menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

16.07.2018 Warsztat reportera

Jak sprawić, aby tekst był angażujący

WP

Co zrobić, aby pisany przez nas tekst był angażujący dla czytelnika i przekonał go do wykonania danej czynności? Zobacz, jak napisać angażujący i perswazyjny tekst oraz jak wykorzystywać tak zwany język korzyści.

Jak sprawić, aby tekst był angażującyfot. profesjonalnycopywriter.pl

Pisanie angażujących i perswazyjnych treści związane jest z zachowaniem kilku zasad, o których powinien wiedzieć skuteczny copywriter. Perswazyjność danego tekstu polega na zachęcaniu odbiorcy do wykonania określonych czynności, takich jak chociażby zakup danego przedmiotu czy wejście na stronę internetową. W jaki sposób można sprawić, aby tekst był perswazyjny? Jak osiąga się zaangażowanie odbiorcy treści?

Język korzyści


Z tak zwanego języka korzyści korzysta się w określonych sytuacjach. Przede wszystkim wtedy, kiedy przygotowujemy tekst zachęcający do kupna produktu. Jest to o tyle ważne, że samo zastosowanie języka korzyści może podnieść sprzedaż danego produktu czy usługi. W tym miejscu rodzi się pytanie, czym dokładnie jest język korzyści i z jaki sposób możemy go wykorzystać?

Mówiąc najprościej, język korzyści przekazuje zalety produktu lub usługi, ale nie robi tego tak nachalnie jak samo wymienienie wszystkich wartościowych aspektów kupna produktu czy skorzystania z usługi. Pisząc perswazyjny tekst z wykorzystaniem języka korzyści, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na grupę docelową. W następnym kroku warto odnieść zalety produktu bezpośrednio do tego, co interesuje naszych odbiorców.

AUTOPROMOCJA. Masz minutę? Poznaj nasz format #59sec REPORT na Youtube

Oczywiście nie należy to do łatwych technik, ale daje bardzo dużo korzyści. Przede wszystkim nasz odbiorca odnosi wrażenie, że tekst odnosi się do niego, a nie jest zwykłą wyliczanką zalet produktu czy szczegółami specyfikacji podanymi w bardzo suchej formie. Umiejętność sprawnego posługiwania się językiem korzyści przychodzi z czasem, warto więc już dzisiaj trenować go możliwie jak najczęściej – nawet na wymyślonych usługach czy produktach, w ramach treningu.

Czy tylko copywriterzy mogą korzystać z języka korzyści?


Warto podkreślić, że język korzyści może być przez nas wykorzystywany nie tylko w tekstach, ale również w życiu codziennym. Może przysłużyć nam się wtedy, kiedy chcemy przekonać kogoś do zrobienia czegokolwiek. Nie tylko więc copywriterzy mogą z powodzeniem wykorzystywać język korzyści.

Należy jednak pamiętać, by nie używać tylko języka korzyści, ponieważ może to wywołać negatywne efekty. Zarówno w tekstach perswazyjnych, jak i treści innego rodzaju, najlepiej sprawdza się zasada złotego środka.

Z czym łączyć język korzyści?


Język korzyści możemy połączyć z regułą wzajemności, sformułowaną przez amerykańskiego psychologa społecznego Roberta Cialdiniego. Reguła wzajemności jest bardzo często wykorzystywana w marketingu – sprawia, że odbiorcy czują się zobowiązani do wykonania danej czynności. W tego rodzaju regułę wpisują się między innymi darmowe okresy próbne korzystania z usługi, darmowe próbki czy testery. Warto o tym pamiętać i umiejętnie łączyć to z językiem korzyści, dzięki czemu możemy mieć gwarancję efektów.

Więcej informacjiTekst powstał we współpracy ze stroną http://profesjonalnycopywriter.pl/ na której dostępne są usługi copywriterskie.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ
Reporterzy.info na Google News

Najnowsze w dziale Warsztat reportera:

Skróć link w miGG. Nowość w komunikatorze GG

Jarosław Rybus
Skracanie długich nazw stron internetowych to konieczność na przykład w kampaniach reklamowych, wpisach w sieciach społecznościowych. Zazwyczaj skracanie linków odbywa się poprzez dedykowane do tego serwisy. Od dzisiaj ta przydatna funkcja skracacza linków dostępna jest pod ręką - wystarczy GG.

