menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Lumix

29.10.2018 Prawo w mediach

Książki z najlepszych i legalnych źródeł. Czytaj z Kulturą Na Widoku

Szymon Majewski

Biografie Stanisława Lema i Witolda Gombrowicza. Najnowsza powieść Zygmunta Miłoszewskiego i opowiadania Olgi Tokarczuk. Poezja, klasyki literatury światowej, przedwojenne poradniki i książki edukacyjne dla dzieci. Łącznie ponad 130 tytułów - tyle literackich pereł znajdziecie w Kulturze Na Widoku.

Książki z najlepszych i legalnych źródeł. Czytaj z Kulturą Na WidokuFot. Kultura Na Widoku

Na stronie www.kulturanawidoku.pl, na instalacjach, plakatach i citylightach czytelnicy otrzymują dostęp do kilkudziesięciu legalnych źródeł z e-bookami i audiobookami.

Ubiegły rok to kolejny wysyp biografii na polskim rynku wydawniczym. Do rąk czytelników trafiły m.in. długo wyczekiwane i przygotowywane książki o polskich pisarzach:

  • „Gombrowicz. Ja, geniusz” Klementyny Suchanow,
  • „Lem. Życie nie z tej ziemi” Wojciecha Orlińskiego
  • czy „Wyspiański. Dopóki starczy życia” Moniki Śliwińskiej.

W 2017 roku swoją premierę miały także: wspomnienia Andrzeja Korzyńskiego – twórcy postaci Franka Kimono, przełomowa książka Magdaleny Grzebałkowskiej o życiu i twórczości Krzysztofa Komedy oraz „The Beatles. Jedyna autoryzowana biografia” Huntera Daviesa. Wszystkie te tytuły będzie można znaleźć wkrótce na instalacjach projektu Legalnej Kultury.

Amazon Prime
Kultura Na Widoku zachęca także do czytania literatury pięknej i poezji. W tegorocznej edycji na czytelników czekają m.in. „Opowiadania bizarne” Olgi Tokarczuk. To najnowsza książka pisarki nagrodzonej – jako pierwsza Polka – Międzynarodową Nagrodą Bookera. Po „Księgach Jakubowych” Tokarczuk sięgnęła po krótszą formę. Każde z jej dziesięciu opowiadań zostało osadzone w innej, wyimaginowanej przestrzeni literackiej.

Obok laureatki Bookera na instalacjach będzie można odnaleźć również:

  • najnowsze powieści Zygmunta Miłoszewskiego czy Łukasza Orbitowskiego,
  • kryminały Marka Krajewskiego i Wojciecha Chmielarza,
  • obszerny zbiór reportaży Hanny Krall,
  • poezje Stanisława Grochowiaka, Dariusza Foksa i Mirona Białoszewskiego,
  • prozę Leo Lipskiego oraz nagrodzone Paszportami POLITYKI „Rzeczy, których nie wyrzuciłem” Marcina Wichy.

Dużym zaskoczeniem okazał się w tym roku debiut literacki Katarzyny Nosowskiej. Liderka zespołu Hey kilka miesięcy temu wydała książkę, w której – podobnie jak w swych piosenkach – jest szczerą i dojrzałą obserwatorką rzeczywistości. Nosowska z dystansem do samej siebie pisze o współczesnych snobizmach, fobiach i modach, które zafałszowują rzeczywistość. „A ja żem jej powiedziała…” to pouczająca lektura nie tylko dla fanów piosenkarki. Będzie można po nią sięgnąć na regale Kultury Na Widoku.



Jak co roku Legalna Kultura rekomenduje również lektury dla najmłodszych czytelników i ich rodziców. Na instalacjach Kultury Na Widoku znajdą oni m.in.

  • najnowszą książkę Rafała Kosika („Amelia i Kuba. Wenecki spisek”),
  • „Pamiętnik Czarnego Noska” Janiny Porazińskiej,
  • „Opowiadania z Doliny Muminków” Tove Jansson
  • oraz pierwszą biografię Adama Mickiewicza dla dzieci („Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz”).

Część propozycji czytelniczych dla najmłodszych będzie można także odsłuchać w formie audiobooka z serwisów Storytel i Audioteka lub pobrać je bezpłatnie z zasobów Wolnych Lektur, Legimi i Virtualo.

W jaki sposób żyć, ażeby dożyć do późnej starości, a po niej zapewnić sobie lekką śmierć? Jak opanować sztukę brzuchomówstwa? Czy można schudnąć bez wysiłku? Jak pisać listy miłosne? Kultura Na Widoku daje dostęp do lektur pełnych praktycznych wskazówek dla ludzi ciekawych świata, którzy sięgają po książki, aby zmieniać swoje życie na lepsze. W tegorocznej edycji projektu Legalna Kultura prezentuje zestawienie najciekawszych przedwojennych poradników, które dzięki digitalizacji są dostępne w bibliotece cyfrowej Polona. Mimo upływu czasu większość porad nie traci na aktualności.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ
Reporterzy.info na Google News

Zobacz artykuły na podobny temat:

Hejt w komentarzach. Jak go ograniczyć, jak z nim walczyć

Ludwika Tomala
Hejt nie jest domyślnym sposobem komunikacji w sieci. A walka z toksycznym językiem nie oznacza łamania wolności słowa - tłumaczy językoznawca dr Paweł Trzaskowski. Badacz opisuje mechanizmy hejtu i skuteczne sposoby na ograniczenie tego zjawiska.

Prawa i obowiązki dziennikarza jako świadka

Kancelariapawelczak.pl
Każdy ze świadków posiada nałożone obowiązki, lecz prócz tego przysługuje mu mnóstwo praw, o których może nie zdawać sobie sprawy. Dotyczy to również dziennikarzy, występujących przed sądem na przykład w związku z opisanymi przez nich wydarzeniami. [artykuł sponsorowany]

Artificial Intelligence Act. Obowiązki, zakazane praktyki i ryzyka

Robert Nogacki
AI Act określa, jakie praktyki stosowania AI są zakazane, a które niosą ze sobą wysokie ryzyko dla ludzi, oraz ustanawia obowiązki w zakresie przejrzystości co do niektórych systemów AI. Większość nowych obowiązków spoczywa na dostawcach systemów sztucznej inteligencji wysokiego ryzyka.

Karta Etyczna Mediów

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich
Karta opracowana z inicjatywy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, podpisana 29 marca 1995 roku.

Znikające kanały. Co wolno operatorowi telewizji kablowej

Małgorzata Cieloch
O zmianie programów telewizji kablowej abonenci powinni się dowiedzieć z wyprzedzeniem co najmniej jednego okresu rozliczeniowego. Nie zawsze obowiązek ten jest przestrzegany.

Ustawa o sygnalistach. Jak się przygotować do nadchodzących zmian

Whiblo
Zaprezentowany w połowie kwietnia 2022 roku drugi projekt polskiej ustawy o ochronie sygnalistów, mimo że nie zawiera niezwykle istotnych zmian w stosunku do swojej pierwotnej wersji, przypomniał organizacjom w Polsce o zbliżającym się obowiązku.

Dziennikarze na zleceniach będą płacić ZUS od każdej umowy

Jakub Ceglarz
Sejm przyjął nowelizację przepisów, dotyczących umów zleceń. Nie będzie już możliwości obejścia przepisów, podpisując dwie umowy zlecenie by tylko jedna z nich, ta na niższą kwotę, podlegała oskładkowaniu.

więcej w dziale: Prawo w mediach

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, redaktor
praca stacjonarna i online Dziennikarz, reporter
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24