3.02.2025 Rynek medialny
Wystąpienia bez stresu. LIVE z Maciejem Orłosiem
Reporterzy.info
Z okazji premiery książki Macieja Orłosia WYSTĄPIENIA BEZ STRESU. Jak dobrze wypaść na żywo, w mediach i internecie zapraszamy na wyjątkowy LIVE z udziałem Macieja Orłosia, autora książki i znanego dziennikarza oraz prof. dr hab. Radosława Pawelca, eksperta z Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego. LIVE poprowadzi Bartłomiej Dwornik, redaktor naczelny Reporterzy.info.
![Wystąpienia bez stresu. LIVE z Maciejem Orłosiem [5 lutego, godz. 19.oo] Wystąpienia bez stresu. LIVE z Maciejem Orłosiem [5 lutego, godz. 19.oo]](/gfx/charts/wystapienia-bez-stresu-live-z-maciejem-orlosiem-5-lutego-godz-19oo.webp)
Maciej Orłoś podkreśla, że „Wystąpienia – zarówno przed wielką publicznością, jak i przed kilkuosobowym zespołem – są jak jazda samochodem: mistrzostwa nabiera się w praktyce. Jednak warto też mieć dobrego instruktora, szczególnie na początku”.
Podczas internetowego spotkania na żywo Maciej Orłoś wraz z ekspertami podzieli się swoim doświadczeniem i udzieli praktycznych wskazówek każdemu, kto odczuwa dyskomfort związany z publicznymi wystąpieniami.
- Czym różni się występowanie na żywo od tego przed kamerą i jak przygotować się do obu formatów?
- Jak sprawić, by nasza publiczność słuchała z zainteresowaniem?
- Jak zaprezentować się z najlepszej strony – zarówno przed obserwatorami w mediach społecznościowych, współpracownikami, jak i potencjalnymi klientami?
- Jak skutecznie poprowadzić prezentację?
Spotkanie było transmitowane 5 lutego 2025 w wydarzeniu Wydawnictwa RM:
oraz na profilach:
- Wydawnictwa RM,
- Macieja Orłosia,
- Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego.
- Reporterzy.info.
Występujemy przed publicznością na wiele sposobów. Na żywo, przez ekran, podczas prezentacji biznesowej... Sytuacji, kiedy występujemy jest wiele. A w każdej przyda się wiedza, opisana przez Macieja Orłosia na 240 stronach poradnika, który przyda się w wielu profesjach. Od uczestnika konferencji, przez dziennikarza, influencera-youtubera, po menedżera w korporacji i studenta na egzaminie.
ZAPRASZAMY i polecamy! Tygodnik Reporterzy.info jest patronem medialnym książki. WYSTĄPIENIA BEZ STRESU. Jak dobrze wypaść na żywo w mediach i internecie. Zamówienia przyjmuje księgarnia internetowa Wydawnictwa RM:
https://www.rm.com.pl/product-pol-2268-Wystapienia-bez-stresu-Jak-dobrze-wypasc-na-zywo-w-mediach-i-internecie.html
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Rynek medialny:
Social media w 2025. Różnice pokoleniowe widać jak na dłoni
KFi
Coraz więcej osób deklaruje, że zmniejsza czas spędzany w social mediach. I choć nie oznacza to masowego odpływu, trend jest wyraźny. Z najnowszego raportu GWI wynika, że już 31% użytkowników deklaruje ograniczanie czasu w mediach społecznościowych. Między wierszami widać też frustrację.
Czy robot może być dobrym szefem? Naukowcy z SWPS to sprawdzili
SWPS
Czy robot może skutecznie zarządzać zespołem? Badacze z Uniwersytetu SWPS sprawdzili, co się dzieje, gdy to robot zostaje szefem. Badania pokazują, że choć maszyny potrafią wzbudzać posłuszeństwo, nie dorównują ludziom pod względem autorytetu i efektywności. Skutki są intrygujące.
Równość i różnorodność w mediach. Raport Europejskiej Unii Nadawców
KFi
Europejskie media publiczne coraz częściej stawiają na różnorodność, równość i włączenie (DEI) jako fundament swojej działalności. Nadawcy publiczni w Europie wdrażają strategie na rzecz różnorodności – zarówno w treściach, jak i w swoich zespołach. Wnioski z raportu są jednoznaczne: choć widać postęp, wiele wyzwań nadal pozostaje.
Podobne artykuły:
Komunikacja w biznesie i 25 lat zmian w PR. Raport ITBC Communication
KFi
Jak technologia zmieniła sposób, w jaki firmy komunikują się z klientami? Co łączy szybkość reakcji, kreatywność i odporność na kryzysy? Raport ITBC Communication pokazuje, jak bardzo komunikacja ewoluowała w ciągu ostatnich 25 lat i co definiuje przyszłość relacji biznesowych.
Influencerzy zarabiają za dużo. Raport No Fluff Jobs
KrzysztoF
Zdaniem prawie 70 proc. Polaków influencerzy zarabiają za dużo, a u 54 proc. budzą najmniejszą sympatię ze wszystkich zawodów. Równie niskim poważaniem wśród ankietowanych przez No Fluff Jobs cieszą się tylko politycy. Za mało zarabiają natomiast pielęgniarki oraz… rolnicy.
Telewizja, trendy i nawyki widzów. Raport EBU
Krzysztof Fiedorek
Młodzież z Europy ogląda telewizję średnio zaledwie 72 minuty dziennie, a w niektórych krajach nawet mniej niż 30 minut. Tradycyjna telewizja ustępuje miejsca TikTokowi, Netflixowi i YouTube’owi. Na naszych oczach nawyki widzów zmieniają się diametralnie. Co to oznacza dla przyszłości mediów?
Cyfryzacja telewizji. Raport specjalny domu mediowego Starlink
Piotr Ruszak
Cyfryzacja powoduje wzrost potencjału telewizji jako medium reklamowego. W miejsce dotychczasowych czterech stacji o zasięgu ogólnopolskim do końca 2014 roku będzie ich 23. Można się spodziewać, że sytuacja ta przełoży się na zwiększenie czasu poświęconego na oglądanie telewizji.