25.04.2018 Marketing i PR
Jak tworzyć skuteczne opisy produktów w sklepie internetowym?
sky-shop.pl
Nawet w przypadku posiadania w ofercie swojego sklepu internetowego produktów od renomowanych producentów w dobrej cenie nie ma gwarancji, że klienci złożą zamówienie właśnie u nas. Dlaczego? Otóż winne mogą być nieciekawe opisy produktów, które nie zachęcają do skorzystania z oferty danego sklepu. Z całą pewnością należy poświęcić trochę więcej czasu na ich poprawienie, czyli na stworzenie unikatowych i spersonalizowanych opisów produktów, dzięki którym możliwe będzie nawiązanie interakcji z odbiorcą. Pojawia się wobec tego pytanie - jak tworzyć opisy produktów w sklepie internetowym?
fot. sky-shop.pl
Ciekawy i unikalny opis produktu, dlaczego to takie ważne?
Skopiowanie czyichś opisów produktów z całą pewnością mija się z celem i może nawet przynieść efekt odwrotny od zamierzonego. Trzeba pamiętać o tym, że nie tylko zdjęcia są ważne, gdyż samą grafiką nie zachęcimy potencjalnego klienta do zakupu, jeśli na stronie nie pojawią się dodatkowo odpowiednie opisy produktów. Jest jeszcze jeden problem z nieodpowiednio przygotowanymi opisami produktów – roboty wyszukiwarki mogą uznać daną stronę za mało wartościową, przez co niestety Internauci mogą wręcz przestać trafiać z wyszukiwarki Google do naszego e-sklepu. To oczywiście przekłada się na mniejszy ruch na witrynie i mniejszą sprzedaż, a więc w efekcie na mniejsze zyski.
Niewystarczająco wyczerpujące informacje o danym produkcie w opisie sprawią, że Internauta opuści witrynę i zacznie szukać informacji o interesującym go produkcie w innym serwisie i prawdopodobnie też tam sfinalizuje swój zakup. Konieczne jest zatem przygotowanie skutecznych opisów produktów, dzięki którym generowany będzie większy ruch z wyszukiwarki i zwiększy się sprzedaż.
Jak stworzyć opisy produktów zwiększające sprzedaż?
Podczas tworzenia skutecznych opisów produktów należy zwrócić uwagę na cechy charakterystyczne. Zamiast używania ogólnych przymiotników, warto odnieść się do cech produktów. Warto także umieszczać producencki kod/nr produktu w opisie produktu. Opis powinien być tak opracowany, aby zawierał informacje poszukiwane przez klientów. Jeśli chodzi zaś o dobór słów kluczowych pod wyszukiwarkę Google, to najlepiej jest korzystać z fraz nawiązujących do parametrów technicznych produktów.
Nie można zapomnieć również o korzyściach płynących z zakupu wybranego produktu przez klienta. Opis ma zachęcać do zakupu, prezentując wartość, jaką uzyska klient. Niezwykle ważne jest także zadbanie o to, aby nie powielać informacji. Zaleca się także tworzyć proste i krótkie zdania, dzięki czemu łatwiej będzie dotrzeć do odbiorców. Istotne jest także przekazywanie informacji o produkcie w przejrzystej formie. Najlepiej jest zatem podzielić tekst na sekcje oraz wpleść w nie grafiki i ikony.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Marketing i PR:
Analiza predykcyjna i marketing. Klient jeszcze nie wie, reklama już tak
Krzysztof Fiedorek
Sztuczna inteligencja zmienia zasady gry w marketingu. Przewidywanie zachowań klientów przez zaawansowane algorytmy AI i podejmowanie decyzji opartych na danych to już teraźniejszość. Raport „The State of AI”, opublikowany przez McKinsey pokazuje, jaki będzie to miało wpływ na cały rynek reklamy i marketingu.
Co zrobić, kiedy dziecko kłamie? Porady pedagoga
patronat Reporterzy.info
Zdarza się, że maluch wymyśla niestworzone historie, a ty nie wiesz jak zareagować? Twoje dziecko opowiada koleżankom i kolegom, że zwiedziliście cały świat, a wasz pies mówi ludzkim głosem? Pedagog radzi, jak się zachować się w takich sytuacjach i jak uniknąć ich w przyszłości. Tygodnik Reporterzy.info jest patronem medialnym cyklu #MAMYNATORADĘ.
Co to jest strategia marketingowa? Definicja, elementy i cele
Mateusz Wrzesiński
Co dokładnie oznacza strategia marketingowa? Jakie są jej elementy i jak można ją efektywnie wdrożyć? W tym artykule odpowiemy na te pytania, omawiając szczegółowo wszystkie kluczowe aspekty strategii marketingowej, które pomagają firmom budować wartość, zdobywać klientów i rozwijać swoją działalność.
Podobne artykuły:
Reklama porównawcza. Jak ją stworzyć, by była zgodna z prawem?
Marta Maliszewska
W wielu krajach (w tym w Polsce) reklama porównawcza może stanowić czyn nieuczciwej konkurencji lub nieuczciwą praktykę rynkową, za co Prezes UOKiK może nałożyć na przedsiębiorcę karę pieniężną. Co ważne, za takie działania ukarany może być nie tylko promowany przedsiębiorca, ale także twórca reklamy, czyli np. agencja reklamowa.
Jak wypromować się na małym ekranie?
MEC
Dotarcie do docelowej grupy klientów z wybraną marką czy też konkretnym produktem w zależności od przypadku może okazać się w praktyce dość trudnym zdaniem. Czy warto w takim układzie oszczędzać na kampanii, czy może lepiej powierzyć ją od razu najlepszym w swoim fachu?
[artykuł sponsorowany]
Do Góry Kulami. Niezwykłe wyzwanie na rzecz dzieci z kliniki onkologii
Ewa Harapin
Akcja Do Góry Kulami to projekt, który realizują dwie przyjaciółki (Ewa Harapin i Klaudia Knieja). Swoim działaniem chcą wesprzeć dzieci, które na co dzień walczą z rakiem. Dlatego 3 września dziewczyny wyruszyły na wędrówkę na Szpiglasowy Wierch (2172 m n.p.m.) w Tatrach Wysokich. [Reporterzy.info wspierają]
Wskaźniki widoczności reklam online. Raport Meetrics Q3/2021
IPM
Reklamy displayowe były w Polsce bardziej widoczne w trzecim kwartale 2021, w przeciwieństwie do reklam wideo, których widoczność się pogorszyła. Rzuca się w oczy wysoka zmienność współczynników widoczności - zarówno przy porównywaniu ze sobą różnych formatów reklam, jak i przy porównaniu tych samych formatów w różnych okresach.