26.08.2024 Marketing i PR
GG udostępnia nową wersję czata do kontaktu z odwiedzającymi strony www
Jarek Rybus
Polski komunikator GG Gadu Gadu, krótko po swoich 24. urodzinach, udostępnił najnowszą wersję GG czata - https://ggchat.com/. Dzięki tej usłudze łatwo można umieścić na swojej stronie okienko rozmowy i prowadzić dialog nawet z osobami nieposiadającymi jeszcze numeru GG. Czat ma zintegrowanego Asystenta AI.
GG kieruje usługę czata między innymi do sklepów internetowych, firm handlowych i usługowych, warsztatów, księgarni, bibliotek, ale także do różnorodnych placówek i instytucji oraz urzędów. GG czat doskonale może poprawić komunikację wszędzie tam, gdzie ważny jest szybki i łatwy kontakt z osobami zainteresowanymi ofertą. W przypadku urzędu mogą to być mieszkańcy, w przypadku fundacji - darczyńcy czy osoby zainteresowane jej działalnością i wsparciem. Takim przykładem jest fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty z Poznania, która korzysta z najnowszego rozwiązania GG.
- Błyskawiczna odpowiedź na zadane pytanie to w internecie często klucz do sukcesu. W świecie organizacji pozarządowych działa to identycznie - mówi Bartłomiej Dwornik z fundacji edukacyjnej Ogólnopolski Operator Oświaty. - Widget GG Czatu na naszej stronie daje nam możliwość kontaktu w czasie rzeczywistym z każdym, kto chce nas o coś zapytać. Czy to w kwestii naszych szkół i przedszkoli, czy o zaangażowaniu w jeden z naszych programów społecznych. Z zainteresowaniem uczymy się teraz możliwości Asystenta AI w GG. Może być dużym wsparciem w czasie, kiedy nikogo z nas nie ma przy komputerze.
Odwiedzający stronę www mogą napisać wiadomość, przesłać plik. Wyróżnikiem jest możliwość włączania w GG czacie dyżurów Asystenta AI, który podczas naszej nieobecności lub w braku czasu będzie odpowiadał za nas na wiadomości, bazując na wiedzy, w jaką go wyposażymy (np. cennik, oferta handlowa, wiedza). Wiadomościom na GG czacie towarzyszą kultowe dźwięki GG i emotki.
ilustracja GG.pl
GG czat na stronę internetową jest dostępny do pobrania w wersji Premium komunikatora GG, w przystępnej cenie 9,90 zł miesięcznie, a przy aktywacji na 12 miesięcy cena wyniesie jedynie 89,00 zł (3 miesiące użytkownik otrzymuje gratis).
15 sierpnia GG obchodziło już 24. rocznicę powstania. Niegdyś masowe narzędzie do szybkiej komunikacji, dzisiaj nie składa broni i konsekwentnie rozwija nowe usługi. GG to nadal jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek. Przeprowadzone w lipcu ubiegłego roku badanie wykazało, że markę GG zna 91% polskich internautów (badanie Panel Ariadna).
GG - https://www.gg.pl/ - już od 24 lat rozpala rozmowy polskich internautów. Dzisiaj GG wprowadza nowe rozwiązania, m.in.:
- płatności pomiędzy użytkownikami GGwallet,
- wersję GG dla firm i zespołów GGapp,
- nowoczesny GG czat na strony internetowe
- czy Asystenta AI.
Właścicielem marki GG od 2018 roku ponownie jest polska firma - spółka Fintecom S.A., która konsekwentnie inwestuje w rozwój kultowej polskiej marki i udostępnia nowe usługi skupione wokół GG.
Dzisiaj z komunikatora korzysta kilkaset tysięcy użytkowników miesięcznie i nadal – pomimo innych konkurencyjnych aplikacji – GG jest miejscem łączącym ludzi o różnych zainteresowaniach, a także wspierającym firmy w kontaktach z klientami. To właśnie w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw GG jest często podstawowym narzędziem do szybkiej komunikacji.
Obecnie 61,3 % użytkowników komunikatora GG to osoby poniżej 35. roku życia. Blisko 37% to młodzi internauci mający od 16 do 25 lat. Użytkownicy GG wysyłają ponad 150 mln wiadomości miesięcznie. Zdecydowana większość 62,9% ma GG pod ręką w swoim smartfonie.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Zobacz artykuły na podobny temat:
Reklama w czasie pandemii. Analiza agencji Zenith
Joanna Carbol
Według estymacji agencji mediowej Zenith, opublikowanej w Zenith Advertising Expenditure Forecasts, globalne wydatki na reklamę zmniejszą się w 2020 roku o 9,1%. Dla porównania, wydatki na reklamę podczas recesji w 2009 roku spadły o 9,5%.
Era m-commerce. Czas na biznes w telefonie
Bartosz Tomczyk
Rok 2020 minął w atmosferze ciągłej niepewności o stan krajowego biznesu. Obronną ręką wydają się wychodzić przedsiębiorcy, którzy przenieśli swoje usługi do internetu. Właśnie krok w stronę sieci może przesądzić o dalszych losach przedsiębiorczości jako takiej, szczególnie w kontekście wykorzystania urządzeń mobilnych.
Sponsoring sportu w Polsce. Kto wydaje najwięcej
Karolina Szaflarska
Według szacunkowych danych, w 2016 roku rynek sponsoringu sportowego w Polsce osiągnął wartość 832 400 000 złotych. Prognozy zakładają, że jego wartość na przestrzeni najbliższych lat będzie systematycznie rosnąć, a w roku 2020 osiągnie on poziom zbliżony do miliarda złotych.
Personalizacja w wideomarketingu. Dwa razy więcej zaangażowania
Anna Kacprzyk
Według Jamesa McQuivey, eksperta od marketingu cyfrowego, minuta wideo jest odpowiednikiem 1,8 miliona słów. Z kolei według HubSpot, spersonalizowane wideo generuje o 42% więcej zysków, niż niespersonalizowane treści. A do 2019 roku wideo będzie stanowić 80% całego ruchu internetowego na świecie.
Widoczność reklam w polskiej sieci rośnie. Raport Meetrics
LD
Wskaźnik Viewability reklam online w Polsce wzrósł kwartał do kwartału o 3 punkty procentowe. Dzięki temu polski rynek awansował z ostatniego miejsca europejskiej stawki na przedostatnie (z wynikiem Viewability na poziomie 53 proc), wyprzedzając Włochy.
Czy tanie pozycjonowanie strony firmowej ma sens?
Paweł Duda
O konieczności pozycjonowania strony w wyszukiwarce Google słyszał już chyba każdy właściciel firmy poszukujący klientów w Internecie. Zdecydowana większość przedsiębiorców będzie poszukiwała do współpracy agencji SEO i wybierać najtańsze oferty pozycjonowania.
Reklama suplementów diety. Jak sprzedaje się produkty udające leki
Ewa Zygadło-Kozaczuk
Różnobarwne opakowania kuszą nas cudownymi właściwościami leczniczymi, a my kupujemy je licząc na zgrabną sylwetkę, dobry sen, wspaniały humor i świetny seks. Czy wiemy jednak co kryje się za magiczną tabletką, kapsułką albo syropem? Czy mamy świadomość, że reklamowane produkty tylko udają leki?