29.02.2008 Rynek medialny
TVN idzie na wojnę z TV Puls
Bartosz Chochołowski, Artykuł ukazał się 16 października 2007 roku w portalu Money.pl
Publikuję go za zgodą autora i kierownictwa redakcji.
Grupa TVN zwróciła się do Prokuratora Generalnego o odebranie TV Puls koncesji. Twierdzi, że stacja Murdocha zdobyła uniwersalna koncesję z "rażącym naruszeniem prawa".
Właśnie zmiana koncesji według Grupy TVN odbyła się z "rażącym naruszeniem prawa".
"Przy wydawaniu decyzji nie zastosowano trybu koncesyjnego przewidzianego w ustawie o radiofonii i telewizji. W szczególności, nie opublikowano ogłoszenia o możliwości ubiegania się o nową koncesję na nadawanie programu o charakterze uniwersalnym" - pisze TVN w komunikacie.
W związku z tym TVN wnosi też o wykluczenie TV Puls z postępowań koncesyjnych w sprawie przydziału nadajników telewizji naziemnej we Wrocławiu, Nowym Sączu, Lesznie, Szczecinie i Katowicach- Bytkowie, które toczą się przed KRRiT.
Jak podkreśla TVN, "zgodnie z ogłoszeniami KRRiT, w powyższych postępowaniach mogą brać udział jedynie nadawcy posiadający koncesje na nadawanie programu o charakterze uniwersalnym".
TV Puls zaczęła zmieniać oblicze, gdy zainwestował w nią Rupert Murdoch. Dotychczas w rozwój stacji włożył 50 mln dolarów.
W czerwcowym w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" zapewniał, że już pod koniec roku widoczna będzie wyraźna poprawa jakości tej stacji. Pytany ile zamierza zainwestować w osiągnięcie tego celu, odpowiedział: " Tyle ile będzie trzeba".
***
Grupa TVN zwróciła się również do Prokuratora Generalnego o udział w postępowaniach koncesyjnych w sprawie przyznania nadajników, w celu "zapewnienia zgodności tych postępowań z prawem".
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Rynek medialny:
Treści od użytkowników w sieci. Pole minowe dla dziennikarzy
Krzysztof Fiedorek
Ponad 40% internautów ocenia wiarygodność informacji na bazie liczby polubień i wyświetleń. Tradycyjne kanały są pierwszym źródłem newsów tylko dla co piątego z nas. Raport Reuters Institute pokazuje skalę i ryzyka, jakie User Generated Content niesie dla mediów. I podpowiada, jak nie wpaść w pułapkę.
Social media w 2025. Różnice pokoleniowe widać jak na dłoni
KFi
Coraz więcej osób deklaruje, że zmniejsza czas spędzany w social mediach. I choć nie oznacza to masowego odpływu, trend jest wyraźny. Z najnowszego raportu GWI wynika, że już 31% użytkowników deklaruje ograniczanie czasu w mediach społecznościowych. Między wierszami widać też frustrację.
Czy robot może być dobrym szefem? Naukowcy z SWPS to sprawdzili
SWPS
Czy robot może skutecznie zarządzać zespołem? Badacze z Uniwersytetu SWPS sprawdzili, co się dzieje, gdy to robot zostaje szefem. Badania pokazują, że choć maszyny potrafią wzbudzać posłuszeństwo, nie dorównują ludziom pod względem autorytetu i efektywności. Skutki są intrygujące.
Podobne artykuły:
Profil polskiej internautki. Czego kobiety szukają w sieci najchętniej?
Aleksandra Andreasik
Gdzie w sieci najlepiej widać różnice pokoleniowe między kobietami? Jakie serwisy internetowe odnotowują najwyższy odsetek odwiedzin przedstawicielek płci pięknej? Oto odpowiedzi.
Aż 4,5 mln Polaków nigdy nie korzystało z internetu
Newseria Biznes
Pandemia uwydatniła problemy z wykluczeniem cyfrowym. Ma ono jednak nie tylko wymiar techniczny, związany z brakiem dostępu do urządzeń, oprogramowania czy sieci, ale i społeczny, związany z brakiem motywacji do korzystania z nowych technologii.
Modele organizacji dziennikarskich
Zenon Kuczera
Przegląd, zasady działalności i charakterystyka organizacji dziennikarskich funkcjonujących w Belgii, Kanadzie, Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych.
Najtragiczniejszy rok dla dziennikarstwa. 124 ofiary śmiertelne w 2024
Krzysztof Fiedorek
Rok 2024 był najbardziej śmiercionośnym dla przedstawicieli mediów od początku monitorowania tych danych przez międzynarodowy Committee to Protect Journalists. Tragiczne wskaźniki, opublikowane w najnowszym raporcie specjalnym CPJ, były najwyższe w większości monitorowanych kategorii.