menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Electro

29.01.2024 Rynek medialny

Global Attention Benchmark Report. DoubleVerify bada angażowanie reklamą

Marcin Grządka

Branże takie jak Media & Sport, Zdrowie & Farmacja oraz Edukacja osiągają najwyższe wskaźniki Attention, czyli przyciągania uwagi i zaangażowanie odbiorców reklamy. Po drugiej stronie skali znalazły się Podróże, Usługi Finansowe i Telekomunikacja, w których wskaźniki uwagi osiągały najgorsze rezultaty.

Global Attention Benchmark Report. DoubleVerify bada angażowanie reklamąilustracja: bing.com/create

Kwartalny Benchmark Report, opublikowany przez zespół DoubleVerify, platformy oprogramowania do pomiaru i analizy mediów cyfrowych, obejmuje globalne dane dotyczące jakości i efektywności mediów. Raport przygląda się przede wszystkim poziomom wskaźników Attention w poszczególnych regionach świata i branżach, za pomocą autorskiego wskaźnika uwagi DV (DV’s Attention Index), który zapewnia dogłębny wgląd w skuteczność reklam przyciągających uwagę i zaangażowanie widzów.

Z raportu wynika m.in. że trzy kategorie branżowe, które cieszyły się największą uwagą, to:

  • Media & Sport,
  • Zdrowie & Farmacja
  • Edukacja.

Trzy najgorsze branże to z kolei:

  • Podróże,
  • Usługi Finansowe
  • Telekomunikacja.

Globalne testy porównawcze uwagi (Attention benchmarks) zostały opracowane przez DV Attention Lab, multidyscyplinarny zespół składający się z analityków danych, ekspertów ds. produktów i analityków marketingowych, których zadaniem jest dostarczanie reklamodawcom wyrafinowanych, opartych na wskaźnikach Attention spostrzeżeń i rekomendacji dotyczących efektywności kampanii.

- Nasze najnowsze ustalenia w ramach DV Attention Lab uwydatniają dynamiczny krajobraz Attention w różnych branżach i regionach - komentuje Daniel Slotwiner, senior vice president of attention w DoubleVerify. - Te insighty mają kluczowe znaczenie, ponieważ pomagają marketerom umieszczać w szerszym kontekście dyskusję o efektywności ich kampanii reklamowych i wdrażać mocniejsze strategie optymalizacji.

Indeks uwagi DV (DV’s Attention Index) opiera się na ponad 50 „punktach danych” (data points), monitorowanych w czasie rzeczywistym i na dziesiątkach miliardów wyświetleń reklam mierzonych miesięcznie oraz na porównywaniu ich ze średnim wynikiem w 28-dniowym oknie pomiarowym.

Raport przygląda się dokładnie różnicom w średnich wynikach dla różnych branż, wynikającym z różnych strategii i taktyk medialnych. Dane za trzeci kwartał minionego roku wykazały, że Media & Sport, Zdrowie & Farmacja oraz Edukacja to trzy branże osiągające najlepsze wyniki, ze średnim poziomem uwagi wynoszącym odpowiednio 117, 113 i 108. Te branże zwykle wykorzystują angażujące i aktualne treści. Na przykład kampanie reklamowe w kategorii Media & Sport często zawierają ekscytujące efekty wizualne, treści zawierające akcję na żywo oraz aktualizacje dotyczące trwających lub nadchodzących wydarzeń, co prowadzi do większego zaangażowania odbiorców reklam.

Dla reklamodawców ważne jest, aby mogli porównać poziom uwagi swoich kampanii ze swoją konkurencją, aby lepiej kontekstualizować swoje wyniki. Na przykład kampania telekomunikacyjna o wskaźniku uwagi wynoszącym 85 nadal osiągałaby wyniki lepsze od średniej branży telekomunikacyjnej o 13 punktów procentowych, mimo że byłaby niższa od całkowitej średniej dla wszystkich monitorowanych przez DV kampanii.

Trendy w zakresie uwagi różnią się również znacznie w zależności od regionu, na co wpływają różne strategie zakupu powierzchni reklamowej. Na przykład w regionie APAC inwestycje w media skupiają się głównie na zasobach reklamowych w aplikacjach, wykorzystując historycznie dobre wyniki wideo w regionie. To skupienie skutkuje ponadprzeciętnymi wskaźnikami Attention reklam w aplikacjach mobilnych. Z drugiej strony w regionie LATAM skuteczność reklam jest generalnie niższa. Ponad połowa kreacji displayowych w regionie miała mały format i była kupowana programatycznie Bez optymalizacji może to skutkować niższymi wskaźnikami uwagi.

