menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
banner OOO Przekaż Datek

29.04.2024 Marketing i PR

Ranking blogów w e-commerce 2024. Najlepsze SEO i content marketing

Dorota Prokopiak

Analitycy agencji Elephate przeprowadzili analizę 524 sklepów internetowych z 32 różnych branż. Celem tego raportu jest wyróżnienie sklepów online, które najbardziej efektywnie stosują strategie SEO i content marketingowe w celu rozwoju swojego biznesu poprzez blogowanie.

Ranking blogów w e-commerce 2024. Najlepsze SEO i content marketingilustracja: bing.com/create

Analiza 524 sklepów internetowych w 32 branżach


Eksperci z agencji SEO i content marketingowej Elephate, we współpracy z firmą Senuto, liderem narzędzi SEO w Polsce, przeprowadzili obszerną analizę rynku e-commerce obejmującą 32 branże i 524 sklepy internetowe. Celem badania było nie tylko wskazanie liderów w dziedzinie content marketingu, ale także umożliwienie prowadzącym blogi na platformach e-commerce porównania swoich wyników z konkurencją. Opublikowany ranking jest kontynuacją raportu z listopada ubiegłego roku, który cieszył się dużym zainteresowaniem.

Najciekawsze wnioski z analizy blogów w e-commerce 2024


Według raportu opracowanego przez agencję Elephate:

 • Największy ruch organiczny na blogach generuje branża zdrowotna. To tego rodzaju treści użytkownicy „konsumują” najczęściej, dlatego prowadząc biznes w tej specjalizacji, szczególnie warto realizować działania blogowe.
 • Najpopularniejsze blogi e-commerce w Polsce według ruchu organicznego to: DOZ, wApteka oraz Morele. 
 • Największy udział organicznego ruchu na blogu względem całego serwisu zanotowała branża zwierzęca. Jednocześnie w tej kategorii zauważono niski udział artykułów bez ruchu organicznego, co świadczy o tym, że ta tematyka cieszy się dużym zainteresowaniem czytelników, a treści są wysokiej jakości.
 • Blogi z największą liczbą fraz kluczowych w TOP 3 i TOP 10 wyników wyszukiwania nie zawsze generują najwyższy ruch organiczny, ponieważ duże znaczenie ma popularność pozycjonowanych wyrażeń.
 • Na blogach poddanych analizie średni udział artykułów z zerowym ruchem organicznym wynosi prawie 7%. To odsetek publikacji, które nie generują zainteresowania użytkowników, są niskiej jakości, lub nie są właściwie zoptymalizowane pod SEO.
 • Zdrowie, zwierzęta, rośliny, medycyna oraz kosmetyki i uroda to branże, w których przeciętny ruch organiczny jednego artykułu jest najwyższy. Dokładnie te same kategorie potrzebują najmniejszej liczby publikacji, aby osiągnąć 10 tysięcy odsłon. Są to więc rynki, na których działania contentowe należy potraktować jako must-have strategii marketingowej.

Raport „Ranking blogów w e-commerce" jest owocem wielomiesięcznej współpracy oraz zaangażowania ekspertów, którzy dokładnie zanalizowali strategie i działania content marketingowe podejmowane przez marki praktycznie we wszystkich branżach e-commerce.

REKLAMA

- Jesteśmy dumni z efektów naszych analiz prezentowanych w tym raporcie. Dzięki wysokiej jakości danym od Senuto oraz wiedzy i doświadczeniu ekspertów Elephate mogliśmy dokładnie przeanalizować szeroki rynek e-commerce i wskazać te marki, które osiągają najwięcej ruchu organicznego za pomocą blogów - mówi Wojciech Mazur, CEO w Elephate. - Poprzez nasz raport dostarczamy rzetelnej wiedzy dla niemal wszystkich branż e-handlu oraz pokazujemy strategie, które przyniosły firmom inwestującym w content marketing i SEO mierzalny wzrost, a tym samym pozwoliły im osiągnąć przewagę konkurencyjną.

Czego można dowiedzieć się z raportu?


Publikacja zawiera najświeższe dane i statystyki, które pozwalają lepiej zrozumieć trendy i wyzwania w e-commerce. Wskazują one kierunek, jak podejmować bardziej świadome decyzje biznesowe. Z analizy dowiemy się:

 • które sklepy internetowe prowadzą najpopularniejsze blogi i zdobywają dzięki nim najwięcej ruchu organicznego,
 • w których branżach e-commerce tworzonych jest najwięcej treści,
 • jaki jest przeciętny ruch organiczny artykułów w poszczególnych branżach e-commerce,
 • ile artykułów na blogach nie generuje żadnego ruchu organicznego,
 • w których branżach e-commerce content cieszy się największym zainteresowaniem odbiorców.

