menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMA Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

3.03.2018 Rynek medialny

PublBox. Wszystkie media społecznościowe w jednym miejscu

Krzysztof Fiedorek

Recenzja serwisu do planowania i publikowania postów na Facebooku, Twitterze, Instagramie, Pintereście, YouTube, LinkedIn i innych. Platforma przyda się wszystkim, prowadzącym działania w wielu social mediach i potrzebującym wsparcia w sprawnym zorganizowaniu pracy.

artykuł sponsorowany

PublBox. Wszystkie media społecznościowe w jednym miejscuźródło: https://publbox.com

PublBox reklamuje się jako automatyzowany serwis dla biznesu, blogerów, organizacji pozarządowych i specjalistów od social media. Dostajemy tu możliwość zaplanowania i automatycznego opublikowania postów do ośmiu portali społecznościowych. Obecnie PublBox obsługuje platformy:

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Pintereset
  • LinkedIn
  • YouTube
  • VKontakte
  • Odnoklassniki

Tradycyjnie, jak w większości podobnych platform i programów, problematyczne jest planowanie postów na instagramie, ze względu na ograniczone API tego serwisu. W PublBox do obsługi Instagrama potrzebna jest więc również aplikacja mobilna na smartfonie, do której system przekazuje wszystkie dane, o wskazanej porze wysyła przypomnienie i trzeba kilkoma kliknięciami ręcznie opublikować zaplanowany post. Oszczędzamy jednak czas na jego przygotowanie.

Konfigurowanie zestawu kont do obsługi jest intuicyjne. Najpierw zakładamy PROJEKT (możemy mieć ich kilka). Po kliknięciu każdej z ikon pojawia się prośba o autoryzowanie aplikacji w serwisie i nadanie jej uprawnień do publikowania w wybranym portalu społecznościowym. Uprawnienia te można oczywiście w każdej chwili usunąć. Do każdego projektu można przypisać po jednym koncie z każdego portalu. To ważne dla osób, które na przykład obsługują kilku klientów albo marek. Dla każdej wystarczy założyć projekt i podpiąć do niego właściwe profile.

PublBox. Zarządzanie sieciami społecznościowymiźródło: https://publbox.com

Kiedy ten krok mamy już za sobą, warto zajrzeć do ciekawego narzędzia, jakim jest kreator Strategia Treści. Na podstawie ankiety, dotyczącej:

  • rodzajów publikowanych treści,
  • ich częstotliwości,
  • założonego celu, jaki chcemy osiągnąć,

system zaproponuje nam optymalne dni, godziny a nawet wydźwięk publikacji. Jeśli nie mamy już własnej, zbudowanej i określonej strategii, takie narzędzie może okazać się przydatne, a na pewno warte wypróbowania i przetestowania efektów.

PublBox. Planowanie strategi treściźródło: https://publbox.com

Jak podkreślają autorzy PublBoksa, algorytm wybiera najlepsze rozwiązanie spośród 2500 opcji. Potrafi obliczyć właściwą proporcję typów treści, optymalny czas publikacji, a nawet daje wskazówki do pisania unikalnych postów i przypomina zapominalskim, kiedy przygotować nową publikację. Strategię rozpisać można na kilka dni, lub kilka tygodni.

PublBox. Strategia treściźródło: https://publbox.com

Kolejnym krokiem jest przygotowanie samego posta. Tutaj jedna, ale dość istotna uwaga. System umożliwia nam dwa różne podejścia:

  • przygotowanie posta do każdego serwisu osobno
  • lub jednego wpisu do wszystkich, ewentualnie do kilku wybranych portali.

Lepszym i bezpieczniejszym podejściem będzie to pierwsze. Głównie dlatego, że każdy z serwisów społecznościowych ma nieco inną specyfikę, którą dobrze uwzględnić. Warto pamiętać o tym, że:

  • na Instagramie lepiej opublikować grafikę kwadratową,
  • Twitter ma ograniczoną liczbę znaków w poście,
  • na LinkedIn nie działają hashtagi.

Wrzucenie tego samego posta na wszystkie serwisy jest oczywiście możliwe, ale nieco ogranicza możliwości, jeśli ktoś wykorzystuje potencjał każdego portalu w pełnym wymiarze.

