menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

30.07.2018 Marketing i PR

Dobre wystąpienie na konferencji, czyli jak zaciekawić słuchaczy

WP

Organizowanie konferencji w dzisiejszych czasach stało się niezwykle popularne. Nie każdy jednak potrafi odpowiednio zaciekawić słuchaczy. Do tego potrzebna jest odpowiednia wiedza i umiejętności nabyte w trakcie praktykowania wystąpień.

Dobre wystąpienie na konferencji, czyli jak zaciekawić słuchaczyfot. konferencjenimbus.pl

Czas trwania wystąpienia


Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że zbyt długie prezentacje są w stanie zanudzić odbiorców. Po jakimś czasie mówienia tego samego wszyscy po prostu przestają słuchać i nawet nie zauważą, kiedy temat się zmieni. Dlatego też, jeżeli prezentacja ma być długa, to powinno się w niej przedstawiać różne rzeczy, a nie w kółko mówić o tym samym.

Ton głosu


Ponadto, aby wystąpienie było udane, to niezwykle ważne jest odpowiednie manipulowanie tonem głosu. Głośniej powinno się mówić o rzeczach ważnych, albo podwyższać ton w momencie zmiany tematu. Jest to również dobry sposób na zwrócenie uwagi, w momencie, kiedy widzimy że odbiorcy przestają słuchać. Konferencja zazwyczaj obejmuje kilka wystąpień publicznych i skupianie się na wszystkich jest niezwykle trudne, szczególnie jeżeli osoby występujące mówią cały czas jednym tonem głosu.

AUTOPROMOCJA. Zajrzyj na nasz Youtube. Poznaj #59sec REPORT

Gestykulacja


W trakcie wystąpienia na konferencji bardzo ważne jest również odpowiednie gestykulowanie. Nasza postawa ciała może zachęcać, albo zniechęcać do słuchania. Jeżeli ktoś stoi jak na baczność, to po pewnym czasie przestaje się zwracać na niego uwagę. Dobrze jest chodzić po scenie, pokazywać gestami co chce się powiedzieć i jakiej reakcji się oczekuje. Ważne jest jednak to, aby gestykulacja i to co ma się do powiedzenia były spójne.

Prezentacja


Kluczem do zaciekawienia odbiorców jest odpowiednio przygotowana prezentacja multimedialna. Najważniejszą zasadą jest jednak to, aby nie zawierała ona zbyt dużej ilości tekstu. Nikt tak naprawdę nie czyta tego, co jest zawarte na prezentacji. Dlatego też jedynym tekstem dopuszczalnym mogą być hasła oddające istotę przedstawianego problemu. Ponadto dobrze jest, kiedy prezentacja jest stworzona z humorem. Śmieszne obrazki bardziej przyciągają uwagę, niż poważne rzeczy napisane językiem specjalistycznym. Oprócz tego ważne jest, aby prezentacja była spójna z tym co się mówi.

Zadawanie pytań


Ponadto bardzo dobrym sposobem na przyciągnięcie uwagi jest zadawanie pytań publiczności. Wtedy osoby takie są zmobilizowane do słuchania, aby móc odpowiedzieć na zadane pytanie. Znacznie uważniej słucha się kogoś, z kim prowadzi się chociaż namiastkę rozmowy. Aktywne uczestnictwo publiczności sprawi, że prezentacja będzie również znacznie ciekawsza. Zadawane pytania mogą być również sprawdzeniem, czy aby na pewno wszyscy zrozumieli to co ma się do przekazania. Jest to taki ostatni moment, kiedy można wytłumaczyć problematyczne kwestie.

Rekwizyty


Jeżeli tylko jest taka możliwość, to warto do prezentacji włączyć rekwizyty. Mogą wspierać prezentację, albo być nagrodą za poprawne odpowiedzenie na pytanie. Z pewnością więcej osób włączy się w odpowiadanie, jeżeli będzie miało świadomość, że można coś za to otrzymać. Nagrody nie muszą być drogie. Mogą to być długopisy, kalendarze, czy bilet do kina.

Artykuł powstał przy współpracy z konferencjenimbus.pl

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ
Reporterzy.info na Google News

Najnowsze w dziale Marketing i PR:

Kiedy każda reklama stanie się... sklepem? Prognozy Omdia

KFi
Globalne wydatki konsumenckie w sieci rosną w niespotykanym tempie. Już w 2025 roku osiągną wartość 4,4 biliona dolarów, a same USA będą odpowiadać za 1,4 biliona. Granice między reklamą, rozrywką i handlem będą się zacierać, tworząc nową erę cyfrowej konsumpcji.

