15.01.2018 Fotografia prasowa
Darmowe aplikacje do obróbki zdjęć. TOP3 według HolidayCheck
HolidayCheck

Większość nowoczesnych smartfonów ma wbudowane wysokiej jakości aparaty, które dają możliwość robienia zdjęć na bardzo dobrym poziomie. Zdjęcia zrobione takim telefonem często nie potrzebują dodatkowej obróbki. Ale wystarczy skorzystać ze specjalnej aplikacji, aby zwykłe zdjęcia stały się cudownym i oryginalnym wspomnieniem. Eksperci z serwisu ze zdjęciami i opiniami o hotelach HolidayCheck.pl wybrali 3 aplikacje najbardziej godne uwagi.
Snapseed

Należąca do Google, darmowa aplikacja Snapseed, dostępna jest zarówno dla użytkowników systemu Android jak i iOS. Program nie ma zintegrowanego aparatu, dlatego najpierw trzeba robić zdjęcie za pomocą aparatu w telefonie, by następnie móc je obrabiać. Użytkownik ma właściwie nieograniczone możliwości edytowania obrazu. Liczne wysokiej jakości filtry oraz efekty, takie jak natężenie, nasycenie czy jasność kolorów, nadają każdej fotografii niepowtarzalny charakter.
Aplikacja daje także możliwość standardowego edytowania fotografii. Narzędzia pozwalają korygować między innymi balans bieli, kontrast, winietowanie, ostrość, rozmiar zdjęcia oraz umożliwiają wstawienie na obraz tekstu. Użytkownik może porównać efekt końcowy z pierwotną wersją fotografii. Wszystkie zmiany zapisywane są automatycznie jednak w każdym momencie można cofnąć przeróbki. Gotowe obrazy można zapisać lub eksportować w formie plików JPG.
Prisma

Aplikacja Prisma to jeden z największych hitów wśród aplikacji komórkowych 2016 roku. Dedykowana początkowo użytkownikom systemu iOS, dostępna jest obecnie także na Androida. Program spodobał się wielu odbiorcom. Wszyscy, którzy lubią artystyczne przeróbki, nadające zdjęciom zupełnie nowy wygląd, z pewnością znajdą w aplikacji coś dla siebie. Problemem może okazać się paradoksalnie zbyt duży wybór możliwości przeróbek.
Użytkownicy mogą zmienić swoje zdjęcie tak, aby wyglądało jak dzieło jednego ze znanych malarzy. Czy do przekształcenia wakacyjnego selfie lepszy będzie Chagall czy Picasso? Czy może do zdjęcia krajobrazu lepiej wypróbować Van Gogha? Aplikacja nie nakłada wybranego przez użytkownika filtra na zdjęcie, ale produkuje całkiem nowe, zgodnie z wybranym motywem. Wyniki zmian mogą zaskoczyć każdego, a fotografie stać się prawdziwymi dziełami sztuki.
VSCO

Aplikacja VSCO to połączenie pracy aparatu fotograficznego z obróbką zdjęć. Można także logując się, dołączyć do społeczności VSCO, ale nie jest to obowiązkowe. Program może trochę przypominać Instagram, ma jednak wiele jeszcze ciekawszych rozwiązań. Wielu użytkowników Instagrama publikuje swoje zdjęcia już po obróbce w aplikacji VSCO. W podstawowej wersji program jest bezpłatny i dostępny zarówno dla użytkowników systemu Android, jak i iOS. Za dodatkowe filtry trzeba jednak zapłacić. Ceny wahają się od 3 zł za pojedynczy efekt do 20 zł za cały pakiet.
Większość z nas lubi się chwalić pięknymi zdjęciami. Wrzucamy je chętnie do sieci – na portale społecznościowe czy serwisy ze zdjęciami i opiniami. Zdjęcia najchętniej robimy na urlopach i wakacjach, kiedy jesteśmy zrelaksowani, opaleni, pięknie wyglądamy i przebywamy w ciekawych miejscach. Warto zatrzymać takie chwile w postaci oryginalnych zdjęć, które możemy sami stworzyć za pomocą bezpłatnych aplikacji.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Fotografia prasowa:
Jak wybrać dron. Na co zwrócić uwagę, kupując latającą kamerę
KF
Fotografia i filmowanie to branża w której cywilne drony stosowane są dziś najczęściej. Globalny rynek latających kamer w 2023 roku wart był 12,4 miliarda dolarów i ma rosnąć rocznie o 15,6%. Jak z tej błyskawicznie rozwijającej się oferty wybrać właściwy dron dla siebie? Podpowiadamy.
Rynek fotografii stockowej. Raport i prognozy Mordor Intelligence
KFi
Najszybciej rozwija się popyt w Azji, ale to Ameryka tworzy najwięcej treści wizualnych. Coraz częściej obraz generuje algorytm, a nie fotograf z aparatem. Najwięksi gracze inwestują w trenowanie sztucznej inteligencji. Darmowe platformy coraz odważniej wychodzą z niszy.
Jak wybrać gimbal. Na co zwrócić uwagę przed zakupem [PORADNIK]
Krzysztof Fiedorek
Stabilne ujęcia to nie tylko kwestia estetyki - to podstawa wiarygodnego i komfortowego przekazu. Gimbal, czyli urządzenie do stabilizacji obrazu, to dziś nieodłączny element wyposażenia każdego, kto traktuje filmowanie poważnie. Ale jak wybrać odpowiedni? Tylko z pozoru sprawa jest prosta.
Podobne artykuły:
Czym powinien się charakteryzować profesjonalny statyw?
euro.com.pl
Odpowiednia kompozycja, idealnie ostre ujęcia czy efektowne fotografie nocne — jeśli marzy Ci się wyczarowanie zdjęć z wyższej półki, warto zdecydować się na wysokiej jakości statyw do aparatu. Bez tego sprzętu trudno mówić o profesjonalnej fotografii, dlatego powinien wyposażyć się w niego każdy, kto myśli o karierze w tej branży. Zobacz, jakie cechy wyróżniają dobry statyw do aparatu. [artykuł partnera]
Zdjęcia produktowe. Jak wybrać studio do sesji fotograficznej
Kaja Pomiankiewicz
Możliwości na apetyczne sesje fotograficzne jest nieskończenie wiele, a profesjonalnie przygotowane zdjęcia to dobry pomysł na ciekawy materiał, który przyciągnie do ciebie nowych klientów. Wszystko to jest możliwe dzięki studiom fotograficznym, oferującym wynajmującym coraz więcej udogodnień. Co warto wiedzieć, rezerwując taką przestrzeń? Podpowiadamy!
Astrofotografia, czyli jak fotografować gwiazdy
Newseria
Pierwsze skojarzenia z astrofotografią mogą być różne. Pojęcie to odnosi się nie tylko do profesjonalnego fotografowania odległych galaktyk przy użyciu zaawansowanego sprzętu, ale także do amatorskich zdjęć, przedstawiających gwiazdy na nocnym niebie. To jednak nie wszystko.
Sylwetka Henri Cartier-Bressona
Janusz Wójtowicz
Henri Cartier-Bresson urodził się we Francji w 1908 roku. W młodości interesował się malarstwem i filmem dokumentalnym. Przełomem stał się rok 1932 kiedy kupił sobie małoobrazkowy aparat Leica.