menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Konsimo

26.02.2024 Rynek medialny

Influencerzy zarabiają za dużo. Raport No Fluff Jobs

KrzysztoF

Zdaniem prawie 70 proc. Polaków influencerzy zarabiają za dużo, a u 54 proc. budzą najmniejszą sympatię ze wszystkich zawodów. Równie niskim poważaniem wśród ankietowanych przez No Fluff Jobs cieszą się tylko politycy. Za mało zarabiają natomiast pielęgniarki oraz… rolnicy.

Influencerzy zarabiają za dużo. Raport No Fluff Jobsilustracja:bing.com/create

Najnowszy raport No Fluff Jobs "Ranking zawodów 2024. Jak Polki i Polacy oceniają wybrane profesje?" pokazuje, że najmniejszym poważaniem darzymy polityków i influencerów.

  • Aż 86% badanych uważa, że politycy zarabiają za dużo,
  • 69% twierdzi to samo o influencerach.
  • Wśród zawodów o niskim znaczeniu społecznym prym wiodą influencerzy (61% wskazań)
  • i politycy (39%).

Zawody o wysokim znaczeniu, ale niskich płacach


Z drugiej strony, Polacy doceniają znaczenie zawodów medycznych i rolniczych.

  • Lekarze (80%),
  • pielęgniarki (75%)
  • i nauczyciele (54%)

to profesje o największym, zdaniem badanych, wpływie na społeczeństwo. Jednocześnie, to właśnie te grupy zawodowe są, według Polaków, niedostatecznie wynagradzane.

  • 65% badanych uważa, że pielęgniarki i pielęgniarze zarabiają za mało,
  • 59% twierdzi to samo o rolnikach,
  • a 54% o nauczycielach.

REKLAMA

Sympatia i postrzeganie płci w zawodach


Najwięcej sympatii budzą profesje medyczne i rolnicze. Zawód pielęgniarski budzi pozytywne skojarzenia u 71% badanych, a lekarski u 66%. Równie wysoko oceniani są rolnicy (63%). Najmniej sympatii budzą politycy (70%) i influencerzy (54%).

Interesujące są również wnioski dotyczące postrzegania płci w różnych zawodach. Aż 88% badanych uważa zawód lekarski za neutralny płciowo, podczas gdy według danych GUS, niemal 60% lekarzy to kobiety. Podobnie wygląda sytuacja z profesją nauczycielską, którą 67% badanych postrzega jako neutralną płciowo, a kobiety stanowią w niej ponad 80% zatrudnionych. Za bardziej męski zawód najwięcej osób uznało rolnictwo (52%), a następnie pracę w policji (46%) i programowanie (39%).

Raport No Fluff Jobs "Ranking zawodów 2024. Jak Polki i Polacy oceniają wybrane profesje?" powstał na podstawie badania DIY wykonanego na platformie Omnisurv by IQS w dniach 12–14 stycznia 2024 roku (CAWI). Badanie przeprowadzono na reprezentatywnej próbie 1000 pracujących, aktywnych zawodowo Polek oraz Polaków w wieku 18-64 lat. Pełny raport dostępny jest na stronie:
https://nofluffjobs.com/insights/raport-profesja-ranking-zawodow/

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Media i millenialsi. Jak i co oglądają pokolenia Z i Y

Magdalena Gronert
Prawie trzy czwarte millenialsów stosuje binge-watching, czyli oglądanie serialu lub programu po kilka odcinków z rzędu lub cały sezon na raz. Co więcej, patrząc w ekran, średnio zajmują się jednocześnie czterema innymi rzeczami - wynika z badania „Digital Democracy Survey”, opublikowanego przez Deloitte.

Media regionalne - sukcesy i porażki

dr Lidia Pokrzycka, Katarzyna Bernat
W małym środowisku dziennikarze nie są ludźmi anonimowymi. To utrudnienia prowadzenie dziennikarstwa śledczego, ale pozwala szybciej zdobywać informacje.

Tygodniki opinii w Polsce 2Q2022. Raport Polskich Badań Czytelnictwa

Sylwia Markowska
Strategie wydawców prasowych są różnorodne. Niektórzy wydawcy wzmacniają swoje pozycje dystrybuując swoje treści w postaci płatnych e-wydań i subskrypcji cyfrowych, inni zostają tylko przy wydaniach drukowanych. Tytuły dopasowują swoje strategie działania do posiadanych marek oraz oczekiwań różnorodnych grup odbiorców.

Czy kinematografia potrafi przewidzieć przyszłość?

dr Małgorzata Bulaszewska
Powstało tak wiele filmów science fiction, że czasami zastanawiamy się, czy widziane na ekranie technologie już istnieją na świecie, czy to tylko wizja twórców. Czy możemy mówić o wizjonerskich właściwościach sztuki filmowej w określaniu kierunków rozwoju naukowego, technologicznego, społecznego i kulturowego rozwoju człowieka?

Jak często oglądamy treści wideo w internecie? Wyniki badań 2017

Monika Koziar
Na przełomie czerwca i lipca 2017 roku ISProject Wydawca przeprowadził badanie ankietowe na próbie 1260 osób. Dotyczyło ono rynku treści wideo w internecie. Wśród pytań odnoszących się do zwyczajów, preferencji i praktyk związanych z oglądaniem wideo w internecie, znalazły się i te związane z częstotliwością oglądania.

Zagraniczny ruch w polskim internecie. Wyniki analizy Nazwa.pl

BARD
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tysięcy serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski. Analizie poddano ponad miliard zapytań przychodzących na serwery największego dostawcy usług hostingowych w Polsce.

Co dzieci oglądają w mediach? Porady psychologa dla rodziców

RINF/PAP
W trakcie pandemii młodzież spędzała średnio ponad 16 godzin w tygodniu, korzystając z mediów społecznościowych. Ponad 14 godzin statystyczny nastolatek oglądał filmy i seriale, prawie 8 godzin grał w gry. Badacze z Polski i Holandii ostrzegają, że na młodzież wpływa nie tylko czas przed ekranem, ale i oglądane treści.

więcej w dziale: Rynek medialny

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Play
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24