menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

26.02.2018 Marketing i PR

Prowadzenie bloga firmowego dla wsparcia SEO i nie tylko - 8 korzyści

KK, eactive.pl

Wzrost ruchu na stronie dzięki dobrze przygotowanej publikacji na bloga firmowego może wynieść nawet ponad 400%. Ponad połowa internautów szuka interesujących ich treści w Google, a 18% z nich chce czytać artykuły na firmowych blogach. Zobacz, jak optymalnie wykorzystać tę wiedzę.

Jak pisac blogafot. Free-Photos/cc0/Pixabay.com

Jeżeli zależy Ci na poprawie wizerunku firmy, nawiązaniu kontaktów z klientami i partnerami biznesowymi, ale również zyskania narzędzia do wsparcia pozycjonowania strony, to blog powinien stać się twoim priorytetem. Oto 8 korzyści, jakie wynikają z prowadzenia bloga firmowego.

1. Zwiększanie ruchu na stronie


Na pozycjonowanie strony internetowej ma wpływ wiele czynników, ale podstawowym z nich jest treść. Wyszukiwarka Google jest wyszukiwarką tekstową, zatem im więcej wartościowej treści znajdzie się na twoim serwisie, tym lepiej wpłynie to na jej widoczność. Google nagradza wyższą pozycją strony, które są regularnie aktualizowane i bogate w oryginalny content.

Prowadzenie bloga zwiększa również szansę na wejścia organiczne, pod warunkiem, że tworzysz treść, na którą jest zapotrzebowanie.

 • Wzrost ruchu na stronie dzięki dobrze przygotowanej publikacji na bloga firmowego może wynieść nawet ponad 400%.
 • Umieszczone w tekście frazy zwiększają jego widoczność w wyszukiwarce i generują wejścia na stronę firmy. Należy pamiętać, że umieszczane w tekście frazy powinny być związane z branżą firmy.

Dobrze jest również monitorować publikowane treści – sprawdzić frazy, ich występowanie w nagłówkach, treści oraz wszystkie elementy umieszczone we wpisie. Po jakimś czasie warto dokonać aktualizacji treści, żeby polepszyć widoczność tekstu w Google.

2. Pozyskiwanie nowych klientów


Zyskać nowych klientów można na różne sposoby, np. przez:

 • pozycjonowanie strony,
 • reklamy Google AdWords,
 • social media,
 • czy działania marketingowe.

Prowadzenie bloga bardzo dobrze wspiera owe działania marketingowe, ponieważ daje materiał, który można promować w internecie. Jeżeli przykładowy wpis blogowy będzie interesujący, to jest szansa, że inne osoby zaczną go udostępniać, co pozwoli na dotarcie do nowych odbiorców, czyli nowych potencjalnych klientów.

Jak pokazują badania przeprowadzone przez HubSpot ponad połowa badanych szuka interesujących ich treści w Google, a 18% z nich chce czytać artykuły na firmowych blogach. Warto zatem zadbać o to, by tworzone przez nas treści można było znaleźć. Pomocne w tym zakresie będzie dostosowanie się do sposobu wyszukiwania użytkowników, którzy chcąc dotrzeć do interesujących ich treści wpisują rozbudowane frazy w wyszukiwarkę. Dlatego blogi często przyjmują formę poradników, a poszczególne wpisy mają charakter pytań i odpowiedzi, np. “Jak wybrać sofę do salonu”, jeżeli prowadzisz sklep meblowy, lub “Co można zabrać na pokład samolotu” etc. Stosowanie fraz typu long tail ułatwi trafienie do grupy docelowej naszej firmy.

3. Prestiż firmy a prowadzenie bloga firmowego


Na blogu firmowym specjaliści pracujący w twojej firmie będą mogli się wykazać.

 • Udzielając porad branżowych, które nawet wykraczają poza zakres usług twojej firmy sprawisz, że czytelnicy będą postrzegać Cię jako eksperta.
 • Wraz z tym będzie rosnąć prestiż twojej firmy. Klienci będą mogli dowiedzieć się od Ciebie wartościowych informacji, których nie dostarczy im nikt inny.

