26.08.2024 Marketing i PR
GG udostępnia nową wersję czata do kontaktu z odwiedzającymi strony www
Jarek Rybus
Polski komunikator GG Gadu Gadu, krótko po swoich 24. urodzinach, udostępnił najnowszą wersję GG czata - https://ggchat.com/. Dzięki tej usłudze łatwo można umieścić na swojej stronie okienko rozmowy i prowadzić dialog nawet z osobami nieposiadającymi jeszcze numeru GG. Czat ma zintegrowanego Asystenta AI.
GG kieruje usługę czata między innymi do sklepów internetowych, firm handlowych i usługowych, warsztatów, księgarni, bibliotek, ale także do różnorodnych placówek i instytucji oraz urzędów. GG czat doskonale może poprawić komunikację wszędzie tam, gdzie ważny jest szybki i łatwy kontakt z osobami zainteresowanymi ofertą. W przypadku urzędu mogą to być mieszkańcy, w przypadku fundacji - darczyńcy czy osoby zainteresowane jej działalnością i wsparciem. Takim przykładem jest fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty z Poznania, która korzysta z najnowszego rozwiązania GG.
- Błyskawiczna odpowiedź na zadane pytanie to w internecie często klucz do sukcesu. W świecie organizacji pozarządowych działa to identycznie - mówi Bartłomiej Dwornik z fundacji edukacyjnej Ogólnopolski Operator Oświaty. - Widget GG Czatu na naszej stronie daje nam możliwość kontaktu w czasie rzeczywistym z każdym, kto chce nas o coś zapytać. Czy to w kwestii naszych szkół i przedszkoli, czy o zaangażowaniu w jeden z naszych programów społecznych. Z zainteresowaniem uczymy się teraz możliwości Asystenta AI w GG. Może być dużym wsparciem w czasie, kiedy nikogo z nas nie ma przy komputerze.
Odwiedzający stronę www mogą napisać wiadomość, przesłać plik. Wyróżnikiem jest możliwość włączania w GG czacie dyżurów Asystenta AI, który podczas naszej nieobecności lub w braku czasu będzie odpowiadał za nas na wiadomości, bazując na wiedzy, w jaką go wyposażymy (np. cennik, oferta handlowa, wiedza). Wiadomościom na GG czacie towarzyszą kultowe dźwięki GG i emotki.
ilustracja GG.pl
GG czat na stronę internetową jest dostępny do pobrania w wersji Premium komunikatora GG, w przystępnej cenie 9,90 zł miesięcznie, a przy aktywacji na 12 miesięcy cena wyniesie jedynie 89,00 zł (3 miesiące użytkownik otrzymuje gratis).
15 sierpnia GG obchodziło już 24. rocznicę powstania. Niegdyś masowe narzędzie do szybkiej komunikacji, dzisiaj nie składa broni i konsekwentnie rozwija nowe usługi. GG to nadal jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek. Przeprowadzone w lipcu ubiegłego roku badanie wykazało, że markę GG zna 91% polskich internautów (badanie Panel Ariadna).
GG - https://www.gg.pl/ - już od 24 lat rozpala rozmowy polskich internautów. Dzisiaj GG wprowadza nowe rozwiązania, m.in.:
- płatności pomiędzy użytkownikami GGwallet,
- wersję GG dla firm i zespołów GGapp,
- nowoczesny GG czat na strony internetowe
- czy Asystenta AI.
Właścicielem marki GG od 2018 roku ponownie jest polska firma - spółka Fintecom S.A., która konsekwentnie inwestuje w rozwój kultowej polskiej marki i udostępnia nowe usługi skupione wokół GG.
Dzisiaj z komunikatora korzysta kilkaset tysięcy użytkowników miesięcznie i nadal – pomimo innych konkurencyjnych aplikacji – GG jest miejscem łączącym ludzi o różnych zainteresowaniach, a także wspierającym firmy w kontaktach z klientami. To właśnie w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw GG jest często podstawowym narzędziem do szybkiej komunikacji.
Obecnie 61,3 % użytkowników komunikatora GG to osoby poniżej 35. roku życia. Blisko 37% to młodzi internauci mający od 16 do 25 lat. Użytkownicy GG wysyłają ponad 150 mln wiadomości miesięcznie. Zdecydowana większość 62,9% ma GG pod ręką w swoim smartfonie.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Zobacz artykuły na podobny temat:
#JedenOdeMnie. Kampania viralowa, promująca pomaganie
Klaudia Smolarska-Kulej
Co piąty podatnik nie przekazuje 1% podatku potrzebującym. Najczęściej wynika to z braku wiary, że można w ten sposób realnie pomóc albo z niewiedzy, że ma się taką możliwość. Dlatego Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” po raz drugi zaprasza do udziału w wyzwaniu i kampanii społecznej #JedenOdeMnie.
Wydatki na reklamę w prasie, radiu i telewizji. Najwięksi reklamodawcy
Magdalena Pawłowska
Instytut Monitorowania Mediów zbadał wydatki na reklamę w prasie, radiu i telewizji w październiku 2017 roku w wybranych branżach: handlowej, farmaceutycznej, finansowej, motoryzacyjnej i telekomunikacyjnej. W sezonie grypowym to branża farmaceutyczna najwięcej zainwestowała w reklamę.
Copywriting sprzedażowy. Treści, które sprzedają
Marta Bober
Nie jest większym odkryciem stwierdzenie, że trudno jest dzisiaj cokolwiek sprzedać - zarówno w internecie, jak sklepie stacjonarnym. Copywriting sprzedażowy polega na posługiwaniu się technikami perswazyjnymi, do których należy np. storytelling czy też neuromarketing.
VoD przyszłością cyfrowej reklamy
Mariusz Maksymiuk
Od początku późnych lat 20. telewizja przeszła wiele transformacji: nadejście koloru, dźwięku i tę największą – Internetu. To właśnie Internet całkowicie zmienił jej format. Dziś nikt z nas nie musi siadać na kanapie o określonej porze, aby obejrzeć ulubiony serial.
Jak budować zaufanie i przywiązanie do marki
Mateusz Zmyślony
Współczesny odbiorca chce być zaskakiwany. Dlatego kierowany do niego marketingowy przekaz musi być nowatorski, odwoływać się nie tylko do intelektu, ale i zmysłów oraz emocji, a także elastyczny, odpowiadający na błyskawicznie zmieniające się realia społeczno-gospodarcze. Spełniać wymagania i trafiać w gusta klientów.
W jaki sposób wpłynąć na pozytywny wizerunek własnej firmy?
Consulting`n more
Dbanie o dobry wizerunek firmy jest jednym z kluczowych zadań, jakie powinniśmy stawiać przed sobą, gdy decydujemy się wkroczyć na rynek. Dobrze, by nasi potencjalni klienci nie tylko rozpoznawali nasze logo, ale by nasza marka budziła w nich pozytywne skojarzenia, jak np. najwyższa jakość, profesjonalizm, terminowość. [artykuł sponsorowany]
Marketing Web3. Nadchodzi koniec monopolu GAFA
Urszula Kostrzewa
Według większości definicji, Web3 jest trendem, który dzięki wykorzystaniu technologii blockchain i związanej z nią decentralizacją, pozwoli czerpać korzyści autorom treści zamiast tylko jej dystrybutorom. Web3 ma też być przyczynkiem do demonopolizacji sieci i końca skrajnej dominacji wielkich firm technologicznych.