12.12.2018 Marketing i PR
Jakie gadżety promocyjne wybrać podczas kampanii?
pioka.pl

Dzięki gadżetom reklamowym można kształtować pozytywny wizerunek swojej firmy. W jaki sposób zaplanować taką właśnie kampanię?
Rozwiązania, które chronią naszą planetę
Już od jakiegoś czasu pojawiła się moda na takie gadżety reklamowe, które są przyjazne naszej planecie. W myśl tej idei tworzone są zeszyty i notesy makulaturowe, podobnie jak teczki czy nawet długopisy. Bardzo ciekawym pomysłem jest przygotowanie toreb ekologicznych, które w oczywisty sposób przyczyniają się do mniejszego zaśmiecania planety. Jak przygotować taki gadżet, aby spodobał się odbiorcom?
Torby ekologiczne - gadżet reklamowy, którego używa się na co dzień
Stały się bardzo modne i obecnie zdecydowana większość ludzi zabiera ze sobą taką właśnie torbę na zakupy. Nie zajmuje ona zbyt wiele miejsca, najczęściej jest wykonana z kremowej lub czarnej bawełny. Jest modna, pasuje do wielu stylizacji i może z powodzeniem zastąpić zwykłą torebkę na ramię z tym, że nadaje się do noszenia zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn.
Jednakże, z punktu widzenia reklamy kluczowe jest to, co też umieścimy na takiej torbie. Torby ekologiczne producent pomoże nam zaopatrzyć się w odpowiednią ilość takich właśnie toreb, a kolejnym krokiem powinno być przygotowanie projektu graficznego, który na takich torbach zostanie nadrukowany. Na pewno w takim miejscu powinno znaleźć się logo firmy, może też pojawić się slogan reklamowy lub też jakieś interesujące hasło oraz grafika. Pamiętajmy o tym, że taka torba ekologiczna w dużej mierze jest gadżetem modowym - powinna ją więc cechować wysoka estetyka, bo im ładniejsza będzie - tym częściej będzie noszona. Dzięki osobom, które taką torbę otrzymają i będą nosić nasza firma może być reklamowana nawet przez wiele miesięcy po zakończeniu samej kampanii, na czym pewnie zależy nam najbardziej.
Producent toreb ekologicznych - pioka.pl
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Marketing i PR:
Liczba botów AI w obsłudze klienta rośnie. Jednak Polacy chcą ludzi
Andrzej Sowula
Ponad 3/4 Polaków (75,9%) miało już kontakt z botem w dziale obsługi klienta i niemal co czwarty jest z tej obsługi zadowolony, co oznacza wzrost o 7,7% w ciągu dwóch ostatnich lat. Jednocześnie jednak tylko 8,1% Polaków w pełni ufa obsługującym ich botom.
Dlaczego nie ufamy zagranicznym sklepom online. Raport TrustMate
Marek Jaworowski
Aż 2/3 Polaków unika zakupów w zagranicznych e-sklepach z obawy o zwroty, reklamacje i autentyczność produktów. Kluczową rolę w decyzjach zakupowych odgrywają opinie innych klientów. Pokonanie tej nieufności to klucz do sukcesu w polskim e-handlu.
Reklama internetowa 2024/2025. Raport IAB Polska
KFi
Reklama online pochłania już 57% wszystkich budżetów. Na same formaty wideo firmy wydały 1,62 miliarda złotych. Po chudszych latach, słupki odbijają mocno w górę. Reklama cyfrowa urosła w rok o 20%, tradycyjna powoli znika z radarów.
Podobne artykuły:
LabOOOratorium. Współpraca oświaty i biznesu w modelu win-win-win
fundacja OOO
Jak połączyć urozmaicanie zajęć w przedszkolach i szkołach z wytyczaniem innowacyjnych trendów w edukacji i społecznym zaangażowaniem biznesu? Fundacja edukacyjna Ogólnopolski Operator Oświaty i firma Musicon pokazują, jak robić to dobrze.
Co powinien zawierać audyt SEO - kluczowe elementy dobrej analizy
Szymon Słowik
Audyt SEO w takiej, czy innej formie, powinien zawsze stanowić punkt wyjścia do działań mających na celu budowanie ruchu organicznego z Google. W przypadku prostej strony firmowej, audyt może sprowadzać się do dość szybkiej analizy witryny. Jeśli mamy do czynienia ze sklepem internetowym, audyt będzie dużo bardziej złożony ze względu na większą liczbę funkcji, rozbudowaną architekturę informacji, więcej słów kluczowych, konkurentów, wyzwań natury technicznej.
Reklama i marketing w branży FMCG. Czas na nowe media
Żaneta Hiszpańska
Jak wynika z raportu „Business Intelligence – FMCG Food and Drink”, w ciągu dwóch lat wzrost budżetów na reklamę w branży produktów szybkozbywalnych będzie proporcjonalny do wzrostu całego rynku, zmieni się jednak sposób ich wydatkowania. Do 2023 roku wydatki na reklamę w kanałach cyfrowych zwiększą się aż o 7 proc. rocznie.
Sciencewashing w marketingu. Komercja w sprzeczności z nauką
Ludwika Tomala
Tak, jak mamy greenwashing - nie mające podstaw reklamowanie produktów jako ekologicznych, tak analogicznie można mówić o sciencewashingu - marketingu, który zarzeka się, że skuteczność reklamowanego produktu poparta jest badaniami naukowymi, choć to stwierdzenie dalekie od prawdy.