Da Ci to bezapelacyjną przewagę nad konkurencją. Wraz z publikacją wartościowych treści warto poświęcić czas na strategie link buildingu. Po pierwsze: linkowanie wewnętrzne. Takie działanie pozwoli zatrzymać Ci klienta na stronie, poprzez wskazywania treści uzupełniających jego wiedzę. Dodatkowo wewnętrzne linki są jednym z czynników wpływających na pozycjonowanie stron. Po drugie, wzrost prestiżu pozwoli również na uzyskanie linków zewnętrznych. Pracując nad jakością własnej strony łatwiej będzie uzyskać linki od stron mających silną pozycję w wyszukiwarce.

4. Budowanie zaufania i wiarygodności


Firma, która dzieli się swoją wiedzą i swoimi doświadczeniami nabiera cech “ludzkich”. Potencjalni klienci mogą poznać charakter twoich pracowników i poczuć się tak, jakby byli częścią twojego świata.

 • Informowanie o bieżących osiągnięciach firmy,
 • prezentowanie case studies,
 • a także publikowanie wpisów z życia socjalnego firm

sprawią, że twoja firma stanie się bardziej wiarygodna. W dzisiejszych czasach istnieje tyle wirtualnych firm i sklepów internetowych, że potencjalnego klienta trzeba przekonać do tego, że twoja firma nie jest fikcyjna, a usługi są naprawdę skuteczne.

5. Dialog z użytkownikami


Blog firmowy pozwala na prowadzenie dialogu z użytkownikami, którymi są potencjalni klienci, obecni klienci, a także inni specjaliści. Budowanie i podtrzymywanie pozytywnych relacji z nimi to podstawa sukcesu sprzedaży i rozwoju firmy. Na blogu możesz:

 • odpowiadać na komentarze czytelników,
 • pisać o tym, co ich interesuje,
 • a także dzielić się swoimi pomysłami.

Dbanie o relacje może wspomóc sprzedaż firmy. Jednak żeby dialog był skuteczny nie należy zapominać o użyteczności strony. Przejrzysty wygląd, architektura informacji, funkcjonalność i nawigacja to podstawy. Blog firmowy staje się wizytówką twojej firmy, dzięki której zyskujesz nie tylko klientów, ale także przyszłych pracowników. Kreując pozytywny wizerunek i dzieląc się na blogu newsami z życia firmy sprawisz, że więcej osób chętnie podejmie z Tobą współpracę.

6. Różnorodność treści na blogu firmowym


Blog firmowy jest platformą na której możesz umieszczać bardziej rozbudowane treści. Nie ma ograniczenia znaków, a wpisy można wzbogacać o filmy, infografiki czy zdjęcia. Im bardziej atrakcyjna treść tym więcej przyciągnie użytkowników, ale nie tylko. Roboty Google doceniają wzbogacenie treści na stronie, dzięki czemu poprawia się widoczność w wyszukiwarce. Należy jednak pamiętać, że takie treści są inaczej postrzegane przez ludzi, inaczej przez algorytmy. Przy optymalizacji elementów graficznych znaczenie mają takie elementy jak tytuł, alt i nazwa pliku.

7. Bezpłatny marketing


Biorąc pod uwagę to, że blog prowadzony jest przez twoich pracowników, to nie będzie generować dodatkowych kosztów. Platforma bloga może być wspólnym “dzieckiem” całej firmy, a każdy pracownik będzie mógł dorzucić do niego coś od siebie. Sprawi to, że twój blog firmowy będzie bardziej autentyczny. Wszystko, co rozpoczyna się od pasji, ma większą szansę na sukces. Dzięki temu promowanie firmy przez aktywność na blogu jest łatwe, proste i przyjemne.

8. Bycie na czasie


Prowadząc biznes w internecie, należy po prostu być na czasie.

