7.02.2022 Marketing i PR
#JedenOdeMnie. Kampania viralowa, promująca pomaganie
Klaudia Smolarska-Kulej
Co piąty podatnik nie przekazuje 1% podatku potrzebującym. Najczęściej wynika to z braku wiary, że można w ten sposób realnie pomóc albo z niewiedzy, że ma się taką możliwość. Dlatego Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” po raz drugi zaprasza do udziału w wyzwaniu i kampanii społecznej #JedenOdeMnie.

Blisko 20% uprawnionych wciąż nie przekazuje 1% podatku z PIT na wybrany cel charytatywny. Według danych z raportu KMPG „Roczne zeznania podatkowe Polaków PIT 2020” osoby, które nie przekazują swojego 1% podatku
- najczęściej motywują to argumentem, że dzielenie się 1% podatku niczego nie zmieni (16% wskazań)
- przekonaniem, że przekazywane w ten sposób środki są nieefektywnie gospodarowanie (11% wskazań).
- aż 13% respondentów stwierdziło, że nie wie, że ma taką możliwość – ta tendencja się utrzymuje się od lat.
Kampania #JedenOdeMnie ma za zadanie to zmienić. Organizatorzy stawiają sobie za cel edukację osób uprawnionych do pomocy – uświadamianie im tego, jak łatwo jest zostać dobroczyńcą oraz tego, że w przypadku przekazania 1% nic ich to nie kosztuje.
60% twórców nie weryfikuje informacji przed publikacją [PL NAPISY] 👇
– Doskonale wiemy, jak duże znaczenie ma pomoc w postaci 1% dla wszystkich organizacji pożytku publicznego – mówi Łukasz Wasiuta z Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. – Nasza Fundacja pomaga dzieciom walczącym z rakiem. W dużej mierze jesteśmy w stanie ratować ich życie dzięki temu niepozornemu 1% podatku. Dzięki tej formie finansowania w zeszłym roku z Urzędów Skarbowych z całego kraju Fundacja uzyskała na pomoc dzieciom ponad 9 milionów złotych.
Te pieniądze umożliwiają zakup nierefundowanych leków, opłacenie pacjentom terapii i rehabilitacji, a także finansowanie leczenia powikłań choroby nowotworowej. Każdego roku Fundacja ma pod opieką blisko 2 000 małych podopiecznych. Z jednej strony 1% to kropla w morzu potrzeb, z drugiej – każda przekazana przez podatnika suma ma ogromne znaczenie i realnie przekłada się na pomoc dzieciom.
Statystycznie, najczęściej swojego 1% podatku nie przekazują najmłodsi Polacy, w wieku do 24 lat. Co drugi z nich przyznał, że tego nie robi. Dlatego wciąż tak ważne jest szerzenie wiedzy o tym, że w przypadku 1% podatku pomoc nie kosztuje ANI ZŁOTÓWKI, oraz budowanie świadomości, w jaki sposób wskazać organizację pożytku publicznego. Ze względu na profil osób, które 1% przekazują najrzadziej, najskuteczniejszym kanałem komunikacji wydają się media społecznościowe.
Stąd pomysł na akcję społeczną #JedenOdeMnie. To ogólnopolski projekt angażujący liczne grupy społeczne, w tym: artystów, sportowców, influencerów, a także przedsiębiorstwa. W przeprowadzonej w zeszłym roku pierwszej edycji wyzwania udział wzięli między innymi: dziennikarz Mariusz Szczygieł, siatkarz reprezentacji Polski oraz ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Łukasz Kaczmarek, kabaret Paranienormalni, czy firma Łucznik, ale udział w kampanii może wziąć absolutnie każdy!
Wystarczy:
- zrobić zdjęcie, grafikę albo filmik z napisem #JEDENODEMNIE,
- zamieścić post z grafiką w mediach społecznościowych,
- napisać, komu się pomaga i zachęcić do tego innych,
- dodać do opisu hasztag #JEDENODEMNIE, nominować do wyzwania 5 znajomych – i już!
Szczegółowe informacje o akcji na stronie www.naratunek.org/jedenodemnie.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Marketing i PR:
Fałszywe recenzje i opinie w internecie. Raport TrustMate.io
Marek Jaworowski
Aż 25% badanych miało problem z odróżnieniem fałszu od prawdziwych recenzji, co wskazuje na coraz bardziej zaawansowane techniki manipulacji opiniami. Pomimo działań UOKiK-u, proceder kwitnie choć jest zagrożony karą sięgającą nawet 10 proc. obrotu uznanego za winnego przedsiębiorcy. Jak się bronić przed takim oszustwem?
Nowoczesna komunikacja mobilna. Jak firmy budują relacje przez telefon
KFi
Firmy nie mogą już dłużej traktować mobilnych kanałów komunikacji jako dodatku do swojej działalności. Skuteczna strategia mobilna staje się filarem kontaktu z klientem, a także narzędziem poprawy obsługi i optymalizacji procesów wewnętrznych. Jeśli potrafi się z tych możliwości korzystać.
Kiedy każda reklama stanie się... sklepem? Prognozy Omdia
KFi
Globalne wydatki konsumenckie w sieci rosną w niespotykanym tempie. Już w 2025 roku osiągną wartość 4,4 biliona dolarów, a same USA będą odpowiadać za 1,4 biliona. Granice między reklamą, rozrywką i handlem będą się zacierać, tworząc nową erę cyfrowej konsumpcji.
Podobne artykuły:
Zarabianie na stronie www i blogu. 5 sposobów na podniesienie fill rate
Jakub Szczęsny
Fill rate to współczynnik wypełnienia strony reklamami, które są wyświetlane za każdym razem gdy użytkownik odwiedza daną stronę. Ponadprzeciętny wynik oznacza, że powierzchnia na stronie jest efektywnie gospodarowana, co oznacza większe zarobki. Jak zatem obliczyć fill rate dla danej strony?
Ranking blogów w e-commerce 2024. Najlepsze SEO i content marketing
Dorota Prokopiak
Analitycy agencji Elephate przeprowadzili analizę 524 sklepów internetowych z 32 różnych branż. Celem tego raportu jest wyróżnienie sklepów online, które najbardziej efektywnie stosują strategie SEO i content marketingowe w celu rozwoju swojego biznesu poprzez blogowanie.
Firmy nie potrzebują influencerów. Badanie Akademii Koźmińskiego
Paweł Korzyński, Grzegorz Mazurek
Opinie pracowników w mediach społecznościowych o swojej firmie to jedno z najbardziej wiarygodnych źródeł informacji o pracodawcy. Posty pracowników dotyczące organizacji to także magnes dla partnerów biznesowych i kandydatów do pracy – szacuje się, że osiem na dziesięć osób ufa rekomendacjom szeregowych pracowników, a nie ich szefom. To powód, by starania o wizerunek zacząć od środka firmy.
Instagram Stories w komunikacji marki
Michał Chrościcki
Na kanale jakim jest Instagram, dopiero Stories, a nie statyczne posty, stworzyły możliwość większej interakcji użytkowników z publikowaną treścią, a marketerom dostarczyły mierzalne dane. Na odbiór Stories przez użytkowników ma wpływ kilka czynników.