menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Lumix

27.06.2021 Fotografia prasowa

Fotografia i personal branding: zdjęcia, które pomagają budować wizerunek

artykuł sponsorowany

Personal branding to bardzo modne ostatnio pojęcie, które wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Współcześnie coraz więcej osób interesuje się budowaniem marki własnej. Choć mogłoby się wydawać, że personal branding to domena polityków, artystów, czy dziennikarzy, w rzeczywistości może przynieść ona korzyści każdemu z nas. Co warto wiedzieć o budowaniu marki? W jaki sposób pomoże nam w tym fotografia?

Zdjęcie: Beatrice Bouchet, fotografia biznesowa, Prezes zarządu B&B Hotels Polska Fotograf: Krzysztof Zaleski

Personal branding – co to takiego?


Personal branding (tworzenie marki osobistej) to złożony proces zarządzania własnym wizerunkiem. Marka osobista wiąże się z wyobrażeniem, jaki mają na nasz temat inni ludzie. Nie oznacza to jednak, że możemy zbudować całkowicie fikcyjny wizerunek. Największe szanse na stworzenie marki mamy wówczas, gdy jesteśmy autentyczni. Udawanie kogoś kim nie jesteśmy sprawdzi się jedynie na krótką metę.

Proces jakim jest personal branding jest wieloaspektowy. Zostanie zakończony sukcesem jeżeli połączymy spójne zachowanie i atrakcyjnym wizerunkiem (jednocześnie pamiętajmy, że atrakcyjny dla każdego może oznaczać coś innego). W budowaniu marki osobistej liczy się to co mówimy, jak postępujemy w rozmaitych sytuacjach, jak się ubieramy, jak dbamy o siebie, a także wiele innych czynników.

Personal branding – korzyści w każdym aspekcie życia


Korzyści, które daje nam zbudowanie marki własnej są trudne do przecenienia. Dzięki personal brandingowi możemy wyróżnić się z tłumu. Dobra marka własna pozwala nam zarabiać więcej niż moglibyśmy sobie wymarzyć. Stajemy się rozpoznawalni, jesteśmy pozytywnie oceniani przez duże grono ludzi, co sprawia, że pozyskanie klientów przychodzi nam bez problemów. Wypracowana reputacja pozwala nam na zawieranie nowych, ciekawych znajomości, co przyczynia się do sukcesów również na polu prywatnym.

Personal branding krok po kroku


Zbudowanie marki własnej jest procesem złożonym, który często może trwać latami. Co więcej musimy zdawać sobie sprawę, że jedna pomyłka może zniweczyć nasze wielomiesięczne (a nawet wieloletnie) starania. Duża część ludzi popełnia błąd wymyślając, a następnie dążąc do stworzenia fikcyjnego wizerunku. Takie działania są z góry skazane na niepowodzenie, gdyż szansę na zbudowanie silnej marki mamy jedynie wówczas, gdy jesteśmy autentyczni. W przypadku gdy nasze postępowanie nie jest zgodne z wyznawanymi wartościami, otoczenie wyczuje fałsz.

Osoba z silną marką osobistą musi być autentyczna, a jednocześnie posiadać cechy, które są pozytywnie odbierane przez otoczenie. Co więcej – cecha, która pozwala nam wyróżnić się z tłumu musi być użyteczna dla społeczności. Budując markę osobistą nie należy liczyć na aprobatę wszystkich (rzadko zdarza się, żeby jedna osoba zaskarbiła sobie uznanie całego społeczeństwa). W większości przypadków dana marka jest ceniona i uznawana jedynie przez określone grono odbiorców. Ważne jest, żeby znaleźć swoją grupę odniesienia i to na niej skoncentrować swoje działania.

Komu polecany jest personal branding?


Personal branding nie jest zarezerwowany jedynie dla wąskiej grupy odbiorców. Choć oczywistym jest, że silna marka bardzo pomaga politykom, menadżerom, artystom, czy dziennikarzom, w praktyce każdy z nas może stworzyć markę osobistą i czerpać z niej rozmaite korzyści.

Fotografia, która pomaga w personal brandingu


Pozytywny wizerunek jest nam niezbędny, jeżeli chcemy stworzyć silną markę osobistą. Z tego względu dobrze jest zainteresować się fotografią wizerunkową. Profesjonalne zdjęcia są nam potrzebne tym bardziej, gdy swoją działalność prowadzimy przede wszystkim przez internet (wówczas potencjalni odbiorcy bazują jedynie na naszych fotografiach). Pamiętajmy, że zdjęcia mogą bardzo pomóc w tworzeniu wizerunku. Jednak warunkiem jest tu profesjonalne ich wykonanie. Zadaniem fotografii wizerunkowej jest nie tyle stworzenie fikcyjnego wizerunku, co wychwycenie i ukazanie naszych najlepszych cech. Jest to zadanie niesamowicie trudne i odpowiedzialne, dlatego dobrze jest je powierzyć doświadczonemu fotografowi biznesowemu.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ
Reporterzy.info na Google News

Zobacz artykuły na podobny temat:

Świadectwo Nachtweya

Paulina Dużyk-Dyna
James Nachtwey jest jednym z członków wchodzących w skład agencji VII Photo Agency Photographers skupiających najlepszych fotografów prasowych całego świata.

Fotografia moje hobby

Janusz Wójtowicz
Stare powiedzenie mówi że "zdjęcie robi człowiek a nie aparat". Dużo w tym prawdy, ale nie da się ukryć że sprzęt ma duże znaczenie w jakości zdjęć jakie później dzięki niemu otrzymamy.

Astrofotografia, czyli jak fotografować gwiazdy

Newseria
Pierwsze skojarzenia z astrofotografią mogą być różne. Pojęcie to odnosi się nie tylko do profesjonalnego fotografowania odległych galaktyk przy użyciu zaawansowanego sprzętu, ale także do amatorskich zdjęć, przedstawiających gwiazdy na nocnym niebie. To jednak nie wszystko.

Fotograf w sieci, czyli zasada ograniczonego zaufania

Emilia Szczepańczyk
Problem polskich twórców nie jest jedynie oddolny i nie dotyczy tylko umyślnej bądź nieumyślnej (spowodowanej brakiem wiedzy) kradzieży i nielegalnego wykorzystywania zdjęć, grafik czy innych materiałów cyfrowych. Często zdarza się, że to popularne portale podkładają nogę artystom.

Fotografia prasowa - niemoralna czy bezprawna?

Paulina Dużyk-Dyna
Fotografowie chcą przekazać informacje o brutalnej rzeczywistości za pomocą zdjęcia, a przeciwnicy uważają ich za hieny, które gonią za sensacją i publikują makabryczne nieraz obrazy.

Najlepsze zdjęcia 2022 i 2023. Wyniki konkursu Śląska Fotografia Prasowa

Agnieszka Kosmala
Na konkurs Śląska Fotografia Prasowa – najlepsze zdjęcia 2022–2023 roku do Biblioteki Śląskiej wpłynęło 437 zdjęć 38 fotoreporterów spełniających wymogi Regulaminu Konkursu. Na wystawę konkursową Kapituła Konkursu zakwalifikowała 120 zdjęć 22 autorów.

Fotografia i katastrofy

Anna Cymer
Fotografia ma potężną siłę - ludzie jej wierzą i jej potrzebują. I zawsze będą jej chcieli coraz więcej i żeby docierała do nich coraz szybciej.

więcej w dziale: Fotografia prasowa

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, redaktor
praca stacjonarna i online Dziennikarz, reporter
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Lumix
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24