 • Archaiczność i niepodążanie za nowymi rozwiązaniami technologicznymi sprawia, że firma przegrywa z konkurencją.
 • Dbanie o jakość treści na blogu, ich optymalizację przyczyni się do poprawy wyniku w rankingu Google, co może przełożyć się również na zdobycie przewagi nad konkurencją.

Blog to również forma podążania za trendami. Jeżeli twoja konkurencja prowadzi bloga firmowego, to bezsprzecznie i ty musisz go założyć. Powyżej wymienione korzyści powinny już dawno Cię do tego przekonać!

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Wydatki na reklamę w prasie, radiu i telewizji. Najwięksi reklamodawcy

Magdalena Pawłowska
Instytut Monitorowania Mediów zbadał wydatki na reklamę w prasie, radiu i telewizji w październiku 2017 roku w wybranych branżach: handlowej, farmaceutycznej, finansowej, motoryzacyjnej i telekomunikacyjnej. W sezonie grypowym to branża farmaceutyczna najwięcej zainwestowała w reklamę.

Sztuczna inteligencja w reklamie

Mariusz Maksymiuk
Algorytmy sztucznej inteligencji pozwalają na zaawansowaną automatyzację i przewidywanie działań potencjalnego konsumenta. Maszyny, wykorzystując dane, uczą się identyfikować wzorce i powiązania, tak aby wyciągać wnioski, wykonywać działania i podejmować decyzje.

Rola mediów społecznościowych w marketingu internetowym

Joanna Kwiatkowska
Niezaprzeczalnym faktem jest to, że reklama w internecie ma ogromną siłę. Każda firma, a w szczególności ta, która funkcjonuje na rynku od krótkiego czasu, powinna zadbać o swój wizerunek w sieci i kreować przemyślane, skuteczne kampanie marketingowe online. Na co warto zwrócić uwagę?

Wirtualne ciężarówki jadą z pomocą dzieciom. Każdy może dołączyć!

BARD
Dwa dni nieprzerwanego maratonu gry w Euro Truck Simulator 2. Transmisja na żywo na Youtube i największy w Polsce konwój ponad 300 wirtualnych ciężarówek. Społeczność internetowych graczy organizuje wyjątkowe, świąteczne wydarzenie charytatywne na rzecz pacjentów kliniki onkologii dziecięcej Przylądek Nadziei z Wrocławia. [Reporterzy.info wspierają]

Branded Content. Co robić, gdy tradycyjna reklama już nie działa

Małgorzata Dębska
Współcześni konsumenci, atakowani przekazem sprzedażowym, są coraz bardziej odporni na klasyczne reklamy. Poszukuje się więc form komunikacji, w których obecność marek nie budzi sprzeciwu i nie jest jednoznacznie kojarzona z reklamowaniem produktu czy usługi.

CEPA Rolki Reggae Rekord. 24 godziny dla dzieci chorych na raka

Rolki Reggae Rajd
Patronujemy NIEZWYKŁEMU wydarzeniu. 30 marca w samo południe na wrocławskim Rynku Agata i Wojciech Miszewscy, małżeństwo zwariowanych rolkarzy z Rolki Reggae Rajd, spróbują ustanowić rekord Polski w najdłuższej sztafecie na rolkach. Wydarzenie CEPA Rolki Reggae Rekord oleśniccy rolkarze organizują dla dzieci chorych na raka z kliniki Przylądek Nadziei.

Strategia marketingowa i korzyści płynące z jej stosowania dla firmy

brandglow.pl
Właściwie opracowana strategia marketingowa to klucz do sukcesu każdej firmy zarówno małej, jak i dużej. Jest to bowiem praktyczne narzędzie, które pozwala nam na ustalenie spójnego planu działania, określenia mocnych oraz słabych stron przedsiębiorstwa oraz sprecyzowania, kim są odbiorcy naszych produktów oraz usług. [artykuł sponsorowany]

więcej w dziale: Marketing i PR

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

Lidl.pl
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświatyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23