menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Konsimo

29.01.2024 Rynek medialny

Global Attention Benchmark Report. DoubleVerify bada angażowanie reklamą

Marcin Grządka

Branże takie jak Media & Sport, Zdrowie & Farmacja oraz Edukacja osiągają najwyższe wskaźniki Attention, czyli przyciągania uwagi i zaangażowanie odbiorców reklamy. Po drugiej stronie skali znalazły się Podróże, Usługi Finansowe i Telekomunikacja, w których wskaźniki uwagi osiągały najgorsze rezultaty.

Global Attention Benchmark Report. DoubleVerify bada angażowanie reklamąilustracja: bing.com/create

Kwartalny Benchmark Report, opublikowany przez zespół DoubleVerify, platformy oprogramowania do pomiaru i analizy mediów cyfrowych, obejmuje globalne dane dotyczące jakości i efektywności mediów. Raport przygląda się przede wszystkim poziomom wskaźników Attention w poszczególnych regionach świata i branżach, za pomocą autorskiego wskaźnika uwagi DV (DV’s Attention Index), który zapewnia dogłębny wgląd w skuteczność reklam przyciągających uwagę i zaangażowanie widzów.

Z raportu wynika m.in. że trzy kategorie branżowe, które cieszyły się największą uwagą, to:

  • Media & Sport,
  • Zdrowie & Farmacja
  • Edukacja.

Trzy najgorsze branże to z kolei:

  • Podróże,
  • Usługi Finansowe
  • Telekomunikacja.

Globalne testy porównawcze uwagi (Attention benchmarks) zostały opracowane przez DV Attention Lab, multidyscyplinarny zespół składający się z analityków danych, ekspertów ds. produktów i analityków marketingowych, których zadaniem jest dostarczanie reklamodawcom wyrafinowanych, opartych na wskaźnikach Attention spostrzeżeń i rekomendacji dotyczących efektywności kampanii.

- Nasze najnowsze ustalenia w ramach DV Attention Lab uwydatniają dynamiczny krajobraz Attention w różnych branżach i regionach - komentuje Daniel Slotwiner, senior vice president of attention w DoubleVerify. - Te insighty mają kluczowe znaczenie, ponieważ pomagają marketerom umieszczać w szerszym kontekście dyskusję o efektywności ich kampanii reklamowych i wdrażać mocniejsze strategie optymalizacji.

Indeks uwagi DV (DV’s Attention Index) opiera się na ponad 50 „punktach danych” (data points), monitorowanych w czasie rzeczywistym i na dziesiątkach miliardów wyświetleń reklam mierzonych miesięcznie oraz na porównywaniu ich ze średnim wynikiem w 28-dniowym oknie pomiarowym.

Raport przygląda się dokładnie różnicom w średnich wynikach dla różnych branż, wynikającym z różnych strategii i taktyk medialnych. Dane za trzeci kwartał minionego roku wykazały, że Media & Sport, Zdrowie & Farmacja oraz Edukacja to trzy branże osiągające najlepsze wyniki, ze średnim poziomem uwagi wynoszącym odpowiednio 117, 113 i 108. Te branże zwykle wykorzystują angażujące i aktualne treści. Na przykład kampanie reklamowe w kategorii Media & Sport często zawierają ekscytujące efekty wizualne, treści zawierające akcję na żywo oraz aktualizacje dotyczące trwających lub nadchodzących wydarzeń, co prowadzi do większego zaangażowania odbiorców reklam.

Dla reklamodawców ważne jest, aby mogli porównać poziom uwagi swoich kampanii ze swoją konkurencją, aby lepiej kontekstualizować swoje wyniki. Na przykład kampania telekomunikacyjna o wskaźniku uwagi wynoszącym 85 nadal osiągałaby wyniki lepsze od średniej branży telekomunikacyjnej o 13 punktów procentowych, mimo że byłaby niższa od całkowitej średniej dla wszystkich monitorowanych przez DV kampanii.

Trendy w zakresie uwagi różnią się również znacznie w zależności od regionu, na co wpływają różne strategie zakupu powierzchni reklamowej. Na przykład w regionie APAC inwestycje w media skupiają się głównie na zasobach reklamowych w aplikacjach, wykorzystując historycznie dobre wyniki wideo w regionie. To skupienie skutkuje ponadprzeciętnymi wskaźnikami Attention reklam w aplikacjach mobilnych. Z drugiej strony w regionie LATAM skuteczność reklam jest generalnie niższa. Ponad połowa kreacji displayowych w regionie miała mały format i była kupowana programatycznie Bez optymalizacji może to skutkować niższymi wskaźnikami uwagi.

