30.01.2008 Rynek medialny
Charakterystyka grupy ITI
Biuro Prasowe ITI
Grupa ITI prowadzi działalność na rynku telewizji komercyjnej (Grupa TVN), internetu (Onet), rozrywki (Multikino, Legia Warszawa, Pascal). Ma też własną platformę cyfrową - "n".
Nadawanie i produkcja programów telewizyjnych:
Grupa ITI prowadzi działalność na rynku telewizji komercyjnej głównie poprzez Grupę TVN, jedną z największych komercyjnych sieci telewizyjnych w Polsce.
TVN jest stacją, której znaczenie i renoma wynikają m.in. z nadawania wysokiej jakości programów informacyjnych, takich jak np. Fakty. TVN może również poszczycić się innowacyjną ramówką programów tworzonych w kraju lub przez producentów i studia zagraniczne. W ramach Grupy TVN w marcu 2002 roku została uruchomiona nowa stacja, TVN Siedem, która nadaje filmy fabularne, seriale oraz programy rozrywkowe. Grupa TVN jest także nadawcą TVN 24 - pierwszego w Polsce 24-godzinnego kanału tematycznego poświęconego wyłącznie relacjonowaniu wydarzeń i przekazywaniu najświeższych wiadomości.
TVN 24 jest najpopularniejszym płatnym kanałem panelu telewizji kablowych badanym przez AGB. TVN Meteo uruchomiony w maju 2003 roku jest pierwszym polskim 24-godzinnym kanałem pogodowym. W grudniu 2003 roku Grupa TVN uruchomiła TVN Turbo, kanał tematyczny kierowany do entuzjastów motoryzacji. W kwietniu 2004 roku Grupa TVN uruchomiła ITVN, rozrywkowy kanał telewizyjny w polskiej wersji językowej, przeznaczony dla Polaków mieszkających za granicą. W sierpniu 2004 roku Grupa TVN uruchomiła TVN Style, kanał tematyczny poświęcony stylom życia, koncentrujący się na zdrowiu i urodzie.
W sierpniu 2005 roku Grupa TVN uruchomiła TVN Gra, interaktywny telewizyjny kanał rozrywkowy. W październiku 2006 w ramach Grupy TVN powstały dwa interaktywne programy edukacyjne: TVN Med, skierowany do lekarzy w ramach ustawicznego procesu kształcenia oraz TVN Lingua - interaktywny kanał poświęcony nauce języków, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych odbiorców. Dodatkowo ofertę programową uzupełniono kanałem dokumentalnym Discovery Historia, stworzonym we współpracy pomiędzy Grupą ITI oraz Discovery. Grupa TVN jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (kod notowań na GPW: TVN) od grudnia 2004 r. i jest częścią indeksu WIG 20. Udziały Grupy ITI w TVN S.A. wynoszą 62,8%.
Nowe Media:
Na rynku nowych mediów Grupa ITI prowadzi działalność poprzez spółkę Onet.pl SA, w ramach której prowadzony jest Onet.pl, najpopularniejszy portal internetowy w Polsce. W III kwartale 2002 roku Onet rozpoczął oferowanie pierwszej w Polsce usługi VISP - OnetKonekt, a w 2003 roku uruchomił również usługę OnetKonekt Satelita. Onet.pl jest zdecydowanie największym i najchętniej odwiedzanym portalem internetowym w Polsce. Od początku 2000 roku, kiedy pojawiły się pierwsze, niezależne badania rynku, Onet.pl utrzymuje niekwestionowaną pozycję lidera. Grupa Onet.pl SA (kod notowań: GRO), spółka matka Onet.pl SA, jest spółką publiczną, notowaną na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W dniu 28 lutego 2006 Grupa Onet.pl S.A. (spółka matka Onet.pl S.A.) połączyła się z Onet.pl S.A.
Dnia 31 lipca TVN S.A. nabyła 82,3% udziałów w Grupie Onet.pl S.A. od Grupy ITI za kwotę 165 PLN za akcję. 2 sierpnia 2006 TVN S.A. ogłosiła ofertę publiczną na pozostałe 17,7% udziałów w Grupie Onet.pl S.A., oferując cenę 165 PLN za akcję. W wyniku zakończonego procesu TVN S.A. posiada 100% udziałów w Grupie Onet.pl S.A.
