menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

14.08.2018 Marketing i PR

Jak pozycjonować bloga firmowego?

Agencja SEO Empressia

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm decyduje się na prowadzenie bloga firmowego, dzięki któremu przekazuje swoim aktualnym i potencjalnym klientom porady związane ze świadczonymi usługami, prezentuje nowości czy wreszcie wchodzi w interakcje z klientami. Samo prowadzenie bloga to jednak nie wszystko, żeby był on dla użytkowników wyszukiwarki Google widoczny, musi być on przede wszystkim dobrze wypozycjonowany, jak to zrobić? Sprawdź!

artykuł sponsorowany

Jak pozycjonować bloga firmowego?źródło: Agencja SEO Empressia

Pozycjonowanie bloga firmowego w Google


Pozycjonowanie bloga firmowego w wyszukiwarce Google to przede wszystkim umiejętność korzystania z dostępnych narzędzi oferowanych przez firmę Google oraz platformy blogowe, takie jak WordPress.

Specjaliści zajmujący się tą tematyką wskazują, że podstawą, jeżeli chce się znaleźć wysoko w wynikach wyszukiwania, jest posiadanie własnej domeny oraz serwera. Kolejną sprawą jest zainstalowanie wtyczek SEO, które intuicyjnie przeprowadzą nas przez proces optymalizacji strony, dzięki czemu znacznie łatwiej jest sprawić, żeby nasza strona była przyjazna użytkownikom i była postrzegana przez roboty wyszukiwarki jako warta wyświetlenia. Wtyczka do Wodpressa - Yoast SEO zadba przede wszystkim o to, jak Google będzie widział dany blog firmowy — po przejściu procesu konfiguracji w zdecydowanej większości przypadków obserwuje się zwiększoną ilość odwiedzić na blogu.

Myśląc poważnie o pozycjonowaniu, trzeba się także nauczyć korzystać z narzędzi takich jak Google Analytics czy Google Webmaster Tools. Oba te narzędzia pozwalają na analizowanie ruchu na prowadzonym przez nas blogu. Google Webmaster Tools to narzędzie, umożliwiające podglądanie słów kluczowych, za pomocą których użytkownicy docierają na konkretny blog, co ma ogromne znaczenie, ponieważ daje informacje o tym jakie treści, frazy i słowa kluczowe są poszukiwane, a to z kolei pozwala tworzyć teksty, które są potrzebne i będą chętnie czytane.

Jedna z odpowiedzi na pytanie „jak pozycjonować bloga firmowego” jest więc następująca: dobrze poznać swoją grupę docelową i na tej podstawie tworzyć treści, które będą się cieszyły zainteresowaniem — w głównej mierze to właśnie na tym właśnie polega skuteczne pozycjonowanie bloga.

Pozycjonowanie bloga, a odpowiednia optymalizacja umieszczanych treści


Mówiąc o tym, jak pozycjonować bloga firmowego, kluczową sprawą jest podjęcie tematu optymalizacji umieszczanych na nim treści. To dzięki odpowiedniej jakości artykułom zwiększa się szansa na pozyskanie użytkowników, którzy poszukują konkretnego produktu czy usługi w wyszukiwarce Google. Co jeszcze jest ważne? Przygotowywanie tekstów na bloga firmowego, tak aby zyskał on lepsze pozycje w wynikach wyszukiwania.


Należy wziąć pod uwagę następujące elementy:

  • unikalność umieszczanych na stronie treści – Google nie toleruje plagiatów, możemy być więc pewni, że jeżeli na blogu znajdą się skopiowane treści, nie ma co liczyć na wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania,
  • odpowiedni dobór słów i fraz kluczowych oraz ich równomierne rozmieszczenie w tekście,
  • stosowanie odmienionych form słów i fraz kluczowych,
  • stosowanie nagłówków (oznaczonych H1),
  • stosowanie śródtytułów (oznaczonych nagłówkami H2-H3),
  • wykorzystywanie formatowania tekstowego – mowa tutaj m.in. o justowaniu, pogrubianiu, kursywie czy wypunktowaniach. Roboty wyszukiwarki zwracają uwagę na wizualną jakość tekstu,
  • używanie fraz i słów kluczowych w śródtytułach (można korzystać z formy pytań – gdy naszym słowem kluczowym są np. stalowe hale magazynowe, jako śródtytuł doskonale sprawdzi się pytanie: „Czy stalowe hale magazynowe są dobrym rozwiązaniem?”),
  • stosowanie różnych form contentu – użytkownicy lubią dobrej jakości grafikę oraz materiały video, nie ograniczaj się więc jedynie do tekstu. Video to także łatwy sposób na to, aby na zatrzymać użytkownika na dłużej,
  • dodawanie opisów do zdjęć – „nieopisanych” grafik Google nie widzi i nie rozpoznaje,
  • stosowanie linkowania wewnętrznego.