- Te ustalenia pokazują, że nie tylko jeden czynnik przyciąga uwagę. To kombinacja wielu czynników, takich jak urządzenie końcowe, środowisko, treść komunikatu, kreacja itp. - wszystko to wpływa na fakt, czy konsumenci zwracają uwagę na reklamy - dodaje Daniel Slotwiner. - Dlatego pomiar i udoskonalanie kampanii w oparciu o wszystkie te czynniki może naprawdę pomóc w osiągnięciu rzeczywistej różnicy w skuteczności działań.

Zespół DV Attention Lab uruchomiono w październiku 2022 roku. Obsługuje on platformę DV Authentic Attention - rozwiązanie wydajnościowe, które analizuje ponad 50 punktów danych dotyczących ekspozycji reklamy cyfrowej i zaangażowania konsumenta w reklamę cyfrową oraz interakcje z urządzeniem (device) – w czasie rzeczywistym. Jeśli chodzi o ekspozycję, DV Authentic Attention ocenia całą prezentację reklamy, określając ilościowo jej intensywność i widoczność na podstawie wskaźników obejmujących: czas oglądania, udział w ekranie, prezentację wideo, słyszalność i inne. Aby zwiększyć zaangażowanie, DV Authentic Attention analizuje kluczowe zdarzenia inicjowane przez użytkownika, które mają miejsce podczas wyświetlania kreacji reklamowej, w tym dotknięcia ekranu, orientację ekranu, odtwarzanie wideo czy interakcje sterowane dźwiękiem.

DV Benchmark Report dostępny jest pod adresem:
https://doubleverify.com/dvs-q3-quality-attention-benchmark-report/

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Blogi w e-commerce. Raport Elephate i Senuto

KrzysztoF
Średnia liczba zindeksowanych artykułów na blogach e-commerce to 565, a jeden wpis przyciąga 347 odbiorców miesięcznie. Najwyższy ruch organiczny na pojedynczym artykule generuje branża zdrowotna. Za kulisy komercyjnej blogosfery zaglądają autorzy "Rankingu blogów w e-commerce".

Tygodniki opinii w Polsce 2Q2022. Raport Polskich Badań Czytelnictwa

Sylwia Markowska
Strategie wydawców prasowych są różnorodne. Niektórzy wydawcy wzmacniają swoje pozycje dystrybuując swoje treści w postaci płatnych e-wydań i subskrypcji cyfrowych, inni zostają tylko przy wydaniach drukowanych. Tytuły dopasowują swoje strategie działania do posiadanych marek oraz oczekiwań różnorodnych grup odbiorców.

Prasa kobieca i krzyżówki. Hity prasowego rynku w wakacje 2017

Dariusz Materek
Czasopisma dla pań i krzyżówki to dwie kategorie wydawnictw prasowych, po które najchętniej sięgaliśmy podczas tegorocznych wakacji – wynika z analiz przeprowadzonych przez Kolportera.

Mowa nienawiści jest zaraźliwa [OPINIA EKSPERTA]

Karolina Kropiwiec
Jeżeli jesteśmy w środowisku, w którym jakieś grupy osób są obrażane, to jest duże prawdopodobieństwo, że sami zaczniemy takiego języka używać. Mową nienawiści można się zarazić, jej konsekwencją jest czyjaś krzywda - powiedział PAP prof. Michał Bilewicz z Centrum Badań nad Uprzedzeniami UW.

Media na Bałkanach i w Turcji

Michał Kuźmiński
Nie bez przyczyny w historii utarło się nazywać Bałkany - "kotłem". Jest to region bardzo różnorodny i bardzo niestabilny. Dlatego i media w regionie są zróżnicowane.

Cudowny świat bez... "Gazety Wyborczej"

Magdalena Wierzchowska, Puls Biznesu
Marzenia polityków o wygranej z mediami są iluzją. Ich absurdalne wypowiedzi trudno traktować jako zagrożenie - twierdzi prezes Agory w rozmowie z Pulsem Biznesu.

Wpływ zakazu handlu w niedziele na sprzedaż prasy

Dariusz Materek
Jeśli od stycznia 2018 roku w dwie niedziele każdego miesiąca sklepy będą nieczynne, odbije się to również na sprzedaży prasy. W niewielkim stopniu, ale - jak wynika z analiz Kolportera - są jednak kategorie prasowe, które charakteryzują się wysoką sprzedażą właśnie w niedziele.

więcej w dziale: Rynek medialny

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Broń.pl
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24