Jaką kartę pamięci wybrać do aparatu?
scentre.pl

Rodzaje kart pamięci – jakie modele można znaleźć na rynku?
Wybór kart pamięci jest bardzo duży. Jednak nie wszystkie będą kompatybilne z każdym rodzajem urządzenia. Jakie karty pamięci można znaleźć w sklepach?
- SD
Najbardziej znany rodzaj kart pamięci to karty SD (Secure Digital). Ich wymiary zwykle wynoszą 24 x 32 x 2.1 mm, a pojemność nie przekracza 2 GB. - SDHC
SDHC (Secure Digital High Capacity) to pamięć flash, której minimalna pojemność wynosi 4 GB. Dzięki temu, że ten rodzaj kart dysponuje większą pojemnością niż modele SD, daje większe możliwości w zakresie zapisu danych. Z powodzeniem można użyć tego typu kart w przypadku rejestracji wideo w rozdzielczości Full HD. - Micro SD
Micro SD to rodzaj karty SD, tyle, że w zdecydowanie mniejszym formacie. Jej wymiary to 11 x 15 x 1 mm, a maksymalna pojemność, jest znacznie większa w porównaniu z kartami SD i wynosi do 32 GB. Micro SD są najczęściej wykorzystywane w telefonach. - Micro SDHC
Mechanizm działania kart micro SDHC jest taki sam, jak w przypadku kart micro SD. Jednak różnica wynika z kompatybilności z konkretnymi urządzeniami – micro SDHC doskonale współpracują z aparatami fotograficznymi, ale tylko tymi o specyfikacji zgodnej z SD 2.0. - SDXC
SDXC to pamięć flash, której pojemność może wynosić od 32 GB do 2 TB. Tego typu karty pamięci, będą idealnym wyborem do urządzeń, służących do nagrywania wideo w rozdzielczości 4K. - CF
Karty CF (Compact Flash), to bez wątpienia najdłużej działający format kart pamięci (są dostępne na rynku od 1994 roku). Z powodzeniem można ich używać w cyfrowych modelach aparatów fotograficznych.
Kupno karty pamięci – na jakie cechy należy zwrócić uwagę?
Wybierając kartę pamięci do aparatu, (duży wybór można znaleźć np. w tym sklepie: https://scentre.pl/shop/category/list?kategoria=karty_pamieci), należy sprawdzić, które modele tego nośnika, będą kompatybilne z posiadanym urządzeniem. To bardzo ważne, bo dzięki temu można uniknąć niepotrzebnego wydatku, a jednocześnie mieć pewność, że zakupiona karta będzie współpracować z aparatem.
Oprócz tego, należy zwrócić uwagę na dwie cechy: pojemność i szybkość zapisu i odczytu danych. Dlaczego to takie ważne? Wybór pojemności karty najlepiej uzależnić od ilości danych, które będą na niej zapisywane. Im większa pojemność, tym więcej zdjęć i filmów, pomieści karta. Podobnie jest z szybkością. Do zapisu zdjęć wykonanych za pomocą lustrzanki, będzie potrzebna szybsza karta od tej, używanej w smartfonie. Wszystko po to, by cały proces przebiegał sprawnie. Jeśli prędkość zapisu i odczytu danych będzie zbyt mała, może dojść do sytuacji, że zrobione przez użytkownika fotografie, nie zdążą się zapisać na karcie.
Szybka karta SD przyda się osobom, które często wykonują zdjęcia seryjne w formacie RAW. To także ważny parametr dla filmowców. Często, by zapis wideo przebiegał płynnie, na sprzęcie jest podawana wymagana, minimalna prędkość, jaka powinna posiadać karta.
Karty pamięci – termin ważności
Sięgając po popularne w przypadku aparatów karty flash, należy pamiętać o tym, że ich żywotność jest ograniczona. Przy każdym nośniku można znaleźć informację na temat tego, ile cykli zapisu jest w stanie wytrzymać konkretny model. Po wyczerpaniu limitu, nośnik najprawdopodobniej nie przestanie działać, ale ryzyko utraty znajdujących się na nim danych, zdecydowanie wzrośnie. Zwiększy się również prawdopodobieństwo braku możliwości zapisania danych na karcie. W związku z tym, najlepiej używać kart znanych i sprawdzonych marek. W ich przypadku, limit cykli po których karta zacznie się starzeć jest w granicach 10-20 tysięcy. To na tyle dużo, że przeciętny użytkownik, prawdopodobnie nie doczeka nawet tego momentu. Inaczej jest w przypadku kart nieznanych producentów. W takiej sytuacji, należy liczyć się z tym, że karta może przestać działać w każdym momencie.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale :
Email Marketing w 2025 roku: Sprawdzone Strategie, Trendy i Obowiązki Prawne
artykuł sponsorowany
Mimo dynamicznych zmian technologicznych oraz rosnącej liczby kanałów komunikacji, mailing nadal gwarantuje wysoki zwrot z inwestycji i bezpośredni kontakt z odbiorcą. W 2025 roku znaczenie tego kanału jeszcze bardziej rośnie, głównie ze względu na coraz ostrzejsze regulacje prawne i oczekiwania konsumentów dotyczące prywatności.
Odzyskiwanie odszkodowań komunikacyjnych. Jak skutecznie walczyć o swoje prawa?
artykuł sponsorowany
Odzyskiwanie odszkodowań komunikacyjnych to proces, który dla wielu poszkodowanych wydaje się zawiły i pełen pułapek. Tymczasem zrozumienie przysługujących praw oraz wsparcie doświadczonej kancelarii prawnej może znacząco zwiększyć szanse na uzyskanie sprawiedliwego świadczenia. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje, które pomogą Ci skutecznie dochodzić roszczeń po wypadku drogowym.
Jak może wyglądać nowoczesna edukacja finansowa dla najmłodszych?
materiał partnera
Ponad 700 dzieci z Wrocławia, Gdańska, Poznania, Lublina i Rękus wyruszy na wakacje z nową wiedzą finansową. To ważne, bo - jak pokazują badania - potrzebują jej już pięciolatki, a tylko troje na czworo dzieci w tym wieku rozmawia o pieniądzach ze swoimi najbliższymi.
Podobne artykuły:
Kurs Facebook Ads - czy warto?
materiał zewnętrzny
Internet zdominował świat, a wszelkie gałęzie biznesu prężnie rozwijają się właśnie w świecie wirtualnym. To sprawia, że jesteśmy zmuszeni ciągle uczyć się nowych rzeczy, a jedną z nich jest tworzenie kampanii reklamowych na Facebooku.
Smycze reklamowe jako upominki firmowe – dlaczego warto?
artykuł sponsorowany
Smycze reklamowe mogą być wartościowym prezentem firmowym. Dlaczego warto zdecydować się na ich zamówienie? Przyglądamy się bliżej ich najważniejszym korzyściom!
Sprzedaż artykułów dla dzieci poprzez e-commerce – jak rozwijać biznes online?
artykuł sponsorowany
E-commerce stał się jednym z najdynamiczniej rozwijających się sektorów handlu, oferując przedsiębiorcom możliwość dotarcia do szerokiego grona klientów bez konieczności prowadzenia stacjonarnych punktów sprzedaży.
Prowadzenie social media – sztuka łączenia biznesu z ludźmi
artykuł sponsorowany
Prowadzenie mediów społecznościowych to coś więcej niż tylko promowanie postów na Facebooka czy Instagrama. To cała strategia, która ma na celu nie tylko dotarcie do szerszego grona odbiorców, ale przede wszystkim budowanie relacji z nimi oraz wyróżnienie się w tłumie konkurencji.