menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

4.12.2017 Marketing i PR

Copywriting sprzedażowy. Treści, które sprzedają

Marta Bober, PR Manager Conture

Nie jest większym odkryciem stwierdzenie, że trudno jest dzisiaj cokolwiek sprzedać - zarówno w internecie, jak sklepie stacjonarnym. Copywriting sprzedażowy polega na posługiwaniu się technikami perswazyjnymi, do których należy np. storytelling czy też neuromarketing.

Copywriting sprzedażowy. Treści, które sprzedająźródło: conture.biuroprasowe.pl

Rosnąca każdego dnia konkurencja i przesyt produktów i usług powoduje, że klient czuje się przytłoczony, zmęczony i zniechęcony. Mnogość ofert wprawia o zawrót głowy i wcale nie pomaga podjąć słusznej decyzji zakupowej. Marki sięgają po sprawdzone narzędzia ułatwiające promocję i wyróżnienie się na tle silnej konkurencji. Do jednych z nich należy copywriting sprzedażowy. Słowa posiadają dużą moc, z której warto czerpać. O czym należy pamiętać decydując się na te narzędzie?

Wejdź w rolę swojego odbiorcy i dopasuj słowa


Copywriting sprzedażowy polega na posługiwaniu się technikami perswazyjnymi, do których należy np. storytelling czy też neuromarketing. Osoby tworzące treści wykorzystują wiedzę z zakresu budowania atrakcyjnych historii, z którymi utożsamiają się klienci oraz informacje związane z psychologią społeczną. Celem staje się spojrzenie na oferowany produkt czy usługę z perspektywy klienta po to, by móc w pełni zrozumieć i zaspokoić jego potrzeby.

Co ważne, copywriting sprzedażowy nie może być naszpikowany treściami reklamowymi i hasłami sztucznie nawołującymi do zakupu. Nie jest sztuką napisać artykuł, który od pierwszych słów zachwalać będzie cechy produktu. Pamiętaj o tym, że dzisiaj konsumenci są świadomymi odbiorcami, dlatego proponowanie szablonowych rozwiązań i nachalnych porad nie przybliżą marki do zwiększenia liczby klientów i podwojenia zysków.

Zasady copywritingu sprzedażowego


Każdy rodzaj tekstu rządzi się swoimi zasadami. Jakie obowiązują podczas tworzenia treści sprzedażowych?

  • pisz językiem korzyści - pokaż konkretną wartość, jaką uzyska osoba decydująca się na zakup Twojej usługi i produktu. Krem dobrze nawilża cerę i chroni przed mrozem? Piekarnik informuje o zakończeniu pieczenia i podpowiada najlepszy stopień temperatury do wypieku? Opowiedz o tym w taki sposób, w jaki sam chciałbyś być poinformowany o zaletach danej rzeczy. Wybieraj innowacyjne metody i unikaj banałów. Nie bądź nachalny w swoim przekazie, szukaj nowych dróg dotarcia do klienta. Konsument musi wiedzieć, jak zmieni się jego życie po zakupie produktu. Zobrazuj korzyści i rozwiązanie problemu, dzięki czemu zdobędziesz uwagę klienta i swoją historią doprowadzisz do jego zaangażowania.
  • dopracuj opis produktu i usługi - to, że to właśnie Twój produkt jest najlepszy wiesz doskonale. Ale czy klienci również to wiedzą? Co kryje się pod nazwą “najlepszy mikser”? Jakie cechy i parametry za nim stoją? Wypunktowanie kilku cech nie wystarczy. Dobrze jest pokusić się o więcej i stworzyć unikalny opis, dopasowany do potrzeb klienta. Opis produktu powinien rozbudzać wyobraźnię i rodzić pragnienie posiadania tej właśnie rzeczy.
  • zaproponuj nową jakość - copywriting sprzedażowy powinien opierać się o zasadę tworzenia nowych, unikalnych treści. Nie kopiuj opisów produktów ze stron konkurencji. Pisząc artykuł posiłkuj się własnymi doświadczeniami i zdobytą wiedzą. Występuj w roli eksperta, buduj swój wizerunek na każdym polu. Jeśli chcesz opublikować porady, niech będą świeże, wcześniej nieznane. Staraj się dawać to, czego klient nie znajdzie na stronach innych marek.

Copywriting sprzedażowy wymaga od nas wysiłku i cierpliwości. Choć efekty pracy z tekstem nie przyjdą od razu, warto na nie poczekać. Moc słowa może doprowadzić markę do sukcesu i być stabilnym pomostem pomiędzy firmą a jej klientami.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ
Czytaj prasę w PDF

Najnowsze w dziale Marketing i PR:

Fałszywe recenzje i opinie w internecie. Raport TrustMate.io

Marek Jaworowski
Aż 25% badanych miało problem z odróżnieniem fałszu od prawdziwych recenzji, co wskazuje na coraz bardziej zaawansowane techniki manipulacji opiniami. Pomimo działań UOKiK-u, proceder kwitnie choć jest zagrożony karą sięgającą nawet 10 proc. obrotu uznanego za winnego przedsiębiorcy. Jak się bronić przed takim oszustwem?

