menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

27.06.2021 Fotografia prasowa

Fotografia i personal branding: zdjęcia, które pomagają budować wizerunek

artykuł sponsorowany

Personal branding to bardzo modne ostatnio pojęcie, które wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Współcześnie coraz więcej osób interesuje się budowaniem marki własnej. Choć mogłoby się wydawać, że personal branding to domena polityków, artystów, czy dziennikarzy, w rzeczywistości może przynieść ona korzyści każdemu z nas. Co warto wiedzieć o budowaniu marki? W jaki sposób pomoże nam w tym fotografia?

Zdjęcie: Beatrice Bouchet, fotografia biznesowa, Prezes zarządu B&B Hotels Polska Fotograf: Krzysztof Zaleski

Personal branding – co to takiego?


Personal branding (tworzenie marki osobistej) to złożony proces zarządzania własnym wizerunkiem. Marka osobista wiąże się z wyobrażeniem, jaki mają na nasz temat inni ludzie. Nie oznacza to jednak, że możemy zbudować całkowicie fikcyjny wizerunek. Największe szanse na stworzenie marki mamy wówczas, gdy jesteśmy autentyczni. Udawanie kogoś kim nie jesteśmy sprawdzi się jedynie na krótką metę.

Proces jakim jest personal branding jest wieloaspektowy. Zostanie zakończony sukcesem jeżeli połączymy spójne zachowanie i atrakcyjnym wizerunkiem (jednocześnie pamiętajmy, że atrakcyjny dla każdego może oznaczać coś innego). W budowaniu marki osobistej liczy się to co mówimy, jak postępujemy w rozmaitych sytuacjach, jak się ubieramy, jak dbamy o siebie, a także wiele innych czynników.

Personal branding – korzyści w każdym aspekcie życia


Korzyści, które daje nam zbudowanie marki własnej są trudne do przecenienia. Dzięki personal brandingowi możemy wyróżnić się z tłumu. Dobra marka własna pozwala nam zarabiać więcej niż moglibyśmy sobie wymarzyć. Stajemy się rozpoznawalni, jesteśmy pozytywnie oceniani przez duże grono ludzi, co sprawia, że pozyskanie klientów przychodzi nam bez problemów. Wypracowana reputacja pozwala nam na zawieranie nowych, ciekawych znajomości, co przyczynia się do sukcesów również na polu prywatnym.

Personal branding krok po kroku


Zbudowanie marki własnej jest procesem złożonym, który często może trwać latami. Co więcej musimy zdawać sobie sprawę, że jedna pomyłka może zniweczyć nasze wielomiesięczne (a nawet wieloletnie) starania. Duża część ludzi popełnia błąd wymyślając, a następnie dążąc do stworzenia fikcyjnego wizerunku. Takie działania są z góry skazane na niepowodzenie, gdyż szansę na zbudowanie silnej marki mamy jedynie wówczas, gdy jesteśmy autentyczni. W przypadku gdy nasze postępowanie nie jest zgodne z wyznawanymi wartościami, otoczenie wyczuje fałsz.

Osoba z silną marką osobistą musi być autentyczna, a jednocześnie posiadać cechy, które są pozytywnie odbierane przez otoczenie. Co więcej – cecha, która pozwala nam wyróżnić się z tłumu musi być użyteczna dla społeczności. Budując markę osobistą nie należy liczyć na aprobatę wszystkich (rzadko zdarza się, żeby jedna osoba zaskarbiła sobie uznanie całego społeczeństwa). W większości przypadków dana marka jest ceniona i uznawana jedynie przez określone grono odbiorców. Ważne jest, żeby znaleźć swoją grupę odniesienia i to na niej skoncentrować swoje działania.

Komu polecany jest personal branding?


Personal branding nie jest zarezerwowany jedynie dla wąskiej grupy odbiorców. Choć oczywistym jest, że silna marka bardzo pomaga politykom, menadżerom, artystom, czy dziennikarzom, w praktyce każdy z nas może stworzyć markę osobistą i czerpać z niej rozmaite korzyści.

Fotografia, która pomaga w personal brandingu


Pozytywny wizerunek jest nam niezbędny, jeżeli chcemy stworzyć silną markę osobistą. Z tego względu dobrze jest zainteresować się fotografią wizerunkową. Profesjonalne zdjęcia są nam potrzebne tym bardziej, gdy swoją działalność prowadzimy przede wszystkim przez internet (wówczas potencjalni odbiorcy bazują jedynie na naszych fotografiach). Pamiętajmy, że zdjęcia mogą bardzo pomóc w tworzeniu wizerunku. Jednak warunkiem jest tu profesjonalne ich wykonanie. Zadaniem fotografii wizerunkowej jest nie tyle stworzenie fikcyjnego wizerunku, co wychwycenie i ukazanie naszych najlepszych cech. Jest to zadanie niesamowicie trudne i odpowiedzialne, dlatego dobrze jest je powierzyć doświadczonemu fotografowi biznesowemu.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Czy opłaca się zamawiać zdjęcia biznesowe?

portret24.pl
Dobrze wykonana sesja zdjęciowa staje się wizytówką firmy i odróżnia ją od konkurencji. W dobie internetu, kiedy każde przedsiębiorstwo musi działać w social mediach by nie zginąć, dobre zdjęcia są podstawą. [artykuł sponsorowany]

Dron dla fotografa

KF
Współczesna praca fotografa często wiążę się z wykorzystaniem dronów. Dają one bowiem olbrzymie możliwości wykonywania zdjęć, które bez ich wykorzystania byłyby dla nas po prostu niemożliwe do wykonania. Aby jednak dron rzeczywiście był nam pomocny, musimy starannie przemyśleć jego wybór.

Jak i dlaczego podpisywać zdjęcia? Twoje zdjęcie. Twoje prawo!

Nikon Polska
Podpisywanie zdjęć imieniem i nazwiskiem lub pseudonimem ich autorów to dobry obyczaj świadczący o poszanowaniu praw autorskich przez wykorzystujących fotografie.

Zdjęcie musi śmierdzieć

Jacek R. Gruszczyński
Wywiad z Krzysztofem Millerem, fotoreporterem Gazety Wyborczej, który "etatowo" jeździ w rejony konfliktów. [Artykuł pochodzi z serwisu www.fotografiaprasowa.pl]

Wyposażenie profesjonalnego studia fotograficznego

lobzowskastudio.pl
Rozpoczynającym działalność fotografom wydaje się, że celem osiągnięcia sukcesów wystarczy w pełni profesjonalny aparat fotograficzny oraz specjalistyczne oprogramowanie do obróbki zdjęć. Jednak aby możliwe było stworzenie studia fotograficznego z prawdziwego zdarzenia, potrzebujemy wszechstronnego wyposażenia, które to umożliwi nam wykonywanie pięknych zdjęć o bardzo dobrej jakości idealnie dopasowanych do okazji. [artykuł sponsorowany]

Moja droga do fotografii prasowej

Janusz Wójtowicz
Żeby być fotoreporterem trzeba posiadać wrodzoną umiejętność patrzenia obrazem, mieć coś do powiedzenia, opanować technikę fotografowania w stopniu który pozwala o niej zapominać przy pracy.

Gilles Bensimon

Anna Cymer
Jego zdjęcia publikowane są w 35 edycjach Elle na całym świecie i ogląda je każdego miesiąca... 20 milionów czytelników!

więcej w dziale: Fotografia prasowa

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama


Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświatyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23