25.04.2018 Marketing i PR
Jak tworzyć skuteczne opisy produktów w sklepie internetowym?
sky-shop.pl

Ciekawy i unikalny opis produktu, dlaczego to takie ważne?
Skopiowanie czyichś opisów produktów z całą pewnością mija się z celem i może nawet przynieść efekt odwrotny od zamierzonego. Trzeba pamiętać o tym, że nie tylko zdjęcia są ważne, gdyż samą grafiką nie zachęcimy potencjalnego klienta do zakupu, jeśli na stronie nie pojawią się dodatkowo odpowiednie opisy produktów. Jest jeszcze jeden problem z nieodpowiednio przygotowanymi opisami produktów – roboty wyszukiwarki mogą uznać daną stronę za mało wartościową, przez co niestety Internauci mogą wręcz przestać trafiać z wyszukiwarki Google do naszego e-sklepu. To oczywiście przekłada się na mniejszy ruch na witrynie i mniejszą sprzedaż, a więc w efekcie na mniejsze zyski.
Niewystarczająco wyczerpujące informacje o danym produkcie w opisie sprawią, że Internauta opuści witrynę i zacznie szukać informacji o interesującym go produkcie w innym serwisie i prawdopodobnie też tam sfinalizuje swój zakup. Konieczne jest zatem przygotowanie skutecznych opisów produktów, dzięki którym generowany będzie większy ruch z wyszukiwarki i zwiększy się sprzedaż.
Jak stworzyć opisy produktów zwiększające sprzedaż?
Podczas tworzenia skutecznych opisów produktów należy zwrócić uwagę na cechy charakterystyczne. Zamiast używania ogólnych przymiotników, warto odnieść się do cech produktów. Warto także umieszczać producencki kod/nr produktu w opisie produktu. Opis powinien być tak opracowany, aby zawierał informacje poszukiwane przez klientów. Jeśli chodzi zaś o dobór słów kluczowych pod wyszukiwarkę Google, to najlepiej jest korzystać z fraz nawiązujących do parametrów technicznych produktów.
Nie można zapomnieć również o korzyściach płynących z zakupu wybranego produktu przez klienta. Opis ma zachęcać do zakupu, prezentując wartość, jaką uzyska klient. Niezwykle ważne jest także zadbanie o to, aby nie powielać informacji. Zaleca się także tworzyć proste i krótkie zdania, dzięki czemu łatwiej będzie dotrzeć do odbiorców. Istotne jest także przekazywanie informacji o produkcie w przejrzystej formie. Najlepiej jest zatem podzielić tekst na sekcje oraz wpleść w nie grafiki i ikony.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Marketing i PR:
Dlaczego nie ufamy zagranicznym sklepom online. Raport TrustMate
Marek Jaworowski
Aż 2/3 Polaków unika zakupów w zagranicznych e-sklepach z obawy o zwroty, reklamacje i autentyczność produktów. Kluczową rolę w decyzjach zakupowych odgrywają opinie innych klientów. Pokonanie tej nieufności to klucz do sukcesu w polskim e-handlu.
Reklama internetowa 2024/2025. Raport IAB Polska
KFi
Reklama online pochłania już 57% wszystkich budżetów. Na same formaty wideo firmy wydały 1,62 miliarda złotych. Po chudszych latach, słupki odbijają mocno w górę. Reklama cyfrowa urosła w rok o 20%, tradycyjna powoli znika z radarów.
Trendy i zagrożenia w reklamie online. Raport Media Quality Report 2025
Krzysztof Fiedorek
W 2024 roku świat reklamy cyfrowej stracił na fałszywych odsłonach około 100 miliardów dolarów. Raport opublikowany przez Integral Ad Science, pokazuje że tak zwane fraudy są coraz sprytniejsze, a kampanie coraz bardziej narażone.
Podobne artykuły:
AI czy człowiek? Dane o preferencjach klientów w USA, UK i Kanadzie
KFi
Co trzeci konsument woli rozmawiać z botem niż z człowiekiem, a aż 86% próbuje najpierw samodzielnie rozwiązać problem. Mimo to 74% osób woli zadzwonić, gdy sprawa jest pilna. Nowy raport Five9 pokazuje, jak bardzo zmieniły się oczekiwania wobec obsługi klienta.
Ceny link buildingu są MOCNO przeszacowane. Wielka analiza Adsy
Krzysztof Fiedorek
Wpis gościnny za 45 dolarów? A może za 4595? Różnice w cenach sięgają 100-krotności, a rynek pełen jest absurdów: sprzedający żądają fortuny, kupujący płacą ułamek. Branża beauty kosztuje mniej niż literatura, a Irlandia bije USA na głowę. Analitycy platformy Adsy zajrzeli za kulisy SEO-handlu.
Trade influencerzy. Nowy trend w influencer marketingu
Pamela Tomicka
Dotychczas działalność twórców internetowych kojarzyła się głównie ze znanymi, charyzmatycznymi osobami, które relacjonują swoje życie. A co, jeśli Influencer nie dzieli się swoimi przemyśleniami i komentarzami, co więcej nie wiemy nawet jak wygląda?
Jak prowadzić firmowego bloga
Kamila Kaczmarczyk
Poradnik dla początkujących - jak umiejętnie mówić w imieniu firmy, pokazywać jej pracę "od kuchni", ale nie zdradzać jej sekretów.