Rozrywka:
Multikino jest jednym z czołowych operatorów multipleksów w Polsce, posiadającym doskonałe lokalizacje swoich kin i oferującym szeroki repertuar filmów fabularnych. Multikino prowadzi obecnie osiem multipleksów i pracuje nad dalszym rozwojem sieci kin tego typu.
Legia, założona w 1916 roku, to najbardziej znany polski klub piłkarski w kraju i zagranicą. Legia jest ligowym liderem wszechczasów dzięki ośmiokrotnemu wywalczeniu tytułu Mistrza Polski, dwunastokrotnemu zdobyciu Pucharu Polski oraz wywalczeniu innych trofeów.
Pascal jest wiodącym polskim wydawcą i dystrybutorem przewodników turystycznych oraz map.
Platforma cyfrowa:
12 października 2006 roku Grupa ITI wprowadziła na rynek polski "n" najnowocześniejszą na polskim rynku platformę cyfrową. "n" oferuje abonentom wyjątkową gamę kanałów w siedmiu kategoriach: "wiadomości i rozrywka", " cinemax", "hity filmowe", "sport i samochody", "styl, moda, muzyka", "dzieci" oraz "kultura, nauka, świat". Oferta programowa łączy najpopularniejsze polskie kanały telewizyjne uzupełnione o nowe kanały emitowane w jakości HD.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Rynek medialny:
Przyszłość dziennikarstwa i mediów. Prognozy Reuters Institute
KFi
74% wydawców obawia się spadku ruchu z wyszukiwarek. Płatnych subskrybentów nie przybywa, jak kiedyś, a relacje z gigantami technologicznymi stają się coraz bardziej skomplikowane. Raport "Journalism, Media, and Technology Trends and Predictions 2025" prognozuje, co czeka świat mediów w 2025 roku.
Social media i komunikacja w związkach. Ciekawe badania z Palestyny
KFi
Jak wygląda miłość w erze cyfrowej? Czy technologia bardziej zbliża, czy dzieli? W erze, gdy Facebook i Instagram zastępują rozmowy przy stole, media społecznościowe stały się nową przestrzenią relacji małżeńskich. Naukowcy z An-Najah National University sprawdzali, jak technologia może budować więzi, ale też siać niepewność.
Telewizja, trendy i nawyki widzów. Raport EBU
Krzysztof Fiedorek
Młodzież z Europy ogląda telewizję średnio zaledwie 72 minuty dziennie, a w niektórych krajach nawet mniej niż 30 minut. Tradycyjna telewizja ustępuje miejsca TikTokowi, Netflixowi i YouTube’owi. Na naszych oczach nawyki widzów zmieniają się diametralnie. Co to oznacza dla przyszłości mediów?
Podobne artykuły:
Media i millenialsi. Jak i co oglądają pokolenia Z i Y
Magdalena Gronert
Prawie trzy czwarte millenialsów stosuje binge-watching, czyli oglądanie serialu lub programu po kilka odcinków z rzędu lub cały sezon na raz. Co więcej, patrząc w ekran, średnio zajmują się jednocześnie czterema innymi rzeczami - wynika z badania „Digital Democracy Survey”, opublikowanego przez Deloitte.
Wzruszyć, rozśmieszyć, pobujać. To od muzyki zależy czy polubisz reklamę
Bartłomiej Dwornik
Jak wywołać w odbiorcy reklamy takie emocje, na jakich nam zależy i jakie zaskakujące efekty może dać łamanie utartych schematów? Kiedy lepiej sprawdzi się muzyczny hit, kiedy dedykowany kompozytor, a nawet... jak wycisnąć łzy z oczu motorowodniaka? Rozmawiamy z Martą Dudziewicz, music supervisorem z firmy Sirens. I na wszystko mamy dowody oraz przykłady.
Reklama prasowa w Polsce. Analiza Polskich Badań Czytelnictwa
BARD
Analitycy Polskich Badań Czytelnictwa przygotowali zestaw danych statystycznych, prezentujących dotarcie, zaangażowanie i opinie na temat kampanii reklamowych w prasie drukowanej. Danych przydatnych marketerom w przygotowaniu i optymalizacji budżetów reklamowych.
Charakterystyka grupy ITI
Biuro Prasowe ITI
Grupa ITI prowadzi działalność na rynku telewizji komercyjnej (Grupa TVN), internetu (Onet), rozrywki (Multikino, Legia Warszawa, Pascal). Ma też własną platformę cyfrową - "n".