16.10.2017 Fotografia prasowa
Czy opłaca się zamawiać zdjęcia biznesowe?
portret24.pl
Profesjonalne zdjęcia staja się co raz popularniejsze. Dobrze wykonana sesja zdjęciowa staje się wizytówką firmy i odróżnia ją od konkurencji. Obecnie wszystkie większe przedsiębiorstwa skupiają się nie tylko na tym by ich produkt czy usługa były dobrej jakości, ale również na tym by ich firma wizerunkowo prezentowała się bez zarzutu. W dobie internetu, kiedy każde przedsiębiorstwo musi działać w social mediach by nie zginąć dobre zdjęcia są podstawą.

Dlaczego warto wykupić sesję biznesową?
Nawet jeśli nie jesteś osobą publiczną lub nie piastujesz wysokiego stanowiska, warto jednak zainteresować się fotografia biznesową. Po co? Aby wywrzeć dobre wrażenie na pracodawcach lub kontrahentach. Obecnie projektując strony internetowe formy starają się z jak najlepszej strony pokazać potencjalnemu klientowi, również prezentując swoich pracowników.
Dobre zdjęcie wzbudzi zaufanie i przekona drugą stronę, że jesteście profesjonalistami i fachowcami w swojej dziedzinie. To też element sprzedaży. Szczególnie ważne wydaje się, kiedy klient komunikuje się z firmą jedynie za pomocą maili czy telefonów, a nie ma kontaktu osobistego. Wtedy zamieszczając odpowiednie portrety stajemy się bardziej dostępni i niejako „znajomi”. Odchodzi się też od zdjęć sztywnych i pozowanych na rzecz fotografii bardziej spontanicznych, uśmiechniętych i przystępnych.
O ile milej jest czytając książkę na wewnętrznej stronie okładki i przeczytać biografię autora opatrzoną pięknym zdjęciem wizerunkowym. Od razu wydaje się nam bliższy i bardziej skonkretyzowany. Podobnie rzecz ma się, kiedy klient poszukuje profesjonalnej obsługi. Nawet w takich branżach, które mniej byśmy podejrzewali. Jednocześnie mając odpowiedni zestaw fotografii możemy idealnie wzbogacić firmowy fanpage w social mediach i tam również pokazać się od jak najlepszej strony. Więcej o zdjęciach biznesowych przeczytasz na stronie: http://portret24.pl/zdjecia-biznesowe-tym-sie-zajmujemy/.
Na czym to polega?
Kiedy już zdecydujemy się na sesję biznesową, czy to jako firma czy też jako jednostka (ponieważ takie zdjęcia są fantastyczną ozdobą CV i potrafią „sprzedać” nas potencjalnemu pracodawcy), powinniśmy odnaleźć w gąszczu ofert odpowiedniego fotografa. Bardzo ważne będzie zapoznanie się z jego portfolio a także skonsultowanie wizji artystycznej. Nie powinna myc to osoba pierwsza z brzegu, gdyż tu doświadczenie i profesjonalizm odbiją się również na naszym wizerunku.
Taka sesja może się odbyć z jednej strony w studiu, a z drugiej zaś na terenie biura czy zakładu pracy. Maszyny czy komputery będą stanowiły doskonałe tło. Jeśli budynek biura ma ciekawą konstrukcję to również na jego tle może zostać wykonana fotografia. Zdjęcie o nieco innych charakterze zamieścimy na profilu społecznościowym a nieco inne na naszej stronie internetowej. Zasób zdjęć może się również przydać, jeśli planujemy lub zostaniemy zaproszeni do bycia bohaterami w prasie branżowej.
Fotograf podpowie w jakim miejscu, w jakim oświetleniu się ustawić a także jaką pozycję przyjąć. Jeśli mamy pomysł na zdjęcia dobry fotograf z pewnością się nad nim pochyli. Dodatkowo na samą sesję warto zatrudnić wizażystkę, ponieważ w fotografii kluczowy jest makijaż również u panów (choć delikatniejszy), a także zabrać kilka wariantów strojów. W zależności od tego jakie będzie tło kolorystyka ubioru będzie miała duże znaczenie. Dodatki w postaci zegarków czy bransoletek, ale też apaszek czy łańcuszków, również wzbogacają samą fotografię.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Zobacz artykuły na podobny temat:
Czerwone oczy na zdjęciach. Jak ich uniknąć?
Barbara Gilbas, Nikon Polska
To niechciane zjawisko spowodowane jest odbiciem się lampy błyskowej aparatu w siatkówce oka fotografowanej osoby. Oto, jak samodzielnie sobie z tym poradzić.
Fotoreporter i jego prawa
Dorota Majka
Kiedy zdjęcia należą do fotoreportera, a kiedy do gazety, dla której pracuje? Czy wydawca ma prawo do wielokrotnego wykorzystania fotografii? Jak podpisywać zdjęcia?
Zdjęcie musi śmierdzieć
Jacek R. Gruszczyński
Wywiad z Krzysztofem Millerem, fotoreporterem Gazety Wyborczej, który "etatowo" jeździ w rejony konfliktów. Artykuł pochodzi z serwisu www.fotografiaprasowa.pl.
Jak sprzedawać swoje zdjęcia na stocku
Konrad Bąk, Tomasz Tulik
Poradnik, jak zacząć sprzedawać swoje prace w banku zdjęć i na nich zarabiać. Szczególnie, że fotografia stockowa jest dosyć specyficzna i różni się od tej tradycyjnej.
Użyć - nie użyć, kupić warto
Anna Cymer
W życiu fotografa istnieją dwa okresy: okres kiedy wszystko chce kupować i okres kiedy wszystko chce sprzedawać.
Moralne problemy fotografii prasowej
Michał Puszka
Dla większości ludzi zobaczyć znaczy tyle, co uwierzyć. Łączy się to z powszechnym przekonaniem, że fotografia nie kłamie. Z tego zaufania czerpie swoją siłę fotografia prasowa.
Fotografia i katastrofy
Anna Cymer
Fotografia ma potężną siłę - ludzie jej wierzą i jej potrzebują. I zawsze będą jej chcieli coraz więcej i żeby docierała do nich coraz szybciej.