11.12.2017 Marketing i PR
Na czym polega i jakie korzyści daje oklejanie samochodów?
Błażej Cieślar
Popularność, jaką zyskało oklejanie samochodów, można tłumaczyć kilkoma zaletami takiego zabiegu. Najczęściej jednak decydujemy się na taki krok przy zarysowaniu karoserii lub przy chęci zmiany koloru naszego pojazdu. Sprawdźmy, co zyskamy na oklejeniu pojazdu i czy warto to w ogóle robić.

Zalety folii samochodowej
Oklejanie samochodów niesie ze sobą zarówno korzyści estetyczne, jak i praktyczne. Dzięki możliwości zmiany koloru swojego auta możemy zadbać o jego atrakcyjny wygląd. Możemy także wykorzystać ten zabieg do umiejscowienia nadruku, logo czy konkretnego wizerunku na powierzchni samochodu, co znajduje swoje zastosowanie wśród rajdowców, którzy poza motoryzacją dbają także o odpowiedni image na torze. Bardzo często metoda ta jest wykorzystywana jako sposób na darmową, ruchomą reklamę – wystarczy zamieścić logo danej firmy, aby w naturalny sposób zwracać uwagę wszystkich przechodniów. Najlepsze w tym rozwiązaniu jest to, że poza początkową inwestycją w nadruk, reklama jest później prowadzona nieustannie – zawsze, gdy ktoś mija pojazd. Jeżeli natomiast chodzi o zmianę wyglądu auta w mniej krzykliwy sposób, to jest to także świetna alternatywa dla lakierowania. Nie tylko koszta takiej operacji są znacznie bardziej zachęcające, lecz także zyskujemy dodatkową warstwę ochronną przed drobnymi uszkodzeniami i zarysowaniami.
Sprawdź stronę oklejanie samochodów Śląsk.
Jak przygotować się do oklejenia auta?
Samochód musi być oczyszczony ze wszelkich zanieczyszczeń, a zarysowania usunięte, gdyż każde zabrudzenie prędzej czy później zacznie wybrzuszać folię, co zepsuje cały efekt i sprawi, że pojazd będzie wyglądał niedbale i nieestetycznie. Dlatego dokładne wyczyszczenie jest pierwszym, a zarazem niezbędnym krokiem. Następnie warto przekazać sprawę w ręce profesjonalistów, którzy dzięki odpowiednim urządzeniom dokładnie nałożą folię w sposób, który nie będzie wymagał żadnych poprawek oraz posłuży przez długi czas.
Świetną sprawą jest fakt, że folię można w łatwy sposób usunąć, tym samym przywracając samochód do jego poprzedniego stanu. Pozwala to nie tylko na bardzo szybkie i proste metamorfozy pojazdu, lecz także na jego bezproblemową sprzedaż, gdyż kupujący z reguły preferują pojazdy w stanie klasycznym.
Ze względu na łatwość zakładania oraz niskie ceny takiego zabiegu, oklejanie samochodów stało się popularnym sposobem na, zmianę kolorystyki pojazdu, wyrażenie siebie, a także na zwiększenie ochrony przed drobnymi uszkodzeniami. Biorąc pod uwagę sprawność, z jaka przebiega cały proces oraz upodobania młodszych pokoleń, bardzo możliwe jest, że wkrótce będziemy widywać takie „kolorowe” samochody coraz częściej.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Marketing i PR:
Reklama zewnętrzna w Polsce. Ekrany, autobusy i rynek OOH w liczbach
KFi
W 2024 roku rynek reklamy zewnętrznej w Polsce osiągnął rekordowe 806 mln zł, a jej cyfrowa odsłona wzrosła aż o 32%. Warte uwagi, że dynamiczniej rozwijała się poza największymi miastami. Reklama w autobusach i tramwajach okazała się też skuteczniejsza niż niejedna kampania online.
Ceny link buildingu są MOCNO przeszacowane. Wielka analiza Adsy
Krzysztof Fiedorek
Wpis gościnny za 45 dolarów? A może za 4595? Różnice w cenach sięgają 100-krotności, a rynek pełen jest absurdów: sprzedający żądają fortuny, kupujący płacą ułamek. Branża beauty kosztuje mniej niż literatura, a Irlandia bije USA na głowę. Analitycy platformy Adsy zajrzeli za kulisy SEO-handlu.
Fałszywe recenzje i opinie w internecie. Raport TrustMate.io
Marek Jaworowski
Aż 25% badanych miało problem z odróżnieniem fałszu od prawdziwych recenzji, co wskazuje na coraz bardziej zaawansowane techniki manipulacji opiniami. Pomimo działań UOKiK-u, proceder kwitnie choć jest zagrożony karą sięgającą nawet 10 proc. obrotu uznanego za winnego przedsiębiorcy. Jak się bronić przed takim oszustwem?
Podobne artykuły:
Kryzys wizerunkowy w skali mikro. Badanie Alert Media Communications
Dagmara Gac
Aż 9 na 10 profesjonalistów zajmujących się komunikacją w instytucjach państwowych lub samorządowych i 61% osób realizujących analogiczne zadania w sektorze biznesu, poświęca co najmniej jedną godzinę tygodniowo na rozwiązywanie mikrokryzysów - wynika z najnowszej edycji badania "Kryzysometr".
Trendy w Experience Marketingu
Karolina Kowalska
W 2019 roku najlepiej zorientowane marki stawiają na oczekiwania konsumenta, a coraz powszechniejszym KPI jest wskaźnik Net Promoter Score (NPS). Experience Marketing korzystnie wpływa na satysfakcję, lojalność, przywiązanie do marki, a przed wszystkim na chęć jej polecenia.
Jak wyróżnić się na targach branżowych?
inventini.com
Targi branżowe to jeden z najlepszych sposobów na pozyskanie nowych klientów i zwiększenie rozpoznawalności marki. W Polsce co roku odbywa się około 200 takich imprez i zawsze przyciągają one tłumy wystawców. Konkurencja jest spora, co więc zrobić, żeby zwrócić na siebie uwagę i zatrzymać przy swoim stoisku odwiedzających? [artykuł sponsorowany]
Gamer Advertising. Marketing skierowany do graczy
Izabela Józwowicz
Miliardy graczy na całym świecie to grupa docelowa, która jest łakomym kąskiem dla wielu marek. Dotarcie do nich może jednak stanowić nie lada wyzwanie. Rynek szturmem podbijają platformy gaming reward, pomagające firmom w promocji wśród gamerów.