Co robić, kiedy dziecko obgryza paznokcie? Porady psychologa dziecięcego

patronat Reporterzy.info
Dla dzieci gryzienie palców to często sposób na nudę czy stres. Naszą rolą jest jednak reagować, kiedy widzimy, że maluch obgryza paznokcie. I to nie tylko ze względu na estetykę, ale także potencjalne przyczyny takiego zachowania. Jakie mogą one być i co możemy zrobić?

Analiza predykcyjna i marketing. Klient jeszcze nie wie, reklama już tak

Krzysztof Fiedorek
Sztuczna inteligencja zmienia zasady gry w marketingu. Przewidywanie zachowań klientów przez zaawansowane algorytmy AI i podejmowanie decyzji opartych na danych to już teraźniejszość. Raport „The State of AI”, opublikowany przez McKinsey pokazuje, jaki będzie to miało wpływ na cały rynek reklamy i marketingu.

Podobne artykuły:

Kryzys wizerunkowy w skali mikro. Badanie Alert Media Communications

Dagmara Gac
Aż 9 na 10 profesjonalistów zajmujących się komunikacją w instytucjach państwowych lub samorządowych i 61% osób realizujących analogiczne zadania w sektorze biznesu, poświęca co najmniej jedną godzinę tygodniowo na rozwiązywanie mikrokryzysów - wynika z najnowszej edycji badania "Kryzysometr".

Muzyka w reklamach i filmach. Jak ją dobrać, żeby wzbudzić emocje?

Newseria Biznes
Skąd się ją bierze? Jak wywołać za jej pomocą odpowiedni nastrój? Czy marka może budować tożsamość poprzez muzykę? Rozmawiamy z Agnieszką Kulczycką, konsultantką muzyczną, założycielką i prezeską Sirens - firmy, która dobiera muzykę do filmów, seriali, reklam i pracuje m.in. dla TVN, Polsat, Netflix, HBO.

Era m-commerce. Czas na biznes w telefonie

Bartosz Tomczyk
Rok 2020 minął w atmosferze ciągłej niepewności o stan krajowego biznesu. Obronną ręką wydają się wychodzić przedsiębiorcy, którzy przenieśli swoje usługi do internetu. Właśnie krok w stronę sieci może przesądzić o dalszych losach przedsiębiorczości jako takiej, szczególnie w kontekście wykorzystania urządzeń mobilnych.

Prowadzenie bloga firmowego dla wsparcia SEO i nie tylko - 8 korzyści

KK
Wzrost ruchu na stronie dzięki dobrze przygotowanej publikacji na bloga firmowego może wynieść nawet ponad 400%. Ponad połowa internautów szuka interesujących ich treści w Google, a 18% z nich chce czytać artykuły na firmowych blogach. Zobacz, jak optymalnie wykorzystać tę wiedzę.

więcej w dziale: Marketing i PR

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter TikTok Instagram Threads Youtube Google News Blue Sky Social RSS

Reporterzy.info - internetowy magazyn medioznawczy. Świat komunikacji od kuchni. Media, dziennikarstwo, PR i marketing. Dane, raporty, analizy, porady. Historia i rynek, prawo, fotografia, oferty pracy.


praca w mediach

Wydawca, redaktor
praca stacjonarna i online Dziennikarz, reporter
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Grafik, Social Media, SEO, reklama
Warszawa • Białystok • Bydgoszcz • Gdańsk • Katowice • Kielce • Kraków • Lublin • Łódź • Olsztyn • Opole • Poznań • Rzeszów • Szczecin • Toruń • Wrocław • Zielona Góra • Praca zdalna Więcej

reklama

Media Review 24/7

Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy



Sklep reportera

Sklep reportera

Niedrogie laptopy, notebooki i netbooki
Niedrogie laptopy, notebooki i netbooki
do pisania
Cyfrowe lustrzanki i aparaty kompaktowe
Cyfrowe lustrzanki i aparaty kompaktowe
dla fotoreportera
Książki i e-booki o mediach
Książki i e-booki o mediach
do czytania
Drony wideo i latające kamery
Drony wideo i latające kamery
dla pilota
Gimbale do stabilizacji wideo
Gimbale do stabilizacji wideo
dla operatora
Oprogramowanie i aplikacje
Oprogramowanie i aplikacje
dla twórców
więcej produktów


reklamaMedia Review 24/7
gazety w PDF i epub

Czytaj gazety w PDF i EPUB

Okładka Glamour
Glamour
Okładka Kuchnia
Kuchnia
Okładka Lotnictwo
Lotnictwo
Okładka Plus Minus
Plus Minus
Okładka Sieci
Sieci
Okładka Tygodnik Powszechny
Tygodnik Powszechny
więcej e-gazet

Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o25