28.03.2025 Warsztat reportera
Skróć link w miGG. Nowość w komunikatorze GG
Jarosław Rybus

Ten artykuł przeczytasz pod adresem https://urly.gg/77gJ
Każdy użytkownik GG może skrócić w ten sposób do 10 linków miesięcznie, użytkownicy GG Premium, którzy mają większe potrzeby, mogą skracać do 100 linków miesięcznie. Link po skróceniu dostępny jest w domenie urly.gg
Polski komunikator konsekwentnie rozwija nowe usługi. GG to nadal jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek, która już od 25 lat rozpala rozmowy internautów. GG udostępnia m.in.: płatności pomiędzy użytkownikami, komunikator do pracy zespołowej dla firm i organizacji – GGapp, nowoczesny GG czat na strony internetowe czy Asystenta AI. Właścicielem marki GG od 2018 roku jest polska spółka Fintecom S.A., która konsekwentnie inwestuje w rozwój kultowej polskiej marki i udostępnia nowe usługi skupione wokół GG.
Już teraz użytkownik mając swój nr GG może:
- posiadać osobistego Asystenta AI
- przesyłać duże pliki (nawet do 4 GB)
- publikować bezpłatnie ogłoszenia
- skracać linki - https://www.gg.pl/gg/pl/8013
- udostępniać na swojej stronie czata
- zapisywać ważne informacje “na potem” w podręcznym schowku
- a nawet zbierać pieniądze, za pośrednictwem GGwallet’a
i… oczywiście być w kontakcie ze znajomymi i nawiązywać nowe znajomości.
Z komunikatora korzysta kilkaset tysięcy użytkowników miesięcznie i nadal – pomimo innych konkurencyjnych aplikacji – GG jest miejscem łączącym ludzi o różnych zainteresowaniach, a także wspierającym firmy w kontaktach z klientami. To właśnie w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw GG jest często podstawowym narzędziem do szybkiej komunikacji.
Obecnie 61,3 % użytkowników komunikatora GG to osoby poniżej 35. roku życia. Blisko 37% to młodzi internauci mający od 16 do 25 lat. Użytkownicy GG wysyłają ponad 150 mln wiadomości miesięcznie. Zdecydowana większość 62,9% ma GG pod ręką w swoim smartfonie.
Komunikator w wersji na telefon, przeglądarkę i komputer dostępny jest na stronie www.gg.pl
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Warsztat reportera:
Pułapka heurystyki w mediach. Jak krzykliwe nagłówki wzmacniają strach
Bartłomiej Dwornik
Negatywny przekaz, bazujący na emocjach, zwiększa poczucie zagrożenia nawet o 57%. Dlaczego newsy o katastrofie lotniczej skłaniają inwestorów do ucieczki od akcji przewoźników, a relacje z miejsc powodzi wzmagają obawy przed kolejną? To irracjonalny, ale prosty i zbadany mechanizm.
Jak pozycjonować stronę pod LLM? Optymalizacja treści pod AI
Zachariasz Kijak
Gwałtowny rozwój sztucznej inteligencji sprawił, że o nurtujące nas kwestie coraz chętniej pytamy narzędzia AI. Często „dogadujemy” się z nimi łatwiej niż z wyszukiwarką. Duże modele językowe, tzw. LLM-y, odpowiadają na pytania szybko i szczegółowo. Czy to oznacza, że już niedługo usługę SEO zastąpi „LLMO”?
Chronemika, czyli język czasu. Oto, co mówi o tobie twój zegarek
Bartłomiej Dwornik
Wchodzisz punktualnie, patrzysz na zegarek, czekasz pięć minut, po czym wychodzisz. Ktoś inny spóźnia się pół godziny i zachowuje, jakby to on musiał na ciebie czekać. Czas w komunikacji to narzędzie, broń i wyznacznik statusu. Witaj w świecie chronemiki. Nauki o tym, jak czas wpływa na relacje między ludźmi.
Podobne artykuły:
Tylko prawda
Ks. Andrzej Luter
Rzeczywistość nie jest czarno-biała, niekiedy trzeba iść na kompromisy. Ale są granice - tam gdzie zaczyna się kłamstwo, tam kończy się dziennikarstwo. [Źródło: Tygodnik Powszechny]
W obcym języku łatwiej kłamać i przeklinać. Jest naukowy dowód
Ewelina Krajczyńska-Wujec
Decyzja podjęta w oparciu o dane przedstawione w wyuczonym języku obcym może być inna, niż gdybyśmy podjęli ją na podstawie danych w języku ojczystym. Język zmienia intensywność odczuwanych emocji, ale także wpływa na zdolność analizowania problemów i wybierania rozwiązań - wynika z badań dr. Rafała Mudy.
Afganistan. Konflikty wojenne w mediach - bohaterowie i czarne charaktery
Agnieszka Osińska
Bohaterowie i czarne charaktery, czyli o kreowaniu wizerunku Georga Busha, Rudolpha Gulianniego, Osamy Bin Ladena oraz Talibów w Gazecie Wyborczej, Rzeczpospolitej i Trybunie.
Okno na świat
Bartłomiej Paulus
Korzyści płynące z Internetu szybko dostrzegły jednak duże koncerny prasowe, które bardzo dynamicznie, w bardzo zbliżonym okresie rozpoczęły swój podbój Internetu.