SEO dla e-commerce, czyli jak pozycjonować sklep internetowy
materiał zewnętrzny
Prowadzenie sklepu internetowego to intratny pomysł na biznes szczególnie teraz, kiedy konsumenci na całym świecie coraz częściej korzystają z możliwości kupowania online. Większe zainteresowanie kupujących ofertą platform sprzedażowych przekłada się jednak na ciągle rosnącą konkurencję, dlatego każdy nowy przedsiębiorca musi znaleźć sposób na wybicie się w gąszczu ofert konkurencyjnych sklepów. Kluczem do sukcesu może okazać się SEO dla e-commerce.

- Dlaczego SEO dla sklepów internetowych jest tak ważne?
- Jak powinno wyglądać pozycjonowanie sklepu internetowego?
- Samodzielny audyt SEO w sklepie internetowym
Pozycja w wyszukiwarce Google ma ogromne znaczenie. Badania dowodzą, że przeciętny konsument sprawdza wyniki wyszukiwania jedynie z pierwszej strony, dlatego prowadzący sklep internetowy przedsiębiorca, który chce osiągnąć sukces w tej branży, powinien skupić się na optymalizacji SEO.
Dlaczego SEO dla sklepów internetowych jest tak ważne?
Według raportu Global Ecommerce Update 2021, sprzedaż detaliczna w branży e-commerce wzrosła w 2020 roku o blisko 30%. Wynik ten wskazuje jednoznacznie, jak ważne jest zadbanie o pozycjonowanie sklepów internetowych. Konkurencja jest ogromna, a rywalizacja pomiędzy poszczególnymi platformami sprzedażowymi wciąż rośnie, dlatego żaden właściciel sklepu online nie może sobie pozwolić na zaniedbanie pozycjonowania swojej witryny.
Jednocześnie liczne badania rynku wskazują, że konsumenci coraz częściej wpisują w wyszukiwarkę frazy, które dotąd nie były wyszukiwane. Wiele z nich kwalifikuje się na słowa kluczowe z tzw. długiego ogona. Najczęściej wpisywane frazy kluczowe nie zawierają w sobie nazw konkretnych marek, dlatego pozycjonowanie sklepów internetowych w oparciu o te frazy staje się coraz bardziej skomplikowane. Pomimo tego, aby potencjalni klienci mieli szansę natrafić w internecie na ofertę sklepu, trzeba zadbać o jego widoczność, która może się przełożyć na zwiększenie sprzedaży i popularyzację marki. Większy ruch w sklepie równa się zwykle szansie na pozyskanie znacznej liczby klientów, dlatego możliwości, jakie daje SEO w sklepie internetowym, trzeba wykorzystać jak najlepiej.
Jak powinno wyglądać pozycjonowanie sklepu internetowego?
Doświadczenie, doświadczenie i jeszcze raz doświadczenie. Sklepy internetowe nie mogą pozwolić sobie na błędy w pozycjonowaniu. O ile w przypadku blogów można założyć margines błędu i testować różne techniki, tak w pozycjonowaniu sklepów internetowych trzeba uważać na każdy ruch, ponieważ nawet z pozoru niewielki błąd może się okazać kluczowy dla sukcesu całej akcji marketingowej.
Najważniejsza jest optymalizacja sklepu internetowego. O niej warto pomyśleć już na etapie projektowania witryny - liczy się nie tylko jej wygląd, ale również ułożenie poszczególnych treści, nazwy kategorii czy nawet produktów. Nie można pozwolić sobie na duplikację treści - algorytmy Google są bardzo wrażliwe na plagiat. SEO dla sklepów internetowych opiera się w dużej mierze na wyborze adekwatnych słów kluczowych, w które powinny być bogate publikowane w sklepie internetowym treści. Wybór odpowiednich fraz powinna poprzedzać analiza słów kluczowych, będąca elementem audytu SEO. Danego słowa kluczowego trzeba używać pisząc opisy kategorii i unikalne opisy produktów.
Warto zadbać również o link building. Pozyskiwać linki można zarówno na zewnętrznych stronach, związanych tematycznie ze sprzedawanym asortymentem, jak i w obrębie własnego sklepu internetowego. Linkowanie wewnętrzne jest równie skuteczne, jak to zewnętrzne.
