menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

29.02.2008 Rynek medialny

TVN idzie na wojnę z TV Puls

Bartosz Chochołowski, Artykuł ukazał się 16 października 2007 roku w portalu Money.pl
Publikuję go za zgodą autora i kierownictwa redakcji.

Grupa TVN zwróciła się do Prokuratora Generalnego o odebranie TV Puls koncesji. Twierdzi, że stacja Murdocha zdobyła uniwersalna koncesję z "rażącym naruszeniem prawa".

Telewizja Puls miała tak zwaną koncesję wyspecjalizowaną dla nadawcy o społeczno-religijnym charakterze. W styczniu, decyzją przewodniczącej KRRiT została ona zmieniona na uniwersalną, dzięki której TV Puls stała się normalną telewizją komercyjną.

Właśnie zmiana koncesji według Grupy TVN odbyła się z "rażącym naruszeniem prawa".

"Przy wydawaniu decyzji nie zastosowano trybu koncesyjnego przewidzianego w ustawie o radiofonii i telewizji. W szczególności, nie opublikowano ogłoszenia o możliwości ubiegania się o nową koncesję na nadawanie programu o charakterze uniwersalnym" - pisze TVN w komunikacie.

W związku z tym TVN wnosi też o wykluczenie TV Puls z postępowań koncesyjnych w sprawie przydziału nadajników telewizji naziemnej we Wrocławiu, Nowym Sączu, Lesznie, Szczecinie i Katowicach- Bytkowie, które toczą się przed KRRiT.

Jak podkreśla TVN, "zgodnie z ogłoszeniami KRRiT, w powyższych postępowaniach mogą brać udział jedynie nadawcy posiadający koncesje na nadawanie programu o charakterze uniwersalnym".

TV Puls zaczęła zmieniać oblicze, gdy zainwestował w nią Rupert Murdoch. Dotychczas w rozwój stacji włożył 50 mln dolarów.

W czerwcowym w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" zapewniał, że już pod koniec roku widoczna będzie wyraźna poprawa jakości tej stacji. Pytany ile zamierza zainwestować w osiągnięcie tego celu, odpowiedział: " Tyle ile będzie trzeba".

***

Grupa TVN zwróciła się również do Prokuratora Generalnego o udział w postępowaniach koncesyjnych w sprawie przyznania nadajników, w celu "zapewnienia zgodności tych postępowań z prawem".

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Influencerzy w Polsce. Mają wpływ na decyzje 3/4 swoich fanów

Newseria
Badania pokazują, że influencerzy mają pozytywny wpływ na nastrój swoich fanów, skłaniają do zmiany przyzwyczajeń, odwiedzania polecanych miejsc lub zakupu określonych produktów. 21 mln Polaków śledzi co najmniej jednego influencera, a trzech na czterech ulega jego wpływom.

Liderzy w social media. Badanie Akademii Leona Koźmińskiego

Ewa Śmiech
97 procent polskich menedżerów używa serwisu LinkedIn. Jedna piąta jest na Facebooku i GoldenLine. Korzystanie z sieci społecznościowych pomaga im w poszerzaniu swoich wpływów. Social media kreują cyfrowych przywódców – tak wynika z badań Akademii Leona Koźmińskiego.

Dlaczego znani influencerzy potrzebują managera?

Pamela Tomicka
Jak duże grono „fanów” trzeba mieć, aby zacząć myśleć o takiej współpracy? Jakie są zalety, a jakie koszty takiego rozwiązania? Zdradza od kuchni WhitePress, zajmujący się Influencer managementem kilkunastu popularnych twórców.

TikTok. Nowy język, nowy świat

dr Karol Jachymek
Użytkownicy TikToka zaczęli tworzyć swój własny kod językowy, który na dobre przeniknął do (pop)kultury. W sklepach wyprzedają się produkty, które są wykorzystywane w przepisach z TikToka, a w czasie wieców politycznych użytkownicy platformy potrafią się szybko umówić na protest. Jak aplikacja zmieniła nasze życie?

Serwisy streamingowe. W Polsce szybko przybywa subskrybentów

RINF
W porównaniu z rokiem 2020, w roku 2021 o jedną piątą Polaków więcej deklaruje posiadanie subskrypcji abonamentowego dostępu do streamingu materiałów wideo - wynika z raportu Digital Consumer Trends 2021, opublikowanego przez firmę doradczą Deloitte.

Nielegalne wideo w internecie. Analiza jak często i kiedy je oglądamy

Monika Koziar
Czy tak często korzystamy z nielegalnych źródeł do oglądania materiałów wideo jak nam się wydaje? Jakie są tego najczęstsze przyczyny? Wyniki badania internautów z czerwca i lipca 2017 roku.

ChatGPT nie zna się na żartach

Ludwika Tomala
Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej sprawdzili czy ChatGPT rozumie żarty, wychwytuje błędy językowe, sarkazm i agresję, rozpoznaje spam. Poprosili program o wykonanie ponad 38 tysięcy zadań. Na razie wypada on gorzej niż nowoczesne wyspecjalizowane w tym programy, nie mówiąc już o ludziach.

więcej w dziale: Rynek medialny

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy



zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23