menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
banner OOO Przekaż Datek

6.05.2024 Marketing i PR

Cold mailing. Ile słów w e-mailu daje najlepsze efekty?

Krzysztof Fiedorek

Zapomnij o popularnych wytycznych dla marketerów, które można znaleźć w Google. Analityk serwisu Hunter.io przeprowadził badanie gigantycznej bazy 34 milionów maili z prośbą o kontakt. Okazuje się, że świat marketingowego cold mailingu wygląda dziś już zupełnie inaczej.

Cold mailing. Ile słów w e-mailu daje najlepsze efekty?ilustracja: bing.com/create

Badanie przeprowadził Ziemek Bućko, content manager z Hunter.io, platformy do wyszukiwania adresów e-mail. Wyniki analizy i płynące z niej wnioski opublikował na firmowym blogu: What`s the Best Word Count for Cold Emails.

Bućko analizuje dane z 34 milionów wiadomości e-mail z prośbą o kontakt, aby określić optymalną długość wysyłanej wiadomości pod kątem uzyskania odpowiedzi. Wyniki badania wskazują, że krótsze wiadomości e-mail z prośbą o kontakt mają wyższy wskaźnik odpowiedzi niż dłuższe.

  • Średni reply rate dla całej próby wyniósł 3,7%.
  • E-maile o długości 20-39 słów miały statystycznie najwyższy wskaźnik odpowiedzi (4,5%).
  • Wynik wyraźnie powyżej średniej uzyskują wiadomości o długości 60-79 słów (4%), od 80 do 99 słów (4%) oraz... od 160 do 179 słów (również 4%).

Wniosek: krótsze wiadomości e-mail mają większe szanse na przeczytanie i odpowiedź. To cenna wskazówka dla osób, które na co dzień zajmują się poszukiwaniem potencjalnych klientów i sprzedaży.

REKLAMA

To również sygnał, że najczęściej cytowane wytyczne firmy Boomerang, zalecające cold mailing o długości 50-125 słów, są już nieaktualne. Tym bardziej, że - jak podkreśla Ziemek Bućko - pochodzą z 2016 roku. A to w rozwoju e-marketingu już prehistoria. Inna sprawa, że część wniosków z badania Boomeranga wielu komentatorów wyciągnęło nadinterpretując jego zakres i metodologię.

Długość ma znaczenie, ale...


Analityk Hunter.io podkreśla jednak, że długość wiadomości e-mail z prośbą o kontakt to tylko jeden z wielu czynników wpływających na wskaźnik odpowiedzi. Inne, równie ważne czynniki to:

  • Temat wiadomości: Powinien być jasny, zwięzły i skłaniać do otwarcia wiadomości.
  • Treść wiadomości: Powinna być spersonalizowana, wartościowa i zawierać wezwanie do działania.
  • Lista odbiorców: Wiadomości e-mail z prośbą o kontakt powinny być wysyłane do odpowiednich osób, które są potencjalnie zainteresowane twoją ofertą.

Stąd już prosta droga do wniosku, że optymalna długość maila jest statystyczną ciekawostką, jednak sama nie zapewni sukcesu. To jeden z czynników, który warto brać pod uwagę pod kątem UX, jednak kluczem do sukcesu jest odpowiednie połączenie wszystkich elementów coldmailingowej układanki.

Więcej informacji i danych na temat analizy: https://hunter.io/blog/cold-email-word-count/

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Czy content marketing nadal jest królem?

Marta Bober
Content is King. Chyba każdy z nas słyszał chociaż raz w życiu to hasło. Ale co ono tak właściwie oznacza? I przede wszystkim, czy dalej jest aktualne, czy może odeszło już do lamusa? Marketing w końcu jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin.

Wielkie reklamy online kontra AdBlock. Polska na czele w obu kryteriach

BARD
Internetowe reklamy wielkoformatowe stanowią 14% polskiego rynku online - wynika z analiz firmy Gemius. To największy odsetek ze wszystkich badanych rynków. W zderzeniu z danymi o rosnącej popularności blokowania reklam - robi to w Polsce co trzeci internauta - pora postawić pytanie o ich przyszłość.

Skuteczne public relations w internecie. Jak się robi e-PR

Kamila Kaczmarczyk
Punktem wyjścia w działaniach e-PR jest synergia między realizacją strategii komunikacji, marketingowej oraz SEO. PR w sieci może skutecznie wspierać te dwie pozostałe dziedziny. Tworzone przez nas informacje prasowe, artykuły i posty na bloga są wodą na wielki internetowy młyn, zasilany przez wyszukiwarki i media społecznościowe.

Jak optymalizować strony mobilne pod SEO? Poradnik

Aneta Świderska
Co należy zrobić, żeby witryna była jak najlepiej widoczna w Google? Jakie działania SEO wpisać w stały element działań marketingowych? Istnieje szereg działań, które pozwolą skutecznie pozycjonować się na istotne z puntu wyszukiwania frazy.

W jaki sposób czytać zamieszczane w sieci opinie o sklepach internetowych?

Redcart.pl
Pisaniem opinii (pozytywnych, negatywnych i neutralnych) zajmują się ludzie, którzy mieli do czynienia z ofertą danego sklepu internetowego, a przynajmniej tak powinno być, gdyż można spotkać się również z opiniami wynikającym ze złośliwości konkurencji. Jak odróżniać wartościowe komentarze od tych mniej przydatnych lub mylących?

Telewizja daje mały wybór. W sieci o sukcesie filmu decyduje 8 sekund

Katarzyna Sadło
Kluczem do sukcesu na rynku wideo jest storytelling, bo tylko 5 proc. widzów pamięta statystyki, za to aż 65 proc. historię. Co zrobić, by zainteresować widzów w czasach, kiedy co sekundę powstaje 211 milionów filmów? Odpowiedzi szukali uczestnicy festiwalu komunikacji interaktywnej Filmteractive.

Rynek influencerów w Polsce 2022. Raport REACHaBLOGGER

Paweł Usakowski
Rynek influencer marketingu wrócił już do normalności po pandemii, a marketerzy planują w 2022 roku zwiększać wydatki na tę część marketing miksu. Najpopularniejszym wyborem jest Instagram, który odnotował wzrost rok do roku aż o 11 punktów procentowych. Jeszcze dynamiczniejsze wzrosty odnotował YouTube, a największe TikTok.

więcej w dziale: Marketing i PR

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24