menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Konsimo

1.07.2022

Pracujesz jako fotoreporter? Ubierz się wygodnie!

artykuł sponsorowany

Praca fotoreportera wymaga działania w różnych warunkach, co z kolei tworzy konieczność dostosowania ubioru do sytuacji. Nie chodzi tu jednak wyłącznie o zakładanie galowego stroju na uroczyste wydarzenia, lecz również umiejętność dostosowania się do warunków terenowych. Fotograf często musi pracować na świeżym powietrzu, więc powinien być przygotowany na różne warunki atmosferyczne. Z drugiej strony, znajduje się w ciągłym ruchu, zatem jego strój nie powinien go krępować.

Pracujesz jako fotoreporter? Ubierz się wygodnie!Sportowe sneakersy / fot. Times Press

Załóż wygodne i wytrzymałe obuwie!


Fotoreporter przemieszcza się w swojej pracy głównie na piechotę. Uwieczniając wydarzenie, w którym bierze udział, musi często zmieniać miejsce, z którego robi zdjęcia. Ta konieczność nie jest bardzo uciążliwa, jeśli jego zadaniem jest dokumentowanie imprezy odbywającej się w zamkniętym pomieszczeniu, jednak w przypadku zgromadzeń "pod chmurką", teren, który musi obejść, jest znacznie większy. Dlatego osoba wykonująca ten zawód powinna zapewnić sobie komfort podczas pokonywania czasem kilku kilometrów na nogach. Dokuczliwy ból wywołany kilkugodzinnym staniem lub bieganiem z miejsca na miejsce na pewno nie pomoże się skupić, by wykonać odpowiednie zdjęcia. Warto zatem zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie, które nie tylko zapewni wygodę, ale również będzie wytrzymałe i odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Przykładem są porządne buty sportowe, których bogatą ofertę można znaleźć chociażby tutaj: https://answear.com/k/on/obuwie/sneakersy-i-sportowe.

Ubierz się ciepło i wygodnie!


Równie istotny jest komfort termiczny. Przejmujące zimno na pewno nie pomaga w zachowaniu skupienia. Podczas pracy na dworze dodatkowym niekorzystnym czynnikiem jest wiatr. Jeśli sytuacja na to pozwala, warto zatem mieć zawsze ze sobą ciepłe ubranie, które jednak nie będzie dodatkowym balastem krępującym swobodę ruchów. Dobrym rozwiązaniem może okazać się bluza z kapturem męska. Spakowana do torby jest lekka i nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Jej materiał będzie świetnie chronić przed chłodem, zaś nałożony na głowę kaptur uchroni górną część ciała od smagającego wiatru czy niewielkiego deszczu, jeśli jest wykonana z odpowiedniego materiału.

Pracujesz jako fotoreporter? Ubierz się wygodnie!Bluza z kapturem męska / fot. Times Press

Ponadto, nie krępuje ruchów, przez co sprawne przemieszczanie się pomiędzy wybranymi miejscami nie stworzy większego problemu. Oczywiście, dolna część garderoby jest tak samo istotna. Ona także powinna być odpowiednio dobrana do warunków termicznych i odpowiednio przylegać do ciała. Nie ma chyba nic bardziej irytującego niż ciągłe poprawianie spodni zjeżdżających z brzucha!

Dowiedz się więcej...


Wymienione porady są bardzo proste, jednak warto przypominać o pozornie prostych rzeczach. Koniec końców, często okazuje się, że zapominamy o najbardziej błahych szczegółach i to właśnie takie niewielkie zaniedbania są dla nas najbardziej uciążliwe... Odpowiedni strój w pracy pozwoli nam na skupieniu się na wykonywaniu obowiązków służbowych, odcinając nas od negatywnych bodźców z otoczenia. Poza tym, doskonale o wiemy o tym, że praktycznych wskazówek nigdy za wiele! Inne przydatne porady lifestyle`owe ze świata mody i nie tylko znajdziecie w magazynie Wielkopolskamiss.pl. Zapraszamy do lektury!

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Billboardy Cyfrowe: Przyszłość Reklamy w Nowoczesnym Świecie

artykuł sponsorowany
Nowoczesny świat jest nasycony różnorodnymi formami reklamy. Spośród nich wszystkich billboardy cyfrowe wyróżniają się jako jedno z najbardziej innowacyjnych i skutecznych narzędzi komunikacji marketingowej. Ale czym dokładnie są billboardy cyfrowe i dlaczego są tak ważne w dzisiejszej erze cyfrowej?

Kim jest prawnik? To nie tylko adwokat

artykuł sponsorowany
Zawód prawnika to grupa profesjonalistów, którzy praktykują prawo. Prawo to szerokie pojęcie, które obejmuje wiele różnych dziedzin, z których każda ma własny zasób wiedzy i umiejętności. Prawnicy są kształceni do wykonywania zawodu prawnika w jednej lub kilku z tych dziedzin.

Zabawki na urodziny - jak wybrać idealny prezent dla malucha?

artykuł sponsorowany
Urodziny to wyjątkowy czas dla każdego dziecka. W tym dniu, oprócz tortu, balonów i śpiewu, nie może zabraknąć wyjątkowego prezentu. Jak wybrać zabawkę, która nie tylko dostarczy maluchowi mnóstwo radości, ale także będzie dla niego wartościowa? Oto kilka propozycji.

Zalety programów afiliacyjnych

artykuł sponsorowany
Programy afiliacyjne to doskonały sposób na to, by popularni twórcy internetowi - vlogerzy, blogerzy i właściciele poczytnych stron internetowych mogli osiągać zadowalające dochody z tytułu swojej aktywności. Czym dokładnie jest afiliacja, kto może nawiązać współpracę z programem partnerskim i jakie korzyści można z niego wyciągnąć?

Soundbar do 1000 zł - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Samsung
Soundbar to świetna alternatywa dla kina domowego, które nie dość, że jest drogie, to wymaga sporo miejsca, a do tego koniecznie trzeba jakoś ukryć liczne przewody. Podczas gdy po samych telewizorach nie ma co spodziewać się krystalicznego dźwięku, takie sprytne urządzenie o niewielkich gabarytach pomoże poprawić wrażenia brzmieniowe bez inwestowania dużych pieniędzy i zajmowania cennej przestrzeni w mieszkaniu. [materiał zewnętrzny]

Kiedy i kto może ogłosić upadłość konsumencką?

artykuł sponsorowany
Upadłość konsumencka jest jedną z instytucji, które pozwalają niejako na rozpoczęcie "od nowa" w sytuacji, w której konsument popadł w długi, z których nie może wyjść.

Rolkarze z całej Polski pojechali dla Hani. Patronat Reporterzy.info

BARD
Aż 40 rolkarzy zmierzyło się w Międzyborzu i Warszawie z dystansem 130 kilometrów. Charytatywny Rolki Reggae Express pojechał dla 9-miesięcznej Hani Próby, chorej na neuroblastomę. Wyjątkowo złośliwy, dziecięcy nowotwór układu nerwowego.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Play
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24