29.02.2008 Rynek medialny
Radiostacja zniknie z eteru i zastąpi ją Planeta FM
Planeta FM, informacja prasowa
28.02.2008
Zmiana nazwy Radiostacji i stworzenie nowej ponadregionalnej sieci Planeta FM jest konsekwencją zakupu grupy radiowej Ad.Point przez Grupę Eurozet i połączenia brandów Radiostacja i Planeta. Dotąd obie stacje były obecne w 16 miastach Polski i zdobyły blisko 1 milion słuchaczy. Strategia Grupy przewiduje stworzenie i rozwój nowej, silnej marki dla młodzieży w wieku 15-29, z dużych ośrodków akademickich i miejskich.
Sieć Planeta FM - 100% Imprezowych Hitów obejmie swoim zasięgiem 18 miast: Warszawę, Gdańsk, Gdynię, Olsztyn, Zieloną Górę, Rzeszów, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Szczecin, Koszalin, Katowice, Opole, Bielsko-Białą i Kielce, a także, zgodnie z grudniową decyzją KRRiT, Konin i Słupcę.
„Zmiana nazwy jest kolejnym etapem naszego rozwoju. To będzie ewolucja, a nie rewolucja. Chcemy zostawić to, co najlepsze z Radiostacji, ale pod marką Planeta FM, przy większym zasięgu tworzyć jeszcze silniejsze, bardziej nowoczesne i interaktywne medium dla młodych ludzi w największych miastach w całej Polsce. Już od 1 marca zaproponujemy nowe programy oraz ultranowoczesne brzmienie“ – mówi Mateusz Kirstein, Dyrektor programowy Radiostacji-Planety FM.
Wprowadzenie nazwy Planeta FM - 100% Imprezowych Hitów będzie wsparte kampanią reklamową obejmującą szkoły i uczelnie w miastach nadawania oraz prasę młodzieżową. Media zaplanowała agencja ZenithOptimedia, za kreację odpowiada firma Mobijoy. Logo Planeta FM, utrzymane zielono-pomarańczowej kolorystyce charakterystycznej dla Radiostacji, zostało stworzone przez MAMASTUDIO.
Od 1 marca ruszy również nowa strona internetowa www.planeta.fm.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Rynek medialny:
Sztuczna inteligencja w redakcjach. Trzy realia ery AI w mediach
Krzysztof Fiedorek
Według raportu Europejskiej Unii Nadawców, wiele redakcji już korzysta z AI, ale nadal nie ufa jej w pełni. Odbiorcy nie chcą "robotycznych" wiadomości, a same technologie - choć szybkie - bywają kosztowne, zawodne i zaskakująco… ludzkie w błędach.
Zero-click search 2025. Jeszcze większy koniec klikania w wyszukiwarkach
Bartłomiej Dwornik
Google rezygnuje z pozycji internetowego drogowskazu. Coraz bardziej chce być celem całej podróży. Depczące po piętach ChatGPT i Perplexity zmieniają zasady gry w wyszukiwanie. AI Overviews to karta z tej samej talii. Tylko twórcy treści są w tym wyścigu na coraz słabszej pozycji.
Jak oceniamy wiarygodność newsów? Analiza danych z 40 krajów
Krzysztof Fiedorek
Czy ludzie są bezbronni wobec fałszywych informacji? Czy faktycznie łapią się na clickbaity i fake newsy? Metaanaliza 67 badań na 200 tysiącach osób pokazuje, że problem wygląda inaczej, niż dotąd sądziliśmy. Zamiast nadmiernej łatwowierności, mamy do czynienia z czymś przeciwnym
Podobne artykuły:
Telewizja komercyjna w RFN
Tomasz Bednarzak
Blisko 90 procent gospodarstw domowych w Niemczech korzysta z sieci kablowej bądź telewizji satelitarnej. Niemal w każdym domu można więc oglądać dziesiątki programów.
Radio DAB+. Czym jest cyfrowe nadawanie sygnału radiowego
Krzysztof Fiedorek
Technologia nadawania cyfrowego sygnału radiowego, w porównaniu z tradycyjnym radiem analogowym. zapewnia wyższą jakość dźwięku, lepszą odporność na zakłócenia i więcej dodatkowych funkcjonalności podczas transmisji. Jednak nie jest pozbawiona wad i budzi wątpliwości nadawców.
Polacy czytają coraz mniej? Niekoniecznie!
Bartłomiej Dwornik
W wojnie o czytelnika prasa wydaje się być już zdaniem wielu medioznawców na pozycji straconej, choć oczywiście nie zniknie całkowicie. Jej głównym rywalem jest internet.
Jak mówić do Gen Z, czyli jakie są polskie Zetki? Raport SWPS i They.pl
Paweł Usakowski
Tylko 25% ankietowanych przedstawicieli pokolenia Z zdecydowanie uważa, że polskie marki wiedzą, jak komunikować się z młodymi ludźmi. Jedynie 17% badanych dokonuje zakupów wyłącznie online, zaś niemal połowa z nich dostrzega praktyki greenwashingu w działaniach firm.