PublBox. Edycja postaźródło: https://publbox.com

Ciekawym narzędziem jest wbudowany w PublBox Edytor Graficzny. Pozwala na podstawowe zabiegi edycyjne na przesłanych plikach (jest pod tym względem nieco podobny do Canvy). Oferuje też bazę gotowych grafik, projektów i nakładek. To również oszczędza czas i pozwala przygotować grafikę optymalną dla każdego serwisu, w którym chcemy zamieścić post.

PublBox. Edytor graficznyźródło: https://publbox.com

Tu kolejna uwaga - planując post z linkiem, z którego automatycznie ma pobrać się grafika Facebooka, warto najpierw przepuścić stronę przez Facebook Debugger. Dla pewności, że portal Marka Zuckerberga grafikę faktycznie zaciągnie. Zdarzają się niestety sytuacje, kiedy FB obrazka z linku nie wczyta. PublBox nie sprawdzi tego za nas i post będzie nagi. A po opublikowaniu zdjęcia dodać już nie można.

Kiedy treść jest już przygotowana i sprawdzona, można planować publikację. System PublBox pozwala na wybranie daty i godziny z interwałem pięciominutowym. Podpowiada też - na podstawie własnego algorytmu - najlepszą jego zdaniem porę publikacji dla wprowadzonej treści.

PublBox. Planowanie postaźródło: https://publbox.com

Zaplanowane posty widoczne są w zakładce Smart Kalendarz. Do czasu opublikowania z tego poziomu można je jeszcze edytować, poprawiać lub usuwać. Tutaj też można zajrzeć po podpowiedzi i inspiracje, jeśli chodzi o tematy kolejnych publikacji w przyszłości. Można też ustawić przypomnienie o ważnym terminie.

PublBox. Kalendarz publikacjiźródło: https://publbox.com

Kiedy nadejdzie zaplanowana godzina, zaplanowane posty zostaną opublikowane we wskazanych miejscach, a na aplikację mobilną przyjdzie powiadomienie o konieczności kliknięcia zgody na publikację na Instagramie. Ważna informacja dla osób zalogowanych jednocześnie na kilka kont Instagrama na jednym urządzeniu: w chwili nadejścia powiadomienia smartfon powinien być zalogowany na koncie, na którym ma nastąpić publikacja. Autorzy aplikacji pracują jeszcze nad możliwością przelogowywania się z konta na konto bez utraty przesłanych danych.

I to już wszystko. Zaplanowanie publikacji zajmuje kilka chwil, a obsługa kilku platform z jednego miejsca, zwłaszcza dla osób obsługujących wiele portali społecznościowych i wiele kont, czas jest w pracy bezcenny.

PublBox. Opublikowane postyźródło: https://publbox.com

Po zalogowaniu się do PublBox mamy do dyspozycji kilka wideo tutoriali z polskimi napisami, które pomogą postawić pierwsze kroki i opanować obsługę narzędzia. Do dyspozycji jest też czat na żywo z pomocą techniczną. Obsługiwaną przez prawdziwych ludzi, a nie boty.

W darmowej wersji PublBox otrzymujemy bezterminową możliwość obsługi dwóch użytkowników i pięciu stron w podstawowej funkcjonalności. Dwa płatne plany taryfowe przeznaczone są dla osób pracujących z większą liczbą kont i stron oraz wymagających bardziej zaawansowanych rozwiązań planistycznych. Można je wykupić na 1, 3 lub 12 miesięcy. Kosztują od 5,40 do 29 dolarów za miesiąc.

