menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Panasonic

27.06.2021 Fotografia prasowa

Fotografia i personal branding: zdjęcia, które pomagają budować wizerunek

artykuł sponsorowany

Personal branding to bardzo modne ostatnio pojęcie, które wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Współcześnie coraz więcej osób interesuje się budowaniem marki własnej. Choć mogłoby się wydawać, że personal branding to domena polityków, artystów, czy dziennikarzy, w rzeczywistości może przynieść ona korzyści każdemu z nas. Co warto wiedzieć o budowaniu marki? W jaki sposób pomoże nam w tym fotografia?

Zdjęcie: Beatrice Bouchet, fotografia biznesowa, Prezes zarządu B&B Hotels Polska Fotograf: Krzysztof Zaleski

Personal branding – co to takiego?


Personal branding (tworzenie marki osobistej) to złożony proces zarządzania własnym wizerunkiem. Marka osobista wiąże się z wyobrażeniem, jaki mają na nasz temat inni ludzie. Nie oznacza to jednak, że możemy zbudować całkowicie fikcyjny wizerunek. Największe szanse na stworzenie marki mamy wówczas, gdy jesteśmy autentyczni. Udawanie kogoś kim nie jesteśmy sprawdzi się jedynie na krótką metę.

Proces jakim jest personal branding jest wieloaspektowy. Zostanie zakończony sukcesem jeżeli połączymy spójne zachowanie i atrakcyjnym wizerunkiem (jednocześnie pamiętajmy, że atrakcyjny dla każdego może oznaczać coś innego). W budowaniu marki osobistej liczy się to co mówimy, jak postępujemy w rozmaitych sytuacjach, jak się ubieramy, jak dbamy o siebie, a także wiele innych czynników.

Personal branding – korzyści w każdym aspekcie życia


Korzyści, które daje nam zbudowanie marki własnej są trudne do przecenienia. Dzięki personal brandingowi możemy wyróżnić się z tłumu. Dobra marka własna pozwala nam zarabiać więcej niż moglibyśmy sobie wymarzyć. Stajemy się rozpoznawalni, jesteśmy pozytywnie oceniani przez duże grono ludzi, co sprawia, że pozyskanie klientów przychodzi nam bez problemów. Wypracowana reputacja pozwala nam na zawieranie nowych, ciekawych znajomości, co przyczynia się do sukcesów również na polu prywatnym.

Personal branding krok po kroku


Zbudowanie marki własnej jest procesem złożonym, który często może trwać latami. Co więcej musimy zdawać sobie sprawę, że jedna pomyłka może zniweczyć nasze wielomiesięczne (a nawet wieloletnie) starania. Duża część ludzi popełnia błąd wymyślając, a następnie dążąc do stworzenia fikcyjnego wizerunku. Takie działania są z góry skazane na niepowodzenie, gdyż szansę na zbudowanie silnej marki mamy jedynie wówczas, gdy jesteśmy autentyczni. W przypadku gdy nasze postępowanie nie jest zgodne z wyznawanymi wartościami, otoczenie wyczuje fałsz.

Osoba z silną marką osobistą musi być autentyczna, a jednocześnie posiadać cechy, które są pozytywnie odbierane przez otoczenie. Co więcej – cecha, która pozwala nam wyróżnić się z tłumu musi być użyteczna dla społeczności. Budując markę osobistą nie należy liczyć na aprobatę wszystkich (rzadko zdarza się, żeby jedna osoba zaskarbiła sobie uznanie całego społeczeństwa). W większości przypadków dana marka jest ceniona i uznawana jedynie przez określone grono odbiorców. Ważne jest, żeby znaleźć swoją grupę odniesienia i to na niej skoncentrować swoje działania.

Komu polecany jest personal branding?


Personal branding nie jest zarezerwowany jedynie dla wąskiej grupy odbiorców. Choć oczywistym jest, że silna marka bardzo pomaga politykom, menadżerom, artystom, czy dziennikarzom, w praktyce każdy z nas może stworzyć markę osobistą i czerpać z niej rozmaite korzyści.

Fotografia, która pomaga w personal brandingu


Pozytywny wizerunek jest nam niezbędny, jeżeli chcemy stworzyć silną markę osobistą. Z tego względu dobrze jest zainteresować się fotografią wizerunkową. Profesjonalne zdjęcia są nam potrzebne tym bardziej, gdy swoją działalność prowadzimy przede wszystkim przez internet (wówczas potencjalni odbiorcy bazują jedynie na naszych fotografiach). Pamiętajmy, że zdjęcia mogą bardzo pomóc w tworzeniu wizerunku. Jednak warunkiem jest tu profesjonalne ich wykonanie. Zadaniem fotografii wizerunkowej jest nie tyle stworzenie fikcyjnego wizerunku, co wychwycenie i ukazanie naszych najlepszych cech. Jest to zadanie niesamowicie trudne i odpowiedzialne, dlatego dobrze jest je powierzyć doświadczonemu fotografowi biznesowemu.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Zanim kupisz używany aparat

Janusz Wójtowicz
Poradnik dla początkujących fotoreporterów - jak wybrać odpowiedni sprzęt za właściwą cenę, żeby potem nie żałować.

Fotografie z banków zdjęć. Jak wybierać, jak kupować i jak płacić

Beata Jaroszewska
Serwisy microstockowe umożliwiają wszystkim użytkownikom Internetu dostęp do milionów zdjęć w doskonałej jakości, oraz ich zakup przy użyciu jednego kliknięcia, bez konieczności wychodzenia z domu. Jak najłatwiej i najszybciej znaleźć upragniony obraz? Jaki model sprzedaży wybrać? Oto poradnik, jak efektywnie kupować pliki z banków zdjęć.

Co to jest ikona społeczna? Jak zdjęcie staje się ikoną?

Magdalena Banyś
Za jej pomocą fotografii można nie tylko przedstawić pewne fakty, zobrazować rzeczywistość ale przede wszystkim wpłynąć na sposób ich odbierania.

Fotografia i katastrofy

Anna Cymer
Fotografia ma potężną siłę - ludzie jej wierzą i jej potrzebują. I zawsze będą jej chcieli coraz więcej i żeby docierała do nich coraz szybciej.

Jak robić zdjęcia zimą. Sprzęt, ustawienia i nie tylko

Konrad Bąk
Ekspert portalu Fotolia.com radzi, jak wykonać pełne życia zdjęcia z nart, a jak przygotować się do robienia szerokich i spokojnych ujęć pejzaży.

Zdjęcia produktowe. Jak wybrać studio do sesji fotograficznej

Kaja Pomiankiewicz
Możliwości na apetyczne sesje fotograficzne jest nieskończenie wiele, a profesjonalnie przygotowane zdjęcia to dobry pomysł na ciekawy materiał, który przyciągnie do ciebie nowych klientów. Wszystko to jest możliwe dzięki studiom fotograficznym, oferującym wynajmującym coraz więcej udogodnień. Co warto wiedzieć, rezerwując taką przestrzeń? Podpowiadamy!

Czerwone oczy na zdjęciach. Jak ich uniknąć?

Barbara Gilbas, Nikon Polska
To niechciane zjawisko spowodowane jest odbiciem się lampy błyskowej aparatu w siatkówce oka fotografowanej osoby. Oto, jak samodzielnie sobie z tym poradzić.

więcej w dziale: Fotografia prasowa

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

baner Broń.pl
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23