21.10.2024 Rynek medialny
Sztuka dobrego mówienia. Mirosław Oczkoś radzi, jak nie przynudzać
patronat Reporterzy.info

"Trzask, prask i po wszystkim", jak mawiał pewien dziadek w pewnym słuchowisku radiowym. I podobnie jest z postrzeganiem człowieka przez człowieka w sytuacjach publicznych:
- Pierwszy trzask - ludzie widzą,
- drugi trzask –-ludzie słyszą,
- trzeci trzask - niektórzy rozumieją, co się do nich mówi.
- Prask, i po pierwszym wrażeniu.
Można, a nawet trzeba wpłynąć na to, na co wpływ mamy, np. oddziaływanie głosem. Jak jest to istotna sprawa, doceniliśmy w czasie pracy zdalnej. Okazuje się, że dużo więcej rozmawiamy przez komunikatory internetowe, przez telefon, mówimy dużo więcej niż kiedyś.

Tak o trzecim już wydaniu swojej książki do nauki poprawnego mówienia pisze autor, dr Mirosław Oczkoś. W najnowszej edycji adepci trudnej sztuki wystąpień przed publicznością znajdą wiele nowej, wartościowej wiedzy praktycznej.
- W "Sztuce dobrego mówienia" znajdziecie ćwiczenia rozluźniające, oddechowe, głosowe, zabawne przykłady błędów wymowy i łamańce językowe. Nauczycie się dobrze i przekonywająco mówić, przemawiać, rozmawiać i dyskutować. Razem ze mną przygotujecie się również do wystąpień w internecie - zachęca autor.
Dla mówców realizujących się w świecie online powstał bowiem cały rozdział pod tytułem "Zanim zostaniesz Królową lub Królem internetu, czyli zestaw ćwiczeń przydatnych przed wystąpieniami w sieci".

- Żyjemy w świecie pełnym słów. Co zrobić, żeby nasze słowa były słyszane i zostały wysłuchane? Mirosław Oczkoś zajmuje się w tej książce kwestiami tylko z pozoru marginalnymi, bo w gruncie rzeczy - fundamentalnymi: kwestiami związanymi z formą mówienia. Powinien ją przeczytać każdy, kto w jakikolwiek sposób operuje mową: w przestrzeni prywatnej, publicznej czy w internecie. Czyli - jak się dobrze zastanowić - właściwie każdy z nas - polecał drugie wydanie dr hab. Michał Rusinek, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, ceniony literaturoznawca, pisarz i tłumacz. Trzecia edycja zapowiada się JESZCZE ATRAKCYJNIEJ.
Premiera trzeciego wydania książki dr Mirosława Oczkosia zaplanowana została na 23 października 2024 roku. Kupić ją można w internetowej księgarni Wydawnictwa RM:

ZAMÓW KSIĄŻKĘ
Dr Mirosław Oczkoś jest trenerem biznesu, wykładowcą akademickim, aktorem, specjalistą od wystąpień publicznych, budowania wizerunku i pracy głosem. Współpracuje z wieloma stacjami radiowymi i telewizyjnymi. Prowadzi zajęcia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku.
Książkę "Sztuka dobrego mówienia. Bez bełkotania i przynudzania" wydało Wydawnictwo RM, znane z publikowania tytułów o tematyce poradnikowej, hobbystycznej i przewodników. Patronat medialny nad książką objął tygodnik Reporterzy.info.
Sztuka dobrego mówienia bez bełkotania i przynudzania
autor: Mirosław Oczkoś
wydawca: Wydawnictwo RM
wydanie: trzecie
ISBN: 978-83-8151-901-4
format: 163×231 mm
liczba stron: 288
premiera: 23 października
zamówienia: www.rm.com.pl
cena: 44,99 zł
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Rynek medialny:
Influencerzy i social video rządzą informacją. Digital News Report 2025
Krzysztof Fiedorek
Przyszłość informacji dyktują sekundy wertykalnych klipów. TikTok, YouTube i armia influencerów odrywają odbiorcę od telewizyjnych odbiorników i stron gazet. Kto opanuje ten nowy puls, przejmie nie tylko uwagę, lecz także władzę nad narracją.
Cyberprzemoc i hejt pod pozorem żartu. Raport RAYUELA o młodzieży
Krzysztof Fiedorek
Badanie przeprowadzone w pięciu krajach ujawnia brutalną prawdę: przemoc w sieci nie rozkłada się równo. To cyfrowa mapa uprzedzeń, która rani najmocniej tych, którzy najbardziej odstają. "To tylko żart". Tak często zaczyna się przemoc, którą młodzi przeżywają w milczeniu.
Zaufanie do mediów społecznościowych. Youtube wygrywa z TikTokiem i X
Krzysztof Fiedorek
Czy Polacy naprawdę ufają mediom społecznościowym? Nowe badanie pokazuje ogromne różnice oceny najważniejszych kanałów. Zaufanie trafia tam, gdzie jest autentyczność, a nie algorytm. Rośnie rola ludzi, spada znaczenie marek.
Podobne artykuły:
Wirtualni influencerzy są postrzegani jako bardziej autentyczni od ludzi
Agnieszka Kliks-Pudlik
Wirtualni influencerzy to fikcyjne, wygenerowane postacie, które naśladują wygląd i zachowanie prawdziwych ludzi. Mają miliony followersów. Przez pokolenie Alfa są postrzegani nawet jako bardziej autentyczni niż ci realni, co rodzi wiele wyzwań – podkreśla dr Ada Florentyna Pawlak.
Radiowe stacje numeryczne. Dla miłośników zagadek i kryptografii
Krzysztof Fiedorek
Nadają z pozoru bezsensowne ciągi cyfr i liter, czasem krótkie, zaszyfrowane wiadomości. Zdarzają się i takie, które między kodowanym przekazem nadają muzykę. Albo propagandowe przekazy. Radiostacje numeryczne od stu lat są zagadką, nad którą głowią się radioamatorzy i tropiciele tajemnic. Co o nich wiemy?
Influencer Power Index w czasach koronawirusa. Raport MediaCom
Paweł Usakowski
Czy i jak zmienił się wizerunek influencerów podczas epidemii koronawirusa? Wskaźnik COVID Index pokazuje, że Robert Lewandowski istotnie umocnił swoją już wysoką pozycję, na drugim biegunie znaleźli się m.in. Maffashion i Patryk Vega, którzy odnotowali spadki w wielu badanych wymiarach wizerunkowych.
Wojna na Ukrainie jest wyzwaniem dla branży PR w Polsce
Newseria Biznes
Napaść Rosji na Ukrainę z jednej strony spotęgowała niepewność polskich firm, co do przyszłości. Z drugiej komunikację zdominowały przekazy związane z wojną i oczekiwania konsumentów, aby biznes wycofał się z działalności na rosyjskim rynku i zaangażował w pomoc humanitarną.