menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Work in media. Find a job in the world of communications.

30.07.2018 Marketing i PR

Dobre wystąpienie na konferencji, czyli jak zaciekawić słuchaczy

WP

Organizowanie konferencji w dzisiejszych czasach stało się niezwykle popularne. Nie każdy jednak potrafi odpowiednio zaciekawić słuchaczy. Do tego potrzebna jest odpowiednia wiedza i umiejętności nabyte w trakcie praktykowania wystąpień.

Dobre wystąpienie na konferencji, czyli jak zaciekawić słuchaczyfot. konferencjenimbus.pl

Czas trwania wystąpienia


Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że zbyt długie prezentacje są w stanie zanudzić odbiorców. Po jakimś czasie mówienia tego samego wszyscy po prostu przestają słuchać i nawet nie zauważą, kiedy temat się zmieni. Dlatego też, jeżeli prezentacja ma być długa, to powinno się w niej przedstawiać różne rzeczy, a nie w kółko mówić o tym samym.

Ton głosu


Ponadto, aby wystąpienie było udane, to niezwykle ważne jest odpowiednie manipulowanie tonem głosu. Głośniej powinno się mówić o rzeczach ważnych, albo podwyższać ton w momencie zmiany tematu. Jest to również dobry sposób na zwrócenie uwagi, w momencie, kiedy widzimy że odbiorcy przestają słuchać. Konferencja zazwyczaj obejmuje kilka wystąpień publicznych i skupianie się na wszystkich jest niezwykle trudne, szczególnie jeżeli osoby występujące mówią cały czas jednym tonem głosu.

REKLAMA

Gestykulacja


W trakcie wystąpienia na konferencji bardzo ważne jest również odpowiednie gestykulowanie. Nasza postawa ciała może zachęcać, albo zniechęcać do słuchania. Jeżeli ktoś stoi jak na baczność, to po pewnym czasie przestaje się zwracać na niego uwagę. Dobrze jest chodzić po scenie, pokazywać gestami co chce się powiedzieć i jakiej reakcji się oczekuje. Ważne jest jednak to, aby gestykulacja i to co ma się do powiedzenia były spójne.

Prezentacja


Kluczem do zaciekawienia odbiorców jest odpowiednio przygotowana prezentacja multimedialna. Najważniejszą zasadą jest jednak to, aby nie zawierała ona zbyt dużej ilości tekstu. Nikt tak naprawdę nie czyta tego, co jest zawarte na prezentacji. Dlatego też jedynym tekstem dopuszczalnym mogą być hasła oddające istotę przedstawianego problemu. Ponadto dobrze jest, kiedy prezentacja jest stworzona z humorem. Śmieszne obrazki bardziej przyciągają uwagę, niż poważne rzeczy napisane językiem specjalistycznym. Oprócz tego ważne jest, aby prezentacja była spójna z tym co się mówi.

Zadawanie pytań


Ponadto bardzo dobrym sposobem na przyciągnięcie uwagi jest zadawanie pytań publiczności. Wtedy osoby takie są zmobilizowane do słuchania, aby móc odpowiedzieć na zadane pytanie. Znacznie uważniej słucha się kogoś, z kim prowadzi się chociaż namiastkę rozmowy. Aktywne uczestnictwo publiczności sprawi, że prezentacja będzie również znacznie ciekawsza. Zadawane pytania mogą być również sprawdzeniem, czy aby na pewno wszyscy zrozumieli to co ma się do przekazania. Jest to taki ostatni moment, kiedy można wytłumaczyć problematyczne kwestie.

Rekwizyty


Jeżeli tylko jest taka możliwość, to warto do prezentacji włączyć rekwizyty. Mogą wspierać prezentację, albo być nagrodą za poprawne odpowiedzenie na pytanie. Z pewnością więcej osób włączy się w odpowiadanie, jeżeli będzie miało świadomość, że można coś za to otrzymać. Nagrody nie muszą być drogie. Mogą to być długopisy, kalendarze, czy bilet do kina.

Artykuł powstał przy współpracy z konferencjenimbus.pl

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Najnowsze w dziale Marketing i PR:

Analiza predykcyjna i marketing. Klient jeszcze nie wie, reklama już tak

Krzysztof Fiedorek
Sztuczna inteligencja zmienia zasady gry w marketingu. Przewidywanie zachowań klientów przez zaawansowane algorytmy AI i podejmowanie decyzji opartych na danych to już teraźniejszość. Raport „The State of AI”, opublikowany przez McKinsey pokazuje, jaki będzie to miało wpływ na cały rynek reklamy i marketingu.