Nowoczesna komunikacja mobilna. Jak firmy budują relacje przez telefon

KFi
Firmy nie mogą już dłużej traktować mobilnych kanałów komunikacji jako dodatku do swojej działalności. Skuteczna strategia mobilna staje się filarem kontaktu z klientem, a także narzędziem poprawy obsługi i optymalizacji procesów wewnętrznych. Jeśli potrafi się z tych możliwości korzystać.

Kiedy każda reklama stanie się... sklepem? Prognozy Omdia

KFi
Globalne wydatki konsumenckie w sieci rosną w niespotykanym tempie. Już w 2025 roku osiągną wartość 4,4 biliona dolarów, a same USA będą odpowiadać za 1,4 biliona. Granice między reklamą, rozrywką i handlem będą się zacierać, tworząc nową erę cyfrowej konsumpcji.

Podobne artykuły:

Reklamy w internecie. W tych branżach działają najlepiej

Patrycja Miązek
Internauci z Europy Środkowo-Wschodniej najczęściej klikają w kampanie reklamowe branż spożywczej i kosmetycznej - wynika z raportu Gemiusa.

Transmisje live na Facebooku. Relacja na żywo angażuje najlepiej

Magdalena Gronert
Wideo online stanowi idealny sposób na przyciągnięcie uwagi widza. Jest o co walczyć, gdyż ludzki mózg zapamiętuje ponad 50 procent z tego co jednocześnie widzi i słyszy. Tylko jak osiągnąć zamierzony efekt?

Rok 2024 pod znakiem rekrutacji multigeneracji? Raport Aplikuj.pl

Nasz Patronat
Multigeneracja na rynku pracy jest faktem, z którym muszą się zmierzyć zarówno pracodawcy, jak i rekruterzy. O tym, że siła zespołu tkwi w jego różnorodności, mówi się często. Zdecydowanie rzadziej zwraca się uwagę na wyzwania, które niesie ze sobą zjawisko wielopokoleniowości podczas procesu rekrutacji i w miejscu pracy.

Czy treści nadal są ważne w erze video?

Carted.pl
Drugą po Google najpopularniejszą wyszukiwarką jest Youtube, który ma prawie tyle samo udziałów. Rynek video rośnie z roku na rok. Ile razy słyszeliśmy czy czytaliśmy o youtuberach robiących karierę. Czy zatem w erze video treści mają sens? [artykuł sponsorowany]

więcej w dziale: Marketing i PR

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter TikTok Instagram Threads Youtube Google News Blue Sky Social RSS

Reporterzy.info - internetowy magazyn medioznawczy. Świat komunikacji od kuchni. Media, dziennikarstwo, PR i marketing. Dane, raporty, analizy, porady. Historia i rynek, prawo, fotografia, oferty pracy.


praca w mediach

Wydawca, redaktor
praca stacjonarna i online Dziennikarz, reporter
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Grafik, Social Media, SEO, reklama
Warszawa • Białystok • Bydgoszcz • Gdańsk • Katowice • Kielce • Kraków • Lublin • Łódź • Olsztyn • Opole • Poznań • Rzeszów • Szczecin • Toruń • Wrocław • Zielona Góra • Praca zdalna Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy



Sklep reportera

Sklep reportera

Niedrogie laptopy, notebooki i netbooki
Niedrogie laptopy, notebooki i netbooki
do pisania
Cyfrowe lustrzanki i aparaty kompaktowe
Cyfrowe lustrzanki i aparaty kompaktowe
dla fotoreportera
Książki i e-booki o mediach
Książki i e-booki o mediach
do czytania
Drony wideo i latające kamery
Drony wideo i latające kamery
dla pilota
Gimbale do stabilizacji wideo
Gimbale do stabilizacji wideo
dla operatora
Oprogramowanie i aplikacje
Oprogramowanie i aplikacje
dla twórców
więcej produktów


reklamaMedia Review 24/7
gazety w PDF i epub

Czytaj gazety w PDF i EPUB

Okładka Egzorcysta - Pismo Ludzi Wolnych
Egzorcysta - Pismo Ludzi Wolnych
Okładka Forbes
Forbes
Okładka Plus Minus
Plus Minus
Okładka Sieci
Sieci
Okładka Wiedza i Życie
Wiedza i Życie
Okładka Wysokie Obcasy Extra
Wysokie Obcasy Extra
więcej e-gazet

Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o25