Ponadto opracowanie zawiera porady doświadczonych specjalistów, w tym także eksperckie wnioski liderów branży e-commerce, którzy dzielą się swoimi strategiami i najlepszymi praktykami w obszarze content marketingu i SEO, wpływającymi na wzrost sprzedaży.

Partnerem raportu jest Senuto. Ponadto w raporcie głos zabrali m.in. liderzy z firm: IdoSell, Shoper, Satisfly, Conversion, Merce, Cyber_Folks, Packeta, Casbeg, Contadu, WhitePress, Edrone, Fast White Cat, Strategic Mind, Brand24, Spyrosoft, Sky-Shop, TrustMate, GetResponse, Sembot, Hostersi oraz eksperci z agencji Elephate.

Patronatem medialnym ranking objęły media: eGospodarka, Marketing przy Kawie, Marketer+, E-commerce w Praktyce, Sprawny Marketing, Teoria Biznesu, Public Relations, Sprawny Marketing, Portal Medialny, Stowarzyszenie Content Marketing Polska oraz GoMobi.

Pełną wersję raportu „Ranking blogów w e-commerce" można pobrać ze strony Elephate.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Skuteczność reklam online. Viewability Benchmark Report 3Q2017

Paweł Usakowski
Średni czas kontaktu z reklamą w polskim internecie wynosi 27,5 sekundy. Średnia widoczność reklam online to 55 proc. W porównaniu z bardziej dojrzałymi rynkami reklamy autorzy raportu z firmy Meetrics zauważają poprawę w wynikach osiąganych w Polsce, jednak aż 45 procent budżetów digital nadal wydawane jest nieefektywnie.

#MamyNaToRadę! Bezpłatne porady parentingowe dla rodziców

patronat Reporterzy.info
Masz pytanie do pedagoga, psychologa dziecięcego albo logopedy? Zajrzyj do Wirtualnej Poradni Pedagogicznej. Specjalistki, pracujące w przedszkolach i szkołach fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty dzielą się wiedzą i doświadczeniem. Tygodnik Reporterzy.info jest patronem medialnym Poradni.

Rok 2024 pod znakiem rekrutacji multigeneracji? Raport Aplikuj.pl

Nasz Patronat
Multigeneracja na rynku pracy jest faktem, z którym muszą się zmierzyć zarówno pracodawcy, jak i rekruterzy. O tym, że siła zespołu tkwi w jego różnorodności, mówi się często. Zdecydowanie rzadziej zwraca się uwagę na wyzwania, które niesie ze sobą zjawisko wielopokoleniowości podczas procesu rekrutacji i w miejscu pracy.

Marketing w metawersum. Jak i dlaczego warto zaistnieć w metaverse

Pamela Tomicka
Co roku 54 miliardów dolarów wydawanych jest na dobra wirtualne, w tym „skórki” (dzięki nim gracz może dostosować swoje wyposażenie w rozgrywce) i dodatkowe życia, czyli blisko 2 razy więcej niż na muzykę. Zatem, czym jest metaverse i dlaczego marketerzy powinni tam kierować swoje działania?

Reklama kontekstowa w prasie. PBC zmierzyły jej skuteczność

BARD
Reklama prasowa, jeśli zamieszczona jest w odpowiednim kontekście redakcyjnym, przyciąga wzrok o 67% lepiej, niż ta opublikowana w innej przestrzeni - wynika z badań przeprowadzonych dla Polskich Badań Czytelnictwa. Na reklamę kontekstową odbiorcy patrzą dłużej i bardziej się w nią angażują.

Kampania 1,5% PIT. Największe wyzwanie dla marketera [PORADNIK]

Bartłomiej Dwornik
Przypomina kampanię prezydencką: każdy ma tylko jeden "głos". Efekty poznajemy trzy miesiące po fakcie, a mierzenie skuteczności w trakcie jest jak slalom gigant po omacku. Kampania 1,5% to marketingowe wyzwanie. Jak ją przygotować? Nie będzie łatwo, ale będzie warto.

Firmy nie potrzebują influencerów. Badanie Akademii Koźmińskiego

Paweł Korzyński, Grzegorz Mazurek
Opinie pracowników w mediach społecznościowych o swojej firmie to jedno z najbardziej wiarygodnych źródeł informacji o pracodawcy. Posty pracowników dotyczące organizacji to także magnes dla partnerów biznesowych i kandydatów do pracy – szacuje się, że osiem na dziesięć osób ufa rekomendacjom szeregowych pracowników, a nie ich szefom. To powód, by starania o wizerunek zacząć od środka firmy.

więcej w dziale: Marketing i PR

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24