Ad.Point przez Grupę Eurozet i połączenia brandów Radiostacja i Planeta. Dotąd obie stacje były obecne w 16 miastach Polski i zdobyły blisko 1 milion słuchaczy. Strategia Grupy przewiduje stworzenie i rozwój nowej, silnej marki dla młodzieży w wieku 15-29, z dużych ośrodków akademickich i miejskich.
Sieć Planeta FM - 100% Imprezowych Hitów obejmie swoim zasięgiem 18 miast: Warszawę, Gdańsk, Gdynię, Olsztyn, Zieloną Górę, Rzeszów, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Szczecin, Koszalin, Katowice, Opole, Bielsko-Białą i Kielce, a także, zgodnie z grudniową decyzją KRRiT, Konin i Słupcę.
„Zmiana nazwy jest kolejnym etapem naszego rozwoju. To będzie ewolucja, a nie rewolucja. Chcemy zostawić to, co najlepsze z Radiostacji, ale pod marką Planeta FM, przy większym zasięgu tworzyć jeszcze silniejsze, bardziej nowoczesne i interaktywne medium dla młodych ludzi w największych miastach w całej Polsce. Już od 1 marca zaproponujemy nowe programy oraz ultranowoczesne brzmienie“ – mówi Mateusz Kirstein, Dyrektor programowy Radiostacji-Planety FM.
Wprowadzenie nazwy Planeta FM - 100% Imprezowych Hitów będzie wsparte kampanią reklamową obejmującą szkoły i uczelnie w miastach nadawania oraz prasę młodzieżową. Media zaplanowała agencja ZenithOptimedia, za kreację odpowiada firma Mobijoy. Logo Planeta FM, utrzymane zielono-pomarańczowej kolorystyce charakterystycznej dla Radiostacji, zostało stworzone przez MAMASTUDIO.
Od 1 marca ruszy również nowa strona internetowa www.planeta.fm.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Zobacz artykuły na podobny temat:
Kobiety w PR. Raport Związku Firm Public Relations
ZFPR
Zarządy z przewagą kobiet stanowią w Polsce 12%. Jest to wartość dwukrotnie większa w porównaniu do wyników, jakie opublikowano w raporcie „Global Women in PR – Annual Index 2020”. Większość badanych uważa, że udział kobiet w zarządach zwiększa kreatywność firmy oraz pomaga zwiększyć jej produktywność.
Radiowi fanatycy. Oto, kto słucha radia przez jedną trzecią doby
Bartłomiej Dwornik
Już co piąty słuchacz spędza ponad 8 godzin dziennie przy radioodbiorniku - wynika z danych badania Radio Track. Od początku roku takich zagorzałych radiosłuchaczy przybyło o 300 tysięcy.
Prasa kobieca i krzyżówki. Hity prasowego rynku w wakacje 2017
Dariusz Materek
Czasopisma dla pań i krzyżówki to dwie kategorie wydawnictw prasowych, po które najchętniej sięgaliśmy podczas tegorocznych wakacji – wynika z analiz przeprowadzonych przez Kolportera.
Zawodowi dziennikarze przestaną lekceważyć amatorów
Krzysztof Urbanowicz
Wpisy na blogach, zdjęcia i wideo tworzone przez internautów są szansą dla tradycyjnych mediów. Do takich wniosków doszli specjaliści z Deloitte Trends Predictions.
Subskrypcje mediów będą zastępować reklamę. TMT Predictions 2018
BARD
Niektórzy wydawcy już teraz uznają próby generowania przychodów z reklam online za stratę czasu. Autorzy raportu TMT Predictions 2018 z Deloitte przewidują, że do końca 2018 roku połowa dorosłych osób w krajach rozwiniętych będzie posiadać co najmniej dwie subskrypcje mediów w kanałach online.
Wpływ pandemii na media i informacje. Vibrant Information Barometer
PAP MediaRoom
W opracowanym przez IREX badaniu Vibrant Information Barometer (VIBE) za rok 2021 przeanalizowano kilka czynników związanych z pandemią COVID-19 - globalne pogorszenie się koniunktury gospodarczej, blokowanie informacji przez rządy i dezinformacja - które miały wpływ na sektor mediów i informacji w 13 państwach na terenie Europy i Eurazji.
Koronasceptycy w mediach. Badanie agencji Dentsu
BARD
Mocno widoczny w digitalowych mediach koronasceptycyzm, który bagatelizuje pandemię albo skupia się na teoriach spiskowych, stanowi około 8 procent internetowych treści związanych z koronawirusem. Głównymi źródłami wiedzy o COVID-19 i bieżącej sytuacji są internet, media społecznościowe i telewizja, a coraz częściej także znajomi i rodzina.