14.10.2024 Warsztat reportera
Sztuka dobrego mówienia bez bełkotania i przynudzania [PORADNIK]
patronat Reporterzy.info
Mirosław Oczkoś od lat prowadzi warsztaty mówienia i pracy głosem, a swoją imponującą wiedzę i doświadczenie przelał na karty Sztuki dobrego mówienia. Zawartą w książce teorię wykłada przystępnie i z humorem, uzupełniając ją dużą liczbą ćwiczeń i praktycznych wskazówek.
![Sztuka dobrego mówienia bez bełkotania i przynudzania [PORADNIK] Sztuka dobrego mówienia bez bełkotania i przynudzania [PORADNIK]](/gfx/charts/sztuka-dobrego-mowienia-bez-belkotania-i-przynudzania-poradnik.webp)
Sztuka dobrego mówienia bez bełkotania i przynudzania
autor: Mirosław Oczkoś
wydawca: Wydawnictwo RM
wydanie: trzecie
ISBN: 978-83-8151-901-4
format: 163×231 mm
liczba stron: 288
premiera: 23 października
zamówienia: www.rm.com.pl
cena: 44,99 zł
Przewodnik po świecie skutecznej komunikacji
Chcesz, aby Twoje słowa były słyszane i zapamiętane? Marzysz o pewnych wystąpieniach publicznych i przekonujących prezentacjach? Książka Mirosława Oczkosia "Sztuka dobrego mówienia. Bez bełkotania i przynudzania" to niezbędny przewodnik dla każdego, kto chce doskonalić swoje umiejętności komunikacyjne.
Autor, doświadczony trener i wykładowca, dzieli się praktycznymi wskazówkami, ćwiczeniami i przykładami, które pomogą Ci:
- Zbudować pewność siebie: Pokonać tremę i mówić płynnie, nawet w stresujących sytuacjach.
- Poprawić wymowę i artykulację: Eliminować wady wymowy i mówić wyraźnie.
- Skutecznie przekazywać informacje: Przygotowywać przekonujące prezentacje i wystąpienia.
- Zapanować nad swoim głosem: Wykorzystać potencjał głosu do budowania relacji i wpływania na innych.
- Odnaleźć się w świecie online: Przygotować się do wystąpień w internecie i zwiększyć swoją widoczność.
- Nowe wydanie książki zawiera jeszcze więcej cennych wskazówek. Dzięki tej książce nauczysz się, jak skutecznie komunikować się zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.
Dlaczego warto przeczytać tę książkę?
- Praktyczne podejście: Autor skupia się na konkretnych umiejętnościach, które możesz natychmiast zastosować w praktyce.
- Język przystępny: Książka napisana jest prostym językiem, bez zbędnej teorii.
- Wieloletnie doświadczenie autora: Mirosław Oczkoś dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem zdobytym podczas pracy z wieloma osobami.
Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym mówcą, czy chcesz doskonalić swoje już istniejące umiejętności, "Sztuka dobrego mówienia" to inwestycja w twój rozwój osobisty i zawodowy.
* * *
Patronem medialnym książki Sztuka dobrego mówienia bez bełkotania i przynudzania jest tygodnik internetowy Reporterzy.info.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Warsztat reportera:
Pułapka heurystyki w mediach. Jak krzykliwe nagłówki wzmacniają strach
Bartłomiej Dwornik
Negatywny przekaz, bazujący na emocjach, zwiększa poczucie zagrożenia nawet o 57%. Dlaczego newsy o katastrofie lotniczej skłaniają inwestorów do ucieczki od akcji przewoźników, a relacje z miejsc powodzi wzmagają obawy przed kolejną? To irracjonalny, ale prosty i zbadany mechanizm.
Jak pozycjonować stronę pod LLM? Optymalizacja treści pod AI
Zachariasz Kijak
Gwałtowny rozwój sztucznej inteligencji sprawił, że o nurtujące nas kwestie coraz chętniej pytamy narzędzia AI. Często „dogadujemy” się z nimi łatwiej niż z wyszukiwarką. Duże modele językowe, tzw. LLM-y, odpowiadają na pytania szybko i szczegółowo. Czy to oznacza, że już niedługo usługę SEO zastąpi „LLMO”?
Chronemika, czyli język czasu. Oto, co mówi o tobie twój zegarek
Bartłomiej Dwornik
Wchodzisz punktualnie, patrzysz na zegarek, czekasz pięć minut, po czym wychodzisz. Ktoś inny spóźnia się pół godziny i zachowuje, jakby to on musiał na ciebie czekać. Czas w komunikacji to narzędzie, broń i wyznacznik statusu. Witaj w świecie chronemiki. Nauki o tym, jak czas wpływa na relacje między ludźmi.
Podobne artykuły:
Maciej Orłoś i jego recepta na wystąpienia bez stresu
Bartłomiej Dwornik
Czy można nauczyć się mówić publicznie tak, by przykuwać uwagę i wzbudzać sympatię? Maciej Orłoś przekonuje, że tak. W wydanej przez Wydawnictwo RM książce „Wystąpienia bez stresu” daje czytelnikom nie tylko zestaw sprawdzonych technik, ale i solidną dawkę pewności siebie. [patronat Reporterzy.info]
Media masowe a problemy socjalizacji
Krzysztof Szczypior
Socjalizacja to nabywanie przez jednostkę systemu wartości, wiedzy, norm, biegłości językowej, umiejętności społecznych i społecznej wrażliwości.
Jak zdać na dziennikarstwo. Gatunki dziennikarskie
© by Dawid Federowicz & Oficyna Studencka CEZAR
Co się zdaje na wstępnym, gdzie można studiować i na czym dziennikarstwo w ogóle polega.
Wskazówki dla dziennikarzy sportowych
Phil Jasner
Kilka porad dla tych wszystkich, którzy parają się dziennikarstwem sportowym. Którzy rozmawiają ze sportowcami przed grą, po grze, przez telefon czy poprzez telekonferencję.