- Te ustalenia pokazują, że nie tylko jeden czynnik przyciąga uwagę. To kombinacja wielu czynników, takich jak urządzenie końcowe, środowisko, treść komunikatu, kreacja itp. - wszystko to wpływa na fakt, czy konsumenci zwracają uwagę na reklamy - dodaje Daniel Slotwiner. - Dlatego pomiar i udoskonalanie kampanii w oparciu o wszystkie te czynniki może naprawdę pomóc w osiągnięciu rzeczywistej różnicy w skuteczności działań.

Zespół DV Attention Lab uruchomiono w październiku 2022 roku. Obsługuje on platformę DV Authentic Attention - rozwiązanie wydajnościowe, które analizuje ponad 50 punktów danych dotyczących ekspozycji reklamy cyfrowej i zaangażowania konsumenta w reklamę cyfrową oraz interakcje z urządzeniem (device) – w czasie rzeczywistym. Jeśli chodzi o ekspozycję, DV Authentic Attention ocenia całą prezentację reklamy, określając ilościowo jej intensywność i widoczność na podstawie wskaźników obejmujących: czas oglądania, udział w ekranie, prezentację wideo, słyszalność i inne. Aby zwiększyć zaangażowanie, DV Authentic Attention analizuje kluczowe zdarzenia inicjowane przez użytkownika, które mają miejsce podczas wyświetlania kreacji reklamowej, w tym dotknięcia ekranu, orientację ekranu, odtwarzanie wideo czy interakcje sterowane dźwiękiem.

DV Benchmark Report dostępny jest pod adresem:
https://doubleverify.com/dvs-q3-quality-attention-benchmark-report/

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Nowe badanie PBC. Zaangażowanie w reklamę

Izabela Sawczak
Polskie Badania Czytelnictwa wprowadzają na stałe badanie rzeczywistych zachowań respondentów skupionych na reklamie prasowej. Celem nowego badania jest dostarczenie rynkowi danych dowodzących, że reklama w prasie spełnia ważne funkcje w mediaplanie: jest czytana z uwagą i skupieniem - angażuje czytelnika!

Dziennikarstwo mobilne. Jak nowe technologie zmieniły pracę mediów

Łukasz Malczewski, Agnieszka Kujawa
Ponad 42 proc. dziennikarzy zdarza się pracować z domu. Tyle samo przeprowadziło wywiad przez komunikator, a jeden na sześciu napisał tekst jadąc komunikacją miejską. Badanie "Mobile Journalism" pokazuje jak zmienił się sposób pracy dziennikarzy.

Największe kryzysy wizerunkowe. Raport Alert Media Communications

Dagmara Gac
Największy kryzys wizerunkowy 2021 roku w polskim świecie publicznym dotyczył Trybunału Konstytucyjnego pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej, zaś w sferze świata biznesu i marek osobistych na pierwszym miejscu znalazła się Barbara Kurdej-Szatan za wulgarny wpis na temat funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Klęska telewizyjnych programów informacyjnych. Tracą widzów

Adam Bodziak, Tomasz Kamyk
Analiza widowni na przestrzeni ostatnich lat jest wymowna. Widzowie odwracają się od niemal wszystkich głównych graczy. Jedynym wyjątkiem jest Panorama.

TikTok. Nowy język, nowy świat

dr Karol Jachymek
Użytkownicy TikToka zaczęli tworzyć swój własny kod językowy, który na dobre przeniknął do (pop)kultury. W sklepach wyprzedają się produkty, które są wykorzystywane w przepisach z TikToka, a w czasie wieców politycznych użytkownicy platformy potrafią się szybko umówić na protest. Jak aplikacja zmieniła nasze życie?

Wojna i komunikacja. Edycja specjalna badania Kryzysometr

Dagmara Gac
Aż 9 na 10 organizacji uczestniczących w specjalnej edycji badania „Kryzysometr” miało od czasu inwazji Rosji na Ukrainę do czynienia z różnego rodzaju trudnościami, które wymagały wprowadzenia specjalnych działań komunikacyjnych. Dużym wyzwaniem jest również walka z fake newsami i hejtem.

Publiczni nadawcy i newsy w social media. Badanie Reuters Institute

BARD
Na Facebooku i Twitterze najaktywniejszy jest Franceinfo, internetowe ramię publicznego radia i telewizji z Francji. Z Instagrama najintensywniej korzysta brytyjskie BBC. Najmniej pracowników dba o media społecznościowe włoskiego RAI, choć wcale nie są one najskromniejsze. Reuters Institute zbadał aktywność newsową w mediach społecznościowych największych nadawców publicznych Europy.

więcej w dziale: Rynek medialny

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Broń.pl
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24