6.11.2011 Rynek medialny
Radio z wizją zyskuje słuchaczy. Czwórka chwali się wynikami
Anita Celarska, Polskie Radio S.A.
Czwórce kibicują szczególnie przedstawiciele młodej generacji: ponad 3/4 z nich nie przekroczyło 35 lat. Aktualny zasięg dzienny w tej grupie wynosi już obecnie 1,5% w porównaniu do 0,7% sprzed roku, a udziały w czasie słuchania wzrosły do poziomu 0,94% z poprzedniego 0,56%. Tak imponującą dynamiką (110% w przypadku zasięgu i ponad 69% w przypadku udziałów w rynku ) nie może się pochwalić żadna inna rozgłośnia adresowana do młodego pokolenia.
Z kolei wg najnowszego raportu Mediarun za wrzesień 2011, dotyczącego aktywności branż na Facebooku, w ciągu miesiąca na profilu Czwórki pojawiło się ponad 28 tysięcy komentarzy jej słuchaczy i widzów. Tym samym fani Programu 4 Polskiego Radia zajęli pierwsze miejsce w rankingu pod względem aktywności. Spośród całej czwórkowej społeczności, liczącej ponad 57 tysięcy fanów, zaangażowani stanowią aż 15,24% - co znacznie dystansuje profile konkurencyjnych, komercyjnych stacji.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Rynek medialny:
Cyberprzemoc i hejt pod pozorem żartu. Raport RAYUELA o młodzieży
Krzysztof Fiedorek
Badanie przeprowadzone w pięciu krajach ujawnia brutalną prawdę: przemoc w sieci nie rozkłada się równo. To cyfrowa mapa uprzedzeń, która rani najmocniej tych, którzy najbardziej odstają. "To tylko żart". Tak często zaczyna się przemoc, którą młodzi przeżywają w milczeniu.
Zaufanie do mediów społecznościowych. Youtube wygrywa z TikTokiem i X
Krzysztof Fiedorek
Czy Polacy naprawdę ufają mediom społecznościowym? Nowe badanie pokazuje ogromne różnice oceny najważniejszych kanałów. Zaufanie trafia tam, gdzie jest autentyczność, a nie algorytm. Rośnie rola ludzi, spada znaczenie marek.
Sztuczna inteligencja w redakcjach. Trzy realia ery AI w mediach
Krzysztof Fiedorek
Według raportu Europejskiej Unii Nadawców, wiele redakcji już korzysta z AI, ale nadal nie ufa jej w pełni. Odbiorcy nie chcą "robotycznych" wiadomości, a same technologie - choć szybkie - bywają kosztowne, zawodne i zaskakująco… ludzkie w błędach.
Podobne artykuły:
Fake news i dezinformacja w Polsce. Skala, skutki i pytanie o przyszłość
Bartłomiej Dwornik
Gdzie leżą źródła dezinformacji i jak duża jest skala tej fali? Dlaczego jesteśmy podatni na nieprawdziwe informacje i jaką rolę w tej układance pełnią tradycyjne media? Spróbujmy rzucić nieco światła na te kwestie. I zmierzyć się z pytaniem czy bitwę z zalewem dezinformacji można jeszcze wygrać?
Zawodowi dziennikarze przestaną lekceważyć amatorów
Krzysztof Urbanowicz
Wpisy na blogach, zdjęcia i wideo tworzone przez internautów są szansą dla tradycyjnych mediów. Do takich wniosków doszli specjaliści z Deloitte Trends Predictions.
Jak media mówią (albo milczą) o klimacie? Raport Reuters Institute
Krzysztof Fiedorek
Mimo że zmiany klimatyczne stają się coraz bardziej odczuwalne na całym świecie, media nie zdołały utrzymać rosnącego zainteresowania tym tematem. Raport "Climate Change and News Audiences 2024", pokazuje że poziom zaangażowania odbiorców w tematykę klimatyczną pozostaje niemal niezmienny od kilku lat.
Radio kusi reklamodawców. Szefowie słuchają go chętniej
Bartłomiej Dwornik
Każdego dnia ponad 80 procent właścicieli firm słucha radia, co trzeci z nich przez ponad 6 godzin. To atrakcyjna grupa docelowa - podkreśla Komitet Badań Radiowych.