6.11.2011 Rynek medialny
Radio z wizją zyskuje słuchaczy. Czwórka chwali się wynikami
Anita Celarska, Polskie Radio S.A.
Najnowsze badanie Radio Track SMG/KRC Millward Brown (lipiec 2011:wrzesień 2011) pokazuje, że Czwórka - Radio z Wizją od momentu powstania w sierpniu ubiegłego roku, nieustannie poprawia wyniki słuchalności. Spośród polskich stacji radiowych Czwórka ma także najaktywniejszych fanów na portalu społecznościowym Facebook.
Czwórce kibicują szczególnie przedstawiciele młodej generacji: ponad 3/4 z nich nie przekroczyło 35 lat. Aktualny zasięg dzienny w tej grupie wynosi już obecnie 1,5% w porównaniu do 0,7% sprzed roku, a udziały w czasie słuchania wzrosły do poziomu 0,94% z poprzedniego 0,56%. Tak imponującą dynamiką (110% w przypadku zasięgu i ponad 69% w przypadku udziałów w rynku ) nie może się pochwalić żadna inna rozgłośnia adresowana do młodego pokolenia.
Z kolei wg najnowszego raportu Mediarun za wrzesień 2011, dotyczącego aktywności branż na Facebooku, w ciągu miesiąca na profilu Czwórki pojawiło się ponad 28 tysięcy komentarzy jej słuchaczy i widzów. Tym samym fani Programu 4 Polskiego Radia zajęli pierwsze miejsce w rankingu pod względem aktywności. Spośród całej czwórkowej społeczności, liczącej ponad 57 tysięcy fanów, zaangażowani stanowią aż 15,24% - co znacznie dystansuje profile konkurencyjnych, komercyjnych stacji.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Zobacz artykuły na podobny temat:
Jak dziennikarze korzystają z mediów społecznościowych
Multi Communications
Do częstego profesjonalnego korzystania z mediów społecznościowych w pracy zawodowej przyznaje się 2/3 dziennikarzy w naszym kraju. Największym zaufaniem obdarzają blogi.
Podcasty 2024. Raport Studia PLAC o polskim rynku podcastów
Marcin Łukasik
Blisko dwie trzecie polskich internautów słucha podcastów. Studio PLAC opublikowało najnowszą edycję raportu "Podcasty 2024". Badanie wskazuje na rosnącą popularność tego medium oraz jego zwiększającą się skuteczność jako kanału komunikacji marketingowej.
Polacy w social media 2021. Analiza SentiOne
Anna Czajka-Kalinowska
Ze wszystkich portali społecznościowych Polacy najbardziej lubią Facebooka, jak wynika z analizy polskiego SentiOne. Szukają na nim wsparcia, promują zbiórki charytatywne. Drugim najpopularniejszym portalem jest Twitter, na którym większość dyskusji ma charakter narodowy, a słowo „polski” jest odmieniane przez wszystkie przypadki. Na Instagramie rozmawiamy głównie o pięknie i ciałopozytywności, a LinkedIn jest zdominowany przez mężczyzn.
Global Attention Benchmark Report. DoubleVerify bada angażowanie reklamą
Marcin Grządka
Branże takie jak Media & Sport, Zdrowie & Farmacja oraz Edukacja osiągają najwyższe wskaźniki Attention, czyli przyciągania uwagi i zaangażowanie odbiorców reklamy. Po drugiej stronie skali znalazły się Podróże, Usługi Finansowe i Telekomunikacja, w których wskaźniki uwagi osiągały najgorsze rezultaty.
Przyszłość mediów i telewizji. Raport The Future Laboratory i Sony
Newseria
Szybkie przechodzenie na rozwiązania cyfrowe sprawia, że media i telewizja wkraczają w okres eksperymentów i poszukiwań nowych pomysłów, mając bardzo mało ograniczeń. Dla konsumentów, którzy zyskują dostęp do mnóstwa nowych treści i wizji, jest to korzystne, ale dla branży rok 2022 będzie czasem ciężkiej próby.
Misja jak z TVP, czyli po co dzieciom mądre pismo
Bartłomiej Dwornik
- Nasz produkt musi sam się obronić, choć nie jest czysto komercyjny - podkreśla Krzysztof Ziomek, redaktor naczelny i wydawca nowego dwumiesięcznika dla dzieci "Cudaczek i Przyjaciele".
Internet połyka medialną konkurencję
Bartłomiej Dwornik
Najmłodsze z mediów rozpycha się na rynku łokciami. Coraz częściej wskazywany jest jako podstawowe źródło informacji. Dwie trzecie internautów właśnie w sieci szuka informacji na temat bieżących wydarzeń.