16.09.2022 Rynek medialny
Międzynarodowy Dzień Sprzątania Świata. World Cleanup Day w Polsce
Reporterzy.info wspierają
Już 17 września odbędzie się kolejna edycja World Cleanup Day, czyli Międzynarodowego Dnia Sprzątania Świata. To wyjątkowy dzień w roku, gdy mieszkańcy całego świata sprzątają naturę w swoich krajach! Organizatorem akcji w Polsce zostało po raz kolejny Planet Heroes.
W tym roku World Cleanup Day odbędzie 17 września. Miliony ludzi na całym świecie wyjdą do lasu, na plażę lub do parku, by pozbierać śmieci, które zatruwają i zanieczyszczają naturę, a które zostawiliśmy my — ludzkość. To ważne, by w ten jeden dzień w roku przypomnieć sobie i innym, a zwłaszcza dzieciom, że o Ziemię dbać trzeba codziennie.
Posprzątaj śmieci i zostań #PlanetHero
Również Polska będzie sprzątać 17 września – tegoroczna edycja WCD zorganizowana zostanie w kilku miejscach w Polsce pod patronatem UNEP Grid Warszawa. Do wydarzenia znów dołączą firmy, szkoły, organizacje pozarządowe i mieszkańcy miast w całym kraju — sprzątać będą miasta: Warszawa (dzielnica Wisła), Wrocław, Poznań oraz Lublin.
Patronem medialnym wydarzenia zostały Rzeczpospolita, RMF FM oraz Nowiny24.
Konkurs dla lokalnych przedsiębiorców
Platforma, wspierana przez ONZ i współpracująca z wieloma firmami w ramach edukacji ekologicznej, organizuje akcje zbierania śmieci dla pracowników firm i wspiera tworzenie własnych projektów ekologicznych. W ramach WCD Planet Heroes organizuje konkurs dla firm, w którym lokalni przedsiębiorcy oraz ich pracownicy mogą sprawdzić swoje możliwości.
Czym jest Planet Heroes?
Głównym partnerem wydarzenia po raz kolejny zostało Planet Heroes: pierwsza ekologiczna platforma o charakterze crowd-fundingowym. To narzędzie i społeczność, w ramach której użytkownicy sprzątają każdego dnia, publikując swoje małe projekty i otrzymując od innych użytkowników dotacje finansowe.
Chcesz dołączyć i zorganizować akcję sprzątania?
Napisz na wcd@planetheroes.app!
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Rynek medialny:
Clickbait pod lupą. Jak przez 25 lat zmieniały się nagłówki w internecie
Krzysztof Fiedorek
Badacze z Max Planck Institute przenalizowali 40 milionów nagłówków z ostatnich 25 lat. Są coraz dłuższe, bardziej emocjonalne i negatywne, z wyraźnym wpływem stylu clickbaitowego. Nawet renomowane media stosują strategie i tricki przyciągające uwagę.
Gen Z zmusi marki do mówienia prawdy. Raport i prognozy GWI
Krzysztof Fiedorek
Cenią autentyczność i transparentność marek, preferując firmy zaangażowane społecznie. Młodzi ludzie traktują technologię jako narzędzie rozwoju, a nie tylko rozrywki. W relacjach stawiają na prawdziwe więzi, mimo intensywnej obecności online. Co wiemy o Gen Z i jakie ta wiedza ma znaczenie w marketingu? I nie tylko w nim.
Deepfake zaciera granicę prawdy i fałszu. Wyniki badań ludzkiej percepcji
KFi
Badania wskazują, że jedynie 60% deepfake'owych obrazów może zostać prawidłowo rozpoznanych przez człowieka. W miarę jak AI zaczyna dominować w produkcji treści, rośnie problem zmęczenia rozróżnianiem – użytkownicy tracą pewność oceny autentyczności informacji i popadają w cynizm.
Podobne artykuły:
Słuchalność radia w Polsce 2024. Demografia, trendy i statystyki
Krzysztof Fiedorek
Dlaczego miliony Polaków wciąż wybierają radio? Co kryje się za dominacją RMF FM i zaskakującym wynikiem Eski? Najnowszy raport „Audio Track” Krajowego Instytutu Mediów pokazuje dane słuchalności, demografię i zmieniające się trendy. Jak cyfrowa rewolucja wpływa na tradycyjne stacje?
Media idą w kierunku konwergencji
Cafe News
Szansą dla tradycyjnych mediów mogą być zmiany wprowadzane w wyszukiwarkach internetowych. Wpływ na pozycję ma przede wszystkim kontent pierwotny, czyli tworzony przez redakcję serwisu.
Agencje prasowe w Polsce - typy i specjalizacja
Monika Biała
W oficjalnych nazwach agencji występują 3 terminy charakterystyczne dla tego typu instytucji: agencja telegraficzna, agencja prasowa i agencja informacyjna.
Światowe media pod lupą. Reuters Institute Digital News Report 2024
Krzysztof Fiedorek
Raport "Digital News Report 2024", opracowany przez Reuters Institute for the Study of Journalism opisuje krajobraz cyfrowych mediów informacyjnych na podstawie danych z 47 rynków, reprezentujących ponad połowę światowej populacji.