menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMA Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

11.12.2017 Marketing i PR

Na czym polega i jakie korzyści daje oklejanie samochodów?

Błażej Cieślar

Popularność, jaką zyskało oklejanie samochodów, można tłumaczyć kilkoma zaletami takiego zabiegu. Najczęściej jednak decydujemy się na taki krok przy zarysowaniu karoserii lub przy chęci zmiany koloru naszego pojazdu. Sprawdźmy, co zyskamy na oklejeniu pojazdu i czy warto to w ogóle robić.

artykuł sponsorowany

Reklama na samochodzieźródło: fabrykareklamy.tychy.pl

Zalety folii samochodowej


Oklejanie samochodów niesie ze sobą zarówno korzyści estetyczne, jak i praktyczne. Dzięki możliwości zmiany koloru swojego auta możemy zadbać o jego atrakcyjny wygląd. Możemy także wykorzystać ten zabieg do umiejscowienia nadruku, logo czy konkretnego wizerunku na powierzchni samochodu, co znajduje swoje zastosowanie wśród rajdowców, którzy poza motoryzacją dbają także o odpowiedni image na torze. Bardzo często metoda ta jest wykorzystywana jako sposób na darmową, ruchomą reklamę – wystarczy zamieścić logo danej firmy, aby w naturalny sposób zwracać uwagę wszystkich przechodniów. Najlepsze w tym rozwiązaniu jest to, że poza początkową inwestycją w nadruk, reklama jest później prowadzona nieustannie – zawsze, gdy ktoś mija pojazd. Jeżeli natomiast chodzi o zmianę wyglądu auta w mniej krzykliwy sposób, to jest to także świetna alternatywa dla lakierowania. Nie tylko koszta takiej operacji są znacznie bardziej zachęcające, lecz także zyskujemy dodatkową warstwę ochronną przed drobnymi uszkodzeniami i zarysowaniami.

Sprawdź stronę oklejanie samochodów Śląsk.

Jak przygotować się do oklejenia auta?


Samochód musi być oczyszczony ze wszelkich zanieczyszczeń, a zarysowania usunięte, gdyż każde zabrudzenie prędzej czy później zacznie wybrzuszać folię, co zepsuje cały efekt i sprawi, że pojazd będzie wyglądał niedbale i nieestetycznie. Dlatego dokładne wyczyszczenie jest pierwszym, a zarazem niezbędnym krokiem. Następnie warto przekazać sprawę w ręce profesjonalistów, którzy dzięki odpowiednim urządzeniom dokładnie nałożą folię w sposób, który nie będzie wymagał żadnych poprawek oraz posłuży przez długi czas.

Świetną sprawą jest fakt, że folię można w łatwy sposób usunąć, tym samym przywracając samochód do jego poprzedniego stanu. Pozwala to nie tylko na bardzo szybkie i proste metamorfozy pojazdu, lecz także na jego bezproblemową sprzedaż, gdyż kupujący z reguły preferują pojazdy w stanie klasycznym.

Ze względu na łatwość zakładania oraz niskie ceny takiego zabiegu, oklejanie samochodów stało się popularnym sposobem na, zmianę kolorystyki pojazdu, wyrażenie siebie, a także na zwiększenie ochrony przed drobnymi uszkodzeniami. Biorąc pod uwagę sprawność, z jaka przebiega cały proces oraz upodobania młodszych pokoleń, bardzo możliwe jest, że wkrótce będziemy widywać takie „kolorowe” samochody coraz częściej.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Sztuczna inteligencja w reklamie

Mariusz Maksymiuk
Algorytmy sztucznej inteligencji pozwalają na zaawansowaną automatyzację i przewidywanie działań potencjalnego konsumenta. Maszyny, wykorzystując dane, uczą się identyfikować wzorce i powiązania, tak aby wyciągać wnioski, wykonywać działania i podejmować decyzje.

Wydatki na reklamę w prasie, radiu i telewizji. Najwięksi reklamodawcy

Magdalena Pawłowska
Instytut Monitorowania Mediów zbadał wydatki na reklamę w prasie, radiu i telewizji w październiku 2017 roku w wybranych branżach: handlowej, farmaceutycznej, finansowej, motoryzacyjnej i telekomunikacyjnej. W sezonie grypowym to branża farmaceutyczna najwięcej zainwestowała w reklamę.

Jak wypromować się na małym ekranie?

MEC
Dotarcie do docelowej grupy klientów z wybraną marką czy też konkretnym produktem w zależności od przypadku może okazać się w praktyce dość trudnym zdaniem. Czy warto w takim układzie oszczędzać na kampanii, czy może lepiej powierzyć ją od razu najlepszym w swoim fachu? [artykuł sponsorowany]

Trendy w Experience Marketingu

Karolina Kowalska
W 2019 roku najlepiej zorientowane marki stawiają na oczekiwania konsumenta, a coraz powszechniejszym KPI jest wskaźnik Net Promoter Score (NPS). Experience Marketing korzystnie wpływa na satysfakcję, lojalność, przywiązanie do marki, a przed wszystkim na chęć jej polecenia.

Browser fingerprinting. Marketing wykorzystuje ślady internautów

BARD
Odcisk palca tworzony dla każdej przeglądarki może zidentyfikować nie tylko urządzenie, lecz także konkretnego użytkownika. Pozyskane w ten sposób dane wykorzystywane są głównie w celach marketingowych, co może skutkować tym, że np. użytkownik komputera Mac za ten sam produkt zapłaci nawet 30 proc. więcej od użytkownika PC.

Największe kryzysy wizerunkowe. Badanie Alert Media Communications

Marlena Garucka-Kubajek
W celu uzyskania pełnego obrazu kryzysowego pejzażu 2019 roku badanie przeprowadzono w ostatnich dniach grudnia wśród 108 starannie wyselekcjonowanych przedstawicieli branży public relations odpowiadających za komunikację w wiodących polskich firmach, instytucjach oraz organizacjach.

Narzędzia SEO, których warto używać przy pozycjonowaniu

Szymon Słowik
Mimo tego, że na rynku cały czas pojawiają się nowe i ulepszone rozwiązania dla branży SEO, trzeba pamiętać, że nawet te najbardziej zaawansowane nie wykonają za nas całej pracy. Ważne więc, aby obserwować zmieniającą się branżę oraz szukać rozwiązań dopasowanych do indywidualnych potrzeb.

więcej w dziale: Marketing i PR

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Play
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24