Jak systematyczność wpływa na pozycjonowanie bloga?


Mówiąc o pozycjonowaniu bloga, trzeba wspomnieć o konieczności ciągłego rozwoju treści. Roboty wyszukiwarki Google bardzo dużą wagę przykładają bowiem do tego, czy strona jest na bieżąco aktualizowana. W miarę możliwości należy więc jak najczęściej publikować nowe artykuły, co oczywiście wymaga aktywnego poszukiwania nowych, interesujących tematów. W tym celu warto wykorzystać pytania klientów, aktualne trendy czy nowości dotyczące danej branży. Warto tez zadbać o to, by treści były wyczerpujące. Według badań najlepiej w wynikach wyszukiwania radzą sobie treści obszerne - od 5000 znaków ze spacjami w górę.

Pozycjonowanie, a szybkość ładowania się strony


Choć może to niektórych dziwić, algorytm wyszukiwarki Google zwraca uwagę na szybkość ładowania się strony, co w przypadku blogów, na których znajduje się bardzo dużo zdjęć, ma szczególne znaczenie. Aby zwiększyć szybkość ładowania się strony, warto m.in. korzystać z aplikacji, które potrafią zmniejszyć wagę zdjęć nawet o połowę, bez szkód dla jakości takiego obrazu.

Korzyści, jakie daje prowadzenie dobrze wypozycjonowanego bloga firmowego, są aktualnie nie do przecenienia — daje on przede wszystkim możliwość bezpośredniego dialogu z klientem. Warto pamiętać także o tym, że wpisy blogowe są chętnie udostępniane na portalach społecznościowych, należy więc dbać o to, żeby były one wartościowe, tak aby mogły być wizytówką firmy.

Konsultacja: Agencja SEO Empressia

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Rolki Reggae Rajd na mecie! Rolkarski maraton dla chłopca z Ostródy

BARD
Agata i Wojtek Miszewscy, rolkarskie małżeństwo z Oleśnicy, przejechali na rolkach aż 713 kilometrów z Lublina do Ostródy, żeby pomóc rodzicom dziewięcioletniego chłopca z porażeniem mózgowym w zdobyciu środków na system do neurorehabilitacji. Rajdowi patronował tygodnik Reporterzy.info.

Czym jest social commerce i social selling?

Bartosz Tomczyk
Oba hasła są na tyle zbliżone, że często traktuje się je synonimicznie, jednak social commerce jest niezaprzeczalnie pojęciem szerszym. Esencją takiego podejścia jest wykorzystanie kanałów społecznościowych do transakcji internetowych.

Marketing międzynarodowy. 5 kroków, które warto znać

Pamela Tomicka
Co najczęściej powstrzymuje polskie firmy przed ekspansją zagraniczną? Przeważnie to niewystarczająca wiedza na temat prowadzenia działań na skalę międzynarodową, nieznajomość rynku oraz narzędzi cyfrowych, które taki krok mogą wspomóc – stają się główną barierą. Od czego warto zacząć?

Storytelling. Angażująca opowieść wykorzystywana w marketingu

Krzysztof Kłosiński
Storytelling pojawia się w przekazach reklamowych, jest obecny zarówno na stronach internetowych, w mediach społecznościowych, a także w email marketingu. Większe firmy tworzą spoty reklamowe, które czasami przybierają formę mini serialu, śledzonego przez tysiące ludzi. I co najważniejsze - to działa!

#JedenOdeMnie. Kampania viralowa, promująca pomaganie

Klaudia Smolarska-Kulej
Co piąty podatnik nie przekazuje 1% podatku potrzebującym. Najczęściej wynika to z braku wiary, że można w ten sposób realnie pomóc albo z niewiedzy, że ma się taką możliwość. Dlatego Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” po raz drugi zaprasza do udziału w wyzwaniu i kampanii społecznej #JedenOdeMnie.

Reklama suplementów diety. Jak odróżnić informację od marketingu

Ewa Zygadło-Kozaczuk
Gdzie szukać wiarygodnych informacji o suplementach diety i jak odróżnić rzetelną informację od reklamy? Odpowiedź na to pytanie okazuje się dosyć trudna. Mało tego. Pojawiają się dodatkowe wątpliwości.

Trendy w reklamie wideo. Polski rynek na tle regionu

Andrzej Goleta
Najwyższy wskaźnik VTR osiągają reklamy trwające maksymalnie 7 sekund. Mimo to, reklamodawcy wciąż wybierają nieco dłuższe formaty. Największy budżet na ten typ marketingu przeznacza branża motoryzacyjna. W rejonach Europy Wschodniej urządzeniami, na które reklamodawcy najchętniej kierują content wideo są deskopy, ekrany wielkoformatowe.

więcej w dziale: Marketing i PR

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Broń.pl
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24