Aktualizacjia i nowe możliwości


Od marca 2018 roku PublBox wzbogacony zostaje o kilka nowych możliwości:

  • Nowy plan taryfowy Pakiet Start+ (19 dolarów za miesiąc) obejmuje całą funkcjonalność usługi, podstawowe dane analityczne i limit 25 publikacji na tydzień.
  • Pakiet PRO+ (44 dolarów za miesiąc) obejmuje całą funkcjonalność PublBox, 1000 postów tygodniowo, a także pełną analitykę.
  • Pakiet Enterprise(499 dolarów za rok) został stworzony dla firm i osób prawnych, które chcą płacić za usługi przelewem, a także otrzymywać wszystkie dokumenty uzupełniające: umowę, certyfikaty pracy i faktury.
  • darmowy pakiet Trial zawiera wszystkie funkcje usługi, jest dostępny przez 7 dni po rejestracji i zawiera możliwość opublikowania 10 postów.
  • Dla osób, które zakupiły pakiety Start i PRO w dawnych taryfach, cena na przedłużenie pozostaje taka sama przez nieograniczony okres.
  • Zaktualizowana rejestracja i publikacja w Google+ - autorzy zmniejszyli liczbę kroków i dodali możliwość rejestracji za pomocą Google+. Można też publikować w tej sieci społecznościowej!
  • Publikowanie w grupach - funkcjonalność dla właścicieli grup na Facebooku. Z pomocą PublBox można przeprowadzić cross-posting i planowanie terminu publikacji nie tylko na stronie, ale również w grupie.
  • Edytor Graficzny w aplikacjach mobilnych (iOS i Android) - edytowanie zdjęć i dodawanie tekstu
  • Analytics 2.0 - nowa wersja działu „Raporty”
  • Publikowanie w Telegramie (beta) - planowanie i publikacja postów w komunikatorze internetowym Telegram.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

ChatGPT nie zna się na żartach

Ludwika Tomala
Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej sprawdzili czy ChatGPT rozumie żarty, wychwytuje błędy językowe, sarkazm i agresję, rozpoznaje spam. Poprosili program o wykonanie ponad 38 tysięcy zadań. Na razie wypada on gorzej niż nowoczesne wyspecjalizowane w tym programy, nie mówiąc już o ludziach.

Wideo na żądanie. Jak Polacy korzystają z VOD

BARD
Mężczyźni najczęściej wybierają filmy fabularne, a kobiety częściej oglądają seriale. Kobieca publiczność częściej ogląda też na VOD programy muzyczne oraz - choć tu proporcje są zbliżone - programy rozrywkowe i talent show. Takie są wnioski z raportu „Polacy i wideo w sieci” Multimedialnej Agencji Informacyjnej Newsrm.tv.

Media skazane na internet?

Katarzyna Ogórek
Telewizja i prasa jakie znamy umrą najdalej za cztery lata – prorokuje guru nowych technologii, George Gilder. Podkreśla jednocześnie, że wpływa na to niewątpliwie agresywną ekspansję Internetu.

Podcasty w Polsce. Kim jest statystyczny, polski słuchacz

Agata Staniszewska
Audycje internetowe na żądanie docierają równomiernie do kobiet i mężczyzn, a przy tym są słuchane przez osoby wykształcone - 90% z nich posiada co najmniej wykształcenie średnie, a 47% ma dyplom wyższej uczelni. o kolejne wnioski z drugiej edycji najobszerniejszego badania polskich słuchaczy podcastów przygotowanego przez Tandem Media z Grupy Radiowej Agory.

Telewizja internetowa. Monitory wypierają telewizory

Bartłomiej Dwornik
Badania pokazują, że choć wideo w sieci ciągle jeszcze przegrywa z tradycyjną telewizją pod kątem ilości czasu przy nim spędzanego, to jednak ten czas się znacząco zwiększa.

Jak media wpływają na poglądy polityczne. Raport Uniwersytetu SWPS

BARD
Socjologowie z Uniwersytetu SWPS zbadali rolę źródeł informacji w budowaniu preferencji politycznych. Naukowcy sprawdzili też, jak informacje podawane przez telewizję, radio, prasę i internet wpływają na postawę obywateli.

Sztuczna inteligencja JUŻ prześciga ludzi w kreatywności

Krzysztof Fiedorek
ChatGPT, model sztucznej inteligencji oparty na silniku GPT-4, osiągnął lepsze wyniki niż zdecydowana większość studentów w standardowym teście twórczego myślenia Torrance’a oceniającym kreatywność. Badanie przeprowadzili naukowcy z Uniwersytetu w Montanie.

więcej w dziale: Rynek medialny

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24