3.02.2025 Rynek medialny
Wystąpienia bez stresu. LIVE z Maciejem Orłosiem
Reporterzy.info
Z okazji premiery książki Macieja Orłosia WYSTĄPIENIA BEZ STRESU. Jak dobrze wypaść na żywo, w mediach i internecie zapraszamy na wyjątkowy LIVE z udziałem Macieja Orłosia, autora książki i znanego dziennikarza oraz prof. dr hab. Radosława Pawelca, eksperta z Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego. LIVE poprowadzi Bartłomiej Dwornik, redaktor naczelny Reporterzy.info.
![Wystąpienia bez stresu. LIVE z Maciejem Orłosiem [5 lutego, godz. 19.oo] Wystąpienia bez stresu. LIVE z Maciejem Orłosiem [5 lutego, godz. 19.oo]](/gfx/charts/wystapienia-bez-stresu-live-z-maciejem-orlosiem-5-lutego-godz-19oo.webp)
Maciej Orłoś podkreśla, że „Wystąpienia – zarówno przed wielką publicznością, jak i przed kilkuosobowym zespołem – są jak jazda samochodem: mistrzostwa nabiera się w praktyce. Jednak warto też mieć dobrego instruktora, szczególnie na początku”.
Podczas internetowego spotkania na żywo Maciej Orłoś wraz z ekspertami podzieli się swoim doświadczeniem i udzieli praktycznych wskazówek każdemu, kto odczuwa dyskomfort związany z publicznymi wystąpieniami.
- Czym różni się występowanie na żywo od tego przed kamerą i jak przygotować się do obu formatów?
- Jak sprawić, by nasza publiczność słuchała z zainteresowaniem?
- Jak zaprezentować się z najlepszej strony – zarówno przed obserwatorami w mediach społecznościowych, współpracownikami, jak i potencjalnymi klientami?
- Jak skutecznie poprowadzić prezentację?
Spotkanie było transmitowane 5 lutego 2025 w wydarzeniu Wydawnictwa RM:
oraz na profilach:
- Wydawnictwa RM,
- Macieja Orłosia,
- Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego.
- Reporterzy.info.
Występujemy przed publicznością na wiele sposobów. Na żywo, przez ekran, podczas prezentacji biznesowej... Sytuacji, kiedy występujemy jest wiele. A w każdej przyda się wiedza, opisana przez Macieja Orłosia na 240 stronach poradnika, który przyda się w wielu profesjach. Od uczestnika konferencji, przez dziennikarza, influencera-youtubera, po menedżera w korporacji i studenta na egzaminie.
ZAPRASZAMY i polecamy! Tygodnik Reporterzy.info jest patronem medialnym książki. WYSTĄPIENIA BEZ STRESU. Jak dobrze wypaść na żywo w mediach i internecie. Zamówienia przyjmuje księgarnia internetowa Wydawnictwa RM:
https://www.rm.com.pl/product-pol-2268-Wystapienia-bez-stresu-Jak-dobrze-wypasc-na-zywo-w-mediach-i-internecie.html
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Rynek medialny:
Finanse oczami kobiet i mężczyzn. Jak o nich rozmawiać?
Klaudia Smolarska-Kulej
Mężczyźni wciąż odczuwają społeczną presję bycia odpowiedzialnym za utrzymanie rodziny, nawet jeśli ich partnerki zarabiają tyle samo, co oni lub nawet więcej. Z kolei kobiety podkreślają, że - w przeciwieństwie do mężczyzn - brakuje im odwagi, aby poprosić szefa o podwyżkę. Dodatkowo obawiają się ryzyka, dlatego rzadziej inwestują pieniądze.
Automatyzacja dezinformacji. Global Risks Report 2025 i media
Krzysztof Fiedorek
Dezinformacja i manipulacja informacją znalazły się na pierwszym miejscu wśród globalnych zagrożeń w perspektywie dwóch i dziesięciu lat. Szczególny niepokój budzi fakt, że algorytmy społecznościowe często faworyzują kontrowersyjne lub szokujące treści, co dodatkowo podsyca dezinformację.
Radio w Europie. Jak zmieniają się nawyki słuchaczy?
KFi
Radio wciąż pozostaje jednym z najpopularniejszych mediów w Europie, ale dane z raportu Europejskiej Unii Nadawców "Audience Trends: Radio 2024" pokazują wyraźne zmiany w nawykach słuchaczy. Przeciętny Europejczyk w 2023 roku spędzał przy radioodbiorniku 2 godziny i 13 minut dziennie. To o 18 minut mniej niż pięć lat wcześniej, ale tylko o minutę mniej niż rok temu.
Podobne artykuły:
Rynek Influencerów w Polsce 2023. Raport REACHaBLOGGER
Paweł Usakowski
Po ubiegłorocznym zawahaniu nastrojów w obliczu wojny na Ukrainie, w tegorocznym raporcie widać powracający wśród marketerów optymizm – zdecydowana większość zaplanowała na ten rok powiększenie budżetów na influencer marketing.
Internet utracony. Badacz UW na tropie polskich stron www z lat 90.
PAP MediaRoom
Tylko 22 proc. polskich adresów URL skatalogowanych w przewodniku z 1997 r. jest jeszcze dostępnych. A prawie 80 proc. zasobów przetrwało jako kopie w archiwach Webu - wynikło z badań Marcina Wilkowskiego z Centrum Kompetencji Cyfrowych Uniwersytetu Warszawskiego.
Infodemia. Analiza informacji i wyciąganie wniosków sprawiają trudności
PAP MediaRoom
Specjaliści do sprawi komunikacji dyskutowali podczas III edycji Mediów Przyszłości o sytuacji rynku mediów, obnażonej przez pandemię koronawirusa. Konferencja poświęcona współczesnym wyzwaniom dla komunikacji została zorganizowana przez Polską Agencję Prasową.
Media oczami Polek. Oto, co oglądają i czytają
Bartłomiej Dwornik
Agencja mediowa ACR sprawdziła, jak polskie kobiety korzystają z telewizji i internetu. Wiemy też co najchętniej czytają i jak reagują na przekazy reklamowe.