16.09.2022 Rynek medialny
Międzynarodowy Dzień Sprzątania Świata. World Cleanup Day w Polsce
Reporterzy.info wspierają
Już 17 września odbędzie się kolejna edycja World Cleanup Day, czyli Międzynarodowego Dnia Sprzątania Świata. To wyjątkowy dzień w roku, gdy mieszkańcy całego świata sprzątają naturę w swoich krajach! Organizatorem akcji w Polsce zostało po raz kolejny Planet Heroes.
W tym roku World Cleanup Day odbędzie 17 września. Miliony ludzi na całym świecie wyjdą do lasu, na plażę lub do parku, by pozbierać śmieci, które zatruwają i zanieczyszczają naturę, a które zostawiliśmy my — ludzkość. To ważne, by w ten jeden dzień w roku przypomnieć sobie i innym, a zwłaszcza dzieciom, że o Ziemię dbać trzeba codziennie.
Posprzątaj śmieci i zostań #PlanetHero
Również Polska będzie sprzątać 17 września – tegoroczna edycja WCD zorganizowana zostanie w kilku miejscach w Polsce pod patronatem UNEP Grid Warszawa. Do wydarzenia znów dołączą firmy, szkoły, organizacje pozarządowe i mieszkańcy miast w całym kraju — sprzątać będą miasta: Warszawa (dzielnica Wisła), Wrocław, Poznań oraz Lublin.
Patronem medialnym wydarzenia zostały Rzeczpospolita, RMF FM oraz Nowiny24.
Konkurs dla lokalnych przedsiębiorców
Platforma, wspierana przez ONZ i współpracująca z wieloma firmami w ramach edukacji ekologicznej, organizuje akcje zbierania śmieci dla pracowników firm i wspiera tworzenie własnych projektów ekologicznych. W ramach WCD Planet Heroes organizuje konkurs dla firm, w którym lokalni przedsiębiorcy oraz ich pracownicy mogą sprawdzić swoje możliwości.
Czym jest Planet Heroes?
Głównym partnerem wydarzenia po raz kolejny zostało Planet Heroes: pierwsza ekologiczna platforma o charakterze crowd-fundingowym. To narzędzie i społeczność, w ramach której użytkownicy sprzątają każdego dnia, publikując swoje małe projekty i otrzymując od innych użytkowników dotacje finansowe.
Chcesz dołączyć i zorganizować akcję sprzątania?
Napisz na wcd@planetheroes.app!
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Rynek medialny:
Radio, streaming i podcasty. Jak słuchają Polacy według Total Audio 2024
Krzysztof Fiedorek
Treści audio są codziennym towarzyszem Polaków. Według badania Total Audio 2024, zrealizowanego przez Adres:Media na zlecenie Komitetu Badań Radiowych, aż 90% badanych przynajmniej raz w tygodniu sięga po treści dźwiękowe, a 80% robi to codziennie. Średni czas słuchania wynosi prawie pięć godzin dziennie.
Finanse oczami kobiet i mężczyzn. Jak o nich rozmawiać?
Klaudia Smolarska-Kulej
Mężczyźni wciąż odczuwają społeczną presję bycia odpowiedzialnym za utrzymanie rodziny, nawet jeśli ich partnerki zarabiają tyle samo, co oni lub nawet więcej. Z kolei kobiety podkreślają, że - w przeciwieństwie do mężczyzn - brakuje im odwagi, aby poprosić szefa o podwyżkę. Dodatkowo obawiają się ryzyka, dlatego rzadziej inwestują pieniądze.
Automatyzacja dezinformacji. Global Risks Report 2025 i media
Krzysztof Fiedorek
Dezinformacja i manipulacja informacją znalazły się na pierwszym miejscu wśród globalnych zagrożeń w perspektywie dwóch i dziesięciu lat. Szczególny niepokój budzi fakt, że algorytmy społecznościowe często faworyzują kontrowersyjne lub szokujące treści, co dodatkowo podsyca dezinformację.
Podobne artykuły:
Media w Polsce 2022. Jak Polacy oglądają, słuchają, czytają i sufrują
Krzysztof Fiedorek
Prawie dwa miliony Polaków, choć ma dostęp do telewizora, nie ogląda na nim telewizji. W przypadku radia analogiczna grupa to 8% posiadaczy radioodbiorników. Po drukowaną prasę sięga - choćby sporadycznie - 2/3 Polaków, a liczba internautów mobilnych jest o prawie 3 miliony większa, niż tych stacjonarnych.
Reklama prasowa w Polsce. Analiza Polskich Badań Czytelnictwa
BARD
Analitycy Polskich Badań Czytelnictwa przygotowali zestaw danych statystycznych, prezentujących dotarcie, zaangażowanie i opinie na temat kampanii reklamowych w prasie drukowanej. Danych przydatnych marketerom w przygotowaniu i optymalizacji budżetów reklamowych.
Radio to medium towarzyszące. Również internautom
Bartłomiej Dwornik
Radiu polscy internauci poświęcają niemal tyle samo czasu, co telewizji. Jak skrupulatnie wyliczyli analitycy Starcomu, średnio każdego dnia jest to 2 godziny i 44 minuty. Zaledwie 12 minut mniej, niż codzienny kontakt z telewizją.
Youtube kontra telewizja. Pokolenie 50+ przesiada się na komputery
Krzysztof Fiedorek
Przez lata tak zwani silversi byli kojarzeni głównie z tradycyjnymi mediami, takimi jak telewizja. Jednak badania przeprowadzone przez IQS na zlecenie SilverTV oraz Lifetube pokazują, że to podejście jest już przestarzałe. Wyniki raportu jednoznacznie dowodzą, że YouTube staje się nową „telewizją”.