11.12.2017 Marketing i PR
Na czym polega i jakie korzyści daje oklejanie samochodów?
Błażej Cieślar
Popularność, jaką zyskało oklejanie samochodów, można tłumaczyć kilkoma zaletami takiego zabiegu. Najczęściej jednak decydujemy się na taki krok przy zarysowaniu karoserii lub przy chęci zmiany koloru naszego pojazdu. Sprawdźmy, co zyskamy na oklejeniu pojazdu i czy warto to w ogóle robić.

Zalety folii samochodowej
Oklejanie samochodów niesie ze sobą zarówno korzyści estetyczne, jak i praktyczne. Dzięki możliwości zmiany koloru swojego auta możemy zadbać o jego atrakcyjny wygląd. Możemy także wykorzystać ten zabieg do umiejscowienia nadruku, logo czy konkretnego wizerunku na powierzchni samochodu, co znajduje swoje zastosowanie wśród rajdowców, którzy poza motoryzacją dbają także o odpowiedni image na torze. Bardzo często metoda ta jest wykorzystywana jako sposób na darmową, ruchomą reklamę – wystarczy zamieścić logo danej firmy, aby w naturalny sposób zwracać uwagę wszystkich przechodniów. Najlepsze w tym rozwiązaniu jest to, że poza początkową inwestycją w nadruk, reklama jest później prowadzona nieustannie – zawsze, gdy ktoś mija pojazd. Jeżeli natomiast chodzi o zmianę wyglądu auta w mniej krzykliwy sposób, to jest to także świetna alternatywa dla lakierowania. Nie tylko koszta takiej operacji są znacznie bardziej zachęcające, lecz także zyskujemy dodatkową warstwę ochronną przed drobnymi uszkodzeniami i zarysowaniami.
Sprawdź stronę oklejanie samochodów Śląsk.
Jak przygotować się do oklejenia auta?
Samochód musi być oczyszczony ze wszelkich zanieczyszczeń, a zarysowania usunięte, gdyż każde zabrudzenie prędzej czy później zacznie wybrzuszać folię, co zepsuje cały efekt i sprawi, że pojazd będzie wyglądał niedbale i nieestetycznie. Dlatego dokładne wyczyszczenie jest pierwszym, a zarazem niezbędnym krokiem. Następnie warto przekazać sprawę w ręce profesjonalistów, którzy dzięki odpowiednim urządzeniom dokładnie nałożą folię w sposób, który nie będzie wymagał żadnych poprawek oraz posłuży przez długi czas.
Świetną sprawą jest fakt, że folię można w łatwy sposób usunąć, tym samym przywracając samochód do jego poprzedniego stanu. Pozwala to nie tylko na bardzo szybkie i proste metamorfozy pojazdu, lecz także na jego bezproblemową sprzedaż, gdyż kupujący z reguły preferują pojazdy w stanie klasycznym.
Ze względu na łatwość zakładania oraz niskie ceny takiego zabiegu, oklejanie samochodów stało się popularnym sposobem na, zmianę kolorystyki pojazdu, wyrażenie siebie, a także na zwiększenie ochrony przed drobnymi uszkodzeniami. Biorąc pod uwagę sprawność, z jaka przebiega cały proces oraz upodobania młodszych pokoleń, bardzo możliwe jest, że wkrótce będziemy widywać takie „kolorowe” samochody coraz częściej.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Zobacz artykuły na podobny temat:
Reklamy w grach mobilnych. Rynek warty ponad 50 miliardów dolarów
Pamela Tomicka
Rosnąca popularność rozgrywek mobilnych sprawiła, że stały się one mainstreamowym kanałem rozrywkowym, ale też komunikacyjnym i reklamowym. Przychody z reklam w grach mogą osiągnąć nawet 56 mld dolarów w 2024 roku (42 mld w 2019). Tym bardziej, że gracze nie ignorują reklam w tym kanale.
Product placement i jego skuteczność. Badanie Mindshare Polska
Mindshare Polska
Lokowanie produktu prawie 1/3 odbiorców zachęca do kupienia produktu po raz pierwszy. Na kolejne 18% badanych product placement działa jak przypomnienie i zachęta do ponownego zakupu – wynika z badania LIVE Panel, zrealizowanego przez GroupM.
Jak prowadzić firmowego bloga
Kamila Kaczmarczyk
Poradnik dla początkujących - jak umiejętnie mówić w imieniu firmy, pokazywać jej pracę "od kuchni", ale nie zdradzać jej sekretów.
Reklama w podświadomości. Product placement po polsku
PMR Research
Niemal połowa osób oglądających telewizję spotkała się z oznaczeniem „audycja zawierała lokowanie produktu”, ale tylko jedna trzecia z nich deklaruje, że wie co to oznacza.
Widoczność reklam w polskim internecie. 30 miliardów emisji w miesiąc
Gemius
We wrześniu polskim internautom korzystającym z komputerów osobistych i laptopów wyemitowano ponad 30 mld reklam – to średnio 1,3 tys. na jednego użytkownika sieci. 52 proc. tych kreacji zostało wyświetlonych w polu widzenia internauty i były tam widoczne przez średnio 11 sekund.
Jakie gadżety promocyjne wybrać podczas kampanii?
pioka.pl
Reklama poprzez różnego rodzaju gadżety, przedmioty codziennego użytku czy też artykuły biurowe może być interesująca zarówno dla mniejszych jak i większych przedsiębiorstw. Dodatkowo, porównując ją do innych możliwości - nie jest ona aż tak droga. [artykuł sponsorowany]
Skuteczność reklam online. Viewability Benchmark Report 3Q2017
Paweł Usakowski
Średni czas kontaktu z reklamą w polskim internecie wynosi 27,5 sekundy. Średnia widoczność reklam online to 55 proc. W porównaniu z bardziej dojrzałymi rynkami reklamy autorzy raportu z firmy Meetrics zauważają poprawę w wynikach osiąganych w Polsce, jednak aż 45 procent budżetów digital nadal wydawane jest nieefektywnie.