3.02.2025 Rynek medialny
Wystąpienia bez stresu. LIVE z Maciejem Orłosiem
Reporterzy.info
![Wystąpienia bez stresu. LIVE z Maciejem Orłosiem [5 lutego, godz. 19.oo] Wystąpienia bez stresu. LIVE z Maciejem Orłosiem [5 lutego, godz. 19.oo]](/gfx/charts/wystapienia-bez-stresu-live-z-maciejem-orlosiem-5-lutego-godz-19oo.webp)
Maciej Orłoś podkreśla, że „Wystąpienia – zarówno przed wielką publicznością, jak i przed kilkuosobowym zespołem – są jak jazda samochodem: mistrzostwa nabiera się w praktyce. Jednak warto też mieć dobrego instruktora, szczególnie na początku”.
Podczas internetowego spotkania na żywo Maciej Orłoś wraz z ekspertami podzieli się swoim doświadczeniem i udzieli praktycznych wskazówek każdemu, kto odczuwa dyskomfort związany z publicznymi wystąpieniami.
- Czym różni się występowanie na żywo od tego przed kamerą i jak przygotować się do obu formatów?
- Jak sprawić, by nasza publiczność słuchała z zainteresowaniem?
- Jak zaprezentować się z najlepszej strony – zarówno przed obserwatorami w mediach społecznościowych, współpracownikami, jak i potencjalnymi klientami?
- Jak skutecznie poprowadzić prezentację?
Spotkanie było transmitowane 5 lutego 2025 w wydarzeniu Wydawnictwa RM:
oraz na profilach:
- Wydawnictwa RM,
- Macieja Orłosia,
- Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego.
- Reporterzy.info.
Występujemy przed publicznością na wiele sposobów. Na żywo, przez ekran, podczas prezentacji biznesowej... Sytuacji, kiedy występujemy jest wiele. A w każdej przyda się wiedza, opisana przez Macieja Orłosia na 240 stronach poradnika, który przyda się w wielu profesjach. Od uczestnika konferencji, przez dziennikarza, influencera-youtubera, po menedżera w korporacji i studenta na egzaminie.
ZAPRASZAMY i polecamy! Tygodnik Reporterzy.info jest patronem medialnym książki. WYSTĄPIENIA BEZ STRESU. Jak dobrze wypaść na żywo w mediach i internecie. Zamówienia przyjmuje księgarnia internetowa Wydawnictwa RM:
https://www.rm.com.pl/product-pol-2268-Wystapienia-bez-stresu-Jak-dobrze-wypasc-na-zywo-w-mediach-i-internecie.html
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Rynek medialny:
Cyberprzemoc i hejt pod pozorem żartu. Raport RAYUELA o młodzieży
Krzysztof Fiedorek
Badanie przeprowadzone w pięciu krajach ujawnia brutalną prawdę: przemoc w sieci nie rozkłada się równo. To cyfrowa mapa uprzedzeń, która rani najmocniej tych, którzy najbardziej odstają. "To tylko żart". Tak często zaczyna się przemoc, którą młodzi przeżywają w milczeniu.
Zaufanie do mediów społecznościowych. Youtube wygrywa z TikTokiem i X
Krzysztof Fiedorek
Czy Polacy naprawdę ufają mediom społecznościowym? Nowe badanie pokazuje ogromne różnice oceny najważniejszych kanałów. Zaufanie trafia tam, gdzie jest autentyczność, a nie algorytm. Rośnie rola ludzi, spada znaczenie marek.
Sztuczna inteligencja w redakcjach. Trzy realia ery AI w mediach
Krzysztof Fiedorek
Według raportu Europejskiej Unii Nadawców, wiele redakcji już korzysta z AI, ale nadal nie ufa jej w pełni. Odbiorcy nie chcą "robotycznych" wiadomości, a same technologie - choć szybkie - bywają kosztowne, zawodne i zaskakująco… ludzkie w błędach.
Podobne artykuły:
Media na Bałkanach i w Turcji
Michał Kuźmiński
Nie bez przyczyny w historii utarło się nazywać Bałkany - "kotłem". Jest to region bardzo różnorodny i bardzo niestabilny. Dlatego i media w regionie są zróżnicowane. W jednym miejscu, jak w demokratycznej Grecji, należącej do Unii Europejskiej, rynek mediów jest stabilny i daje się łatwo objąć.
Antyukraińskie treści w social mediach. Raport IMMxDemagog
Katarzyna Ozga
W okresie trzech miesięcy od 1 listopada 2022 w polskim internecie odnotowano niemal 180 tys. przekazów deprecjonujących Ukrainę i Ukraińców - wynika z badania przeprowadzonego przez analityków Instytutu Monitorowania Mediów (IMM) we współpracy ze Stowarzyszeniem Demagog.
Programy informacyjne w telewizji. Analiza MullenLowe
BARD
Oglądalność programów informacyjnych spada od kilku lat. Jest to częściowo zbieżne z trendem spadkowym oglądalności stacji z tak zwanej wielkiej czwórki (TVP1, TVP2, Polsat, TVN) - wynika z analizy opublikowanej przez dom mediowy MullenLowe MediaHub.
Krytyka, która boli: Jak Polacy reagują na negatywne uwagi
Krzysztof Fiedorek
Krytyka to nieodłączna część naszego życia, zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Jak pokazuje raport "Jak Polacy radzą sobie z krytyką?", opracowany przez analityków portalu CVeasy.pl, Polacy wciąż mają problem z przyjmowaniem negatywnych uwag.