Samodzielny audyt SEO w sklepie internetowym
Właściciel witryny e-commerce powinien zatrzymać się na dłużej nad optymalizacją sklepu internetowego. Przy odrobinie wysiłku można przeprowadzić samodzielny audyt SEO, co pozwoli zaoszczędzić na wsparciu profesjonalistów. Aby zrobić to dobrze, warto poznać podstawowe narzędzia do analizy, takie jak Google Analitycs czy Majestic, a także zweryfikować widoczność serwisu w wyszukiwarce Google. Niezbędna jest indeksacja strony i bieżące jej weryfikowanie, np. za pomocą Google Search Console.
Audyt SEO jest niezbędnym elementem pozycjonowania sklepu internetowego. Jego wynikiem powinien być szczegółowy raport dotyczący zarówno backendowej strony witryny, jak i treści widocznych dla użytkowników. Jeśli już na etapie projektowania sklepu została poprawnie wykonana optymalizacja, istnieje duże prawdopodobieństwo, że audyt nie wykaże licznych błędów. W sytuacji, w której do poprawy jest wiele elementów, warto zastanowić się nad powierzeniem pozycjonowania sklepów internetowych specjalistom, którzy korzystając z własnego doświadczenia i wiedzy, pomogą w optymalizacji i późniejszych działaniach pozycjonujących.
Dla wielu przedsiębiorców znaczenie ma fakt, ile kosztuje pozycjonowanie sklepu internetowego. Cena jest zwykle zależna od zakresu prac, jakie muszą wykonać specjaliści SEO dla sklepów e-commerce, a także od budżetu, jakim dysponuje właściciel witryny. W przypadku sklepów internetowych trzeba liczyć się z kwotą kilkuset, a nawet kilku tysięcy złotych miesięcznie.undefined
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale :
Gadżety reklamowe z logo Twojej firmy – skuteczna promocja i profesjonalny wizerunek
artykuł sponsorowany
Gadżety reklamowe dla firm to sprawdzony sposób na zwiększenie rozpoznawalności i budowanie trwałych relacji z klientami. Gadżety działają jak mobilna wizytówka – docierają do odbiorców tam, gdzie nie sięgają tradycyjne formy reklamy.
Jak zwiększyć świadomość i rozpoznawalność Twojej marki? Podpowiadamy
artykuł sponsorowany
Budowanie rozpoznawalności marki to proces, który wymaga czasu, konsekwencji i dobrze zaplanowanej strategii. W świecie pełnym komunikatów reklamowych trudno wyróżnić się bez przemyślanej obecności – zarówno w internecie, jak i w przestrzeni miejskiej.
Influencer marketing – potęga autentyczności w świecie cyfrowej reklamy
artykuł sponsorowany
W świecie, w którym social media rządzą uwagą milionów ludzi, marki nie mogą już ignorować siły, jaką niesie ze sobą influencer marketing. To coś więcej niż tylko współpraca z popularnymi twórcami – to sztuka opowiadania historii, budowania zaufania i realnego wpływania na decyzje zakupowe swoich odbiorców.
Podobne artykuły:
Najpopularniejsze smart TV
pinbook.pl
Nowoczesne telewizory pozwalają nam na oglądanie treści nie tylko tych nadawanych w telewizji naziemnej czy satelitarnej, ale także dają nam dostęp do serwisów strumieniowych. Już chociażby dlatego warto zmienić telewizor na nowszych, jeśli nie mamy takiej opcji w dotychczasowym modelu telewizora. [artykuł sponsorowany]
Co warto wiedzieć o powstawaniu etykiet?
unilogo
Pierwszy etap produkcji etykiet polega na wykonaniu projektu. Następnie specjaliści od poligrafii wybierają tworzywo i wysyłają produkt do wydruku. Na końcu etykiety są przycinane i wysłane do zamawiającego. [artykuł sponsorowany]
Korzyści z współpracy z naszą agencją SEO: Opinie klientów
artykuł sponsorowany
Pozycjonowaniem zajmujemy się od lat, dzięki czemu zdobyliśmy status ekspertów w tej dziedzinie. Nasza usługa SEO koncentruje się na dostosowaniu strategii do indywidualnych potrzeb każdego klienta, zapewniając tym samym unikalne i efektywne rozwiązania.
Filmy szkoleniowe w formie animacji - dlaczego warto?
artykuł sponsorowany
Filmy szkoleniowe stały się nieodłącznym elementem strategii edukacyjnej wielu firm. Dlaczego warto wybrać ich animowaną formę? Oto krótki przewodnik, który odpowie na to pytanie. Dowiesz się między innymi, czym są filmy szkoleniowe, dlaczego warto postawić na animacje i gdzie je zamówić. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się podstawowymi informacjami na temat skutecznych materiałów edukacyjnych.