Co zrobić, kiedy dziecko kłamie? Porady pedagoga

patronat Reporterzy.info
Zdarza się, że maluch wymyśla niestworzone historie, a ty nie wiesz jak zareagować? Twoje dziecko opowiada koleżankom i kolegom, że zwiedziliście cały świat, a wasz pies mówi ludzkim głosem? Pedagog radzi, jak się zachować się w takich sytuacjach i jak uniknąć ich w przyszłości. Tygodnik Reporterzy.info jest patronem medialnym cyklu #MAMYNATORADĘ.

Co to jest strategia marketingowa? Definicja, elementy i cele

Mateusz Wrzesiński
Co dokładnie oznacza strategia marketingowa? Jakie są jej elementy i jak można ją efektywnie wdrożyć? W tym artykule odpowiemy na te pytania, omawiając szczegółowo wszystkie kluczowe aspekty strategii marketingowej, które pomagają firmom budować wartość, zdobywać klientów i rozwijać swoją działalność.

Podobne artykuły:

SEO, content marketing i influencerzy. Trendy na 2023

Pamela Tomicka
Wzrost znaczenia machine learningu i sztucznej inteligencji, jeszcze większa personalizacja treści i tworzenie dobrego jakościowo contentu czy dalszy rozwój podcastów i jeszcze więcej live streamingu oraz shortsów. Tak w wielkim skrócie rysuje się rok 2023 w branży marketingu internetowego.

Storytelling. Angażująca opowieść wykorzystywana w marketingu

Krzysztof Kłosiński
Storytelling pojawia się w przekazach reklamowych, jest obecny zarówno na stronach internetowych, w mediach społecznościowych, a także w email marketingu. Większe firmy tworzą spoty reklamowe, które czasami przybierają formę mini serialu, śledzonego przez tysiące ludzi. I co najważniejsze - to działa!

346 uśmiechów. Case study programu CSR Chodźmy разом do szkoły!

Reporterzy.info wspierają
Edukacyjna fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty stworzyła we Wrocławiu i Gdańsku wyjątkowe szkoły dla dzieci, uciekających przed wojną z Ukrainy. Szkoły, które… poszły do uczniów. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu partnerów biznesowych, projekt okazał się sukcesem. Choć początkowo...

Reklama w e-wydaniach gazet. Czy jest skuteczna?

Emilia Klepacka
Rich media angażują odbiorców na dłużej, przez co zasadniczo wpływają na postrzeganie i odbiór reklamy. Wykorzystanie tego potencjału wciąż jednak nie jest powszechne.

więcej w dziale: Marketing i PR

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, redaktor
praca stacjonarna i online Dziennikarz, reporter
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Grafik, Social Media, SEO, reklama
Warszawa • Białystok • Bydgoszcz • Gdańsk • Katowice • Kielce • Kraków • Lublin • Łódź • Olsztyn • Opole • Poznań • Rzeszów • Szczecin • Toruń • Wrocław • Zielona Góra • Praca zdalna Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy



Sklep reportera

Sklep reportera

Niedrogie laptopy, notebooki i netbooki
Niedrogie laptopy, notebooki i netbooki
do pisania
Cyfrowe lustrzanki i aparaty kompaktowe
Cyfrowe lustrzanki i aparaty kompaktowe
dla fotoreportera
Książki i e-booki o mediach
Książki i e-booki o mediach
do czytania
Drony wideo i latające kamery
Drony wideo i latające kamery
dla pilota
Gimbale do stabilizacji wideo
Gimbale do stabilizacji wideo
dla operatora
Oprogramowanie i aplikacje
Oprogramowanie i aplikacje
dla twórców
więcej produktów

reklama



gazety w PDF i epub

Czytaj gazety w PDF i EPUB

Okładka Fakt
Fakt
Okładka Gazeta Wyborcza
Gazeta Wyborcza
Okładka Lotnictwo
Lotnictwo
Okładka Polityka
Polityka
Okładka Świat Motocykli
Świat Motocykli
Okładka Zwierciadło
Zwierciadło
więcej e-gazet

Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o25
stats