16.09.2023 Rynek medialny
Weź udział w ankiecie Aplikuj.pl: Wielopokoleniowa siła w miejscu pracy
patronat Reporterzy.info
Pracujesz lub zajmujesz się zatrudnianiem pracowników? Chcesz mieć realny wpływ na rynek zatrudnienia? Weź udział w badaniu Aplikuj.pl i podziel się z nami swoim doświadczeniami na temat multigeneracyjnych zespołów.

Twoja opinia pozwoli nieco szerzej spojrzeć na rynek pracy, a także zobrazować kluczowe wyzwania dotyczące zatrudniania różnych pokoleń w firmie. Zarówno z perspektywy kandydatów, jak i pracodawców i rekruterów.
Wszystkie wnioski z badania zostaną opublikowane w formie ogólnopolskiego branżowego raportu, którego patronem medialnym jest tygodnik Reporterzy.info.
- Jeśli chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami jako kandydat i wskazać najistotniejsze aspekty procesu rekrutacji, które uważasz, że warto byłoby zmienić lub poprawić, wypełnij ankietę dla pracowników: https://www.aplikuj.pl/ankieta/pracownicy.
- Z kolei, jeśli jesteś pracodawcą lub na co dzień zajmujesz się procesem zatrudnienia osób, wypełnij ankietę dla rekrutujących:
https://www.aplikuj.pl/ankieta/pracodawcy.
Obie ankiety są anonimowe i nie zajmą Ci więcej niż 5 minut.
Aplikuj.pl działa na rynku od 15 lat i jest jednym z największych w Polsce portali pracy z dziesiątkami tysięcy ofert z wielu branż. Co miesiąc odwiedzany jest przez około 1 mln unikalnych użytkowników. To stawia go w czołówce najpopularniejszych serwisów pracy dostępnych w kraju, w którym obok ogłoszeń o pracę znajduje się również największa baza z poradami dla pracowników i pracodawców.
– Zebrane dane pozwolą nie tylko poznać czynniki decydujące o podjęciu zatrudnienia w miejscu pracy, ale też rzucą więcej światła na efektywne sposoby szukania kandydatów. Dzięki temu pracodawcy będą mieli szansę bliżej przyjrzeć się, jak do samego procesu rekrutacji podchodzą różne grupy wiekowe. Poznanie tych kwestii może okazać się dla firm istotne w podniesieniu efektywności procesów rekrutacyjnych. Dlatego zachęcamy wszystkich do wypełnienia ankiet, będą one punktem wyjścia do naszego raportu – komentuje Witold Królczyk, COO, Aplikuj.pl
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Rynek medialny:
Treści od użytkowników w sieci. Pole minowe dla dziennikarzy
Krzysztof Fiedorek
Ponad 40% internautów ocenia wiarygodność informacji na bazie liczby polubień i wyświetleń. Tradycyjne kanały są pierwszym źródłem newsów tylko dla co piątego z nas. Raport Reuters Institute pokazuje skalę i ryzyka, jakie User Generated Content niesie dla mediów. I podpowiada, jak nie wpaść w pułapkę.
Social media w 2025. Różnice pokoleniowe widać jak na dłoni
KFi
Coraz więcej osób deklaruje, że zmniejsza czas spędzany w social mediach. I choć nie oznacza to masowego odpływu, trend jest wyraźny. Z najnowszego raportu GWI wynika, że już 31% użytkowników deklaruje ograniczanie czasu w mediach społecznościowych. Między wierszami widać też frustrację.
Czy robot może być dobrym szefem? Naukowcy z SWPS to sprawdzili
SWPS
Czy robot może skutecznie zarządzać zespołem? Badacze z Uniwersytetu SWPS sprawdzili, co się dzieje, gdy to robot zostaje szefem. Badania pokazują, że choć maszyny potrafią wzbudzać posłuszeństwo, nie dorównują ludziom pod względem autorytetu i efektywności. Skutki są intrygujące.
Podobne artykuły:
Medyczne fake newsy napędzane sztuczną inteligencją. WYWIAD
Zbigniew Wojtasiński
Przy użyciu nowych technik można produkować pozornie profesjonalne nonsensy i sprawdzać, które mają większą nośność oraz wpływ na poczucie lęku i niepewności. Z profesorem Dariuszem Jemielniakiem, współzałożycielem projektu MEDfake rozmawia Zbigniew Wojtasiński z PAP.
Polacy w internecie. Raport RegionyNEXERY 2024
KFi
Ponad 40% Polaków pracuje zdalnie lub hybrydowo, młodzież jest online średnio 9 godzin dziennie, a prawie połowa z nas świadomie korzysta z internetu rzeczy IoT. Raport #RegionyNEXERY 2024 odkrywa zaskakujące fakty o naszej cyfrowej rzeczywistości.
Wiarygodność mediów. Badanie zaufania do informacji w telewizji, radiu i internecie
Monika Kalisiewicz
Ponad 60 proc. Polaków nie wierzy treściom przekazywanym w radiu i telewizji. To zdecydowanie gorszy wynik niż w innych krajach Europy, gdzie brak zaufaniadeklaruje średnio mniej niż połowa ankietowanych.
Clickbait pod lupą. Jak przez 25 lat zmieniały się nagłówki w internecie
Krzysztof Fiedorek
Badacze z Max Planck Institute przenalizowali 40 milionów nagłówków z ostatnich 25 lat. Są coraz dłuższe, bardziej emocjonalne i negatywne, z wyraźnym wpływem stylu clickbaitowego. Nawet renomowane media stosują strategie i tricki przyciągające uwagę.