menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Lumix

26.04.2024

Kryteria wyboru agencji brandingowej

artykuł sponsorowany

Na pewnym etapie rozwoju firmy pojawia się potrzeba odświeżenia marki. Wówczas po pomoc warto poprosić agencje brandingowe, które na podstawie aktualnej tożsamości tworzą spójną wizję przedsiębiorstwa. Takie działanie może nadać prędkości rozwojowi i otwiera nowe perspektywy.

agencje brandingowefot. PhotoMIX-Company/Pixabay Content License/Pixabay.com

Warto posłuchać specjalistów, jeśli dopiero tworzysz firmę i nie masz pomysłu na branding. Agencja chętnie wskaże właściwy kierunek. Dowiedz się, jak wybrać takiego partnera, który spełni Twoje oczekiwania.

Co musisz sprawdzić, jeśli selekcjonujesz  agencje reklamy?


Aby współpraca z agencją przyniosła oczekiwane efekty, niezbędne jest dokonanie właściwego wyboru. Poniżej przedstawiamy kluczowe kryteria, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze partnera do współpracy w zakresie brandingu.

 • 1. Doświadczenie i portfolio
  Jednym z pierwszych kryteriów, na które należy zwrócić uwagę, jest doświadczenie agencji w branży oraz jej portfolio. Warto przeanalizować projekty realizowane dla innych klientów, szczególnie te związane z branżą, w której działa Twoja firma. Przejrzenie portfolio pomoże ocenić, czy styl i jakość pracy agencji odpowiadają Twoim oczekiwaniom.
 • 2. Zrozumienie Twojej marki i branży
  Dobre agencje brandingowe powinny wykazać głębokie zrozumienie specyfiki działalności firmy i branży oraz potrzeb grupy docelowej. Podczas wstępnych rozmów zwróć uwagę, czy przedstawiciele agencji zrobili wstępny research – wiedzą, czym się zajmujesz, kto jest Twoją bezpośrednią konkurencją i jakie są kluczowe uwarunkowania funkcjonowania na tym rynku.
 • 3. Odwołanie do rzetelnych danych analitycznych i szczypta kreatywności
  Istotnym aspektem jest ponadto podejście, jakie agencje reklamy wykazują w kontekście procesu budowania marki. Twój przyszły partner powinien proponować strategie oparte na solidnych danych i analizach rynku. Kreatywność w proponowanych rozwiązaniach, a także umiejętność myślenia „poza schematami” są nie mniej ważne, ponieważ dają szansę wyróżnienia marki na tle konkurencji.
 • 4. Kompleksowość usług
  agencje reklamyfot. StartupStockPhotos/Pixabay Content License/Pixabay.com
  Warto zastanowić się, czy preferujesz współpracę z agencją oferującą pełen zakres usług brandingowych – od analizy rynku, przez strategię marki, projektowanie identyfikacji wizualnej, aż po działania reklamowe i promocyjne. Kompleksowość usług może być olbrzymi wpływ na spójność komunikacji. Z drugiej strony, nie musisz potrzebować tak szerokich kompetencji, jeśli chcesz powierzyć wybranej firmie wyłącznie bieżące realizowanie kampanii na podstawie już posiadanej strategii marki.
 • 5. Komunikacja sprzyjająca osiąganiu celów
  Sprawna komunikacja i jasno określony harmonogram działań to fundamenty efektywnego partnerstwa. Upewnij się, że selekcjonowane agencje reklamy są otwarte na bieżącą komunikację i jasno określają etapy współpracy, terminy oraz zakres odpowiedzialności.
 • 6. Cena
  Choć cena jest ważnym czynnikiem, nie powinna być jedynym kryterium wyboru, dlatego wspominamy o niej na końcu. Niski koszt usług może oznaczać niższą jakość lub mniejsze zaangażowanie agencji w projekt. Zamiast kierować się tylko ceną, zwróć uwagę na stosunek jakości do ceny.

Branding specjalizacją grupy Hands


Wybór odpowiedniej agencji brandingowej to proces wymagający przemyślanej analizy i rozważenia wielu czynników. Przyszły partner biznesowy musi nie tylko rozumieć specyfikę Twojej marki, ale również mieć zdolność do jej skutecznego rozwijania i promowania. Takie kompetencje ma chociażby poznańska grupa reklamowa Hands.pl, dla której branding jest ważną częścią oferty. Odezwij się do przedstawicieli tej agencji i rozpocznij negocjacje biznesowe.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

SEO PR – klucz do sukcesu w cyfrowym świecie marketingu

artykuł sponsorowany
W erze cyfrowej, gdzie granice między różnymi dziedzinami marketingu stają się coraz bardziej płynne już ponad dekadę temu pojawiła się usługa o nazwie SEO PR. Jest to strategia, która łączy zalety pozycjonowania stron internetowych (SEO) z tradycyjnymi metodami public relations (PR), tworząc potężne narzędzie w rękach marketerów.

E-commerce - jak dbać o bezpieczeństwo przesyłek i zadowolenie klientów?

Opakowania24.eu
Przesyłanie towarów na odległość wymaga zachowania specjalnych środków ostrożności. Tylko wtedy można mieć pewność, że przedmioty nie zostaną uszkodzone podczas transportu i dotrą do adresata w stanie niepogorszonym. Właściwe zabezpieczenie pakowanych towarów daje gwarancję zadowolenia klientów e-sklepu i sprawia, że chętniej powracają w przyszłości po więcej. [artykuł sponsorowany]

Jak utrzymać porządek w domu? Kilka pomocnych zasad

artykuł sponsorowany
Wieczny porządek w domu to coś, o czym marzy każdy z nas. Czysta, zorganizowana przestrzeń wpływa na nasze samopoczucie i efektywność. Oczywiście, życie bywa chaotyczne i trudno utrzymać dom w idealnym stanie przez cały czas.

Restrukturyzacja firmy - dlaczego czasami to jedyne wyjście?

artykuł sponsorowany
W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu, firmy często stają przed wyzwaniami, które mogą zagrażać ich stabilności i wzrostowi. Restrukturyzacja firmy może być jednym z najskuteczniejszych narzędzi do przetrwania trudnych okresów i zapewnienia długoterminowej rentowności.

Gotówkowy czy samochodowy?

lowcakredytow.pl
Czasem wybór sposobu zakupu samochodu zajmuje więcej czasu niż decyzja, które auto kupić. Większość klientów wspomaga się różnego rodzaju kredytami lub też pożyczkami, a tym samym mogą sobie pozwolić na wymarzone cztery kółka. Oferty banków i parabanków oraz dealerów samochodowych sprawiają, że mamy naprawdę dużo możliwości do wyboru. [artykuł sponsorowany]

Rejestr Cen Nieruchomości - czym jest i do czego służy?

artykuł sponsorowany
Zapewne niewiele osób ma świadomość, że w polskim porządku prawnym istnieje taki zbiór danych, jak Rejestr Cen Nieruchomości (RCN) zwany także Rejestrem Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN).

Jak sprawdzić historię serwisową samochodu przed zakupem?

artykuł sponsorowany
Czy zakup samochodu używanego jest bezpieczny? Czy można polegać na informacjach pochodzących od sprzedającego? Czy stan techniczny takiego auta rzeczywiście zgadza się z opisem prezentowanym w ofercie sprzedaży?

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24