29.02.2008 Rynek medialny
TV Puls inwestuje i rusza na podbój rynku
Bartosz Chochołowski, Artykuł ukazał się 23 października 2007 roku w portalu Money.pl
Publikuję go za zgodą autora i kierownictwa redakcji.
"Planujemy zainwestować w rozwój TV Puls miliony złotych. Mam nadzieję, że będzie rentowna do czerwca 2009" - zapowiada Farrell Meisel, prezes zarządu TV Puls.
Z kolei Dariusz Dąbski, przewodniczący rady nadzorczej TV Puls mówi, że stacja chce konkurować z dużymi graczami. "Myślę, że do końca 2008 roku uda nam się prześcignąć TV 4" - zapowiada.
Jednak wokół koncesji dla TV Puls istnieją kontrowersje. Grupa TVN zwróciła się do Prokuratora Generalnego o jej odebranie. Twierdzi, że stacja Murdocha zdobyła uniwersalna koncesję z "rażącym naruszeniem prawa".
Telewizja Puls miała tak zwaną koncesję wyspecjalizowaną dla nadawcy o społeczno-religijnym charakterze. W styczniu, decyzją przewodniczącej KRRiT została ona zmieniona na uniwersalną, dzięki której TV Puls stała się normalną telewizją komercyjną.
Natomiast była przewodnicząca KRRiT Elżbieta Kruk uspokaja, że decyzja ta została podjęta na podstawie Kodeksu postępowania administracyjnego i była zgodna z prawem.
"Rozumiem TVN pilnuje swojego biznesu, ale nic tu nie odbyło się poza prawem" - zapewnia Kruk.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Zobacz artykuły na podobny temat:
Fake news i dezinformacja. Reuters zbadał ich zasięg i wpływ
Bartłomiej Dwornik
Czy problem tak zwanych fake news jest demonizowany? Z badania Reuters Institute wynika, że jego skali nie można ignorować, ale nie jest tak duży, jak możemy przypuszczać. Przynajmniej jeśli chodzi o strony internetowe. Sytuacja zmienia się dopiero w mediach społecznościowych.
Sztuczna inteligencja a praca przyszłości
dr Aneta Karasek
Podczas gdy poprzednie rewolucje przemysłowe trwały latami, obecna – związana z wdrożeniem sztucznej inteligencji – postępuje bardzo szybko. Dotyczy ona wielu obszarów funkcjonowania gospodarki i można zaobserwować, że tak jak kiedyś elektryczność zmieniła świat, tak teraz robi to sztuczna inteligencja.
Telewizor jest dla starszych. Wyniki badania agencji Starcom
BARD
Dla prawie połowy osób w wieku 18-24 lata urządzeniem pierwszego wyboru do oglądania treści wideo jest laptop. Telewizor wybiera zaledwie co czternasty badany. Dwa razy chętniej filmy oglądają na smartfonach. Proporcje zmieniają się diametralnie w grupie wiekowej 35+.
Korespondent wojenny Magdalena Hodalska
Magdalena Hodalska
Fragment książki "Korespondent wojenny. Ofiarnik i ofiara we współczesnym świecie" Magdaleny Hodalskiej, wydanej nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Polecam lekturę całości!
Wojna i komunikacja. Edycja specjalna badania Kryzysometr
Dagmara Gac
Aż 9 na 10 organizacji uczestniczących w specjalnej edycji badania „Kryzysometr” miało od czasu inwazji Rosji na Ukrainę do czynienia z różnego rodzaju trudnościami, które wymagały wprowadzenia specjalnych działań komunikacyjnych. Dużym wyzwaniem jest również walka z fake newsami i hejtem.
Telewizje lokalne w Polsce 2023. Raport Krajowego Instytutu Mediów
Krzysztof Fiedorek
W ubiegłym roku średni łączny zasięg lokalnych stacji telewizyjnych wynosił 4,3 miliona widzów. Najchętniej miejscową telewizję oglądają mieszkańcy Wielkopolski, Śląska i Dolnego Śląska. Z raportu rocznego KIM wynika, że wśród widzów przeważają kobiety i osoby w wieku 65+.
Content marketing w Polsce w roku 2020. Raport AdReport
Tomasz Cirmirakis
Według danych systemu monitoringu reklamy online w poprzednim roku zrealizowano ponad 11 tysięcy działań o charakterze content marketingowym. Najwięcej, bo prawie 3 tysiące na stronach Grupy RAS Polska.