Dlaczego feminatywy drażnią? Psychologiczne i społeczne źródła oporu

Agnieszka Kliks-Pudlik
Feminatywy, czyli żeńskie formy nazw zawodów, drażnią zwłaszcza z dwóch powodów: braku osłuchania się z nimi i światopoglądowej niezgody - wskazała filolożka Martyna Zachorska. W ocenie socjolożki dr Agaty Zygmunt-Ziemianek, wynika to z przyzwyczajeń i przekonania, że „kiedyś tego nie było”.

Przedszkolaki demaskują hipokrytów. Eksperyment Uniwersytetu SWPS

ekr/ bar/
Nawet dzieci w wieku przedszkolnym są w stanie rozpoznać hipokrytów, których oceniają gorzej od innych ludzi łamiących zasady – dowodzą badacze z Uniwersytetu SWPS. Opiekunowie powinni więc zwracać uwagę na to, czy ich działania są spójne z deklaracjami, bo dzieci są uważnymi obserwatorami moralnej integralności.

Podobne artykuły:

M.E.M. i co dalej?

Patrycja Kierzkowska
Do redakcji X zgłasza się Pani M., twierdzi, że jest fajna i gotowa do rozmowy. Szef mówi, że mam z nią zrobić wywiad. A co mi tam, pogadać można.

Gdzie publikować własne teksty? Załóż swoją stronę

Bartłomiej Dwornik
Jeśli chcesz spróbować swoich sił jako dziennikarz obywatelski, albo po prostu prowadzić własnego, tematycznego bloga - staniesz w końcu przed decyzją wyboru własnego adresu internetowego i serwera, na jakim umieścisz stronę. W raporcie opublikowanym przez Interaktywnie.com znajdziecie porady ekspertów, jak się do tego zabrać.

Sztuka robienia wywiadu - kontekst wojny

Patrycja Kierzkowska
Tym razem zaprezentuję sztukę robienia wywiadu w kontekście… wojny. Tak! Wywiad to sztuka wojny. I nie przypadkiem kojarzysz (lub nie) to z Sun Tsu “Sztuka wojny”.

Jak pisać do internetu. Zasada 4x4 w pozycjonowaniu tekstu

Bartłomiej Dwornik
Jak skonstruować tytuł pod wyszukiwarkę Google, jaka powinna być minimalna długość artykułu i jak często używać słów kluczowych? Poradnik dla piszących treści na strony www.

więcej w dziale: Warsztat reportera

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter TikTok Instagram Threads Youtube Google News Blue Sky Social RSS

Reporterzy.info - internetowy magazyn medioznawczy. Świat komunikacji od kuchni. Media, dziennikarstwo, PR i marketing. Dane, raporty, analizy, porady. Historia i rynek, prawo, fotografia, oferty pracy.


praca w mediach

Wydawca, redaktor
praca stacjonarna i online Dziennikarz, reporter
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Grafik, Social Media, SEO, reklama
Warszawa • Białystok • Bydgoszcz • Gdańsk • Katowice • Kielce • Kraków • Lublin • Łódź • Olsztyn • Opole • Poznań • Rzeszów • Szczecin • Toruń • Wrocław • Zielona Góra • Praca zdalna Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie

Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy



Sklep reportera

Sklep reportera

Niedrogie laptopy, notebooki i netbooki
Niedrogie laptopy, notebooki i netbooki
do pisania
Cyfrowe lustrzanki i aparaty kompaktowe
Cyfrowe lustrzanki i aparaty kompaktowe
dla fotoreportera
Książki i e-booki o mediach
Książki i e-booki o mediach
do czytania
Drony wideo i latające kamery
Drony wideo i latające kamery
dla pilota
Gimbale do stabilizacji wideo
Gimbale do stabilizacji wideo
dla operatora
Oprogramowanie i aplikacje
Oprogramowanie i aplikacje
dla twórców
więcej produktów

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert
gazety w PDF i epub

Czytaj gazety w PDF i EPUB

Okładka 21.WIEK HISTORY
21.WIEK HISTORY
Okładka Plus Minus
Plus Minus
Okładka Sieci
Sieci
Okładka Super Express
Super Express
Okładka Świat Motocykli
Świat Motocykli
Okładka Tygodnik Powszechny
Tygodnik Powszechny
więcej e-gazet

Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o25