28.07.2019 Marketing i PR
Rolki Reggae Rajd na mecie! Rolkarski maraton dla chłopca z Ostródy
BARD
Agata i Wojtek Miszewscy, rolkarskie małżeństwo z Oleśnicy, przejechali na rolkach aż 713 kilometrów z Lublina do Ostródy, żeby pomóc rodzicom dziewięcioletniego chłopca z porażeniem mózgowym w zdobyciu środków na system do neurorehabilitacji. Rajdowi patronował tygodnik Reporterzy.info.
Rolkarze wystartowali 29 czerwca z Lublina, by po 12 dniach stawić się na mecie w Ostródzie. Planowali przejechać 707 kilometrów, jednak ostatecznie trasa okazała się nawet dłuższa. Wyniosła aż 713 kilometrów.
Agata i Wojtek w ciągu niecałych dwóch tygodni pokonali trasę: Lublin - Świdnik - Radzyń Podlaski - Biała Podlaska - Siemiatycze - Bielsk Podlaski - Białystok/Gugny - Augustów - Suwałki/Szafranki - Giżycko - Mrągowo - Olsztyn - Ostróda. Finał 11 lipca miał miejsce podczas oficjalnego rozpoczęcia Ostróda Reggae Festival, największego w Polsce festiwalu muzyki reggae. Agata i Wojtek są jej miłośnikami. Do tego stopnia, że pobrali się właśnie podczas ostródzkiego festiwalu.
Rajd oleśnickiego małżeństwa, wspieranego przez dwuosobową ekipę techniczną: Laurę Kwoczałę i Bartłomieja Dwornika, miał szczytny cel. W ten sposób cała czwórka pomagała Czarkowi Raczyńskiemu. Dziewięcioletniemu chłopcu z Ostródy, który od urodzenia cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe, padaczkę i zespół Westa. Aby móc porozumiewać się z rodzicami, potrzebuje specjalistycznego systemu do neurorehabilitacji i komunikacji. Tak zwanego Cyber Oka.
Rolkarze i ekipa techniczna, podczas całego przejazdu relacjonując Rajd w mediach społecznościowych i spotykając się z dziennikarzami namawiali do przekazywania datków dla Czarka na konto Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą, której Czarek jest podopiecznym.
Dzięki wpłatom sponsorów Rajdu, darowiznom kibiców i przyjaciół charytatywnym licytacjom, prowadzonym na Facebooku, udało się zebrać 20 tysięcy złotych, dzięki którym Fundacja i rodzice Czarka będą mogli kupić Cyber Oko i - pierwszy raz od urodzenia, od dziewięciu lat - móc porozumiewać się z synem!
- W mediach społecznościowych Rolki Reggae rajd śledziło ponad 30 tysięcy osób.
- Relacje uzyskały ponad 20 tysięcy reakcji i komentarzy.
- Na temat rolkarzy i Czarka ukazało się dotąd 114 informacji w mediach.
- Zasięg publikacji za Instytutem Monitorowania Mediów: 1,75 miliona osób.
- Szacunkowa wartość AVE publikacji: 380 tysięcy złotych.
Patronami Rolki Reggae Rajd 2019 byli:
- RzeczJasna
- Czwórka Polskie Radio
- Ostróda Reggae Festival
- Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
- Polski Związek Sportów Wrotkarskich
Sponsorzy kilometrów:
- Krzysztof Janoś - konferansjer
- Oleśnica na rolkach
- ENGI.PLatform
- Sklep zoologiczny Dziki Zwierz
- Opineo.pl
- Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik
- Kasia Kozłowska
Partnerzy Rajdu:
- Krystian Fabryka Druku
- Rentis
- Magielnik
- doWysłania.pl
- Simplyrent.pl
Patroni medialni:
- Czwórka - Polskie Radio
- Ostróda News
- Moja Harmonia Życia - magazyn
- Menadżer Floty
- Reporterzy.info
PRZERWA NA REKLAMĘ
Zobacz artykuły na podobny temat:
#JedenOdeMnie. Kampania viralowa, promująca pomaganie
Klaudia Smolarska-Kulej
Co piąty podatnik nie przekazuje 1% podatku potrzebującym. Najczęściej wynika to z braku wiary, że można w ten sposób realnie pomóc albo z niewiedzy, że ma się taką możliwość. Dlatego Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” po raz drugi zaprasza do udziału w wyzwaniu i kampanii społecznej #JedenOdeMnie.
Wideo w internecie. O sukcesie decydują dwie sekundy
Katarzyna Sadło
Jak wynika z badania Wideo mobile 2016, aż 41 proc. ankietowanych deklaruje, że ogląda materiały wideo online na smartfonie bądź tablecie. Wśród nich 62 proc. robi to codziennie. Popularność filmów wykorzystuje branża marketingowa i reklamowa, dla których jest to jeden z najważniejszych i najszybciej rozwijających się formatów digital.
Era m-commerce. Czas na biznes w telefonie
Bartosz Tomczyk
Rok 2020 minął w atmosferze ciągłej niepewności o stan krajowego biznesu. Obronną ręką wydają się wychodzić przedsiębiorcy, którzy przenieśli swoje usługi do internetu. Właśnie krok w stronę sieci może przesądzić o dalszych losach przedsiębiorczości jako takiej, szczególnie w kontekście wykorzystania urządzeń mobilnych.
Instagram Stories w komunikacji marki
Michał Chrościcki
Na kanale jakim jest Instagram, dopiero Stories, a nie statyczne posty, stworzyły możliwość większej interakcji użytkowników z publikowaną treścią, a marketerom dostarczyły mierzalne dane. Na odbiór Stories przez użytkowników ma wpływ kilka czynników.
Skuteczne public relations w internecie. Jak się robi e-PR
Kamila Kaczmarczyk
Punktem wyjścia w działaniach e-PR jest synergia między realizacją strategii komunikacji, marketingowej oraz SEO. PR w sieci może skutecznie wspierać te dwie pozostałe dziedziny. Tworzone przez nas informacje prasowe, artykuły i posty na bloga są wodą na wielki internetowy młyn, zasilany przez wyszukiwarki i media społecznościowe.
Badanie Polish Gamers KIDS. Jak dotrzeć do grupy 9-15 lat
Maciej Piotrowski
Dla 88% dzieci gry są częścią ich codziennej rutyny, a granie to czynność pierwszego wyboru w wolnym czasie. „Polish Gamers KIDS” bada reklamowy potencjał branży, analizuje popularności pojęć (e-sport, metawersum), kwestie finansowe, oglądanie innych graczy oraz profil młodych fanów gier w Polsce.
Reklama w podcastach. Skuteczność audiomarketingu
Bartosz Sosnówka
Zainteresowanie podcastami, czyli programami radiowymi rozpowszechnianymi w Internecie, spowodowało, że szybko zaczęły powstawać wąsko sprofilowane stacje online. Masowe stacje radiowe, które są obecne w sieci, mogą przyjmować reklamy marek, które nie są masowe. I tu w grę wchodzą kampanie programatyczne.