12.03.2018 Rynek medialny
Czytelnictwo prasy kobiecym okiem. PBC zbadały, co i jak czytają panie
BARD
Z analizy, opublikowanej przez Polskie Badania Czytelnictwa, wynika, że wśród Polek czytających prasę 64% to mężatki, 70% to kobiety wykształcone, 55% pracuje na pełny etat, 25% uważa, że stać je na wszystko a 65% korzysta z usług kosmetyczki przynajmniej raz w roku.
Profil Polki-czytelniczki powstał na podstawie danych, opublikowanych przez Polskie Badania Czytelnictwa i Kantar Millward Brown. Badanie obejmowało okres od stycznia do grudnia 2017 roku. Oprócz charakterystyki czytelniczek, PBC i Kantar podały też, które tytuły są najpopularniejsze wśród damskiej części czytelniczego rynku.
Dzienniki
- 952 000 - Fakt
- 694 000 - Gazeta Wyborcza
- 419 000 - Super Express
Tygodniki
- 3 738 000 - Życie na Gorąco
- 2 828 000 - Tele Tydzień
- 2 549 000 - Chwila dla Ciebie
Dwutygodniki
- 2 228 000 - Przyjaciółka
- 2 122 000 - Pani Domu
- 1 707 000 - Viva
Miesięczniki
- 1 974 000 - Skarb
- 1 920 000 - Twój Styl
- 1 419 000 - Claudia
Dwumiesięczniki
- 323 000 - Samo Zdrowie
- 255 000 - Dom & Wnętrze
- 190 000 - Sól i Pieprz
Z niedawnych badań PBC „Luksus kocha prasę” wynika też, że poziom czytelnictwa prasy jest bezpośrednio powiązany z zasobnością portfeli Polaków. Wraz z rosnącymi dochodami rośnie liczba czytanych pozycji prasowych.
- 37% osób o dochodach powyżej pięciu tysięcy złotych, które kupują dobra luksusowe, czyta nie mniej niż dziesięć tytułów prasowych.
- Kolejne 30% tej grupy regularnie czyta między cztery a dziewięć tytułów.
- Czytanie prasy to pewien element kapitału kulturowego. Ten kapitał nieodzownie towarzyszy ludziom bogatym czy ludziom o dochodach powyżej pięciu tysięcy złotych - mówił agencji informacyjnej Newseria Biznes Waldemar Izdebski, prezes Polskich Badań Czytelnictwa. - Jeżeli na rynku prasy czytelnictwo tytułów może wynosić 6–7 proc. w skali kraju, to w tej grupie wynosi 10-15 procent.
***
Większość najpopularniejszych tytułów prasowych czytać można również w wersji elektronicznej - w formacie PDF i EPUB. Pełną lista dostępnych tytułów znajdziecie w dziale PRASA CYFROWA sklepu Reporterzy.info.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Zobacz artykuły na podobny temat:
Axel musi zapomnieć o kontroli
Agnieszka Berger, Tomasz Siemieniec, Puls Biznesu
Możliwość współpracy z Polsatem i niska cena. To - zdaniem właściciela stacji Zygmunta Solorza - skłoniło niemieckiego wydawcę prasy do zakupu jej akcji.
Sztuka dobrego mówienia. Mirosław Oczkoś radzi, jak nie przynudzać
patronat Reporterzy.info
Jak dobrze mówić i przemawiać? Jak przygotować dobry występ w internecie? Najlepiej nauczą tego ćwiczenia, rady i podpowiedzi jednego z najlepszych w Polsce ekspertów w tej dziedzinie. Do sprzedaży trafia właśnie trzecie wydanie książki dr Mirosława Oczkosia "Sztuka dobrego mówienia. Bez bełkotania i przynudzania".
Zmiany w monitorowaniu dystrybucji prasy. PBC porządkuje wskaźniki
Sylwia Markowska
PBC stworzyło zgrupowane i bardziej czytelne wskaźniki, koncentrując się na głównych rodzajach dystrybucji prasy. Dla tytułów płatnych: na sprzedaży i dystrybucji promocyjnej, a dla tytułów bezpłatnych i branżowych: na rozpowszechnianiu.
Dlaczego warto czytać lokalne gazety i portale informacyjne?
artykuł sponsorowany
W dobie globalizacji i dominacji dużych, międzynarodowych mediów, warto zwrócić uwagę na to, co dzieje się tuż obok nas. Lokalne media odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu naszej świadomości społecznej, wpływając na rozwój naszych społeczności i angażując nas w bieżące wydarzenia.
67 procent ludzi ogląda telewizję na urządzeniach mobilnych
Katarzyna Pąk
Rozmiar wyświetlacza nie ma znaczenia - wynika z raportu i badań Ericsson ConsumerLab.
Reklama prasowa w Polsce. Analiza Polskich Badań Czytelnictwa
BARD
Analitycy Polskich Badań Czytelnictwa przygotowali zestaw danych statystycznych, prezentujących dotarcie, zaangażowanie i opinie na temat kampanii reklamowych w prasie drukowanej. Danych przydatnych marketerom w przygotowaniu i optymalizacji budżetów reklamowych.
Makrotrendy kluczowe dla brandów i marketerów. Raport Twittera
Paweł Usakowski
Twitter przeanalizował miliardy tweetów i dyskusji z dwóch lat, przygotowując na tej postawie raport “The Conversation: Twitter Trends”. Raport wskazuje na 6 makrotrendów wyłaniających się z tych dyskusji, jak i cały szereg składających się na nie mikrotrendów.