5.06.2018 Fotografia prasowa
Wyposażenie profesjonalnego studia fotograficznego
lobzowskastudio.pl
Rozpoczynającym swą działalność fotografom wydaje się, że celem osiągnięcia sukcesów w swojej branży wystarczy w pełni profesjonalny aparat fotograficzny oraz specjalistyczne oprogramowanie do obróbki zdjęć. Nie jest to jednakże prawdą, jako że aby możliwe było stworzenie studia fotograficznego z prawdziwego zdarzenia, potrzebujemy wszechstronnego wyposażenia, które to umożliwi nam wykonywanie pięknych zdjęć o bardzo dobrej jakości idealnie dopasowanych do okazji.
fot. Studio Fotograficzne ŁOBZOWSKA z Krakowa
Niezastąpione jest przede wszystkim dodatkowe oświetlenie mówi fotograf reprezentujący Studio Fotograficzne ŁOBZOWSKA z Krakowa. Próbując swych pierwszych kroków jako działający w sposób profesjonalny fotograf powinniśmy wyposażyć swoje studio w oświetlenie błyskowe, ciągłe lub plenerowe - w zależności od tego, jakiego typu fotografie stanowić mają kluczowy punkt naszej działalności twórczej. Skuteczne doświetlenie zdjęć to także zminimalizowanie niepotrzebnych cieni oraz odpowiednio wyeksponowany obiekt lub osoba będące tematem fotografii – dla artysty jest to niezaprzeczalnie kwestia niezwykle priorytetowa, a więc na skutecznym oświetleniu nie należy oszczędzać.
Studio fotograficzne nie może się także obyć bez regulowanych solidnych statywów, dzięki którym będziemy w stanie zrobić zdjęcia do dokumentów, portrety, a nawet fotografie ślubne. Nie zawsze bowiem uda się nam uchwycić
spodziewane ujęcie trzymając aparat w ręku. Podczas gdy znajduje się on na statywie, znacznie łatwiej jest ustawić w sposób prawidłowy aparat dostosowując do warunków otoczenia kadrowane zdjęcie, które mamy zamiar fotografować.
Osobny akapit należałoby poświęcić obiektywom, jako, że to właśnie one stanową podstawę pracy fotografa. W zależności od ich wszechstronności, pozwalają wykonywać zdjęcia w trybie makro, a więc na maksymalnym przybliżeniu danego obiektu, jak też fotografować obiekty i scenerie znacznie od nas oddalone – są to tak zwane teleobiektywy. Doświadczony artysta fotograf powinien użytkować posiadający wiele różnorodnych funkcji zestaw tego typu akcesoriów, dzięki czemu żadne zlecenie nie okaże się niemożliwe do wykonania. Nie wystarczy bowiem w pełni profesjonalny aparat, jeżeli nie nie będziemy w stanie osiągnąć odpowiedniego zbliżenia lub też gdy obiektyw zaledwie standardowy uniemożliwia osiągnięcie precyzyjnej ostrości zdjęcia.
Niezbędną potrzebną okazać się może także dobrej jakości lampa błyskowa doczepiana do posiadanego osprzętu fotograficznego, która to da pewność na dodatkowe doświetlenie pomieszczenia, tym samym uzyskując efekt faktycznej głębi oraz ostrości fotografowanej sceny. Jeżeli często pracujemy w terenie, dobrze jest także przeznaczyć środki na zakup pojemnej torby, w której będziemy mogli złożyć nie tylko samo body aparatu, ale także potrzebne nam w danej chwili obiektywy, akcesoria i składany statyw. Budując studio w pomieszczeniu zamontujmy w nim specjalne tło fotograficzne.
Mimo, że wszystkie te elementy są relatywnie drogie, to pozwolą one nam stale podnosić jakość świadczonych usług. Ułatwią one nam również przydatną w zawodzie fotografa elastyczność, a więc profesjonalną pracę nie ograniczoną warunkami jakie zastaniemy.Gdy uzyskamy stan, w którym nie będziemy zamartwiać się sprzętem, a jedynie szukać ujęcia jedynego w swoim rodzaju, oznaczać to będzie, że dysponujemy wszystkim, i nic więcej nie jest potrzebne.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Zobacz artykuły na podobny temat:
Fotografowanie uroczystości oficjalnych
Janusz Wójtowicz
Fotografowanie oficjalnych wydarzeń związane jest z "decydującym momentem". Fotoreporter musi umieć intuicyjnie przewidzieć wydarzenie, tak aby w tej właśnie chwili zatrzymać je w kadrze.
Jak wybrać gimbal. Na co zwrócić uwagę przed zakupem PORADNIK
Krzysztof Fiedorek
Gimbal to urządzenie, które pomaga w stabilizacji obrazu podczas nagrywania wideo. Jest to niezbędny element wyposażenia dla każdego, kto chce nagrywać płynne i stabilne filmy. Na rynku dostępnych jest wiele różnych gimbali, dlatego wybór odpowiedniego może być trudny.
Jak wybrać dron. Na co zwrócić uwagę, kupując latającą kamerę
RINF
Fotografia i filmowanie to branża w której cywilne drony stosowane są dziś najczęściej. Globalny rynek latających kamer w 2021 roku wart był 10,2 miliarda dolarów i ma rosnąć rocznie o 15,6%. Jak z tej błyskawicznie rozwijającej się oferty wybrać właściwy dron dla siebie? Podpowiadamy.
Podglądają, demaskują, niszczą
Milena Rachid Chehab
Nasi paparazzi tropią ofiary tygodniami, przebierają się, latają na lotni. Efekty pracy polskich fotografów pstrykających z ukrycia już przypominają fotografie znane z zachodnich brukowców.
Czy opłaca się zamawiać zdjęcia biznesowe?
portret24.pl
Dobrze wykonana sesja zdjęciowa staje się wizytówką firmy i odróżnia ją od konkurencji. W dobie internetu, kiedy każde przedsiębiorstwo musi działać w social mediach by nie zginąć, dobre zdjęcia są podstawą. [artykuł sponsorowany]
Fotografia moje hobby
Janusz Wójtowicz
Stare powiedzenie mówi że "zdjęcie robi człowiek a nie aparat". Dużo w tym prawdy, ale nie da się ukryć że sprzęt ma duże znaczenie w jakości zdjęć jakie później dzięki niemu otrzymamy.
Dron dla fotografa
KF
Współczesna praca fotografa często wiążę się z wykorzystaniem dronów. Dają one bowiem olbrzymie możliwości wykonywania zdjęć, które bez ich wykorzystania byłyby dla nas po prostu niemożliwe do wykonania. Aby jednak dron rzeczywiście był nam pomocny, musimy starannie przemyśleć jego wybór.