30.10.2017 Marketing i PR
Instagram w Polsce. Kobiety vs. mężczyźni 10:1
Małgorzata Dwornik
Tylko jednego dnia z Instagrama korzysta w Polsce średnio 1,4 mln kobiet i 225 tys. mężczyzn. Biorąc pod uwagę, że wszystkich użytkowników na Wisłą jest 3 miliony, wynik badania przeprowadzonego przez Gemius wyraźnie pokazuje dominację kobiet w tej kwestii.
Kiedy porównano poszczególne dni, wyniki okazały się jeszcze ciekawsze. Na przykład 7 sierpnia, w poniedziałek, liczba kobiet korzystających z aplikacji była cztery razy większa niż mężczyzn (1,6mln do 361tys.) i był to wynik z najmniejszą różnicą. Najwyższy rezultat panie osiągnęły:
- 8 sierpnia we wtorek,
- 20 sierpnia w niedzielę
- i 30 sierpnia w środę.
Wówczas pokonały panów różnicą 10:1. Być może przyczyną takiego stanu rzeczy były transmisje sportowe w telewizji? Hitowy mecz piłki nożnej Real Madryt - Manchester United rozgrywany był właśnie 8 sierpnia, a spotkania Excelsior Rotterdam - Feyenoord Rotterdam i Wisła Płock - Legia Warszawa 20 sierpnia. Z kolei spotkanie siatkarzy Polska-Słowenia transmitowane było w dniu 30 sierpnia.
Jedno jest pewne - Istagram w Polsce należy do kobiet. 72% użytkowniczek tej aplikacji w naszym kraju to panie. Zgodnie z pomiarami firmy Gemius jest ich 2,1 miliona. Nie powinno to jednak dziwić. Kobieta bardziej okazuje emocje i dzieli się nimi. Sport - jeśli już - to raczej inne dyscypliny. Jest większą estetyką niż mężczyzna. To co dzisiaj nazywamy lifestylem, bardziej na nie działa. Zwracają też większą uwagę na swój styl życia, relacje międzyludzkie, modę czy dzieci.
Wiele firm swoje kampanie reklamowe kieruje właśnie do płci pięknej, co wpływa na jej większe zainteresowanie mediami społecznościowymi nie tylko Instagramem. To kobiety przeważają też na Facebooku. Za to mężczyźni zdecydowanie opanowali Twitter.
*****
Firma Geminius/PBI badania aplikacji mobilnej Instagram przeprowadziła w sierpniu 2017 roku. Objęło ono respondentów w przedziale wiekowym 7-75 lat.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Zobacz artykuły na podobny temat:
Transparentność przekazu w influencer marketingu
Agnieszka Kuźma-Filipek
Influencer marketing, to przestrzeń komunikacji wielu marek i firm, w której wciąż krystalizują się zasady współpracy i oznaczania postów reklamowych. Choć to twórca ponosi odpowiedzialność za jasność przekazu, to nie może być ona obojętna dla klientów i agencji.
Wydatki na reklamę w prasie, radiu i telewizji. Najwięksi reklamodawcy
Magdalena Pawłowska
Instytut Monitorowania Mediów zbadał wydatki na reklamę w prasie, radiu i telewizji w październiku 2017 roku w wybranych branżach: handlowej, farmaceutycznej, finansowej, motoryzacyjnej i telekomunikacyjnej. W sezonie grypowym to branża farmaceutyczna najwięcej zainwestowała w reklamę.
Najsilniejsze marki w polskich mediach. Badanie Top Marka
PSMM Monitoring & More
Autorzy badania przeanalizowali ponad 2 miliony tekstów prasowych, 14 milionów internetowych oraz 54 milionów postów, które ukazały się na ogólnodostępnych profilach na Facebooku, Instagramie, Twitterze i YouTubie od 1 lipca 2021 do 30 czerwca 2022 roku
Reklama w telewizji irytuje? To nieprawda, jest odwrotnie!
Bartłomiej Dwornik
Reklamy nie irytują, tylko podnoszą atrakcyjność programów telewizyjnych, wynika z badań opublikowanych w magazynie Harvard Business Review Polska. Widzowie są skłonni więcej zapłacić za te audycje, które widzieli z przerwami reklamowymi.
Marketing B2B. Raport z badania agencji BUZZcenter
Kamila Kierzek-Mechło
W Polsce działa około 2 milionów firm w sektorze B2B. Raport agencji doradztwa strategicznego i marketingu pokazuje, jak wiele mikroprzedsiębiorstw, firm z sektora MŚP, a nawet korporacji nie opiera sprzedaży na marketingu, a jedynie na siłach działu sprzedaży.
Jak napisać dobrą informację prasową? Od struktury po treści
Krzysztof Janik
W sieci każdego dnia pojawia się wiele nowych treści tego typu, choć większość z nich nie wzbudza większego zainteresowania. Nierzadko powodem jest słaba wartość merytoryczna lub nieodpowiednia konstrukcja.
Jak zoptymalizować stronę pod urządzenia mobilne
Joanna Pierzynka
Coraz popularniejsze staje się tworzenie stron dopasowanych w pierwszej kolejności do urządzeń mobilnych, a dopiero później skalowanie ich do wersji desktopowej. Pozwala to tworzyć szybkie oraz intuicyjne serwisy internetowe zgodne z zaleceniami Google i nowym podejściem, jakim jest Mobile-First index.