30.10.2017 Marketing i PR
Instagram w Polsce. Kobiety vs. mężczyźni 10:1
Małgorzata Dwornik
Tylko jednego dnia z Instagrama korzysta w Polsce średnio 1,4 mln kobiet i 225 tys. mężczyzn. Biorąc pod uwagę, że wszystkich użytkowników na Wisłą jest 3 miliony, wynik badania przeprowadzonego przez Gemius wyraźnie pokazuje dominację kobiet w tej kwestii.

Kiedy porównano poszczególne dni, wyniki okazały się jeszcze ciekawsze. Na przykład 7 sierpnia, w poniedziałek, liczba kobiet korzystających z aplikacji była cztery razy większa niż mężczyzn (1,6mln do 361tys.) i był to wynik z najmniejszą różnicą. Najwyższy rezultat panie osiągnęły:
- 8 sierpnia we wtorek,
- 20 sierpnia w niedzielę
- i 30 sierpnia w środę.
Wówczas pokonały panów różnicą 10:1. Być może przyczyną takiego stanu rzeczy były transmisje sportowe w telewizji? Hitowy mecz piłki nożnej Real Madryt - Manchester United rozgrywany był właśnie 8 sierpnia, a spotkania Excelsior Rotterdam - Feyenoord Rotterdam i Wisła Płock - Legia Warszawa 20 sierpnia. Z kolei spotkanie siatkarzy Polska-Słowenia transmitowane było w dniu 30 sierpnia.
Jedno jest pewne - Istagram w Polsce należy do kobiet. 72% użytkowniczek tej aplikacji w naszym kraju to panie. Zgodnie z pomiarami firmy Gemius jest ich 2,1 miliona. Nie powinno to jednak dziwić. Kobieta bardziej okazuje emocje i dzieli się nimi. Sport - jeśli już - to raczej inne dyscypliny. Jest większą estetyką niż mężczyzna. To co dzisiaj nazywamy lifestylem, bardziej na nie działa. Zwracają też większą uwagę na swój styl życia, relacje międzyludzkie, modę czy dzieci.
Wiele firm swoje kampanie reklamowe kieruje właśnie do płci pięknej, co wpływa na jej większe zainteresowanie mediami społecznościowymi nie tylko Instagramem. To kobiety przeważają też na Facebooku. Za to mężczyźni zdecydowanie opanowali Twitter.
*****
Firma Geminius/PBI badania aplikacji mobilnej Instagram przeprowadziła w sierpniu 2017 roku. Objęło ono respondentów w przedziale wiekowym 7-75 lat.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Marketing i PR:
Kiedy każda reklama stanie się... sklepem? Prognozy Omdia
KFi
Globalne wydatki konsumenckie w sieci rosną w niespotykanym tempie. Już w 2025 roku osiągną wartość 4,4 biliona dolarów, a same USA będą odpowiadać za 1,4 biliona. Granice między reklamą, rozrywką i handlem będą się zacierać, tworząc nową erę cyfrowej konsumpcji.
Co robić, kiedy dziecko obgryza paznokcie? Porady psychologa dziecięcego
patronat Reporterzy.info
Dla dzieci gryzienie palców to często sposób na nudę czy stres. Naszą rolą jest jednak reagować, kiedy widzimy, że maluch obgryza paznokcie. I to nie tylko ze względu na estetykę, ale także potencjalne przyczyny takiego zachowania. Jakie mogą one być i co możemy zrobić?
Analiza predykcyjna i marketing. Klient jeszcze nie wie, reklama już tak
Krzysztof Fiedorek
Sztuczna inteligencja zmienia zasady gry w marketingu. Przewidywanie zachowań klientów przez zaawansowane algorytmy AI i podejmowanie decyzji opartych na danych to już teraźniejszość. Raport „The State of AI”, opublikowany przez McKinsey pokazuje, jaki będzie to miało wpływ na cały rynek reklamy i marketingu.
Podobne artykuły:
Telewizja daje mały wybór. W sieci o sukcesie filmu decyduje 8 sekund
Katarzyna Sadło
Kluczem do sukcesu na rynku wideo jest storytelling, bo tylko 5 proc. widzów pamięta statystyki, za to aż 65 proc. historię. Co zrobić, by zainteresować widzów w czasach, kiedy co sekundę powstaje 211 milionów filmów? Odpowiedzi szukali uczestnicy festiwalu komunikacji interaktywnej Filmteractive.
Sztuczna inteligencja w sprzedaży B2B. Prognozy Forrester na 2025
BARD
B2B odważnie eksperymentowało z generatywną sztuczną inteligencją w 2024 roku, jednak w nadchodzącym roku liderzy branży planują skupić się na trwałych rozwiązaniach zwiększających przychody.
Sztuczna inteligencja, prawdziwe wyniki w marketingu. Raport HubSpot
BARD
Chociaż AI to hasło, które czasem może budzić obawy, raport Raport „AI Trends Report 2024” opracowany przez analityków z HubSpot pokazuje, że dla wielu osób sztuczna inteligencja to przyszłość marketingu.
Reklama kontekstowa w prasie. PBC zmierzyły jej skuteczność
BARD
Reklama prasowa, jeśli zamieszczona jest w odpowiednim kontekście redakcyjnym, przyciąga wzrok o 67% lepiej, niż ta opublikowana w innej przestrzeni - wynika z badań przeprowadzonych dla Polskich Badań Czytelnictwa. Na reklamę kontekstową odbiorcy patrzą dłużej i bardziej się w nią angażują.